• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як уникнути типових недоліків при створенні таргетированной реклами в Facebook?

Таргетована реклама в Facebook надає великі можливості і є одним з найпотужніших інструментів в інтернет-маркетингу. Неважливо, який у вас бюджет і планований охоплення аудиторії - ви отримуєте можливість максимально точно зорієнтувати свою аудиторію по всіляких критеріям.

Кейн Джеймсон (Kane Jamison), засновник Content Harmony, написав дуже цікаву замітку в блозі Moz , Яка буде корисна для всіх, хто хоче просувати свої товари або послуги в Facebook. Протягом останніх декількох років він був одержимий рекламою в цій соцмережі. І цьому сприяла перша тестова кампанія, яка дозволила добитися CPC в 0.04 $ при загальному бюджеті в 10 $.

Ми хочемо поділитися з вами перекладом 10 инсайтов, які відкрив Кейн, коли став розбиратися в рекламі на Facebook. Так ви зможете уникнути власних помилок і відразу добитися відмінних результатів. Давайте вчитися у закордонних колег.

№1 - Картинка рекламного оголошення має містити не більше 20% тексту.

Найпопулярнішою причиною, по якій мої оголошення не проходили модерацію, була моя забудькуватість - потрібно завжди перевіряти, скільки місця займає текст на картинках.

Що б ви не просували - звичайний пост на вашій сторінці або ж посилання на сайт, Facebook дуже трепетно ​​ставиться до того, скільки тексту розміщено в оголошенні.

Завдяки цьому Facebook може контролювати, щоб ваші рекламні картинки не рясніли всілякими надокучливими CTA, величезними логотипами або ще якимись комерційними елементами.

Офіційне правило Facebook про 20% тексту.

Facebook навіть надає спеціальний інструмент, який дозволяє перевірити, скільки відсотків зображення зайнято текстом. Переконайтеся самі: https://www.facebook.com/ads/tools/text_overlay Після завантаження картинки, ви просто натискаєте по осередках, де міститься текст - і бачите, скільки відсотків від зображення містить текстову інформацію.

Ось приклад двох варіантів картинок, які ви могли б протестувати. Тільки варіант з правого боку підходить для використання в ваших кампаніях:

Тільки варіант з правого боку підходить для використання в ваших кампаніях:

Найпростіший спосіб уникнути цих проблем - завжди пам'ятати про правило 20% при підготовці зображень, або готувати окремий набір картинок спеціально для Facebook.

Коли ми готуємо зображення для соціальних мереж, то використовуємо спеціальну прозору грати в форматі PNG, яку вставляємо як верхній шар на підготовлену картинку. Можете використовувати зображення нижче або скачати спеціальні заготовки для Illustrator, InDesign, Powerpoint і Photoshop з блогу Content Harmony.

№2 - Розділіть ставки між показами і залученням, пробуйте різні моделі.

Facebook надає різні варіанти для ведення кампаній, за цим принципом ви будете оплачувати свою рекламу. Наприклад, ось як виглядають доступні варіанти для просування поста в Facebook:

Наприклад, ось як виглядають доступні варіанти для просування поста в Facebook:

Кожен з варіантів може стати більш вигідним, в залежності від того, на яку аудиторію ви націлилися, яка мета вашої кампанії, і що за контент в ній використовується.

З мого досвіду, немає єдиної моделі «для всіх». Наприклад, якщо у мене є дійсно цікавий пост, а моя мета - це кліки, то найкращих результатів я зможу домогтися використовуючи модель Impressions (Покази). У той же час, якщо вам не особливо важливі кліки, і для вас головне - отримати максимальну кількість лайків та коментарів до посту, то підійде Post Engagement (залучений). Кожна ситуація унікальна і індивідуальна (як і все інше в PPC), так що пробуйте і ще раз пробуйте.

№3 - Налаштування орієнтування включають змінні «І» та «АБО», і ці настройки міняються.

Націлювання в Facebook просто безмежні - ось, в чому вся сила реклами в цій соціальній мережі. Але іноді настройки призводять зовсім не до тієї, чого ви очікували, і вони навіть можуть помінятися за той час, поки цей пост ще пишеться.

Найбільш часто зустрічається оману в налаштуваннях таргетингу Facebook, яке мені довелося бачити, полягає у вказівці двох інтересів і очікуванні, що ви звертаєтеся до тих людей, кому цікаві обидві ці теми.

Історично так склалося, що комбінацію інтересів зорієнтувати непросто, і Facebook працював за принципом, коли ви могли звернутися до користувачів, яким цікаві «Тема 1» АБО «Тема 2», але не «Тема 1» І «Тема 2».

Ось як працював таргетинг в Facebook протягом останніх років:

Ось як працював таргетинг в Facebook протягом останніх років:

Додавання нового інтересу збільшує розмір вашої аудиторії

Додавання нової категорії зменшує розмір вашої аудиторії

Але ... все змінюється.

У жовтні 2015 року Facebook почав тестування нової функції - детального орієнтування , Яка дозволяє звернутися до користувачів, яким цікаві ОБИДВІ теми.

Ось як виглядає вікно установки таргетингу:

А нижче скріншот нової структури таргетингу:

Номери показують на те, де настройки зі старого вікна таргетингу виявляються в новому - деталізованому. А жовтий маркер показує на дві нові опції детального орієнтування, що дозволяють звузити аудиторію або виключити якусь аудиторію.

А жовтий маркер показує на дві нові опції детального орієнтування, що дозволяють звузити аудиторію або виключити якусь аудиторію

І хоча на даний момент ці настройки доступні тільки в Facebook Power Editor, я впевнений, що нова структура таргетингу дуже скоро замінить поточну настройку рекламної кампанії, адже вона дозволяє максимально детально звернутися до нашої аудиторії.

№4 - Вибір гео не означає, що ви звертаєтеся до людей, які живуть там.

Скажімо, ви хочете звернутися до користувачів, які проживають в Нью-Йорку. Ви можете вибрати "Нью-Йорк" в налаштуваннях гео, залишити включеним 25 км радіус за замовчуванням і піде собі геть.

Ви можете вибрати Нью-Йорк в налаштуваннях гео, залишити включеним 25 км радіус за замовчуванням і піде собі геть

Тепер помітили? Якщо клікнути по цьому випадному списку, то побачите, що Facebook дозволяє куди детальніше розбити аудиторію:

Якщо клікнути по цьому випадному списку, то побачите, що Facebook дозволяє куди детальніше розбити аудиторію:

Все вірно - ви можете не просто звернутися до постійних жителям міста, але і вибрати тих, хто в даний момент відвідує Нью-Йорк або живе в 100 км від міста, або тих, хто недавно був в Нью-Йорку.

Говорячи конкретніше, 25-кілометровий радіус навколо Нью-Йорка дає нам аудиторію в 10 000 000 чоловік для варіанту «Кожен в цій області». При виборі «Ті, хто живуть в цій області» аудиторія скоротиться до 9 500 000 чоловік. 5% аудиторії були б абсолютно невідповідними для вас, якщо вам потрібні саме постійні жителі міста - а значить ви б витратили 5% свого бюджету даремно.

№5 - Дані від сторонніх компаній в Facebook куди більш детальні, ніж те, що знає про вас сама соціальна мережа.

Чи збираєтеся купити нову машину? Колись ввели дані про дохід вашої родини в ході опитування? Чи збираєтеся купити щось дороге в мережі?

Такі компанії як Acxiom збирають ці дані про вас з тисяч сайтів, а потім перепродують їх мереж на зразок Facebook в якості «вдосконалення даних», щоб Facebook міг уявити нам, рекламщикам, найрізноманітніші можливості для орієнтування. Мене радують такі можливості, якщо говорити про мене, як про рекламників, але наявність всіх цих даних турбує мене, як покупця.

Більша частина даних, які ви можете знайти при націлення в розділі «Поведінка» - це якраз ті самі від сторонніх компаній, таких як Acxiom, Datalogix і Epsilon. Ви можете або почати друкувати потрібне ключове слово, або натиснути на поле, щоб вибрати потрібний із запропонованих варіантів. Якщо ви наведете миша на цікаву для категорію, то побачите детальний опис і джерело інформації.


№6 - Чотири основні способи зайти в управління рекламою на Facebook, з різним ступенем складності.

A - Просування поста

A - Просування поста

Знаходиться в постах і на вашій бізнес-сторінці

Перше, що бачать власники малого бізнесу - кнопка «просування поста». У минулому, цей варіант коштував занадто багато, і як і в випадку з Adwords Express пропонував вам обмежений контроль над рекламою за великі гроші. Я вже близько пари років не користуюся цією кнопкою, так що, може бути, все змінилося, але все одно - я рекомендую вам витратити ще трохи свого часу і вивчити інші варіанти.

B - Facebook Ad Manager

B - Facebook Ad Manager

Знаходиться за адресою: https://www.facebook.com/ads/manager/

Цей спосіб відкриває справжній рекламний редактор. Інтерфейс досить зрозумілий, щоб почати ним користуватися відразу, а контроль над рекламними оголошеннями досить широкий. Якщо ви просто іноді постите рекламу на Facebook, то цей варіант є найкращою комбінацією функціональності та простоти у використанні.

C - Facebook Power Editor

C - Facebook Power Editor

Доступний за адресою: https://www.facebook.com/ads/manage/powereditor/

Третій варіант, найбільш просунутий і детальний - Power Editor. Це вже не найкращий варіант для новачків на Facebook, і він вимагає деякої вправності, щоб використовувати його грамотно.

Однак, якщо ви зберетеся вивчити його досконально, то в Power Editor ви знайдете цілий набір особливостей, яких немає в звичайному редакторі (наприклад, імпорт / експорт - для редагування кампаній в таблиці). Новий функціонал зазвичай додається спочатку в Power Editor і лише через місяці стає доступний в звичайному редакторі (наприклад Instagram Ads і Product Ads )

D - Рекламний API Facebook і Засіб управління рекламою Facebook

Ще одним способом рекламуватися на Facebook можна назвати їх рекламний API. Я не думаю, що цей спосіб можна назвати складним, так як більшість використовує сторонні додатки, які можна знайти в каталозі Facebook , Ніж підключаються до API безпосередньо. Як і у випадку з Power Editor, API дарує розширену функціональність раніше, ніж вона стане доступна в звичайному редакторі. Можливо, є й інші переваги, про які я не знаю - напишіть про них в коментарях.

№7 - Можливо, ви захочете вибрати тільки десктоп, виключивши мобільні пристрої, але спочатку проведіть дослідження.

Незважаючи на те, що ми знаходимося в епосі маркетингу, де мобільні пристрої займають перші місця, вас все одно можуть здивувати дані, що 44% користувачів Facebook у віці до 35 років заходять в соціальну мережу тільки з мобільних пристроїв. Так, все правильно - ні разу не використавши комп'ютер протягом 30 днів.

Неважливо, який вік або демографічних характер у вашій аудиторії - не потрібно думати, що вони прокрутити стрічку Facebook на ноутбуці просто тому, що ви проводите за ним весь день, редагуючи рекламні оголошення.

Більшість користувачів Facebook сидять в мережі через мобільні додатки, і ваша реклама, можливо, не отримає ні кліка від користувачів комп'ютерів.

Більшість користувачів Facebook сидять в мережі через мобільні додатки, і ваша реклама, можливо, не отримає ні кліка від користувачів комп'ютерів

Щоб краще дізнатися про звички своєї аудиторії використовуйте інструмент Audience Insight . Там ви отримаєте дані дослідження ринку і зможете побудувати рекламну кампанію, грунтуючись на більш детальних даних про свою аудиторію.

№8 - Встановіть піксель до того, як запустите рекламу.

Facebook надає безліч можливостей, які вимагають установки відстежує пікселя на ваш сайт. Найпопулярнішим прикладом можна назвати використання «своєї аудиторії» для ретаргетінга користувачів, які заходили на ваш сайт, для відстеження конверсій користувачів, які побачили вашу рекламу, і навіть використання спеціального конверсійного пікселя, щоб припинити показ оголошень тим, хто вже конвертувати.

Нещодавно Facebook випустили «один піксель на всі випадки життя», який назвали просто « Facebook Pixel ». Але нам не завжди так щастило, і в редакторі ви все ще можете зустріти пікселі, які виконують одиничні функції - вони марковані як «Старі». Переконайтеся, що ви встановили новий піксель, який виконує всі функції відразу і вантажиться швидше, і обновіть старі пікселі, якщо вони вже були встановлені на ваш сайт.

Приклад коду для Facebook Pixel, знайдений в документації Facebook . Частина 2, зазначена червоним кольором - код Facebook Pixel, а зелена частина 3 - код події, який потрібно налаштувати під себе, так само як у випадках з подіями Google Analytics і трекингом в e - commerce.

№9 - сегментує свій креатив!

Переконайтеся, що ваші зображення і текст тісно пов'язані з таргетований аудиторією. Замість того, щоб відразу звернутися до 2 000 000 осіб, розділіть їх на не такі великі, більш специфічні групи, і показуйте кожної з них свою рекламу, яка влаштована саме під них.

Наприклад, ви рекламуєте спортивні товари, а вашою головною метою є велосипедисти і бігуни. З одного боку, можна показати їм всім якесь загальне рекламне оголошення з фотографією про спорт. Але, з мого досвіду, ви зможете досягти більшого, якщо розділите рекламні оголошення і зверніться до кожної групи користувачів окремо.

Але, з мого досвіду, ви зможете досягти більшого, якщо розділите рекламні оголошення і зверніться до кожної групи користувачів окремо

Велосипедисту немає діла до фотографії бігуна, а скейтбордист не помітить фото скелелаза - так навіщо показувати всім одне і те ж оголошення?

№10 - Вибирайте відповідні назви для своїх кампаній

На самому початку легко і зручно використовувати ті стандартні імена, які Facebook генерує для ваших кампаній, аудиторій та інших даних. Але уявіть, що вже пройшла пара років (в агентстві з'явилися нові співробітники, нові рекламні менеджери), і ось тут можуть початися труднощі.

Найкраще зайнятися перейменуванням відразу. Ось приклад того, як я б вибрав схему назв по кампаніям, рекламам і аудиторіям для клієнтів автодилерів.

Меню кампанії з різними клієнтами:

шаблон:

 • «Назва клієнта - Рік-Місяць - Назва кампанії».

приклади:

 • «Acme Auto Sales - 2015-10 - Промо осіннього тест-драйву»
 • «Acme Auto Sales - 2015-11 - Благодійність в листопаді»

Рекламні оголошення всередині кампанії:

Шаблон (може сильно відрізнятися між різними кампаніями - головне, стандартизує і налаштуйте назви під себе так, щоб вашій команді і клієнтам було все зрозуміло):

 • «Назва кампанії - Модифікатор 1 (наприклад, оголошення) - Модифікатор 2 (наприклад, місцезнаходження)»

приклади:

 • «Промо осіннього тест-драйву - Toyota Prius Kids Ad - Сіетл»
 • «Промо осіннього тест-драйву - Toyota Prius Pets Ad - Сіетл»
 • «Промо осіннього тест-драйву - Toyota Prius Kids Ad - Портленд»
 • «Промо осіннього тест-драйву - Toyota Prius Pets Ad - Портленд»

Власні / Збережені / Схожі аудиторії

Шаблон (може сильно відрізнятися між різними кампаніями - головне, стандартизує і налаштуйте назви під себе так, щоб вашій команді і клієнтам було все зрозуміло):

 • «Назва клієнта - Власна / Збережена / Схожа - Опис - Модифікатор»

приклади:

 • «Acme Auto Sales - Власна - Мами - Фанати йоги»
 • «Acme Auto Sales - Власна - Мами - Діти і собаки»
 • «Acme Auto Sales - Власна - Спортивні фанати - Фанати Seahawks»
 • «Acme Auto Sales - Власна - Спортивні фанати - Фанати Sounders»
 • «Acme Auto Sales - Схожа - Конвертовані по тест-драйву - Гібриди»
 • «Acme Auto Sales - Схожа - Конвертовані по тест-драйву - Пікапи»

Якщо витратити час, підготувати шаблони і дотримуватися їх, то це зробить ваше життя простіше - особливо, якщо ви займаєтеся рекламою відразу для 20 клієнтів або намагаєтеся паралельно працювати з дюжиною різних сегментів користувачів.

По суті, в настройках реклами в Facebook немає абсолютно нічого складного. Але якщо ви будете враховувати всі нюанси і заздалегідь уникати типових помилок, це дозволить вам швидше зрозуміти специфіку роботи з вашою аудиторією і отримувати від неї максимум.

Переклад і адаптація матеріалу « 10 Things I've Learned While Learning Facebook Ads »
Автор статті: Kane Jamison

© CubeLine Agency

Тепер помітили?
Чи збираєтеся купити нову машину?
Колись ввели дані про дохід вашої родини в ході опитування?
Чи збираєтеся купити щось дороге в мережі?
Велосипедисту немає діла до фотографії бігуна, а скейтбордист не помітить фото скелелаза - так навіщо показувати всім одне і те ж оголошення?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью