• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як очистити кеш в браузері: IE, Opera, Chrom, Mozilla

 1. Google Chrome, яндекс.браузер і QIP
 2. Opera
 3. Mozilla FireFox і SeaMonkey
 4. IE (Internet Explorer)
 5. висновок

Кешування контенту сайтів проводиться для прискорення роботи браузера. Вміст сторінок, наприклад, картинки, відео, музика, зберігаються на жорсткому диску комп'ютера користувача, і при повторному відвідуванні сторінки прискорюють відображення. Але це зручність може обернутися незручністю, наприклад, якщо сторінка сайту була оновлена, а в кеші зберігається стара її копія. У таких випадках браузер користувача намагається відобразити старі копії вмісту, і це може викликати деякі проблеми в роботі браузера. Щоб уникнути цього потрібно видалити (очистити) кеш (cache). Перший раз сторінки можуть завантажуватися довше, але відображення вмісту буде більш коректним.

З огляду на, що для комп'ютерів під управлінням Windows є кілька популярних оглядачів інтернету, видалення кеша в них дещо відрізняється. У будь-якому випадку проводити цей час від часу необхідно, незважаючи на те, що «час життя», тобто зберігання даних, в більшості випадків обмежена. Очищення кеша потрібно для того браузера, яким користуються найчастіше, якщо встановлено кілька браузерів.

Існують спеціальні програми для оптимізації роботи комп'ютера, які в тому числі очищають старий кеш браузерів, але цю процедуру можна без праці провести самостійно.

Google Chrome, яндекс.браузер і QIP

Сучасний, швидкий і впевнений движок для браузерів легко набрав популярність. Власне, сам Cromium практично не використовувався, хоча і існує «в чистому вигляді», поки цей движок з відкритим вихідним кодом не став основою браузера GoogleChrom. Уже після його стали використовувати Яндекс і QIP, а також розробники Opera перейшли з рідного Presto на Cromium, втративши при цьому оригінальність і зручність, які були в браузері до версії 12.

Очищення файлів кеша у всіх браузерах на основі движка Cromium принципово не відрізняється, тому розглянути його можна в одному розділі на основі популярного GoogleChrom.

Очищення файлів кеша у всіх браузерах на основі движка Cromium принципово не відрізняється, тому розглянути його можна в одному розділі на основі популярного GoogleChrom

Відкриваємо історію через пункт меню «Історія» і бачимо вгорі кнопку «очистити історію відвідувань». Викликати історію можна також поєднанням клавіш Ctrl + H. При натисканні на кнопку очищення з'явиться нове вікно (вкладка), де буде запропоновано вибрати, що саме видалити. Якщо є необхідність очистити кеш в браузері, то тільки його необхідно залишити, а решту прапорці зняти.

Якщо є необхідність очистити кеш в браузері, то тільки його необхідно залишити, а решту прапорці зняти

Це ж вікно вибору може бути викликано з пункту меню «Налаштування», але у різних браузерів розділ може носити різні назви. В Opera 18+ кеш відноситься до розділу «Безпека», у GoogleChrome знаходиться в розділі «Додатково» -> Особисті дані, а Яндекс браузер відкриває доступ до розділу тільки при натисканні «Додаткові настройки» і відносить їх до історії відвідувань. Крім того, в залежності від версії браузера одного розробника назву і положення елементів може змінюватися.

Opera

Цей браузерні движок (Presto) припинив свій розвиток, оскільки розробники в основу нових версій поклали хромиум, але це не заважає користувачам активно застосовувати стару «добру» оперу для відвідування інтернет-сторінок.

Система чистки кешу в Опері 12 дещо відрізняється від усіх попередніх браузерів. Можливість видалення особистих даних, а саме до цього розділу відносяться кешовані сайти, є безпосередньо зі стандартного меню (Настройки -> очистити особисті дані).

У відкритому додатковому вікні пропонується вибрати, які дані користувача потрібно видалити. Рекомендується очистити тільки кеш, і вже точно не збережені паролі, якщо у вас немає їх резервної копії.

Mozilla FireFox і SeaMonkey

Браузер Mozilla FireFox досить популярний переважно за рахунок високої безпеки і найбільш коректного відображення вмісту веб-сторінок. Правда, при інтенсивному використанні браузера він накопичує багато даних в кеші, тим самим забиває пам'ять жорсткого диска, що може уповільнити роботу. SeaMonkey - це проект від розробників Firefox, що включає крім браузера на основі движка Gecko (як і Firefox) ще поштовий агент, меседжер і простий редактор інтернет сторінок. Очистити кеш можна двома способами, але обидва проводяться через меню.

спосіб 1

У меню вибираємо пункт меню «Журнал», і в ньому пункт «Видалити недавню історію».

В результаті відкриється додаткове вікно, в якому необхідно натиснути кнопку «Подробиці», щоб розгорнути додаткові параметри. У формі встановлюємо прапорець тільки на пункті «Кеш» і натискаємо кнопку «Видалити зараз».

Приблизно так само проводиться очищення кешу в проекті Mozilla SeaMonkey з тією невеликою різницею, що видалення кешу знаходиться в розділі «Стерти особисті дані». І в тому, і в іншому випадку команду можна викликати поєднанням клавіш Shift + Ctrl + Delete.

спосіб 2

У меню вибрати пункт Інструменти -> Налаштування. У відкритому додатковому вікні перейти в розділ «Додатково» на вкладку «Мережа». Тут є розділ «кеш веб-вміст», де вказується і налаштовується розмір кешу браузера. Очистити його можна відповідною кнопкою, після чого вікно можна закрити. Частина сайтів збереже необхідну інформацію, і їх адресу ви зможете знайти в спеціальному вікні.

Частина сайтів збереже необхідну інформацію, і їх адресу ви зможете знайти в спеціальному вікні

У SeaMonkey розділ «Налаштування» знаходиться в пункті меню «Правка», ймовірно через первинної його розробки під Linux платформу.

IE (Internet Explorer)

Internet Explorer є основним браузером для користувачів Windows, але способи чистки кеша у різних версій відрізняються. При використанні старої версії IE 6, що ще трапляється сьогодні при використанні Win XP, очищення кеша проводять через команду видалення тимчасових файлів інтернету. Для того щоб це зробити правильно, потрібно запустити браузер, вибрати в меню пункт Сервіс -> Властивості оглядача.

У вікні необхідно вибрати вкладку Загальне, знайти на ній розділ «Тимчасові файли інтернету», і в розділі кнопку «Видалити файли», натиснувши на яку ви зможете одним рухом очистити весь кеш в браузері У вікні необхідно вибрати вкладку Загальне, знайти на ній розділ «Тимчасові файли інтернету», і в розділі кнопку «Видалити файли», натиснувши на яку ви зможете одним рухом очистити весь кеш в браузері. Тут же можна очистити Cookie, натиснувши відповідну кнопку, але після цього вам доведеться заново вводити логіни і паролі на всіх ресурсах, де ви зареєстровані.

Тут же можна очистити Cookie, натиснувши відповідну кнопку, але після цього вам доведеться заново вводити логіни і паролі на всіх ресурсах, де ви зареєстровані

У більш сучасних версіях IE система чищення тимчасових файлів дещо інша, втім, і зберігаються тимчасові файли трохи в іншому місці (це залежить від версії системи). У меню браузера вибираємо Сервіс -> Властивості браузера, і отримуємо приблизно таку ж таблицю, як і в попередньому випадку. Різниця не велика, але помітна неозброєним оком.

У версії 11 IE, приклад якого наведено на скрині, вибираємо вкладку «Загальне», і на ній розділ «Журнал браузера». Натискаємо кнопку «Видалити ...» і отримуємо нове вікно, в якому можна вибрати, що саме буде віддалятися в поточній сесії. Це ж вікно можна викликати прямо з меню: Сервіс -> очистити журнал браузера, але тільки в сучасних версіях.

Це ж вікно можна викликати прямо з меню: Сервіс -> очистити журнал браузера, але тільки в сучасних версіях

Є можливість автоматично видаляти історію браузера, куки і кеш (тимчасові файли інтернету), для чого достатньо встановити відповідний прапорці (галочки) в більш сучасних версіях, або обмежити місце, що виділяється під кеш у всіх версіях IE.

Є можливість автоматично видаляти історію браузера, куки і кеш (тимчасові файли інтернету), для чого достатньо встановити відповідний прапорці (галочки) в більш сучасних версіях, або обмежити місце, що виділяється під кеш у всіх версіях IE

Другий спосіб видалення кеш - очищення системного диска. Для цього запускається системна утиліта, викликати яку можна з меню «Властивості» клікнувши по правій кнопці мишки на диску C в провіднику (як зазначено на рис. Вище). У меню, властивостей диска вибрати кнопку «очищення диска». Після нетривалого аналізу утиліта запропонує вибрати, що саме видаляти. Необхідно відзначити тільки видалення тимчасових файлів інтернету і зняти інші прапорці.

висновок

Очищення кешу всіх популярних браузерів можна проводити з використанням спеціальних програм, наприклад, CCleaner. Вони аналізують системний реєстр, і на підставі встановлених програмних пакетів пропонують очистку диска, реєстру, видалення непотрібних програм і інші варіанти. Правда, працювати з ними краще користувачам з досвідом, а частина такого роду програм поширюються як пропрієтарних ПО по платним ліцензіями.

Під Windows можуть застосовуватися і інші браузери, але частка їх постійного використання настільки мала, що розглядати їх немає необхідності. До того ж користувачі такого «рідкісного» софта зазвичай самі знають, як його налаштовувати і чистити. Невеликі безкоштовні браузери для разового відвідування глобальної мережі, яких досить багато в відкритому доступі, зазвичай при виході з програми видаляють не тільки історію, але і всі інші «зручності», а паролі незберігають в принципі.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью