• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як вибрати CMS для інтернет-магазину?

 1. З чого почати?
 2. КРОК 1. Концепція онлайн-магазину
 3. КРОК 2. Технічне завдання
 4. вибір CMS
 5. 1 Open source CMS
 6. 2 Готові платні CMS
 7. 3 CMS SaaS
 8. 4 самопісний CMS
 9. резюме

Кожен підприємець, який вирішив відкрити інтернет-магазин, напевно цікавився в мережі, що для цього потрібно і як це працює. Оскільки тема актуальна, сьогодні ми спробуємо розставити акценти і структурувати інформацію так, щоб у вас сформувалася чіткий план дій, який внесе ясність в процес створення інтернет-магазину.

З чого почати?

Відповідь, здавалося б, лежить на поверхні - адже багато хто знає, для того, щоб створити інтернет-магазин необхідно, власне, визначитися з програмним продуктом, який буде забезпечувати його роботу і з підрядником - фахівцем або групою фахівців з впровадження та налаштування обраної CMS. Якщо ви не хочете остаточно заплутатися у виборі - видихніть, і зробіть два перші кроки перед вивченням інформації по конфігурацій і можливостям різних програмних систем

КРОК 1. Концепція онлайн-магазину

 • Визначтеся, якого роду інтернет-магазин ви хочете відкрити

Тут є 2 варіанти: інтернет-вітрина або інтернет-магазин.

Інтернет-вітрини - це сайти, що не володіють широким функціоналом і потужностями, але виконують основні функції сайту-продажника: наявність невеликого асортименту, прийом і доставка товару, ведення бухгалтерії, залучення рекламних інструментів.

Інтернет-магазин - бізнес, побудований на великому асортименті, логістиці, наявності складу, співробітників, аналізу економічних показників прибутковості компанії, маркетингу.

Як ви розумієте, ці дві інтернет-майданчики схожі функціями, але не функціоналом і можливостями. Створення, підтримка, здійснення роботи, і, звичайно, прибуток у них різні.

 • Оцініть бюджет, який ви плануєте задіяти в вашому проекті

Перше правило комерції - гроші люблять рахунок. Від об'єктивного аналізу своїх фінансових можливостей і буде залежати, наскільки швидко ви запустите свій веб-ресурс. Сюди включається і вибір розробників, які підкажуть, і адаптують програмний продукт під вашу ідею.

КРОК 2. Технічне завдання

Перед тим, як вибрати платформу і виконавця, необхідно скласти ТЗ - технічне завдання. Саме з цього документа стане ясно, якого функціоналу ви чекаєте від CMS. З цим документом ви можете прийти в будь-яку компанію з розробки сайтів та інтернет-магазинів, і отримати комерційну пропозицію. Якщо у вас немає ТЗ і ви не знаєте як його правильно оформити, але є розуміння того, якими функціями повинен володіти ваш онлайн-магазин, то можливий варіант найму фахівців, які його для вас складуть. Зазвичай робота над складанням ТЗ триває 2-4 тижні, залежно від складності продукту.

Отримавши ТЗ на руки, оцініть комерційну пропозицію від різних компаній-виконавців. Звертайте увагу на досвід підрядників. Вибирайте компанії, що спеціалізуються на розробці сайтів , В портфоліо яких є якісні роботи - інтернет-магазини, Лендінзі , корпоративні сайти .

вибір CMS

Визначившись з варіантом онлайн-магазину і до технічного завдання, можна приступати до вибору платформи для нього. Системи управління контентом бувають чотирьох типів:

1 Open source CMS

Це безкоштовні платформи (наприклад, Joomla! , Opencart , MODX , Drupal , WordPress , Magento ).

У системи управління контентом MODx є дві версії - Evolution і Revolution (Сучасніша). Дана CMS не є вузькоспеціалізованою. Вона служить хорошою базою для різного типу сайтів: магазинів, порталів, корпоративних сайтів, блогів. Така система управління контентом сильно прив'язується до верстці. У версії Revolution розробник може зробити упор на об'єктно-орієнтований підхід. Варто відзначити, що дана CMS є легко розширюється, адже в неї можна впровадити велику кількість безкоштовних і платних модулів.

Система Mаgento спеціалізована для ecommerce. Вона підтримує більшість необхідних елементів для інтернет-магазину, а також системи оплат. Має гнучку систему модулів, а також власний магазин розширень. Підтримує мультивалютність і багатомовність. Magento розділяється на безкоштовну версію (Community Edition) і платну (Enterprise Edition). З складнощів роботи з CMS можна відзначити високу вимогливість до апаратного обсепеченію, обов'язковість іспользоавнія виділеного сервера, невелика кількість фахівців на ринку для роботи з даної CMS.

Платформа Joomla є універсальною, адже за допомогою неї можна випустити у світ як невеликий форум, так і величезний магазин. Для даної системи управління контентом реалізовано більшість готових модулів, таким чином, вона є гнучкою. Однак мінусами даної CMS є складність структури, незахищеність від зовнішніх атак.

WordPress є популярною CMS. Спочатку вона була заточена під створення блогів. Дана система управління легко оновлюється та підтримувана - існує величезна кількість додаткових модулів для розвитку сайту. Система дуже зручна у використанні з точки зору зв'язку бек-енду і фронт-енду. Однак не рекомендуємо використовувати дану CMS для створення інтернет-магазинів, адже це нецільове використання даної системи.

2 Готові платні CMS

Сюди відносять такі платформи як 1С-Бітрікс , UMI.CMS , NetCat , Shop-Script , HostCMS більш ж докладний список тут . Вони розраховані на великі функціональні можливості і вимагають великих ресурсів, ніж безкоштовні. Переваги таких платформ - надійність, безліч готових модулів і підтримка СMS.

1С-Бітрікс - це надійний помічник в управлінні сайтом. Система має розширений функціонал, який дозволяє швидко підлаштовуватися під персональні завдання замовника, потужний маркетинговий набір інструментів, чистий код, а також є повністю адаптований під будь-який гаджет, даючи можливість працювати в системі з мобільних пристроїв. Що важливо, платформа 1С-Бітрікс має зручний інтерфейс і зрозуміла в управлінні, підійде для продають веб-ресурсів.

3 CMS SaaS

Це платформи, робота з якими укладається в їх оренду та щомісячній оплаті (це наприклад Amiro.CMS , InSales , uCoz , Shopify ).

SaaS дуже обмежує в свободі дій. Функціонал, як правило, в цих рішеннях типовий. А розширення CMS шляхом установки модулів вимагає грошових коштів. Будь-які додаткові функції або оплачуються окремо, або включені в більш дорогий пакет. Але плюсом даних CMS є те, що в рамках вирішення типових задач існує підтримка користувачів, автоматичне оновлення і усунення помилок без ризиків втрати даних.

4 самопісний CMS

Це платформи, написані конкретно під ваш онлайн-магазин. Перевагою даних CMS є швидкість роботи, так як код створюється під конкретні вимоги. Мінусом є підтримка - ви прив'язується до розробників, які роблять сайт. В майбутньому при зміні розробника новим фахівцям необхідно буде витрачати час на ознайомлення з CMS. Мінус може бути компенсований використанням Framework. Вона має на увазі використання набору правил і стандартів. Також варто відзначити, що питання безпеки сайту тут прямо залежить від кваліфікації розробників.

резюме

Підібрати CMS платформу для інтернет-магазину не просто, але можливо. Кожна платформа чимось хороша, у кожної є свої шанувальники і критики, тут однозначної думки і ради бути не може. Але оцінити плюси і мінуси найбільш вподобаних вам - цілком реально. Головне - вибрати надійного досвідченого підрядника. Тут враховуйте хороший досвід і репутацію, а решта завжди можна доопрацювати в процесі роботи :-)

З чого почати?
З чого почати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью