• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як підключити автомагнітолу будинку: через блок живлення і без, від зарядного пристрою

 1. Для чого потрібна автомобільна магнітола будинку
 2. Різні способи підключення
 3. Витратні матеріали та інструменти
 4. Підключення за допомогою зарядного пристрою
 5. Підключення за допомогою комп'ютерного блоку живлення
 6. Як підключити автомагнітолу до побутової мережі електроживлення: відео

Чи можна підключити магнітолу до звичайної розетки будинку? Зрозуміло! І щоб зробити це, зовсім не обов'язково мати глибокі пізнання в електротехніці. Цілком вистачить шкільного курсу фізики. Спробуємо розібратися, як підключати до мережі автомагнітолу, а заодно подумаємо, чи варто взагалі це робити.

Для чого потрібна автомобільна магнітола будинку

Причини розмістити радіоустановку будинку можуть бути різними. Найпоширеніша: людина придбала машину зі штатною магнітолою, а потім вирішив встановити в авто щось потужне. Устаткування з комплекту можна підключити до мережі в квартирі, створивши таким чином невеликий музичний центр.

Крім того, старі магнітоли разом з колонками часто зберігають у гаражах. Музика здатна скрасити автовласникові довгі години ремонту машини.

Різні способи підключення

Як живити від саморобного трансформатора

Почнемо з самого трудомісткого способу включити магнітолу: за допомогою понижувального трансформатора, зробленого своїми руками. З урахуванням широкого асортименту в магазинах електротоварів до цього методу вдається все менше число автомобілістів, адже сидіти і самостійно збирати 12-вольта агрегат - задоволення невелике. Простіше сходити і купити готовий. Однак, якщо в засобах людина обмежена, доводиться діяти по-старому.

Витратні матеріали та інструменти

 1. Старий понижуючий трансформатор (в цьому прикладі фігурує 36-вольта).
 2. Ізоляційна стрічка.
 3. Мультиметр.
 4. Калькулятор.
 5. Ізольований провід перетином 0,5-0,8 мм і довжиною близько 0,9 м.

Інструменти для створення трансформатора: галерея

Послідовність дій

 1. Перш за все дізнайтеся, яка напруга буде припадати на 1 виток вторинної обмотки трансформатора. Для цього намотайте 7 витків нового ізольованого проводу поверх старого, після чого підключіть пристрій до мережі.
 2. За допомогою мультиметра виміряйте напругу на кінцях дроту вторинної обмотки. Припустимо, воно склало 2,9 вольта. Витків було зроблено 7, отже, на кожен припадають приблизно 0,41 вольта. Чи можна підключити магнітолу до звичайної розетки будинку

  За допомогою мультиметра вимірюється напруга на виході трансформатора

 3. Знаючи це число, ми можемо розрахувати, яка кількість витків повинна мати обмотка для того, щоб на виході було 12 вольт. 12 ділиться на 0,41 - виходить 30. Стільки разів слід обмотати ізольований провід поверх старого.
 4. Тепер зніміть провід, яким були зроблені 7 пробних витків, і виміряйте його довжину - 126 см в нашому випадку. Це число ділиться на 7 - виходить 18. Така довжина одного витка в сантиметрах. Далі 18 множиться на 30 - виходить 540 (см). Для створення трансформатора знадобиться провід саме цієї протяжності.
 5. Оскільки магнітола споживає постійний струм, а в мережі він змінний, його необхідно випрямити (а заодно і знизити пульсацію). Для цього до трансформатора з новою 30-витковой обмоткою підключається діодний міст, зібраний з 4 стандартних діодів Д226, плюс дросель, індуктивність якого повинна бути якомога вище (знайти такий можна в старому ламповому телевізорі або радіоприймачі). Дросель підключається паралельно з парою конденсаторів ємністю не менше 1000мкФ. Схема готового 12-вольта трансформатора виглядає так:

  Трансформатор з підключеним доданими мостом і дроселем

Підключення за допомогою зарядного пристрою

Як уже згадувалося вище, автомагнітола споживає постійний струм напругою 12 вольт. При виборі адаптера в магазині автовласникові також слід звертати увагу на силу струму на виході трансформатора - вона не повинна бути менше 5 ампер. Оптимальний варіант - адаптер на 6,5 ампер:

Оптимальний варіант - адаптер на 6,5 ампер:

Адаптер на 12 вольт, сила струму на виході 6.5 ампер

Далі стандартний роз'єм, за допомогою якого магнітола підключається до машини, відрізається, кінці проводів зачищаються, з'єднуються з кабелем адаптера і ізолюються.

Тут замість АКБ (акумуляторна батарея) підключається готовий адаптер

Підключення за допомогою комп'ютерного блоку живлення

 1. Блок живлення можна або купити з рук, або зняти зі старого комп'ютера. Перед підключенням він розбирається і оглядається на предмет наявності роздулися конденсаторів. Якщо такі знайшлися, їх необхідно замінити.

  Роздувся конденсатори в блоці харчування підлягають заміні

 2. Після попереднього огляду блок збирається. Потрібно звернути увагу на джгути харчування з роз'ємами. Чорний провід в них є загальним, т. Е. «Мінусовим». Жовтий - це ті самі 12 вольт, необхідні магнітоли.

  За жовтому проводу подається 12 вольт

Якщо акумулятор виконаний у форм-факторі АТ, то в ньому відсутній черговий елемент живлення на 5 вольт (він же Standby). Після включення блоку напруга з'являється на виходах -5, +5, -12 і +12. Так що потрібні дроти просто відкушуються від роз'єму і підключаються до магнітоли за схемою, представленої вище.

Блок живлення формату АТХ доведеться доопрацьовувати, оскільки у нього є черговий джерело струму Standby, який в комп'ютерах працює постійно (навіть коли система знаходиться в сплячому режимі). Для отримання на виході необхідного напруги в роз'єм блоку доведеться поставити перемичку, замкнувши зелений і чорний дроти. Тільки після цього можна підключати магнітолу.

Перемичкою замикаються чорний і зелений роз'єми

Як підключити автомагнітолу до побутової мережі електроживлення: відео

Так чи складно підключити магнітолу до мережі? Як бачимо, не дуже. Головне, нічого не наплутати в наведених вище схемах і дотримуватися особливої ​​обережності, знімаючи конденсатори. У деяких з них, ймовірно, зберігся залишковий заряд. Якщо неакуратно доторкнутися до контактів, можна отримати вкрай болючого удару струмом.

Копірайтер з п'ятирічним стажем. Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью