• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як вибрати блок живлення для комп'ютера

 1. Це цікаво:


З вами як завжди Артем. Вже вибачте, будь ласка, що не міг написати раніше. Попросту вирубали інтернет. Однак зараз все нормально і всі технічні неполадки усунені. Про що ж ми поговоримо? Ну як видно з назви даної замітки, поговоримо ми про блоки живлення. Думаєте, що ви все про них знаєте? Та не так сталося як гадалося! Отже, поїхали.

Як вибрати хороший блок живлення, і які його характеристики важливі? Спочатку скажу, що блоки живлення діляться на кілька видів.
Перший вид - це модульне підключення живлячих проводів. Тобто з малюнка вам видно, що дроти від самого блоку живлення від'єднуються. Це дуже зручно, так як дроти можна зі зручністю прокласти в корпусі, щоб вони не заважали вільному ходу повітря всередині. Як правило, в таких блоках харчування дуже багато враховано на майбутнє. Наприклад, передбачений 6-й контактний роз'єм живлення процесора. У той час як на більшості інших блоків живлення роз'єм живлення процесора 4-ирёх контактний.

(На малюнку материнська плата і позначені роз'єми підключення процесора і живлення материнської плати.)

)

(На малюнку 4 і 6 контактні роз'єми живлення процесора або відеокарт)

У чому, наприклад відмінність межу чотирьох контактним і шести контактним конектором харчування процесора? Все просто - 6 контактів дають велику стабільність і меншу просідання напруги при використанні багатоядерних процесорів (особливо 4-ох ядерних). Дуже часто блоки з модульним підключенням проводів мають рівень ККД 87 - 90% Чим вище ККД вашого блоку живлення, тим менше електрики витрачається даремно на нагрівання повітря. Відповідно знижується споживання і тепловиділення від блоку живлення. Блоки з високим ККД коштують дорожче звичайних.

(ККД Більше 85% - сертифікат 80 PLUS Silver)

Другий вид - це блоки живлення з уже посадженими проводами, як то кажуть «намертво». Другий вид - це блоки живлення з уже посадженими проводами, як то кажуть «намертво»

Дуже часто в умах людей побутує дуже помилкова думка. Чим вище потужність, тим краще. Почасти це так, але далеко не завжди. Блок живлення забезпечує нам вихідні напруги ± 5 ± 12 +3,3 Вольт. При виборі блоку живлення потрібно враховувати наступні параметри. По лініях + 12В ваш блок живлення повинен видавати від 18 Ампер і більш. Ось малюночок.

Чому потрібно дивитися саме на лінію 12 вольт? Та тому що процесор, материнська плата, оптичні приводи (дисководи), жорсткі диски, сучасні відеокарти, - харчуються від 12 вольт. Решта пристрої малозатратних в харчуванні. З малюнка ми бачимо що, в даному блоці живлення розподіл потужності виглядає наступним чином. На лінію + 12V у нас йде 720 Ватт харчування. Нагадую ця лінія найбільш енергозатратна. На лінію +3,3 V і + 5V йде 191 Ватт. А загальна потужність даного блоку, який ми розглядаємо як приклад дорівнює 850 Ватт.

У чому ж і де виникають підводні камені при виборі блоку живлення !? Парою виробник в гонитві за цифрами завищує їх. Наприклад, блок живлення розрахований на 500 Ватт. Тобто це його пікова потужність. Чим вище навантаження на блок живлення (підключено кілька жорстких дисків, підключена сучасна відеокарта і так далі), тим вище навантаження на конкретні лінії живлення (12V найголовніша), тим більше може проявлятися просадка напруга. По русски кажучи напруга падає і ставати не 12 вольт а наприклад 11. Ось це вже взагалі ні до чого. Навішав пристроїв, подав на 500 ватний блок майже 500 ват навантаження, а він дещо як витримує 450 Ватт.

Тобто я думаю, ви зрозуміли, про що я говорю. Падіння і скачки напруги на живильних лініях, негативно позначаються на харчуванні пристроїв комп'ютера.
Тому до вибору блоку живлення потрібно, відноситься ґрунтовно, це вам не іграшки. Блок живлення живить всі пристрої, встановлені в вашу материнську плату, і її саму. Я раджу вам уважно читати огляди блоків живлення на залізних сайтах в інтернеті. Можете просто набрати в пошуковику огляди «блоків живлення», я впевнений, що ви знайдете корисний сайт і виберіть собі хороший блок живлення. Або беріть хорошого знайомого в магазин, який досить добре шарить в фірмах виробниках блоків живлення.
Особисто я б рекомендував вам придивитися до фірми FSP.

Тільки не вважайте за рекламу. Якістю цієї компанії я задоволений. Моя моделька SPI 600 Ватт. (+ Ще 50 ват понад навантаження, як гарантія). Тобто максимальне завантаження 650 ват. До того ж працює він тихо. Коли я вибирав свій блок живлення, то я спочатку прочитав огляди блоків живлення. Потім вибрав вподобаний мені, і як раз потрібний блок живлення виявився в магазині мого міста. Перед покупкою обов'язково облазьте весь інтернет і форуми. Або запитаєте мене в коментарях до цього посту.

Для офісного ПК я рекомендую брати блок живлення 400 Ватт. Для домашнього медіа ПК з більш менш новим залізом так починаючи з 2006 року - блок живлення 550 - 600 ват.
Сподіваюся, ця стаття трохи прочинила перед вами таємницю блоків живлення.

З повагою Артем Ющенко.


Це цікаво:

Ви можете залишити коментар нижче.

Про що ж ми поговоримо?
Думаєте, що ви все про них знаєте?
Як вибрати хороший блок живлення, і які його характеристики важливі?
Чому потрібно дивитися саме на лінію 12 вольт?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью