• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як писати хороші статті? Правила написання якісних статей.

 1. 1 Наповненість
 2. 2 Легкість засвоєння
 3. 3 Структура викладу
 4. 4 Подача

Написати статтю - здавалося б, що тут складного? Береш і пишеш, а в цей момент натовп читачів уже завмерла біля екрану монітора в очікуванні нової публікації.

На ділі ж виявляється, що написати хорошу статтю - заняття не з легких, і щоб вона сподобалася читачеві, а не тільки вам, потрібно задурити. І не важливо, пишіть ви для особистого блога, початківця ЗМІ або авторитетного друкованого журналу. Намагатися потрібно завжди.

Сьогодні я поділюся з вами своїми принципами написання хорошої статті. За 5 років ведення корпоративного блогу Artjoker, мною було написано порядна кількість постів (щось на зразок 700), так що мені є, що розповісти :-)

За 5 років ведення корпоративного блогу Artjoker, мною було написано порядна кількість постів (щось на зразок 700), так що мені є, що розповісти :-)

Отже, спершу давайте розберемося, як же влаштований процес написання статті:

1. Визначаємося з темою - логічний перший крок, коли ми тільки розуміємо, про що ж будемо зараз писати. З пошуками теми допоможе ця стаття .

2. Аналізуємо наявні дані - до того, як ви почали писати, вивчіть тему детальніше. Чим краще ви розбираєтеся в темі, тим якісніше вийде матеріал. Коли автор плаває - це видно, і відштовхує читача.

3. Вивчаємо околотематіческіе статті - не менш важливо проаналізувати матеріали, які вже були створені іншими авторами. Як вони подають інформацію? Чого там не вистачає? Ваше бачення відмінно? Посперечайтеся з ними! Знайдіть неочевидні моменти. Ви повинні видати людям щось унікальне, щоб у них не виникало відчуття дежавю.

4. Складаємо план і тези - накидаємо скелет статті. Це допоможе зберегти логіку викладу і не потонути пізніше в потоці своєї свідомості. Запам'ятайте: спершу план - потім сам текст.

5. Деталізуємо - розписуємо докладніше кожну тезу. У цей момент починає вимальовуватися стаття, але це лише начерк, до фіналу ще далеко.

6. Пишемо з подачею! - подача неймовірно важлива для автора. Вона робить ваші статті унікальними, крутими, залучають. Ви можете писати про банальні темах, але якщо у вас буде подача (а в це поняття я вкладаю не тільки склад і оформлення, а й бачення автора, його характер) - вас будуть читати, і хотіти читати далі.

7. перечитувати і нещадно редагуємо - шукаємо не тільки граматичні помилки, але і перевіряємо на воду, логіку, ясність, корисність.

Відразу скажу - якщо ви раніше не писали, або писали мало, або звикли писати тексти для роботів, а не людей (що зараз досить часте явище) - не чекайте, що ви з ходу напишіть шедевр. Та й якщо ви пишете вже кілька років - все одно, завжди є що покращити і куди розвиватися. Для цього, завжди аналізуйте свої статті, шукайте в них як слабкі місця, так і сильні. Від слабких позбавляйтеся, сильні - зміцнюйте.

Говорячи про слабкі сторони, варто виділити часті помилки, з якими стикаються новачки:

1. Марність - стаття порожня для читача, враження, що автор «писав щоби писати». Часто спостерігається у блогерів, які хочуть писати, але з вигадуванням тим у них важко, ось і пишуть «ні про що».

2. Безглуздість - можливо, тут автор і хотів донести щось до читача, але заплутався в потоці свідомості. В результаті, суть статті не ясна, а читач в подиві.

3. Нудьга - перевантажена термінами стаття, складну мову, відсутність цікавих думок і ідей. Таку статтю читати нудно, тому читачі підуть після першого абзацу.

4. Копіювання конкурентів - ви знаходите успішного блогера у вашій же сфері, ІІ просто повторюєте за ним все його ідеї. Він пише про Венецію - завтра ви теж пишете про Венецію. Він дає поради стилю від Уолтера Уайта - ви даєте поради стилю від Уолтера Уайта. Так діла не буде.

Так діла не буде

Яка ж стаття може називатися хорошою? Можна довго вести дискусії, але я виділила 4 ключові пункти, запровадивши які в свої тексти, ви напевно сподобаєтеся читачам:

1 Наповненість

У кожної статті повинна бути мета, і читач після її прочитання повинен отримати щось - нові знання, цікаві ідеї, поради для впровадження, мотивацію.

Наповненість - це не те ж саме, що об'ємність. Ви можете написати пост на 500 символів, і користі в ньому буде більше, ніж у потоку свідомості в 10 000.

2 Легкість засвоєння

Переконайтеся в тому, що ви не перевантажує читача, і інформація сприймається легко. Краще спростити, ніж ускладнити. Замість незрозумілих слів використовуйте «людські». Повірте - просто, зовсім не означає, нерозумно. А ось ускладнюючи все на світі, ви лише віджахнете читачів.

3 Структура викладу

У статті повинна бути логіка. У читача не повинно виникати відчуття, що стаття нескладна, і автор скаче від однієї думки до іншої не доводячи кожну з них до кінця.

Структуруйте інформацію на підрозділи, списки, заголовки, виділяйте розумні думки і акцентуйте увагу на найважливішому. Зробіть свою статтю зручною для читання.

4 Подача

Вище я вже писала про подачу. Це поняття я почерпнула не з кулінарії, а з танців. Можливо, ви помічали, що демонструючи одну і ту ж зв'язку, один танцюрист може запалити аудиторію, а інший, хоча виконує ті ж рухи, ніяк до себе не має в своєму розпорядженні. Так ось, той самий вогонь першого танцюриста і називається «подачею».

Як же це зробити? Практика, регулярна практика - тільки так. Пишіть кожен день. Пишіть короткі пости в соціальних мережах, пишіть повноцінні статті в блозі - аналізуйте помилки, вчіться на них. Уважайте, що у вас виходить добре, і посилювати це. І тоді у вас буде і «подача», і хороші статті, які подобається читати, хочеться ними ділитися, і повертатися до вас знову і знову.

А на закуску презентація для лекції про написання статей для курсу PRянік:

Як вони подають інформацію?
Чого там не вистачає?
Ваше бачення відмінно?
Яка ж стаття може називатися хорошою?
Як же це зробити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью