• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як діють форекс-брокери? Історії постраждалих клієнтів і особистий досвід

Банк Росії відкликав ліцензії у п'яти компаній. Форекс-дилери активно виводили гроші клієнтів на зарубіжний ринок, повідомив регулятор Банк Росії відкликав ліцензії у п'яти компаній

Графік на сайті одного з форекс-дилерів. Фото: Олександр Дем'янчук / ТАСС

Банк Росії 27 грудня відкликав ліцензії у п'яти компаній, в тому числі таких відомих, як «Телетрейд», «Альпарі» і «Форекс-клуб». Підставою стали неодноразові порушення вимог ЦБ, в тому числі недостовірні звітність та інформація на сайтах дилерів. Регулятор також уточнив, що ліцензіями компанії користувалися як рекламою. Насправді громадяни укладали договір не з російськими гравцями, а з їх офшорними структурами, які працювали під аналогічними брендами.

У Михайла Юшкова з Іжевська мама-пенсіонерка шукала роботу. Прийшла по оголошенню «диспетчер» в компанію «Телетрейд». Там спочатку попросили заплатити 30 тисяч за тригодинне навчання. Мама взяла кредит і заплатила. Потім запропонували вкласти 200 тисяч рублів в акції, щоб заробити прибуток. Мама взяла два кредити і вклала. Але інвестиція вийшла невдала, пояснили жінці: гроші програні на біржі. Весь цей час її дуже просили нічого не говорити родичам. Вона і не говорила.

Потім подзвонили і запропонували інвестувати ще, із залізною гарантією заробітку. Пенсіонерка сказала, що грошей більше немає. Тоді їй запропонували віддати в заставу квартиру і отримати 700 тисяч. Що сталося, як тільки вона погодилася, розповідає син:

Ще потрібно довести, чи пов'язані, як висловився співрозмовник, «мордовороти» з іжевським «Телетрейд», чи пов'язаний іжевський «Телетрейд» з московським «Телетрейд», у якого відкликали ліцензію. У форекс-брокерів заплутані схеми і хитрі методи.

В Іжевську - банальний обман пенсіонерів. У Москві відбувається по-іншому, і трапляються люди самих різних кіл. Вони реєструються на сайті російського дилера, і в цей момент йде переадресація на точно такий же сайт, тільки вже офшорній компанії з аналогічною назвою. І саме з офшором укладає договір клієнт. А далі він перераховує гроші. Йде імітація біржових торгів - просто красиво намальовані цифри і графіки. Дуже швидко гроші закінчуються. Насправді вони просто йдуть в офшори.

Зараз ЦБ позбавив ліцензій п'ять брокерів, в тому числі найбільших гравців російського форекса. Але це тільки російські компанії, де всього лише 35 млн рублів клієнтських грошей, зауважує фінансовий оглядач Business FM Надія Грошева:

Постраждали від цих схем тисячі росіян. Скільки в реальності вони втратили, достовірно не знає ніхто. нещодавно МВС повідомило , Що на форексі викрали мільярд рублів, і це лише те, що пройшло через «Телетрейд». А є й інші компанії, проти яких поки кримінальні справи не порушували.

Я сам особисто спробував зареєструватися в позбавленому ліцензії «Альпарі». Пошук в Google, перша посилання: «Альпарі». Заходжу, реєструюся, особистий кабінет. Відкриваю документи і з'ясовую, що уклав договір з якоюсь компанією «Альпарі Лімітед», розташованої на островах Сент-Вінсент і Гренадіни в Карибському морі. Через пару хвилин з загального російського номера мені сама передзвонює менеджер Олександра:

- Я відкрив документи, побачив, що компанія зареєстрована не в Москві, а десь дуже далеко, в Карибському морі.

- У Сент-Вінсент і Гренадіни компанія зареєстрована, це міжнародний форекс-брокер.

- Тобто, якщо що раптом, то мені претензії пред'являти туди, на Кариби?

- Ви надаєте претензії в фінансову комісію. Це міжнародна організація, яка співпрацює з усіма брокерами.

- Відкрив новини і побачив, що ліцензії позбавив ЦБ ...

- Чи не нас, а як раз-таки він позбавив «Альпарі форекс-дилер». Ця компанія працює на території РФ, і у неї була відкликана ліцензія. Ви є клієнтом іншої компанії - «Альпарі Лімітед», це міжнародна компанія.

- Тобто ми можемо легко працювати і торгувати.

- Так цілком вірно.

- Тоді все, Олександра, пішов включатися в торгівлю.

Правда, потім внизу пошуку я знайшов сайт і російського «Альпарі». Виглядає майже так само, як карибський «Альпарі». З усіх цих причин судитися з російськими брокерами марно. І навіть те, що у них відкликали ліцензії, навряд чи щось сильно змінить. Чи не буде лише красивою російської ширми, але залишаться офшорні партнери та розкручені бренди.

Та й не факт, що майбутні клієнти дізнаються про позбавлених ліцензії, особливо такі, як пенсіонерка з Іжевська. Вона зараз судиться з «Телетрейд», і паралельно заведено кримінальну справу про шахрайство з квартирою. Спочатку з Іжевська справу пішло в Самару, а потім і в столицю. Місцева ж поліція про його долю нічого не знає - відповідають лише, що справа в Москві. Добре хоч воно в Москві, а не де-небудь на Віргінських островах.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Тобто, якщо що раптом, то мені претензії пред'являти туди, на Кариби?
Ru в ваші джерела новин?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью