• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як правильно підключити датчик руху для освітлення

 1. Підключення декількох датчиків
 2. Місце для монтажу і налаштування
 3. чутливість приладу
 4. Виставлення межі освітленості
 5. тимчасова затримка
 6. Принцип роботи приладу
 7. Поради

Датчик руху - пристрій, що реагує на переміщення або зміну в просторі будь-яких об'єктів. У побуті найбільше застосування знайшов датчик руху для включення / вимикання світла в приміщенні, тим самим спрощуючи життя за непотрібністю пошуку вимикача.

Датчик руху

Саме незручне або навіть складне це те, що всі деталі можуть бути виготовлені різними виробниками. Отже, при підключенні такого приладу потрібно дуже уважно ознайомитися зі схемою розташування всіх базових клем .

Обов'язково потрібно дотримуватися фазировку. Вся схема по монтажу, заземлення і розташуванню нульовий фази приводиться в інструкції на детектор.

Порушення фази при монтажі може призвести до короткого замикання, яке може легко стати причиною пожежі:

 1. До місця монтажу детектора переміщення, підключається кабель з 3 жилами.
 2. Потім цей провід проводиться і підключається в електрощиті.
 3. У самому щитку відбувається приєднання споживчої навантаження з клемами детектора.
 4. Потім відбувається комутація всієї підключеної електричного кола.

Схема підключення 1 датчика руху:

Елементи замикають або розмикають електричний ланцюг:

 1. У корпус пристрою вводиться провід, що живиться 220В і світильник.
 2. НАL приєднується приходить фаза, на N з цього ж роз'єму відходить на лампочку.
 3. З третього клема відходить керована фаза на другу жилу.

При потребі постійного горіння світла в разі наявності цілковитої відсутності якихось рухів, вимикач в схему пристрою включається паралельно до датчика руху.

Ця схема дозволяє включитися висвітлення в момент включення вимикача по інший ланцюжку, обходячи пристрій. Так як при відключеному перемикачі, можна повністю контролювати рівень освітлення детектором руху.

Безліч схем мають наведені позначення:

 • KM-навантаження;
 • LS- жила, яка веде до навантаженні;
 • N -ноль;
 • L- фаза;

Підключення декількох датчиків

Підключення декількох датчиків

Найчастіше, специфіка приміщення змушує підключити відразу два скануючих пристрої. Наприклад, при установці двох сканерів в коридорі, який має звивистий ділянку.

Інструкція:

 1. Використовується паралельна схема підключення датчиків. Нульова фаза без переривання, окремо подається на кожен з них, потім здійснюється під'єднання всіх виходів до висвітлення. Як наслідок, подається напруга на контактні наконечники світильника.
 2. Місце установки передбачає максимальну зону захоплення приміщення. Потужність споживання становить близько 600 - 1000 Вт. При підключенні через кілька детекторів, певне кількість не малопотужних ламп, в схемі використовується магнітний пускач. Обидва пристрої повинні харчуватися від однієї фази, в іншому випадку може статися коротке замикання.

При покупці будь-якої моделі, в комплекті йде інструкція по її установці. Усередині пристрою є коннектірующая колодка і 3 відведених контакту різних кольорів. Контакти розташовуються з зовнішньої частини від корпусу самого пристрою, що підключаються зажимами. У разі використання кабелю з безліччю жив, застосовні спеціалізовані наконечники.

Місце для монтажу і налаштування

Рекомендуються наступні потенційні місця для установки:

 1. Установка в тому місці, де він буде охоплювати більшу частину необхідної зони для реагування.
 2. Рекомендується, щоб між датчиком і зоною спрацювання не виникало будь-яких заважають предметів (джерела світла, дерева, кущі, джерела тепла і т.д.).
 3. Детектор обов'язково повинен періодично чиститься щоб уникнути осідання пилу, що заважає правильному скануванню.

Не рекомендується монтувати детектори поруч з опалювальним устаткуванням, поблизу кондиціонера, а також поряд з приладами, що випромінюють електромагнітні хвилі. Як правило, датчики руху харчуються побутової промислової мережею 220В, за винятком радіодатчиків, що працюють на акумуляторі.

Налаштування безлічі приладів детектирующих рух здійснюється за 3 основними критеріями:

 1. Чутливість приладу.
 2. Межа освітленості - величина, при якій прилад буде спрацьовувати.
 3. Тимчасова затримка - час, що затримує відключення освітлення в приміщенні.

чутливість приладу

чутливість приладу

Велика частина налаштувань виробляються регулювальними потенціометрами. Насамперед, розглянувши новий датчик, подивіться, де вони розташовані. Чутливість є однією з найскладніших налаштувань детектора руху. Налаштувати ідеально точно - вкрай проблематично, але можливо. При налаштуванні повертайте рукоятки вкрай плавно, оскільки вони є дуже чутливими елементами.

Основна рекомендація - якщо прилад не реагує на рух людини, значить, чутливість потрібно додати, якщо реагує надто, то знизити.

У період зміни пори року, а також температури приміщення, можлива перенастроювання приладу. Вважається ідеально налаштований прилад, який реагує на появу в приміщенні людини, і залишається в такому положенні до появи іншого об'єкта (наприклад, домашньої тварини).

Різновидами, що мають більш високу чутливість, є детектори з вбудованими мікропроцесорами. У таких моделях при відсутності в зоні дії людини, помилкового спрацьовування практично не відбувається, внаслідок автоматичного зниження чутливості, але при появі людини - всі налаштування повертаються до оптимальним.

Виставлення межі освітленості

Виставлення межі освітленості

Налаштування даного параметра проводиться за допомогою регулятора (LUX). При налагодженні потрібно домогтися реагування датчика включення в той момент, коли в приміщенні стає темно і необхідно включити світло.

Існують різновиди моделей, які не виробляють включення світла, при наявності в приміщенні нормального природного освітлення, і навіть в присутності людини. Для більш чутливою роботи детекторів, переміщення, варто віддавати перевагу таким модифікаціям, але вони малоефективні в приміщеннях з відсутністю потрапляння природного світла (коридор, санвузол, душова і т.п.).

тимчасова затримка

тимчасова затримка

Для цієї настройки застосовується регулятор «TIME». Ця установка потрібна для того, щоб не реагувати на випадкове швидкоплинне поява людини в приміщенні, наприклад - в коридорі. Це призведе до постійного включення / вимикання датчика, що не позначається позитивно на його роботі. Оскільки як і будь-яка світлова система, він має свій ресурс, плюс ресурс світлодіодним лампочки , Яка при постійних відключеннях може набагато зменшити свій термін служби.

Останньою процедурою - є регулювання оптимального положення «голови» датчика, що він міг «помічати» об'єкти, що потрапляють в поле його дії. Для перевірки такої калібрування, можна перевірити реагування детектора на переміщення в далеких точках.

Всі вищезгадані прийоми дозволяють правильно, а головне, ефективно налаштувати даний сучасний прилад, що дозволяє зменшити фінансові витрати і зробити життя більш простіше.

Принцип роботи приладу

Принцип роботи приладу

 1. Датчики засновані на реагуванні появи, або зміни об'єкта в просторі, що охоплює зону дії датчика.
 2. Базовою деталлю є фотоелемент, що випускає інфрачервоне світло, в який потрапляють об'єкти, що випромінюють теплові промені.

Частою причиною неправильного спрацьовування такого датчика можуть бути різні побутові предмети, які виділяють тепло.

Потужність інфрачервоного світла безпосередньо впливає від температури об'єкта. Якщо випромінювач матиме вищу температуру, тим більше буде від нього інфрачервоне випромінювання.

Оскільки при кімнатній температурі, серед усіх предметів, випромінювання від людини має найвищу температуру, як наслідок, прилад безпомилково реагує тільки на переміщення людини:

 1. Основний елемент датчика, являє собою лінзу основну, яка, в свою чергу, складається з безлічі малих лінз.
 2. Кожна мала лінза дозволяє правильно зловити і сфокусувати зображення з різних кутів приміщення, тим самим роблячи реєстрацію і отримання посиленого сигналу.
 3. Кожна лінза відповідає за окремий сегмент в радіусі дії датчика.
 4. При переміщенні людини, на кожному проміжку пересування є своя лінза, яка це переміщення вловлює.
 5. Таким чином, на фотоелемент завжди потрапляє посилений сигнал, який і включає світло, розуміючи, що в приміщенні хтось є.
 6. Можна сказати, що чим більше мікролінз присутні в фотоелементі, тим чутливішим буде сам детектор.

За таким же принципом працює датчик присутності, тільки там система інша, реакція відбувається на нерухомий об'єкт.

Поради

Поради

 1. Для коректної роботи в зону сканування детектора не повинні потрапляти сторонні об'єкти, вони можуть змусити систему працювати не вірно. Рекомендується не встановлювати датчика поблизу стовпів, кущів, дерев, які очевидно будуть надавати помилкове вплив на детектування скануючих пристроїв.
 2. Потрібно по можливості нейтралізувати вплив на скануючий прилад магнітних випромінювань, які можуть негативно позначитися на роботі пристрою.
 3. Зберігайте детектор в чистоті і всіляких влучень вологи, оскільки всі ці фактори спричиняють неправдиві свідчення, негативно позначаються на величині зони дії, а також довговічності апарату.
 4. Джерело повинен бути спрямований в зону найбільшої ймовірності появи рухомих об'єктів.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью