• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як зробити 3D панораму з фотографій?

 1. Установка і активація PTGui Pro
 2. Установка і активація Pano2VR
 3. склеювання фото
 4. Створення 3D панорами

Привіт, друзі Привіт, друзі. В даному матеріалі я коротко викладу основні моменти створення 3D панорами в домашніх умовах. Ми крок за кроком розберемо процес створення циліндричної панорами з окремих фотографій на реальному прикладі. І для початку хотілося б навантажити вас хоча б базової теоретичної частиною по даній темі. Будь-яка циліндрична панорама являє собою широкоформатний фотографію з кутом в 360 градусів по горизонталі. Нижче ви можете ознайомитися з прикладом такої панорами. На весь екран

Створення панорам зазвичай проходить в кілька етапів. Насамперед необхідно підготувати фотографії. Для цього нам знадобиться фотоапарат або смартфон. В ідеалі дзеркальна камера, але якщо не виробляти, то цілком підійде будь-яка мильниця. Закріплюємо пристрій на штативі і виробляємо зйомку навколо своєї осі. Чим менше крок, тим якісніше вийде панорама. Дуже важливо проводити всі дії саме зі штативом. З рук відзняти якісний матеріал навряд чи вийде. За підсумком у вас повинна вийти папка з подібними фотографіями.

Далі нам необхідно зшити всі ці знімки в єдину панораму. Для цього ми скористаємося популярним програмним продуктом PTGui Pro. Дана програма дозволять нам без праці склеїти наші кадри в єдиний файл. Після цього ми займемося перетворенням панорами в формат Flash. Дана конвертація потрібна для того, щоб зробити з нашої картинки повноцінну циліндричну панораму. Саме після обробки в другій програмі Pano2VR наше твір знайде фінальний вигляд і стане доступним для перегляду в 3D режимі. Всі необхідні програми ви можете скачати за посиланням або самостійно відшукати їх на просторах рунета.

Установка і активація PTGui Pro

Крок 1. Запускаємо файл fo-pt10.exe і у всіх вікнах натискаємо на «Next». Чекаємо закінчення процесу установки і тиснемо «Finish».

Крок 2. Далі нам потрібно заборонити програмі виходити на рідній сайт і перевіряти статус активації. Для цього необхідно внести зміни в файл «hosts». Спочатку переходимо за наступним шляхом «C: \ WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc \».

Крок 3. Далі запускаємо блокнот і перетягуємо файл «hosts» на робочу область блокнота для внесення змін. Це один з найпростіших способів відкриття даного файлу. Робимо відступ і додаємо в кінці документа 2 рядки:

127.0.0.1 ptgui.com 127.0.0.1 www.ptgui.com

Не забуваємо зберегти зміни перед виходом.

Крок 4. Відмінно. Тепер PTGui не буде зайвим раз ломитися на свої сервери. А ми переходимо безпосередньо до активації програми. Запускаємо однойменний ярлик на робочому столі, приймаємо ліцензійну угоду і у вікні реєстрації копіюємо дані з файлу reg.txt. Він лежить в нашій папці з установкою. Якщо ви все зробите правильно, то побачите напис: "Thanks! Your cope of PTGui Pro is now registered". Тиснемо «ОК» і рухаємося далі.

Крок 5. Після відкриття програма запропонує оновитися до останньої версії. Робити цього не слід. Ставимо галочку в пункті, що стверджує про те, що перевіряти оновлення в подальшому не потрібно і натискаємо на «No».

Власне все. Встановлення першої програми, необхідної для склеювання фотографій в панорами завершена. Переходимо до установки Pano2VR. Дана софтина дозволить нам створювати з простих JPG'шних картинок 3D панорами.

Установка і активація Pano2VR

Крок 1. З папки «Pano2VR Pro v4.5.0.10633 Final» запускаємо файл установки в залежності від розрядності операційної системи. У мене 64 біт Windows 7, тому сміливо кликаю на «pano2vr_install64_4_5_0.exe» і не мудруючи лукаво у всіх вікнах натискаю «Далі». Установка досить довга, тому доведеться проявити терпіння.

Крок 2. Наступним кроком є активації програми. Тут все набагато простіше, ніж з PTGui Pro. Для активації Pano2VR досить замінити один файл в папці з встановленою програмою. Відкривши папочку BEAN вибираємо потрібну розрядність і копіюємо pano2vr.exe за наступним шляхом «C: \ Program Files \ Pano2VR». При запиті про заміну, негайно погоджуємося.

На цьому установка необхідного програмного забезпечення для створення віртуального туру завершена. Приступаємо безпосередньо до першого етапу робіт - склеюванні фотографій в панорами.

склеювання фото

Крок 1. Відкриваємо ярлик PTGui і тиснемо на кнопку «Load images ...»

Крок 2. Вибираємо папку з вихідними фотографіями для майбутньої панорами. Як приклад для даного матеріалу я підготував фотографії учительській в своєму навчальному закладі. Якщо у вас ще немає своїх фотографій, для тренування можете скористатися цими . Виділяємо всі фото з папки і тиснемо «Відкрити».

class = "eliadunit">

Крок 3. Після завантаження всіх фотографій натискаємо на кнопку «Align images» і чекаємо, поки програма обробить кожне зображення і складе єдину панораму.

Після завантаження всіх фотографій натискаємо на кнопку «Align images» і чекаємо, поки програма обробить кожне зображення і складе єдину панораму

Крок 4. У разі успішного завершення склейки натискаємо «Create panorama ...».

»

Якщо спроба склейки завершилася невдачею, повторюємо операцію знову

Крок 5. У новому вікні знову натискаємо по «Create panorama».

Готова панорама з'явиться в папці з вихідними фото і матиме препіску «Panorama».

Створення 3D панорами

Крок 1. Запускаємо Pano2VR і в головному вікні програми натискаємо на кнопку «Вибрати».

Крок 2. У вікні вказуємо шлях до нашої першої панорамі і в настройках її типу задаємо параметр «Цилиндрическая».

Крок 3. Відмінно. Тепер переходимо до збереження нашої 3D панорами. Для цього в розділі «Експорт» вибираємо в якості формату «Flash» і тиснемо «Додати».

Крок 4. У вікні з безліччю налаштувань нічого не чіпаємо. Просто натискаємо на «ОК».

Крок 5. Погоджуємося на експорт файлу.

Крок 6. Перш ніж вивести панораму в готовий swf файл, нас просять зберегти проект. Тиснемо «ОК» і вибираємо бажану папку. Я мабуть вкажу кореневу папку з вихідними фотографіями.

Крок 7. Дочекавшись збереження туру, заходимо в папку output і шукаємо файл з розширенням «.swf». Відкриваємо його в будь-якому браузері.

Рухаючи курсором можна озирнутися навколо себе. Так на наших очах простий набір фотографій за 10 хвилин перетворився на прекрасну 3D панораму, яка набагато краще передає відчуття простору навколо, ніж прості знімки. У нашому навчальному закладі з таких панорам навіть реалізований цілий 3D тур по аудиторіях і майстернях. Однак створення такого туру вимагає великих зусиль. Застосовується трохи інший пакет програм. Творець повинен володіти базовими навичками роботи в фотошопі і декількох інших редакторах.

Однак в цілому, реалізація 3D екскурсії в межах однієї будівлі, вулиці або навіть міста заняття вельми цікаве. Найближчим часом постараюся зробити випуск, в рамках якого докладно викладу основні принципи створення віртуального 3D туру на прикладі навчального закладу. Цікаво? Тоді не забуваємо підписатися, відразу після перегляду. Попереду ще багато повчальних сюжетів. Віддячите Лайком якщо сподобалося відео. З вами був Денис Курец. Щотижневий випуск блогу інформаційних технологій Kurets.Ru. До зустрічі через тиждень. Бувай!

class = "eliadunit">

Корисні матеріали:

Цікаво?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью