• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як правильно написати статтю

 1. Причини, за якими статтю не дочитують
 2. На що впливають правила оформлення тексту статей?
 3. Як правильно написати статтю?
 4. З чого складається стаття
 5. підзаголовки
 6. Марковані або нумеровані списки
 7. Основні думки
 8. картинки
 9. Правила оформлення тексту
 10. 1. Не пишіть великих абзаців
 11. 2. Не пишіть великих пропозицій
 12. 3. Не пишіть з помилками
 13. 4. Не ігноруйте знаки пунктуації
 14. 5. Вирівнюйте текст

У багатьох виникає питання: як правильно написати статтю, щоб її зручно було читати? Дійсно, з чого складається стаття і є якісь загальні правила оформлення тексту статей? Про це і поговоримо сьогодні.

Всім привіт!!!

Чергова стаття на blogmonet.ru !

У кожного з нас бували такі випадки, коли на якомусь блозі починаєш читати статтю і не дочитуєш до кінця, кидаєш. І начебто тема цікава, і автор не дурень, і написано все правильно і грамотно - а не читається! Нудно, одноманітно і важко читати деякі тексти. Чому таке буває?

Причини, за якими статтю не дочитують

Що це в біса таке? А все тому, що при написанні постів авторам потрібно пам'ятати просту істину. Автор пише не для того, щоб заповнити вільний простір сторінки, а для того, щоб його читали.

Сьогодні в інтернеті стільки текстового контенту, що прочитати весь нереально навіть за тисячу років. Тому люди вибирають те, що їм цікаво і потрібно. Але навіть серед корисного і цікавого матеріалу можна заблукати. Прочитати все, що хотілося б нереально.

Значить що? Значить, читач буде знову вибирати. Які критерії статті, яку, швидше за все, прочитають?

За інших рівних (корисність і цікавість) читач віддасть перевагу унікальному необ'ємний структурованого тексту з картинками.

Значить, існують якісь правила оформлення тексту, знаючи які, можна без труднощів відповісти на питання «Як правильно написати статтю».

Знаючи, з яких елементів повинна складатися нормально читається стаття, як вона повинна оформлятися, можна писати так, щоб її дочитали до кінця.

Це тим більш важливо, якщо ви вирішили заробити написанням статей. Наприклад, на біржі копірайтерів, таких, як eTXT або Textsale, Advego або Free - lance .ru. Як зареєструватися і почати працювати там я писав тут , тут і тут . Також, кому цікаво дізнатися, що таке рерайт і як він підрозділяється, можете прочитати відповідну статтю.

На що впливають правила оформлення тексту статей?

Невелика ремарка. Звичайно, немає жорстких правил оформлення статті в блозі - це не наукова доповідь (там все складніше). Але є особистий досвід, думки експертів, висновки психологів.

Та ви й самі можете перевірити. Відкрийте кілька статей по одній темі і спробуйте їх прочитати до кінця. Чи всі дочитали? Чому одні дочитали, інші - ні. Упевнений, що однією з причин буде неналежне оформлення і недотримання правил написання.

Упевнений, що однією з причин буде неналежне оформлення і недотримання правил написання

Просто у людини не завжди є час читати «онучі» тексту, що не структурованого і не оформленого. Важко в такому одноманітності зачепитися поглядом за суть, виділити головне.

Щоб ваші статті (нехай навіть і корисні) не викликали такого негативу, слід знати, з чого складається стаття, яку зручно читати.

Як правильно написати статтю?

Будь-блогер знає (ну або повинен знати), з чого складається стаття. Сучасні темпи життя плюс читацька лінь задають свої правила оформлення тексту.

Ось основні частини будь-якої нормальної статті:

 • Тема (назва)
 • підзаголовки
 • Марковані або нумеровані списки
 • Виділені основні думки
 • картинки

Це основні частини статті, які бажані в будь-якому тексті блогу. Всі вони полегшують візуальне сприйняття тексту, розбивають його на логічні і смислові фрагменти. А при правильній подачі матеріалу - ще і захоплюють читача, змушують дочитати до кінця.

Тепер давайте я трохи детальніше розповім, як я розумію суть цих складових.

З чого складається стаття

Заголовок.

Одночасно повинен містити в собі інтригу і показувати, про що стаття. Існує безліч методик складання заголовків, написані цілі бібліотеки книг на цю тему. Знати їх, безумовно, потрібно, але я вважаю, керуватися краще інтуїцією і досвідом.

Заголовок повинен бути по можливості коротким і ємним.

підзаголовки

Неможливо в одному абзаці наочно і докладно розповісти про кілька аспектів теми статті. Тобто, звичайно, зробити це можна, але хто буде читати сумбур і мішанину?

Для кожного питання, про яке ви хочете розповісти в рамках статті, краще використовувати окрему главу. Але так як стаття - не книжка, глава - це голосно сказано. Досить просто виділити в тексті підзаголовки. А під ними розглянути питання, позначений підзаголовком.

Марковані або нумеровані списки

По-перше, такі списки розбавляють простір статті своєю відмінною від простого тексту структурою. І очі читача не так сильно втомлюються.

По-друге, списки дозволяють побачити якусь систему у викладі думок автора, відчути, що він працював над статтею, систематизував відомості.

По-третє, списки допомагають краще засвоїти і запам'ятати матеріал.

Основні думки

Тут я не буру в розрахунок виділення ключових слів. Це трохи з іншої пісні - про любов пошуковиків. Ми ж говоримо про любов читачів.

Тому слід виділяти кольором, фоном, підкресленням, рамочками тощо. Ті моменти, на яких ви хочете загострити увагу читачів.

картинки

Ну, картинки, вони і є картинки. З самого дитинства у нас склалася думка, що якщо книги без картинок, значить нецікава. Навіщо ж ламати стереотипи, закладені багато років тому? Тим більше, що ілюстрації допомагають оживити текст, надати йому динамічність, привабливість.

Бажано поставити картинку на початку статті, так би мовити «титульну». За ідеєю, вона повинна допомогти читачеві зрозуміти, про що піде мова нижче.

У сам текст статті також потрібно вставити кілька картинок. Скільки? Це залежить від обсягу тексту і його розбивки на підзаголовки. Тут все вирішувати треба індивідуально.

Але навіть якщо знати всі ці прийоми, знати, з чого складається стаття, не можна сказати, що питання «як правильно написати статтю?» У вас не виникне. Потрібно ще правильно застосувати знання.

Правила оформлення тексту

Знати, з чого складається стаття, звичайно, необхідно. Але цього мало. Потрібно знати ще й правила оформлення тексту, які прийняті в блогінг.

1. Не пишіть великих абзаців

Не варто в один абзац намагатися впихнути «невпіхуемое» 🙂 Люди не люблять читати об'ємні шматки тексту. Нормальний абзац - до семи рядків, три-чотири пропозиції.

2. Не пишіть великих пропозицій

Складні конструкції, може бути, і прикрашають ваш текст з точки зору літератури. Але з точки зору сприйняття сучасного інтернет-читача - це величезний мінус. Читаючи складне речення, втрачаєш його нитка.

3. Не пишіть з помилками

Перш ніж опублікувати статтю, прочитайте її уважно пару раз: перевірте помилки, друкарські помилки. Якщо сумніваєтеся в правильності написання слова, забийте його в пошуковик.

Особисто я всі документи пишу в Worde - хоч не 100% -ва гарантія від помилок, але елементарні він підкреслює. До того ж помилки і дісграфіческіе помилки (коли в слові літери місцями міняєш) підкреслює.

4. Не ігноруйте знаки пунктуації

Тому що зміст речення без розділових знаків кардинально змінюється. Але і старатися не потрібно.

5. Вирівнюйте текст

Так легше читати. Вирівнюйте або по лівому краю (робиться в більшості випадків), або по ширині. По центру або по правому краю - тільки якщо так задумано.

Всі перераховані вище правила потрібні для того, щоб ваші тексти подобалися людям. Про те, яких правил при написанні статей потрібно дотримуватися, щоб сподобатися пошуковикам, я напишу в самий найближчий час. Якщо вам цікаво і ви не хочете пропустити цю інформацію, підписуйтесь на нові статті мого блогу за посиланням або в формі в кінці поста. Для підписки на оновлення також є форма в лівому сайдбарі вгорі.

Ось, мабуть, все, що я хотів сьогодні розповісти.

Отже, якщо ви хочете, щоб ваші тексти читали (і дочитували до кінця) люди, потрібно знати, як правильно написати статтю. Я розповів вам загальні правила оформлення тексту, які і сам намагаюся застосовувати. Тепер ви знаєте, з чого складається стаття.

Традиційно закликаю вас ретвітнуть цей пост і поділитися посиланням в соціальних мережах.

Удачі всім!!!

Як правильно написати статтю?
Чому таке буває?
Значить що?
Які критерії статті, яку, швидше за все, прочитають?
На що впливають правила оформлення тексту статей?
Чи всі дочитали?
Як правильно написати статтю?
Тобто, звичайно, зробити це можна, але хто буде читати сумбур і мішанину?
Навіщо ж ламати стереотипи, закладені багато років тому?
Скільки?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью