• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як встановити (змінити) браузер буде використовуватися під і зробити в ньому Гугл або Яндекс умолчательную пошуком

 1. Як встановити браузер за умовчанням в настройках Windows
 2. Установити за умовчанням Яндекс, Хром, Мазілу та ін.
 3. Зробити Яндекс (Гугл) пошуком за замовчуванням в Firefox і ін.

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Дуже часто виникає ситуація, коли при установці, наприклад, Гугл Хром на комп'ютер ви не помічаєте проставленою галочки в полі «Встановити Google Chrome в якості браузера за замовчуванням».

В результаті все відкриваються вами в будь-яких програмах (поштових, офісних і т.п.) посилання (або ярлики з робочого столу) будуть приводити до запуску Хрома (якщо до цього він був закритий) і відображенню сторінки сайту, на яку ця посилання веде.

Якщо ви звикли використовувати інший оглядач для цієї мети (наприклад, Оперу і Яндекс Браузер), то вам потрібно буде зробити цей браузер використовується за умовчанням. Іноді сам оглядач, який перестав бути використаним за замовчуванням, пропонує вам виправити це прикре непорозуміння. В інших випадках можна зайти в настройки браузера і там поставити галочку в потрібному місці. Ну, а також можна встановити браузер за умовчанням і в настройках Windows. Про все про це і піде мова нижче.

Крім цього найчастіше в браузері за замовчуванням використовується не той пошук, до якого ви звикли. У другій частині цієї публікації ми якраз і розглянемо варіанти, як змінити пошук за замовчуванням на Гугл або Яндекс в різних браузерах (хром, Опері, Мазілу та інших).

Як встановити браузер за умовчанням в настройках Windows

Отже, почнемо з того, що той оглядач, який до недавнього часу використовувався вами за замовчуванням, при своєму черговому запуску може відображати спливаюче вікно з пропозицією виправити це прикре непорозуміння. Наприклад, Гугл Хром пропонує змінити стан справ таким ось чином:

В цьому випадку вам лише залишиться тільки натиснути на кнопку «Установити за умовчанням» і проблема буде вирішена. Але цілком можлива ситуація, що на дане питання раніше ви вже відповідали натисканням на кнопку «Більше не питати», тому даної пропозиції вам може і не бути. Що робити в цьому випадку? Ну, як я вже говорив вище, є два варіанти: зайти в налаштування браузера або зайти в налаштування Windows. Давайте я опишу обидва з них, а ви вже виберете найбільш вам зручний.

Отже, в Windows можна задати браузер, який буде використовуватися за замовчуванням. Залежно від версії Віндовс, яку ви юзаєте, процес буде дещо відрізнятися. Наприклад, для Вісти, яка встановлена у мене, а також для Windows 7 дані зміни можна буде внести увійшовши в «Панель управління» (кнопка «Пуск» - «Панель управління»). В панелі вам потрібно буде вибрати пункт «Програми за замовчуванням».

У вікні, ви вибираєте останній пункт «Налаштування доступу до програм і завдання замовчувань». У відкритому випадаючому вікні клацає по варіанту «Інша» і переставляєте галочку навпроти того браузера, який ви хочете зробити використовується за умовчанням на вашому комп'ютері.

У самому низу вікна тиснете на кнопочку «ОК». Трохи нижче ви зможете вибрати використовувану за замовчуванням на вашому комп'ютері поштову програму (в ній будуть відкриватися посилання mailto , Використовувані для переходу до написання електронного листа). А ще нижче ви встановлюєте умолчательную медіа-програвач і месенджер. Це теж може бути важливим, бо у всіх свої звички і уподобання.

Якщо ви ще використовуєте Windows Xp, то вам як і раніше потрібно буде зайти в «Панель управління», але вже вибирати в ній потрібно пункт «Установка та видалення програм». У вікні, в лівій колонці тиснете на нижній пункт «Вибір програм за замовчуванням», а далі ваші дії будуть аналогічні описаним вище для Вісти і сімки:

У вікні, в лівій колонці тиснете на нижній пункт «Вибір програм за замовчуванням», а далі ваші дії будуть аналогічні описаним вище для Вісти і сімки:

Цей спосіб є універсальним і дозволяє не залазити в настройки браузера, який ви хочете зробити використовується за умовчанням. Але все те ж саме можна зробити і засобами оглядачів, про що і піде мова нижче.

До речі, якщо вам потрібно, щоб, наприклад, файли Html або будь-які інші відкривалися б в іншому браузері або навіть в іншій програмі (мені, наприклад, зручно їх відкривати в редакторі Нотепад ++ ), То просто клікніть по будь-якому такому файлу правою кнопкою миші (в провіднику) і виберіть самий нижній пункт з меню, що випадає під назвою «Властивості». У вікні, натисніть на кнопку «Змінити», показану на скріншоті:

Вам буде запропонований рекомендований список програм для відкривання цього типу файлів (включаючи браузери), одну з яких вам потрібно вибрати.

Якщо потрібної програми в цьому списку не знайдеться, то скористайтеся кнопкою «Обзор» і за допомогою провідника знайдіть виконавчий файл потрібної вам програми (можливо, що це буде і браузер). Все просто.

Установити за умовчанням Яндекс, Хром, Мазілу та ін.

Почнемо з безкоштовного інтернет-оглядача Гугл Хром . Щоб зробити його використовуваним за замовчуванням досить буде клікнути на кнопку з трьома горизонтальними лініями в правому верхньому кутку і вибрати з меню, що випадає пункт «Налаштування»:

У самому низу вікна ви знайдете область "Браузер за замовчуванням», де і потрібно буде натиснути на кнопку «Призначити Google Chrome браузером за замовчуванням». Власне, все.

У разі Яндекс браузера вам доведеться виконати практично ті ж самі дії, бо обидва ці оглядача базуються на одному і тому ж движку WebKit (хромиум) . Вам потрібно буде знову ж вибрати з меню кнопки з трьома горизонтальними смужками пункт «Налаштування» і знайти на сторінці область «Браузер за замовчуванням», де і натиснути на відповідну кнопочку:

У разі нової Опери (версії старше 12) все знову ж схоже, бо движок у неї такий же, як і у Хрома або Яндекс браузера. Кнопочка в правому верхньому куті виглядає трохи інакше, але там є пункт «Налаштування», а на сторінці є кнопка «Використовувати Оперу як браузер за замовчуванням»:

Якщо ви до цих пір користуєтеся старої Оперою 12.17 (Як і я, власне), то вам потрібно буде вибрати з меню кнопки «Опера» (в лівому верхньому кутку) пункти «Налаштування» - «Загальні настройки». У вікні, потрібно буде перейти на останню вкладку «Розширені» і вибрати з лівого меню пункт «Програми»:

Тепер просто встановіть галочку в полі «Перевіряти, що Опера - браузер за замовчуванням» і натиснути на ОК. Після цього закрийте і відкрийте Opera. При запуску браузера ви будете спостерігати вікно, де вам запропонують зробити Оперу додатком за замовчуванням для перегляду веб-сторінок:

Вам залишиться тільки натиснути на кнопку «Так».

В разі використання Мазілу Firefox все дуже схоже на дії описані для старої Опери. Спочатку ви натискаєте на кнопку з трьома горизонтальними смужками в правому верхньому кутку і вибираєте пункт «Налаштування» з меню, що випадає:

Спочатку ви натискаєте на кнопку з трьома горизонтальними смужками в правому верхньому кутку і вибираєте пункт «Налаштування» з меню, що випадає:

У вікні, прямо на першій вкладці встановіть галочку в полі «Завжди перевіряти при запуску, чи є Firefox браузером за замовчуванням» і натисніть на ОК внизу вікна. Після це закрийте і відкрийте оглядач заново. На другому етапі ви зможете спостерігати вікно, де вже можна буде скористатися кнопкою «Зробити Мазілу умолчательную браузером»:

На другому етапі ви зможете спостерігати вікно, де вже можна буде скористатися кнопкою «Зробити Мазілу умолчательную браузером»:

В Інтернет Експлоурері потрібно буде клікнути по шестерінці в правому верхньому кутку і вибрати зі списку пункт «Властивості оглядача»:

В Інтернет Експлоурері потрібно буде клікнути по шестерінці в правому верхньому кутку і вибрати зі списку пункт «Властивості оглядача»:

У вікні, перейдіть на вкладку «Програми» і натисніть на наявну там кнопку «Використовувати за замовчуванням»:

У вікні, перейдіть на вкладку «Програми» і натисніть на наявну там кнопку «Використовувати за замовчуванням»:

От і все. Практично всі залишилися браузери налаштовують аналогічно описаним вище.

Зробити Яндекс (Гугл) пошуком за замовчуванням в Firefox і ін.

Зараз практично у всіх сучасних браузерах не потрібно спеціально відкривати головну сторінку Яндекс або Гугла, для того щоб почати пошук в інтернеті. Досить буде ввести свій запит прямо в адресному рядку (розташованої в самому верху) і натиснути на розташовану поруч кнопку або просто на Ентер на клавіатурі.

У деяких браузерах прямо при введенні запиту можна вибрати пошукову систему, якою буде переадресовано ваш запит. Але це далеко не завжди так, бо розробники браузерів отримують гроші від пошукових систем на установку їх пошуку (Firefox, наприклад, отримав колись мільярд від Гугла за установку цього пошуку за замовчуванням на один рік - не слабо так, так).

Що ж вам робити, якщо ви, наприклад, обожнюєте Фаерфокс, але при цьому хочете шукати за допомогою Яндекса або навпаки, хочете виключно гуглити і ніяк інакше? Просто прочитайте цю замітку до кінця.

Отже, як же змінити автоматичний пошук за замовчуванням в Mozilla Firefox? Для початку треба зайти в налаштування Фаерфокса, якшо по кнопці з трьома горизонтальними смужками в правому верхньому кутку і вибравши пункт «Налаштування» з меню, що випадає (див. Скріншот в попередньому розділі цього поста).

У вікні налаштувань перейдіть на вкладку «Пошук» і виберіть зі списку пошукову систему, яку Firefox буде використовувати за замовчуванням в пошуковому вікні, в адресному рядку і навіть на стартової сторінки .

У вікні налаштувань перейдіть на вкладку «Пошук» і виберіть зі списку пошукову систему, яку Firefox буде використовувати за замовчуванням в пошуковому вікні, в адресному рядку і навіть на  стартової сторінки

Якщо потрібної вам пошукової системи в цьому списку не знайдеться, то ви зможете її додати за допомогою розташованої внизу посилання «Додати інші пошукові системи». От і все. Якщо раптом таким чином зробити Яндекс і Гугл пошуком за замовчуванням у вас не виходить, то дивіться поради щодо усунення цього неподобства від великого і жахливого дзеркала рунета .

Якщо раптом таким чином зробити Яндекс і Гугл пошуком за замовчуванням у вас не виходить, то дивіться  поради щодо усунення цього неподобства від великого і жахливого дзеркала рунета

Досить тільки буде клікнути по назві браузера викликав у вас проблеми і ви отримаєте повний збірник інструкцій щодо усунення проблем з вибором пошуку за замовчуванням в Firefox, Яндекс браузері, хром і Інтернет Експлоурері.

Є ще одні нюанс. Якщо у вас версія Мазілу від Яндекса, то зі зміною пошуку нічого не вийде. Тут вам потрібно буде зносити яндексовского версію, після чого зайти на офіційний сайт Мазілу і скачати звідти , а потім встановити оригінальну версію броузера Мазій Фаерфокс . Вже після цього можна буде налаштувати описаним вище способом пошук за замовчуванням в цьому браузері.

В Гугл Хром пошук буде використовуватися під теж досить легко поміняти в налаштуваннях. Для цього достатньо буде клікнути на кнопку з трьома горизонтальними лініями в правому верхньому кутку і вибрати з меню, що випадає пункт «Налаштування» (див. Скріншот на початку попереднього розділу). На сторінці в області «Пошук» ви зможете скористатися списком, що випадає для вибору пошукової системи використовуваної за замовчуванням.

На сторінці в області «Пошук» ви зможете скористатися списком, що випадає для вибору пошукової системи використовуваної за замовчуванням

Якщо захочете додати новий пошуковик, то тисніть на кнопку «Налаштувати пошукові системи» і внизу вікна вам така можливість буде надана.

В Яндекс браузері і нової Опері вибір пошукової системи здійснюється точно так же, бо всі ці три браузера працюють на одному і тому ж движку, тому і налаштування у них дуже схожі.

У старій Опері 12.17 потрібно буде вибрати з меню кнопки Опера (розташованої в лівому верхньому кутку) пункти «Налаштування» - «Загальні настройки», після чого у вікні, перейти на вкладку «Пошук».

17 потрібно буде вибрати з меню кнопки Опера (розташованої в лівому верхньому кутку) пункти «Налаштування» - «Загальні настройки», після чого у вікні, перейти на вкладку «Пошук»

У вікні, потрібно буде кликнути мишею по потрібній пошуковій системі і натиснути праворуч на кнопку «Правка». Відкриється ще одне вікно, де слід натиснути на кнопку «Детальніше» та поставити галочку в полі «Використовувати як службу пошуку за умовчанням». Все, тиснете на ОК і перевіряєте.

В Інтернет Експлоурері все зовсім просто. У правій частині адресного рядка натисніть на стрілочку поруч з іконкою лупи:

Внизу можна буде вибрати пошукову систему, яку ви хочете використовувати для пошуку по введеному вами запиту. Якщо потрібного пошуку там не знайшлося, то додайте його за допомогою однойменної кнопки розташованої трохи правіше.

Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

Використовую для заробітку

Що робити в цьому випадку?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью