• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як обмежити доступ до налаштувань Windows

 1. Забороняємо установку сторонніх додатків
 2. Використовуємо спеціальні утиліти
 3. Функція батьківського контролю

Забороняти або обмежувати доступ до важливих налаштувань операційної системи Windows буває необхідно в самих різних ситуаціях. Наприклад, вам зовсім не хочеться, щоб колеги по роботі могли випадково або спеціально змінювати ключові параметри, які безпосередньо впливають на працездатність комп'ютера. Або ж будинку є дитина, постійно експериментує з системою. А літні родичі і зовсім з легкістю здатні «знищити» навіть недавно встановлену Windows. Загалом, щоб уникнути подібних ситуацій рекомендується просто обмежити доступ до конкретних налаштувань платформи, що допоможе сильно не хвилюватися про нормальне функціонування ноутбука або ПК.

Якщо абсолютно не хочеться виправляти чужі помилки, які виходять від допитливих особистостей, то можна скористатися наступною докладною інструкцією:

 1. Необхідно відкрити «Виконати» за допомогою одночасного натискання кнопок Win і R. З'явиться спеціальне вікно, в якому потрібно ввести «regedit». Забороняти або обмежувати доступ до важливих налаштувань операційної системи Windows буває необхідно в самих різних ситуаціях
 2. Вибираємо «Редактор реєстру», а потім переходимо ось у цій конкретній шляху: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer. Якщо розділ відсутній, то його доведеться створити самостійно.
 3. У відкритому розділі наводимо курсор на порожнє поле, а потім натискаємо праву кнопку мишки. З'явиться контекстне меню, де слід натиснути «Створити», а потім вибрати «Параметр DWORD (32 біти)».
 4. З'явиться абсолютно новий параметр, якому необхідно задати певне ім'я - NoControlPanel. Після цього натискаємо Enter.
 5. Коли параметр буде повністю створений, можна вказати спеціальне значення 1 (стандартне значення - 0). Дана процедура провертається через подвійний клік на бажаному параметрі.
 6. Залишається закрити реєстр, а потім здійснити звичайну перезавантаження системи.

Якщо всі дії виявилися правильними і коректними, то просто так активувати «Панель управління» або покопатися в налаштуваннях Windows вже буде неможливо. Якщо користувач все-таки спробує щось змінити - його зустріне повідомлення про скасування операції через діючих обмежень.

Забороняємо установку сторонніх додатків

Завдяки свіжим оновлень Windows 10 користувачі тепер можуть встановлювати жорсткі обмеження на отримання додатків зі сторонніх джерел. Наприклад, ви не хочете, щоб операційна система захаращувати програмами, викачаними і встановленими з незрозумілих місць (диски, сайти, накопичувачі і так далі). Для цього доведеться повністю відключити доступ до відповідних налаштувань. Зробити це можна в такий спосіб:

 1. Заходимо в глобальні параметри Windows, а потім знаходимо розділ «Програми та можливості».
 2. Тут користувач отримує можливість вибрати різні варіанти установки програм. Самим логічний і безпечний пункт - «Вирішувати використання додатків тільки з Магазину».
 3. Після такої нескладної процедури слід закрити вікно і насолоджуватися результатом.

При бажанні можна заборонити будь-яку установку додатків, щоб гранично убезпечити комп'ютер від усіляких ризиків. Але, природно, це найкраще робити в умовах, коли необхідний набір софта вже є на жорсткому диску, а в чомусь новому ви абсолютно не потребуєте.

Використовуємо спеціальні утиліти

Якщо не хочеться робити все вручну, то можна скористатися відповідними утилітами, які майже всі зроблять за вас. Мова йде про спеціальні утиліти-твікери, які допомагають не тільки якісно оптимізувати операційну систему, а й грунтовно її налаштувати. Розглянемо подібну настройку за допомогою цілого набору високоякісних утиліт Ashampoo WinOptimizer.

Досить запустити цей інструмент, щоб прибрати можливість видозмінювати значки на робочому столі, вимкнути меню «Виконати» і «Властивості», а також насильно заборонити користуватися системним реєстром. Можна з легкістю прибрати конкретні пункти, пов'язані з видаленням або установкою програм. Присутня можливість приховувати навіть цілі диски. При цьому найцікавіші параметри в Ashampoo WinOptimizer знаходяться в розділах «Система» і «Провідник». Там ви зможете відрегулювати практично все найважливіше, що відноситься до операційної системи.

Існують і більш вузькоспеціалізовані утиліти, які майже завжди є платними. Та й розібратися в їх тонкощах здатний далеко не кожен користувач. Але серед подібних програм варто виділити, наприклад, My Simple Desktop і WinLock. Вони дають унікальну можливість моментально заблокувати доступ до найважливіших компонентів ОС. З їх безпосередньою допомогою панель управління і робочий стіл не стануть «відкритою книгою» для потенційних зловмисників або допитливих друзів і партнерів. Як користуватися такими програмами?

Дуже просто. Потрібно лише ставити або прибирати певні галочки. Інтерфейс даних утиліт максимально простий і доброзичливий. Тому не потрібно бути системним адміністратором, щоб ними активно користуватися. Також варто відзначити, що отримати доступ до таких додатків просто так не можна. Адже для цього потрібно ввести унікальний пароль, який повинен знати тільки власник комп'ютера, або ж людина, який встановлював програми.

Функція батьківського контролю

Відразу слід зауважити, що функція батьківського контролю доступна лише тим, хто має обліковий запис Microsoft. Також необхідно мати операційну систему Windows 10, в яку вже вбудований даний функціонал. При цьому батьківський контроль дає можливість як знімати різні обмеження, так і встановлювати заборони. Більш того, здійснювати подібні маніпуляції можна навіть віддалено через веб-інтерфейс. За допомогою даної функції вийде наочно стежити за діями конкретного користувача, який перебував за комп'ютером. Ви зможете блокувати активацію конкретних програм, а також забороняти певні покупки і відвідування сайтів.

Ось так можна додати члена сім'ї в свого облікового запису:

 1. Відкриваємо глобальні параметри, а потім знаходимо розділ «Облікові записи».
 2. Вибираємо пункт «Сім'я і інші люди», після чого можемо додавати члена сім'ї.
 3. Обов'язково вказуємо, яку обліковий запис потрібно додати: дитину або дорослого.
 4. Вводимо коректну адресу електронної пошти того користувача, якого хочемо додати, а потім натискаємо «Далі».
 5. Підтверджуємо дії за допомогою посилання в листі.
 6. Тепер ви можете використовувати батьківський контроль на свій розсуд.

Як користуватися такими програмами?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью