• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як встановити Тор браузер і налаштувати для анонімного доступу до сайтів

 1. Що таке Tor
 2. Як користуватися браузером Тор
 3. У чому мінуси браузера Tor

Стаття надається виключно з метою ознайомлення з технологією роботи браузера Tor (Тор).

В останні роки про обмеження в інтернеті можна чути все частіше В останні роки про обмеження в інтернеті можна чути все частіше. Уряди різних країн забороняють доступ своїм громадянам до ресурсів, що містять некоректне, на думку депутатів, контент. Операторів змушують передавати інформацію про користувачів, і ні про яку анонімності в інтернеті мови не йде. При цьому далеко не завжди сайти, заблоковані за рішенням тих або інших органів влади, дійсно містять матеріали, які можуть нашкодити користувачам.

«Заборонений плід солодкий», і різні обмеження в інтернеті породили не тільки способи їх обходу, а й цілу таємну мережу, потрапити в яку можна тільки з використанням спеціальних засобів, що приховують інформацію про користувача. Анонімна мережа отримала назву Tor, і вона доступна абсолютно безкоштовно всім бажаючим.

Що таке Tor

Абревіатура Tor розшифровується як The Onion Router, тобто «Цибулевий роутер». Таку назву може здатися безглуздим для людей, які не знайомі з поняттям «лушпиння маршрутизації». Під ним розуміється технологія анонімного обміну інформацією з використанням стандартної комп'ютерної мережі. Принцип роботи системи заснований на постійному шифруванні даних, під час передачі їх від сервера до клієнта. Дані проходять через безліч мережевих вузлів, тим самим стираючи сліди, за якими можна було б вийти на відправника і одержувача інформації.

Завдяки Tor користувачі можуть не турбуватися про свою анонімності в інтернеті. Вони отримують можливість переглядати будь-яку цікаву для них інформацію, таємно залишати повідомлення на сайтах, пересилати один одному зашифровані особисті повідомлення і робити багато чого іншого приховано від усіх. За допомогою Tor можна з легкістю обійти всі обмеження провайдера, накладені на сайти.

За допомогою Tor можна з легкістю обійти всі обмеження провайдера, накладені на сайти

Як можна зрозуміти, сайти в прихованій мережі Tor ніким не модеруються і не перевіряються. Надіслати скаргу на контент на них не можна, а якщо це і зробити, то подібні дії ні до чого не приведуть. Відповідно, в Tor можна знайти, в тому числі, заборонену в усіх країнах інформацію. Шокуючі, протизаконні, позбавлені гуманізму і сенсу матеріали і послуги містяться в мережі Тор. Саме через це вона отримала назву «темний інтернет». Сайти, створені виключно для доступу до них через Tor, розташовуються в доменній зоні .onion. Вони не індексуються звичайними пошуковими системами, і в них можна потрапити тільки через анонімну мережу Tor.

Через будь-який комп'ютер можна переглядати інформацію в мережі Tor, але для цього потрібно однойменний браузер, який поширюється безкоштовно.

Як користуватися браузером Тор

Почати використовувати Tor досить просто, для цього необхідно завантажити Tor Browser зі звичайного браузера і встановити його. Встановлюється Tor наступним чином:

 1. Необхідно запустити завантажений інсталяційний файл і вибрати режим установки. Серед підтримуваних мов є російська;
 2. Далі вибирається папка, куди потрібно встановити Тор. Варто зазначити, що додаток займе не більше місця, ніж будь-який інший браузер - близько 150 Мб;
 3. Після цього почнеться процес установки, який займе не більше пари хвилин.

Коли браузер Tor буде встановлений на комп'ютер, його необхідно правильно налаштувати для роботи в анонімній мережі. Запустіть Тор через ярлик Start Tor Browser.exe з папки, куди він був встановлений. Далі необхідно встановити первинні параметри. Це можна зробити автоматично, натиснувши «З'єднатися» у вікні, але працює такий спосіб не завжди.

Якщо автоматично під'єднатися до мережі Tor не вийшло, можна вибрати пункт «Налаштувати» і самостійно встановити необхідні параметри. Процес ручного налаштування Тора також досить простий, потрібно буде відповісти на 2 питання:

Коли відповіді будуть обрані, браузер Тор знову спробує провести автоматичну настройку за отриманими даними. Це може зайняти пару хвилин, після чого Tor запуститься.

Зверніть увагу: Браузер Тор виконаний на основі Firefox.

Щоб остаточно переконатися, що комп'ютер тепер знаходиться в анонімній мережі, потрібно натиснути на кнопку «Перевірка інтернет-налаштувань Tor».

Щоб остаточно переконатися, що комп'ютер тепер знаходиться в анонімній мережі, потрібно натиснути на кнопку «Перевірка інтернет-налаштувань Tor»

Якщо відкриється сторінка, на якій написано, що браузер використовує Tor, значить, все налаштовано вірно, і програмою можна користуватися для анонімного доступу до ресурсів.

Важливо: У браузері Tor можна дивитися ланцюжок, по якій досягається анонімність користувача. На будь-якій сторінці натисніть на значок із зеленою цибулею ліворуч адресного рядка. Відкриється спливаюче меню, де видно, по якому ланцюжку проходить запит від комп'ютера до кінцевого сервера.

Для досягнення максимальної конфіденційності, в Tor передбачені 4 рівня безпеки. За замовчуванням браузер виставляє мінімальний, але при бажанні можна змінити цей параметр. Для цього потрібно натиснути на зелену цибулину зліва від браузерної рядки і вибрати пункт «Налаштування конфіденційності та безпеки».

Відкриється нове вікно, де можна повзунком відрегулювати рівень безпеки від низького до високого. Біля кожного з варіантів написано, чим вони відрізняються, і які функції вони вимикають. Чим вищий рівень безпеки, тим гірше різні плагіни і сервіси будуть працювати в браузер, а контент на сайтах відображатися.

Чим вищий рівень безпеки, тим гірше різні плагіни і сервіси будуть працювати в браузер, а контент на сайтах відображатися

Для базового використання браузера Тор досить низького рівня безпеки.

У чому мінуси браузера Tor

Повна анонімність в мережі є досить вагомою перевагою для багатьох, щоб повністю перейти на браузер Тор. Незважаючи на це, кількість людей, які використовують його на постійній основі, мало. У браузера Tor є ряд мінусів, які перекривають для багатьох його плюси:

 • Довге завантаження сторінок. Навіть якщо мова йде про завантаження звичайних сайтів, через Tor це займає більше часу, ніж через інший браузер. Потрібен час, щоб зашифрований пакет даних пройшов через всі вузли, приховуючи реальну адресу відправника, а потім назад була отримана інформація, що запитується;
 • Мала кількість російських сайтів в «темному інтернеті». Якщо браузер використовується тільки для відвідування прихованих сайтів, то важливо відзначити, що російськомовних ресурсів з них не так багато, особливо цікавих для великої кількості людей;
 • Велика кількість вірусів. У «темному інтернеті» різноманітність вірусів значно більше, ніж у звичайній мережі. У браузері Tor відсутня вбудована система захисту від вірусів, і наштовхнутися на шкідливу програму або сайт, який самостійно завантажить вірус на комп'ютер, дуже просто. Перед тим як вирушати на вивчення прихованої частини інтернету, потрібно обов'язково потурбуватися установкою хорошого антивіруса.

У деяких країнах Tor заборонений на законодавчому рівні. Дана проблема поки не торкнулася Росію, незважаючи на те що подібні обговорення в уряді вже проводилися. В даний момент використання Тора на території Росії дозволено.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью