• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як купити домен для сайту? ТОП-4 рекомендацій

 1. Де купити домен?
 2. доменні зони
 3. доменні рівні
 4. Як підібрати доменне ім'я?

Всім-всім привіт!

Я довго думав, чи варто писати статтю на цю тему, але все-таки питання знайомих мені людей допомогли прийняти остаточне рішення - раз є питання, значить повинні бути відповіді.

У всьому світі велика кількість людей хочуть створити свій сайт: від простої візитки до величезного інтернет-магазину. Цілі у всіх різні, але на початковому етапі їх об'єднує одне питання «Як правильно купити домен?».

Взагалі, сам по собі процес покупки домену досить простий. Однак у багатьох випадках вбрання в попихах доменне ім'я сайту може принести відчутний збиток у вигляді невдоволення відвідувачів. Тому важливо дотримуватися нескладних рекомендацій при виборі.

Погнали!

Де купити домен?

Перед тим, як ми перейдемо до підбору доменного імені, потрібно визначитися з тим, де ми будемо його купувати. В Інтернеті є кілька способів купити домен:

 • На спеціалізованих реєстраторів;
 • На аукціонах;
 • А також можна взяти домен безкоштовно (найменш бажаний варіант).

Природно, краще і простіше за все купити домен, а не отримувати його безкоштовно аби де. Так Ви забезпечите себе і свій сайт від непотрібних, неприємних ситуацій, яких в Інтернеті просто неміряно.

Найкращий варіант - реєстратори. Там Ви купите домен за низькою ціною, та ще й отримаєте всю необхідну підтримку. Але вибирати реєстратора слід ретельно, так як можна потрапити на певні проблеми в разі припинення роботи сумнівного сервісу.

Великих реєстраторів не так багато в Рунеті. Особисто я зареєстрував домен context-up.ru в сервісі REG.ru , Та й для клієнтських сайтів теж користуюся їхніми послугами. Мене все влаштовує, а особливо ціна - 199 рублів за домен в зоні .ru. Правда є один мінус - можна придбати домен з поганою історією.

Перевірити історію домену досить просто за допомогою спеціалізованих сервісів, наприклад, Whoishistory.ru. Перевірити історію домену досить просто за допомогою спеціалізованих сервісів, наприклад, Whoishistory

Якщо домен був раніше використаний, то Ви побачите таку картину, що знаходиться на скрині вище. У зворотному ж випадку, буде напис, що доменне ім'я вільне.

Рекомендую відразу ж відмовитися від сумнівного імені, так як причин відсутності на домені сайту може бути дуже багато. Як приклад, накладення санкцій з боку пошукових систем .

На аукціонах ж можна придбати домен з досить хорошою історією, що дуже подобається пошуковим системам. Природно, краще відразу ж перевірити історію. Особисто я ніколи з аукціонами не працював, тому нічого сказати не можу.

Вибір за вами!

доменні зони

Доменні зони - це, по-суті, домен, до якого входять інші домени. Тобто, .ru - це домен, .com - теж. Їх існує велика кількість і розрізняються вони на:

 • Територіально-мовні зони (.ru, .ua, .uk і інші);
 • Зони за культурними ознаками (.cat - Каталонія, .asia - Азія та інші);
 • Тематичні зони (.com - загального призначення, .biz - комерційного призначення та інші).

Вибір доменної зони залежить від Ваших завдань і спрямованості. Наприклад, мій сайт в основному працює по Росії, тому і доменна зона .ru, та й перебуваю я в Росії.

доменні рівні

Будь-яке доменне ім'я складається з декількох слів - рівнів. «Точка» служить роздільником рівнів. Тобто, ru - це перший рівень, а context-up.ru - другий. Коротше кажучи, за кількістю слів в імені визначається рівень.

Домени можуть бути:

 • Другого рівня - ті, які ми купуємо;
 • Третього рівня - домени;
 • Четвертого рівня - подподдомени.

Як підібрати доменне ім'я?

Отже, Ви визначилися, де будете купувати (або брати безкоштовно) доменне ім'я для свого сайту. Тепер саме час зайнятися підбором, але робити це потрібно дотримуючись певних рекомендацій:

 1. Доменне ім'я повинне бути максимально простим. Чому? Тому що велика кількість людей запам'ятовують адреси, цікавих їм сайтів, і вводять їх в адресний рядок браузера. Природно запам'ятати абракадабру не так-то легко. Як приклади вдалих доменів - apple.com, wpnew.ru, puzat.ru;
 2. Не використовуйте спеціальні символи і тире. Люди можуть просто забути поставити потрібний символ в потрібне місце і вже потраплять не туди або просто в нікуди. Я от якось про це не подумав і можливо втрачаю якусь частину відвідувачів;
 3. Акуратно користуйтеся транслитом. У російській мові є літери, які складно написати англійською - ж, щ, ч. У людей можуть виникати помилки з їх написанням. Також є буква одна - «ї» - яку люди можуть Транслітом по-різному - j, i, y. Якщо без них все ж ніяк, то використовуйте хоча б одну складну букву російської мови на трансліті;
 4. Схожий за тематикою домен теж добре. Люди будуть знати вже заздалегідь про що сайт. Приклад: context-up.ru. Спочатку сайт задумувався виключно, як блог, присвячений контекстній рекламі. Це зараз я розширив рамки і згадую все, що є в інтернет-маркетингу.

Як бачите, підібрати хороший домен не складно. Головне слідувати простим інструкціям і перевіряти кожен свій крок.

А у мене на цьому все, дорогі друзі!

Бажаю удачі!

До зустрічі!

Де купити домен?
Цілі у всіх різні, але на початковому етапі їх об'єднує одне питання «Як правильно купити домен?
Де купити домен?
Як підібрати доменне ім'я?
Чому?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью