• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як користуватися Egov і не стояти в чергах за довідками? Інструкція

 1. Чи кожен комп'ютер підійде для роботи з сайтом електронного уряду?
 2. Що необхідно для реєстрації на сайті Egov.kz?
 3. Як зареєструватися на сайті Egov.kz?
 4. Як отримати електронну державну послугу?
 5. У чому перевага оплати через сайт електронного уряду?
 6. Що таке особистий кабінет на Egov.kz?

Розібратися в тому, як користуватися Egov.kz - завдання не з простих. Але якщо приділити цьому трохи часу і спробувати вникнути, можна істотно полегшити собі життя. Informburo.kz спільно з держкорпорацією "Уряд для громадян" підготував покрокову інструкцію, яка допоможе не тільки зареєструватися на сайті електронного уряду, а й отримувати державні послуги, не виходячи з дому.

Чи кожен комп'ютер підійде для роботи з сайтом електронного уряду?

Вийти на сайт Egov.kz можна як за допомогою різних гаджетів, типу планшетів або смартфонів, так і персональних комп'ютерів - стаціонарних або ж ноутбуків. Поки мобільні додатки тільки розвиваються, тому мобільні гаджети не дають доступу до всіх державних послуг, які є в інтернеті. Всі без винятку розділи сайту електронного уряду відкриті лише для користувачів персональних комп'ютерів (PC).

І на стаціонарні комп'ютери, і на ноутбуки повинно бути встановлено спеціальне програмне забезпечення для захисту даних NCALayer. Встановити його на PC самостійно нескладно. Для цього потрібно зайти на сайт Національного центра, що засвідчує РК - PKI.gov.kz , Вибрати розділ "отримати ключ ЕЦП" і завантажити програму, вибравши потрібний варіант: для Windows, для Linux або для MacOSX. Викачане програмне забезпечення запускається і встановлюється на комп'ютер, як будь-яка інша програма.

Викачане програмне забезпечення запускається і встановлюється на комп'ютер, як будь-яка інша програма

Виберіть "Завантажити ключі для фізичних осіб" / Скрін з сайту pki.gov.kz

kz

Завантажити NCALayer можна на сайті pki.gov.kz / Скрін з сайту pki.gov.kz

Що необхідно для реєстрації на сайті Egov.kz?

Щоб зареєструватися на сайті електронного уряду, необхідно отримати електронно-цифровий підпис (ЕЦП). Її можна отримати в будь-якому відділенні Цона. Для цього там же на сайті потрібно подати заявку, вказати всі необхідні дані (ІІН, адреса електронної пошти, назву населеного пункту, де плануєте відвідати ЦОН). Потім, своє електронне заяву необхідно завантажити і разом з ним, а також посвідченням особи відвідати ЦОН - це гарантія того, що саме ви подавали заяву, а не хтось інший від вашого імені.

У ЦОНе необхідно взяти талон на чергу "ЕЦП" і підписати заяву у співробітника центру обслуговування. Відразу після цього вже можна завантажувати ЕЦП з сайту PKI.gov.kz - для цього потрібно лише дістатися до свого персонального комп'ютера і ввести номер заявки. Електронно-цифровий підпис являє собою два ключа: один - для входу в свій особистий кабінет на сайті Egov.kz, інший - для підпису, при отриманні послуг. Далі необхідно придумати код ЕЦП, який буде дійсний теж один рік. Він повинен складатися не менше ніж з 6 символів, але і не більше ніж з 8. До речі, ЕЦП дійсна лише рік.

До речі, ЕЦП дійсна лише рік

Таблиця для подачі заявки / Скрін з сайту pki.gov.kz

Як зареєструватися на сайті Egov.kz?

Вхід на портал Egov.kz можливий чотирма способами. Розглянемо другий - за допомогою ЕЦП, так як саме він дозволяє отримати доступ до всіх держпослуг на сайті. Для початку на головній сторінці натискаємо кнопку "особистий кабінет", потім з чотирьох вкладок вибираємо "ЕЦП", далі натискаємо "вибрати сертифікат" та з збереженого місця (флеш-карти або персонального комп'ютера) вибираємо перший ключ - AUTH і на завершення вводимо пароль, який придумали на попередньому етапі. Періодично трапляються збої, тому іноді вибирати ключ авторизації і вводити пароль доводиться кілька разів.

Сайт Електронного уряду / Скрін з сайту egov.kz

Вхід в особистий кабінет за допомогою ЕЦП / Скрін з сайту egov.kz

Як отримати електронну державну послугу?

Розглянемо один з поширених прикладів держпослуг, які казахстанці хотіли б отримувати в електронному форматі, але не всі можуть це робити. Мова йде про виписку з податкових заборгованостей і їх оплата. Найпростіше знайти потрібну послугу через пошуковик, ввівши слово "податки". Портал надає десятки посилань, з яких випливає знайти і вибрати потрібну, наприклад, по фізичних особах. Якщо заборгованість є, натискаючи кнопку "докладніше", отримуєте можливість з ними ознайомитися, уточнити, чи йде мова про транспортний податок, податок на нерухомість або земельному, чи є пеня.

Заборгованість можна відразу ж і оплатити, натиснувши на кнопку, яка відкриє спеціальний шлюз, куди пропонується ввести дані банківської картки. Важливе зауваження - необхідно оформити в банку дозвіл на онлайн-платежі. Звернути увагу слід і на те, в якому податковому органі зареєстровано майно, за яке його власник має намір платити. Наприклад, якщо в Есільском районі міста Астани, то оплата в Алматінськом районі буде помилкою, і в такому випадку доведеться писати заяву до податкового комітет з проханням про повернення коштів, а заборгованість погашати знову.

Наприклад, якщо в Есільском районі міста Астани, то оплата в Алматінськом районі буде помилкою, і в такому випадку доведеться писати заяву до податкового комітет з проханням про повернення коштів, а заборгованість погашати знову

Пошук необхідної послуги / Скрін з сайту egov.kz

У чому перевага оплати через сайт електронного уряду?

Коли мова йде про оплату податків або штрафів, факт перерахування коштів фіксується і зберігається в базі даних, тому, навіть якщо чек буде втрачено, його можна відновити в будь-який момент. Всі види оплат через портал Egov.kz здійснюються з комісією в 100 тенге. Стільниковий зв'язок і переклади, що стосуються Жілстройсбербанка, комісією не обкладаються.

платіжний шлюз

Що таке особистий кабінет на Egov.kz?

Особистий кабінет - це сторінка користувача сайту Електронного уряду, на якій, можна переглянути всі основні персональні дані: від паспортних, до відомостей про укладення шлюбу. У їх числі є чимало корисних даних, отримати які настільки ж легко і оперативно не завжди випадає нагода. На сторінці особистого кабінету Egov.kz, наприклад, є пункт - "реєстр боржників" і, якщо у користувача є якісь заборгованості то, він про них відразу ж дізнається і зможе оплатити, аналогічно тому, як це описувалося в вище, тільки на цей раз шукати окремо категорії не потрібно.

Персональні дані в особистому кабінеті / Скрін з сайту egov.kz

Крім того, тут є окремо пункти, присвячені штрафів: автомобільним і адміністративним, статусу індивідуального підприємця, черги на житло, інформації про прикріплення до поліклініки, а також відрахувань роботодавця щодо соціального медичного страхування "- одним словом все, що необхідно знати для того щоб контролювати становище власних справ. у самому низу сторінки є ще один корисний пункт - "взаємодія з Урядом". з його допомогою можна прямо на сайті перейти в кабінет платника податків, записатися на прийом до міністра, оформити звернення громадян або забронювати чергу в "Уряд для громадян".

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Чи кожен комп'ютер підійде для роботи з сайтом електронного уряду?
Kz?
Kz?
Як отримати електронну державну послугу?
У чому перевага оплати через сайт електронного уряду?
Kz?
Чи кожен комп'ютер підійде для роботи з сайтом електронного уряду?
Kz?
Kz?
Kz?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью