• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як очистити кеш в браузерах Хром, Яндекс, Опера і т. Д.

 1. Кеш браузера, як це працює
 2. Очистити кеш браузера
 3. Google Chrome
 4. Яндекс браузер
 5. Opera
 6. Mozilla Firefox
 7. Safari
 8. Internet Explorer

Я впевнений, що на просторах інтернету ви не раз зустрічали таке слово як кеш (cache). Використовується воно багато де, але ми будемо говорити саме про браузерному кеші. Нема різниці який Ви браузер використовуєте в своїх цілях, так як сьогодні буде розглянуто всі найбільш популярні і сучасні.

Сам термін кеш з'явився досить таки давно, ще в минулому столітті і вперше він був використаний в мікропроцесорах. Зараз, же сфера його поширення та використання розширилася дуже широко.

Давайте на прикладі розберемося, що це таке.

До змісту ↑

Кеш браузера, як це працює

Всі сторінки в інтернеті будуються з різних елементів це:

 • html код, розмітка з текстом.
 • скрипти (різні ефекти).
 • стильове оформлення (css).
 • зображення, документи.

Після того, як Ви відкриваєте сторінку сайту, вся ця інформація повинна захитатися на Ваш комп'ютер.

Що б вся необхідна інформація правильно довантажувати і відображалася необхідний браузер Хром, Яндекс, Опера або будь-який інший. За допомогою браузера здійснюється взаємодія з сервером ( хостингом ) На якому лежить сайт (зберігаються всі файли). Коли браузер завантажує сторінку і бере всю необхідну інформацію з сервера, він може зберегти її у себе, і використовувати в подальшому, якщо Ви зайдете знову на цей сайт.

Давайте більш детально розглянемо цей момент.

Наприклад, Ви зайшли на сайт, на який раніше ніколи не заходили. Браузер витягнув всю необхідну інформацію з сервера і у Вас на екрані з'явився сайт з усіма елементами. Інформацію яку Вам була потрібна знайшли, прочитали і закрили сайт. Через пару днів згадали, що є такий сайт і на ньому є інформація яка Вам знову потрібна. Тепер коли будете на нього заходити, браузеру не потрібно витрачати ресурси і витягати знову інформацію, вона лежить у нього в кеші і він видає її вільно.

У чому плюс всього вище викладене для браузерів і користувачів. Я думаю на вашому шляху не зустрічалися сайти, де 1000 сторінок і кожна зі сторінок має різний дизайн і оформлення. Так як більшість сторінок однакові браузеру не потрібно по 1000 раз витягувати файли з сервера, які відповідають за оформлення та заново їх довантажувати, він витягати їх з своєї історії і не витрачає для цього потужностей.

Для користувачів добре тим, що браузер не завантажує сторінку а бере з кешу, що дає можливість навіть при поганий швидкості інтернету відкрити сторінку. Так само економиться трафік, якщо у всіх вдома безлімітний інтернет, то на мобільних пристроях обмежений і це істотно допомагає скоротити використання.

Але тим не менше, кеш браузера може стати проблемою при зміні стильового оформлення сайту або елементів. Буває таке, що Ви змінюєте дизайн (редизайн сайту), заходите на сайт, а він залишається незмінним. Кеш подгружается старий і його необхідно очистити, що б браузер відображав новий дизайн.

Однак є спосіб, який може змусити браузер примусово довантажити сторінку з кешу. Для цього необхідно натиснути клавіші Shist + F5. Але як правило він не завжди спрацьовує і для цього потрібно зробити повну очистку кешу браузера.

Так само бувають випадки, що ви заходите з чужого або робочого комп'ютера в соц. мережі або на інші сайти і не хочете залишати в пам'яті логін і пароль або свої особисті дані. Для цього необхідно очистити кеш браузера і всі дані будуть видалені.

Давайте розглянемо всі варіанти очищення, для кожного з сучасних браузерів.

До змісту ↑

Очистити кеш браузера

У кожному з сучасних браузерів є функції повного очищення кеша. Так само можна очистити паролі, все картинки, файли, куки та інше. Давайте розглянемо способи для кожного з браузерів, вони дуже схожі.

Google Chrome

Для того, що б очистити, в хромі є 2 способи:

 1. Необхідно натиснути клавіші Ctrl + Shift + Delete (Del).
 2. Заходимо в меню і натискаємо на пункт "Історія", в вікні натискаємо на кнопку "Очистити історію".

Очистити історію Google Chrome

У будь-якому з випадком Вас перекине на сторінку, де буде спливаюче вікно, в якому ви можете вибрати, що необхідно видалити і за який період. Після того як вибрали натискайте на кнопку "Очистити історію".

Вуаля і тепер можна працювати далі.

До змісту ↑

Яндекс браузер

Кроки схожі на ті, що описувалися вище, так само є 2 способи:

 1. Необхідно натиснути клавіші Ctrl + Shift + Delete (Del).
 2. Заходив в меню, що знаходиться праворуч, там шукаємо пункт "Історія" і натискаємо на нього. На сторінці в лівій частині знаходимо пункт "Очистити історію", натискаємо на нього і Вас перекине на сторінку очищення історії.

Видаляємо історію Яндекс браузер

Тут все кроки робляться аналогічно, як і в гугл хромі . Вибираємо період за який необхідно очистити і всі елементи, які треба очистити. В кінці не забивав натискати "Очистити історію".

Видалення кешу браузера Яндекс До змісту ↑

Opera

Раз взяли таку моду по 2 способи, то і для опера , Будемо її використовувати.

Способи для очищення кешу:

 1. Необхідно натиснути клавіші Ctrl + Shift + Delete (Del).
 2. У лівому верхньому куті браузера знаходимо значок Опери і натискаємо на нього. У випадаючому списку шукаємо пункт "Історія" і переходимо по ньому.

пункт меню «Історія»

На сторінці, що з'явилася в лівому кутку знаходимо кнопку "Очистити історію відвідувань" і натискаємо на неї.

Очистити історію відвідувань Опера

Після виконаних кроків Вас повинно перекинути на сторінку opera: // settings / clearBrowserData

Видаляємо кеш браузера Опера

де вибираємо період в списку і ставимо галочку на пунктах, які будемо очищати. В кінці не забуваємо зберігатися.

До змісту ↑

Mozilla Firefox

Як і в попередніх випадках перший спосіб це поєднання клавіш Ctrl + Shift + Delete (Del). Для реалізації другого, необхідно в Firefox меню вибрати пункт "Журнал" і у вікні натиснути на пункт "Видалити недавню історію".

Для реалізації другого, необхідно в  Firefox  меню вибрати пункт Журнал і у вікні натиснути на пункт Видалити недавню історію

Видалити недавню історію Firefox

На екрані з'явиться віконце, де в спливаючому вікні можна вибрати за який час і поставити галочку, що необхідно почистити. В кінці натискаємо "Зберегти". Процедура може зайняти кілька секунд.

Процедура може зайняти кілька секунд

До змісту ↑

Safari

Браузер від компанії Apple, який автоматично стоїть на всіх її пристроїв. Що б очистити кеш, заходимо в Сафарі і в меню, яке розташоване праворуч вибираємо пункт "Скинути Safari ".

Що б очистити кеш, заходимо в Сафарі і в меню, яке розташоване праворуч вибираємо пункт Скинути  Safari

скинути Safari

Після повинно з'явиться віконце в якому вибираємо необхідні настройки які потрібно скинути. В кінці не забуваємо зберігати налаштування.

Вікно скидання налаштувань та історії Safari До змісту ↑

Internet Explorer

Не люблю браузер IE, але коли роблю верстку доводиться тестувати і проблема з кешем тут дуже актуальна. Більш менш нормальна версія починається з 10, всі інші тихий жах. Якщо не хочете бігати по меню, то для видалення можна скористатися гарячими клавішами Ctrl + Shift + Delete (Del). У вікні вибрати всі необхідні елементи, які потрібно видалити.

Для другого варіанту видалення, переходимо в меню IE і вибрати пункт "Безпека" -> "Видалити журнал браузера.".

Видалити журнал браузера Internet Explorer

У будь-якому з варіантів, в кінцевому випадку буде спливаюче вікно, в якому вибираємо необхідні настройки, ставимо галочки і видаляємо кеш браузера. В кінці натискаємо кнопку "Видалити".

Видалення необхідних налаштувань

Користуйтеся цими і не забувайте, що однією з проблем при внесенні правок або зміні елементів сайту, може бути кеш браузера який Ви використовуєте. Буває сидиш пару хвилин відновляєш сайт, а він як був, до зміни так і залишився. А потім згадуєш, що необхідно почистити історію. Бувають навіть випадки, що очищення браузера не допомагає і доводиться лізти в cms сайту і пробувати чистити кеш движка.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью