• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як змінити файл hosts

 1. Зміна файлу hosts в блокноті
 2. Як змінити hosts в Windows 10 за допомогою блокнота
 3. Редагування hosts в Windows 8.1 або 8
 4. Windows 7
 5. Як змінити або виправити файл hosts за допомогою сторонніх безкоштовних програм
 6. Створення ярлика для зміни hosts

У деяких ситуаціях може знадобитися змінити файл hosts в Windows 10, 8 У деяких ситуаціях може знадобитися змінити файл hosts в Windows 10, 8.1 або Windows 7. Іноді причина тому - віруси і шкідливі програми, що вносять зміни в hosts, через що не виходить зайти на певні сайти, а іноді ви і самі можете захотіти відредагувати цей файл для того, щоб обмежити доступ до будь-якого сайту.

У цій інструкції докладно про те, як змінити hosts в Windows, про способи виправити цей файл і повернути його до первісного стану вбудованими засобами системи і за допомогою сторонніх програм, а також деякі додаткові нюанси, які можуть бути корисні.

Зміна файлу hosts в блокноті

Вміст файлу hosts являє собою набір записів з IP-адреси і URL. Наприклад, рядок «127.0.0.1 vk.com» (без лапок) означатиме, що при відкритті в браузері адреси vk.com, буде відкриватися не справжній IP-адресу ВК, а вказану адресу з файлу hosts. Всі рядки файлу hosts, що починаються зі значка решітки є коментарями, тобто їх вміст, зміна або видалення ніяк не впливає на роботу.

Найпростіший спосіб редагування файлу hosts - використовувати вбудований текстовий редактор «Блокнот». Самий важливі момент, який потрібно врахувати: текстовий редактор повинен запускатися від імені адміністратора, в іншому випадку ви не зможете зберегти зроблені зміни. Окремо опишу як виконати необхідне в різних версіях Windows, хоча за своєю суттю кроки відрізнятися не будуть.

Як змінити hosts в Windows 10 за допомогою блокнота

Для редагування файлу hosts в Windows 10 використовуйте наступні прості кроки:

 1. Почніть вводити «Блокнот» в поле пошуку на панелі завдань. Коли потрібний результат буде знайдений, натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора».
 2. В меню блокнота виберіть Файл - Відкрити і вкажіть шлях до файлу hosts в папці C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc. Якщо в цій папці є кілька файлів з таким ім'ям, відкривайте той, який не має ніякого розширення.
 3. Внесіть необхідні зміни в файл hosts, додайте або видаліть рядки відповідностей IP і URL, після чого збережіть файл через меню.

Готово, файл відредагований. Зміни можуть вступити в дії не відразу, а тільки після перезавантаження комп'ютера. Більш докладно про те, що і як можна змінити в інструкції: Як редагувати або виправити файл hosts в Windows 10 .

Редагування hosts в Windows 8.1 або 8

Для запуску блокнота від імені Адміністратора в Windows 8.1 і 8 перебуваючи на початковому екрані з плитками, почніть набирати слово «Блокнот», коли він з'явиться в пошуку, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть «Запуск від імені адміністратора».

У блокноті натисніть «Файл» - «Відкрити», після чого справа від «Файл» замість «Текстові документи» виберіть пункт «Всі файли» (в іншому випадку, зайшовши в потрібну папку ви побачите «Ні елементів, які відповідають умовам пошуку») і після цього відкрийте файл hosts, який знаходиться в папці C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc.

Може виявитися, що в цій папці не один, а два hosts або навіть більше. Відкривати слід той, який не має ніякого розширення.

За замовчуванням, даний файл в Windows виглядає як на малюнку вище (крім останнього рядка). У верхній частині - коментарі про те, для чого потрібен цей файл (можуть бути і російською, це не важливо), а в нижній ми можемо додавати необхідні рядки. Перша частина означає адресу, на який будуть перенаправлятися запити, а друга - які саме запити.

Наприклад, якщо ми додамо в файл hosts рядок 127.0.0.1 odnoklassniki.ru, то у нас не будуть відкриватися однокласники (адреса 127.0.0.1 зарезервований системою за локальним комп'ютером і якщо у вас на ньому не запущений http сервер, то нічого не відкриється, а можна ввести 0.0.0.0, тоді сайт точно не буде відкриватися).

0, тоді сайт точно не буде відкриватися)

Після того, як були внесені всі необхідні правки, збережіть файл. (Для того, щоб зміни вступили в силу, може знадобитися перезавантаження комп'ютера).

Windows 7

Для зміни hosts в Windows 7 вам також потрібно запустити блокнот від імені адміністратора, для цього ви можете знайти його в меню «Пуск» і натиснути правою кнопкою миші, після чого вибрати запуск від імені адміністратора.

Після цього, також, як і в попередніх прикладах, ви можете відкрити файл і вносити необхідні зміни в ньому.

Як змінити або виправити файл hosts за допомогою сторонніх безкоштовних програм

Багато сторонні програми для виправлення проблем роботи мережі, настройки Windows або видалення шкідливих програм містять також і можливості зміни або виправлення файлу hosts. Наведу два прімера.В безкоштовній програмі DISM ++ для настройки функцій Windows 10 з багатьма додатковими функціями в розділі «Додатково» присутній пункт «Редактор hosts». Багато сторонні програми для виправлення проблем роботи мережі, настройки Windows або видалення шкідливих програм містять також і можливості зміни або виправлення файлу hosts

Все, що він робить - запускає все той же блокнот, але вже з правами адміністратора і відкритим потрібним файлом. Користувачеві залишається лише внести зміни і зберегти файл. Детальніше про програму та де її скачати в статті Налагодження та оптимізація Windows 10 в Dism ++ .

З огляду на те, що небажані зміни файлу hosts зазвичай з'являються в результаті роботи шкідливих програм, логічно, що кошти для їх видалення можуть містити і функції виправлення цього файлу. Є така опція і в популярному безкоштовному сканері AdwCleaner.

Є така опція і в популярному безкоштовному сканері AdwCleaner

Досить зайти в налаштування програми, включити пункт «Скинути файл hosts», після чого на головній вкладці AdwCleaner виконати сканування і очищення. У процесі також буде виправлений і hosts. Детально про цю та інші таких програмах в огляді Кращі засоби видалення шкідливих програм .

Створення ярлика для зміни hosts

Якщо вам часто доводиться виправляти hosts, то ви можете створити ярлик, який буде автоматично запускати блокнот з відкритим файлом в режимі адміністратора.

Для цього клікніть правою кнопкою мишки в будь-якому вільному місці робочого столу, виберіть «Створити» - «Ярлик» і в полі «Вкажіть розташування об'єкта» введіть:

notepad c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts

Потім натисніть «Далі» і вкажіть ім'я ярлика. Тепер, клікніть правою кнопкою миші по створеному ярлику, виберіть «Властивості», на вкладці «Ярлик» натисніть кнопку «Додатково» і вкажіть, щоб програма запускалася від імені адміністратора (інакше у нас не вийде зберегти файл hosts).

Сподіваюся, для кого-то з читачів інструкція виявиться корисною Сподіваюся, для кого-то з читачів інструкція виявиться корисною. Якщо ж щось не виходить, опишіть проблему в коментарях, я постараюся допомогти. Також на сайті присутній окремий матеріал: Як виправити файл hosts .

А раптом і це буде цікаво:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью