• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як створити блог: Налаштування WordPress

 1. Як Завантажити та Налаштувати Тему WordPress
 2. Як налаштувати сайдбар блогу
 3. Як Встановити Плагін WordPress
 4. Як Опублікувати Пост В WordPresss
 5. Як Створити Сторінку в WordPress
 6. Чим Відрізняється Сторінка від Записи в WordPress
 7. Вносимо Останні Штрихи ...

Ви встановили WordPress (якщо ще немає, клікніть, щоб дізнатися як створити блог на WordPress ). Тепер потрібно правильно налаштувати движок, щоб не виникало проблем в майбутньому.

WordPress має дуже багато різних налаштувань (є й такі, які я за багато років користування цим движком, ніколи не чіпав), але зараз я хочу акцентувати увагу на найважливіших з них.

ПАРАМЕТРИ -> ЗАГАЛЬНІ: Вкладка «ПАРАМЕТРИ» відкриває доступ до найважливіших налаштувань WordPress. Вибравши вкладку «Загальні» можна змінити назву блогу і опис (то, що виводитися під назвою в шапці сайту).

Тут же можна змінити адресу сайту і адреса WordPress. Ці опції потрібні, якщо потрібно перенести блог на інший домен. У всіх інших випадках не рекомендую чіпати ці поля інакше можна втратити доступ до сайту.

У цьому ж вікні налаштовується e-mail для отримання повідомлень (наприклад, про нові коментарі), а також часовий пояс і дата.

Зовнішній вигляд -> МЕНЮ: Ця опція відповідальна за створення і додавання нових елементів меню. Розібратися не складе труднощів, все тут влаштовано за принципом «схопив і перетягнув».

ПАРАМЕТРИ -> ПОСТІЙНІ ПОСИЛАННЯ: Якщо хочеш зробити блог більш дружнім для користувачів і пошукових машин, слід змінити початкові налаштування посилань і вибрати пункт «Назва Записи». Настійно рекомендую це зробити.

Настійно рекомендую це зробити

ВАЖЛИВО! Так як ми використовуємо кирилицю для письма, а WordPress це західна розробка з латинським шрифтом, щоб твої посилання не перетворювалися в набір незрозумілих символів виду http://mywordpress.ru/%D2%E5%F1%F2, настійно рекомендую встановити плагін RusToLat ( виконує транслітерацію з кирилиці на латиницю). Плагін з розряду «повинен бути» для російськомовних блогів.

ПАРАМЕТРИ -> ЧИТАННЯ: В цьому вікні можна налаштувати що відображати на головній сторінці блогу. Або ж це твої останні записи або ж це статична сторінка.

Тут же можна вказати пошуковим системам індексувати сторінки твого блога або ж немає.

КОРИСТУВАЧІ: Якщо блог має команду авторів, в цьому вікні можна створити кілька профілів користувачів, які матимуть доступ до панелі управління. Кожному з них можна присвоїти свій логін і пароль. Це потрібно, щоб не віддавати свій власний пароль іншим людям.

В цьому ж меню, можна налаштувати аватари (картинки, які відображаються навпроти коментаторів). Щоб налаштувати свій власний аватар, зареєструйся на Gravatar.com використовуючи той же самий e-mail, який прив'язаний до твого блогу (див. В опції «ПАРАМЕТРИ -> ЗАГАЛЬНІ»).

В опції «ПАРАМЕТРИ -> ЗАГАЛЬНІ»)

Зміст статті

Як Завантажити та Налаштувати Тему WordPress

Отже, ти завів блог або, принаймні, знаєш як це зробити в один клік. Тепер, можливо, тобі захочеться дізнатися, як все влаштовано всередині.

Щоб зайти в адмін-панель набери: http: //твойдомен.ru/wp-admin/

У вікні введи логін і пароль який вказував при реєстрації.

На зображенні нижче, ти можеш бачити як виглядає панель управління блогом.

На зображенні нижче, ти можеш бачити як виглядає панель управління блогом

Варто сказати, що WordPress налічує кілька тисяч безкоштовних тим, які може завантажити і встановити абсолютно кожен. Але якщо ти хочеш щось більш професійне і елегантне, то тут доведеться розщедритися на платну тему.

Можу рекомендувати платні шаблони таких студій як StudioPress, ElegantTheme, WooTheme. Ціни вагаючись від $ 20 до $ 70 за одну тему. Платиш один раз, а користуєшся темою багато років, поки не набридне.

Особисто я, на всіх своїх сайтах, використовую THESIS. Це навіть не тема, а каркас з якого можна самостійно «ліпити» будь-якій дизайн. Задоволення це не з дешевих. Вимагає знання англійської мови, щоб розібратися в інструкції і початкових навичок HTML і CSS. Тобто, це відмінне рішення для просунутих користувачів. Якщо ти новачок, краще купи готовий шаблон.

Додати нову тему в панель ВодрПресс досить просто. Я робив це безліч разів і цей процес забирає не більш хвилини.

Щоб встановити або змінити шаблон блогу, необхідно увійти в панель управління. Далі, в меню праворуч вибрати «Зовнішній вигляд -> ТЕМИ -> ДОДАТИ НОВУ». І вже в цьому вікні ти зможеш надати своєму блогу новий вигляд.

І вже в цьому вікні ти зможеш надати своєму блогу новий вигляд

Все, що потрібно зробити це відзначити галочками параметри, яким повинна відповідати тема.

Наприклад, якщо поставиш галочку навпроти «СИНІЙ», тобі запропонують теми з дизайном, який включає синій колір. Або ж якщо вибереш пункт «Налаштування Теми» побачиш шаблони Вордпресс, дизайн яких, частково або повністю, зможеш налаштувати сам.

Також можна вибирати тему за ключовим словом. Але в цьому випадку, потрібно використовувати англійську, так як пошук йде в каталозі оформленому на англійській мові.

Наприклад, якщо хочеш бачити спрощені дизайн, потрібно вбити слово «simple» або ж якщо хочеш уникнути наляпісто і строкатого стилю оформлення, зроби вибірку по слову «clean». Також можна використовувати будь-яке інше слово, яке буде пов'язане з бажаним тобою дизайном, як варіант, слово «beauty» (красивий).

Якщо ж клікнути «ВСТАНОВИТИ ТЕМИ -> ЗАВАНТАЖИТИ", то можна завантажити тему оформлення прямо з власного ПК. В цьому випадку, тема повинна бути в ZIP форматі, в іншому випадку, вона не буде працювати.

Також, в Мережі можна знайти багато, вже переведених добровольцями тим, на російську мову. Просто вбей в Google або Яндекс запит «скачати теми wordpress російською»

На випадок, якщо все ж вирішив купити платний шаблон або ж знайдеш щось підходяще в Мережі, завантаж його спочатку до себе на ПК, а потім через меню «ВСТАНОВИТИ ТЕМИ -> ЗАВАНТАЖИТИ", залий на свій блог.

А ось посилання на список всіх доступних тем (http://wordpress.org/themes/), які ти можеш скачати безкоштовно і використовувати на своєму блозі.

Як налаштувати сайдбар блогу

Ймовірно ти помічав, що у безлічі блогів, збоку від основного контенту, є колонки з різними опціями або інформацією. Наприклад, це можуть бути списки останніх статей або ж форма підписки на оновлення блогу. Так ось, бічна колонка з інформацією називається «сайдбар».

Сайдбар можна налаштовувати на свій смак і колір, для цього є спеціальна опція в панелі управління «Зовнішній вигляд -> Віджети»

Тут ти можеш вибрати і додати новий елемент на свій сайдбар. Це може бути рядок пошуку по блогу, різний текстовий контент, рекламні блоки, списки кращих статей або ж всі ці речі відразу.

Робиться все це дуже швидко, шляхом перетягування потрібних блоків з розділу «Найдоступніші віджет» в віконце Sidebar.

Також можна додати блок з HTML кодом (наприклад, якщо хочеш вставити картинку, змінити формат тексту або щось ще). Для цього потрібно вибрати блок з міткою «ТЕКСТ» і вставити в нього HTML код. Я часто використовую цей блок для розміщення форми підписки на оновлення блогу.

Як Встановити Плагін WordPress

Вордпресс налічує понад 30 тис. Безкоштовних плагінів.

Плагін - шматок програмного коду, який розширює функціонал блогу.

Можна або використовувати вбудовану опцію пошуку плагінів ( «Плагін -> ДОДАТИ НОВИЙ»), щоб знайти бажаний або ж вибрати з цього списку (wordpress.org/plugins/).

Пам'ятай, якщо раптом плагін тобі не сподобається або ж після його установки на блозі з'являться помилки, ти завжди зможеш його видалити і все повернеться назад.

Коли я вибираю плагін для блогу я зазвичай шукаю варіант з рейтингом не нижче 4 + і досить великою кількістю завантажень, хоча б 20 тис. Як правило, це гарантує, що плагін не містить помилок.

Тільки будь обережний з використанням занадто великої кількості плагінів, тому як вони можуть уповільнювати роботу блогу. Я намагаюся використовувати тільки ті плагіни, які дійсно необхідні. А взагалі, старайся знижувати кількість використовуваних плагінів. На більшості моїх проектів важить максимум 15 плагінів.

Як Опублікувати Пост В WordPresss

Щоб опублікувати новий пост потрібно просто вибрати «ЗАПИСИ -> ДОДАТИ НОВУ». В іншому, набір тексту та його редагування сильно нагадує роботу з Microsoft Word. Так, що розібратися труднощів не складе.

Перед тим, як натиснути блакитну кнопку «ОПУБЛІКУВАТИ», переконайся, що вибрав відповідну категорію, в якій буде розміщена твоя запис. Можна ще вказувати теги до своїх записів, але чесно, я цього ніколи не роблю і не бачу в цьому особливого сенсу.

Як Створити Сторінку в WordPress

Створення нової сторінки на 99% схоже з публікацією нового поста. За винятком, що в меню потрібно вибрати «СТОРІНКИ -> СТВОРИТИ НОВУ».

Чим Відрізняється Сторінка від Записи в WordPress

Найчастіше питання, який зустрічається серед людей, хто тільки знайомиться з WordPress:

- У чому різниця між сторінкою та записом?

1. Записи можуть бути розсортовані по категоріям, Сторінка наразі не має.

2. Записи можуть відображатися з датами, Сторінка наразі не має

3. Записи публікуються в RSS, Сторінка наразі не має

4. Зовнішній вигляд сторінок можна налаштовувати (прибирати сайдбар або шапку сайту), записи не можна

Якщо говорити по факту, сторінки більше підходять для публікації інформації, яка повинна бути завжди на виду. Наприклад, я їх використовую для розміщення інформації про проект, контактних даних або архіву блога. Як правило сторінки, це розділи навігаційного меню блогу.

Вносимо Останні Штрихи ...

Медіафайлів: Ця опція дозволяє додавати на блог картинки, аудіо і відео файли. Це здорово прикрашає пост і привертає увагу. Але я не рекомендую зберігати ці файли у себе на хостингу (за замовчуванням WordPress закачує з саме туди). Дуже швидко ці файли накопичуються і «зжирають» вільне місце. Доводиться купувати більше місця, а це додаткові витрати. Краще зберігати мультимедійні дані на сторонніх сервісах. Де зберігаю їх я, ти можеш дізнатися відвідавши сторінку «РЕСУРСИ» .

КОМЕНТАРІ: Це місце де зібрані всі коментарі з твого блога. Тут ти можеш схвалювати до публікації, редагувати і видаляти коментарі залишені відвідувачами твого блога.

Зовнішній вигляд -> РЕДАКТОР: Якщо у тебе є навички CSS, то тут ти можеш поміняти стилі окремих елементів на блозі (наприклад, шрифти або відступи тексту). Проте, я не рекомендую займатися цим людині, хто тільки осягає ази WordPress, інакше можна легко «наламати дров» і блог почне працювати з помилками.

Проте, я не рекомендую займатися цим людині, хто тільки осягає ази WordPress, інакше можна легко «наламати дров» і блог почне працювати з помилками

(Поки оцінок немає)
(Поки оцінок немає)  Завантаження Завантаження ...

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью