• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як інвестувати в депозити, акції, ПІФи, нерухомість

 1. Для кого ця стаття
 2. Навіщо інвестувати якщо є форекс?
 3. Пасивний дохід, інвестиції та самозайнятість
 4. Інструменти інвестування
 5. Піраміди, hyip, мережевий маркетинг, інші лохотрони
 6. Банківські вклади
 7. Кредити і борги
 8. Банківські карти
 9. Готівкові гроші
 10. ПІФи
 11. чужий бізнес
 12. Акції, ф'ючерси і т.п.
 13. ПАММ рахунки
 14. Інвестиції в нерухомість
 15. маленькі хитрощі
 16. Електронні платіжні системи (ЕПС)
 17. програми лояльності
 18. розпродажі
 19. Duty Free
 20. розумна економія
 21. висновок

Доброго времени суток, пані та панове

Доброго времени суток, пані та панове. Сьогодні мені хотілося б торкнутися таку не зовсім очевидну тему в форекс трейдингу як управління вільними грошима. Існують 2 етапи: 1. Заробити гроші; 2. Витратити їх, або інвестувати.

З витратами грошей будь впорається прекрасно і без порад, а ось про інвестиції, навіть не стільки про інвестиції, а про управління коштами в повсякденному житті, я б хотів поговорити докладніше. Все викладене нижче - особистий досвід. Ніякої диванної аналітики.

Для кого ця стаття

Для кого ця стаття

Поради, викладені нижче знадобляться як тим, у кого зовсім невеликий дохід, так і заробляють більше менш пристойні гроші. Десь до мільйона рублів на місяць. Якщо ви затятий олігарх, то навряд чи знайдете тут щось корисне)

Навіщо інвестувати якщо є форекс?

Навіщо інвестувати якщо є форекс

Я часто даю пораду виводити щомісяця половину від заробленого на форекс. Багато хто не розуміє чому. Є ілюзія, що якщо постійно вкладати все зароблене в власний торговий рахунок, то ви дуже скоро станете мільярдером. Це не так. Задумайтесь: чому власники заводів / пароплавів вкладають гроші в чужі підприємства? Інвестують в фонди і т.д. ? Чому вони не вкладають все гроші у власне підприємство?

Відповідь проста - диверсифікація. Це зменшує ризики і дає емоційний спокій. А це дуже важливо.

Пасивний дохід, інвестиції та самозайнятість

Пасивний дохід, інвестиції та самозайнятість

Існує ілюзія, підтримувана продавцями лохотрон-курсів, що є якась можливість інвестувати 100 доларів і отримати через пару років мільйон рублів, а краще доларів. Як приклади наводять акції Apple або Пітера Тіля, інвестував на ранньому етапі в Facebook. Ці випадки - лише виняток з правил, і, розраховувати що вам також пощастить, принаймні нерозумно.

Гроші роблять гроші, хочете ви цього чи ні. Величезна прибутковість можлива тільки, якщо ви самі орете в справі, в яке вклалися. Тобто якщо це ваш рахунок на форекс або ваш бізнес. Інвестиції ж - це пасивне управління грошима. Тобто коли ви один раз зробили якісь розрахунки, вклали кошти, а далі всю роботу виконує хтось ще.

У разі якщо ви відкриваєте власний бізнес, вклавши власні гроші і самі в ньому працюєте, це не інвестиції, а самозайнятість. Ресурси часу і енергії у людини дуже обмежені, тому самозайнятість в цій статті ми розглядати не будемо. Йтиметься саме про інвестування.

Інструменти інвестування

Інструменти інвестування

Може здатися, що інструментів для інвестицій незліченна безліч, але на ділі вони діляться на невелике число груп:

 1. Банківські вклади
 2. ПІФи, інвестиційні фонди
 3. Нерухомість
 4. Акції, ф'ючерси і т.п.
 5. Довірче управління, ПАММ-рахунки
 6. Різні каламутні схеми а-ля МММ
 7. чужий бізнес

Піраміди, hyip, мережевий маркетинг, інші лохотрони

Піраміди, hyip, мережевий маркетинг, інші лохотрони

Залиште подібні дурниці наївним школярам і довірливим алкоголікам. Заробити на пірамідах і проектах «вклади 100 $ - отримай 100000 $» можна тільки, якщо ви їх самі організовуєте. Тобто стоїте на вершині піраміди і гроші від дурних роззяв стікаються до вашої кишені.

Банківські вклади

Банківські вклади

Головний і найпростіший спосіб інвестування вільних коштів, доступний простим смертним. Хоча багато їм нехтують, посилаючись на невелику прибутковість. Це не від великого розуму, а від малої кількості грошей. Насправді, маючи на депозитах в сумі 30 млн. Рублів з процентною ставкою 8-10% річних вже можна не працювати взагалі. І сума ця не така вже й велика, повірте.

Головна порада при використанні банківських вкладів - це, звичайно ж, розподіл грошей по вкладах не більше 1,4 млн. Рублів на депозит в одному банку. Оскільки цю суму можна отримати назад по страховці в разі, якщо банк закриється. Що робити, якщо закінчилися відповідні банки, тобто у вас вже всюди по максимальній сумі страхування? Залучайте родичів, подружжя, дітей і т.д. Тільки не забудьте, що ви повинні цій людині абсолютно довіряти.

Як знайти вклади з хорошим відсотком? Для пошуку вкладів з відповідними умовами (в поточних реаліях я раджу орієнтувати на ставку 7-10% річних) зручно використовувати сайт http://www.banki.ru/ .

Але намагайтеся все-таки не вкладати гроші в зовсім ліві банки. Перевіряйте надійність по щорічним рейтингом Forbes.

Слід розуміти, що чим надійніше банк, тим нижче у нього відсотки за вкладами. Золота середина - відкривати вклади в банках, які активно кредитують населення. На поточний момент це ТКС, Бінбанк, Русский Стандарт, агресивно входить в цей ринок Ренесанс і т.д. Суть в тому, що у банку є хороший приплив готівки від тих, хто бере кредити і платить величезні відсотки, а це дає можливість банку давати високі відсотки за вкладами вже нам. А тому прибутковість кредитування висока, банку немає потреби займатися сірими операціями на кшталт переведення в готівку і ймовірність його закриття низька.

Ще одна порада - іноді бувають «смачні» пропозиції від банків по вкладах. Їх потрібно ловити і відкривати депозит на довгий термін. Наприклад під час кризи 2008 року можна було відкрити вклад в деяких банках з прибутковістю до 17% річних.

Не варто забувати про диверсифікацію. Ми вкладаємо гроші як в депозити з високими ставками в «прогресивних» банках, так і в банки з високою надійністю, але невеликим відсотком. Найголовніше - уникати Ощадбанку, за всяку ціну.

Мінус депозитів - втрата відсотків при закритті вкладу. Якщо є ймовірність, що гроші вам можуть знадобитися, можна покласти їх на поточний рахунок з нарахуванням відсотків на залишок. Можна зняти гроші в будь-який момент і відсоток щомісяця нараховується. Такі рахунки є у Бінбанку, Промзв'язку, Unicredit банку.

Чи варто відкривати депозити у валюті? Варто. Хоч ставки за вкладами у валюті набагато нижче, але це ще один інструмент диверсифікованих, яким не варто нехтувати. До того ж, невисокі ставки частенько компенсуються зростанням курсу валют.

Навіть більше того - збираєте грошову масу в валюті. Можна на вкладі, можна на форекс рахунку, не має значення. Суть в тому, що долар раз в N років сильно виростає, ну а рубль ... ви знаєте.

Кредити і борги

Кредити і борги

Намагайтеся не брати кредитів (ні в якій формі) і не давайте в борг. І все у вас буде добре.

Винятком може бути «хороший» кредит для роботи бізнесу, наприклад закупівля обладнання в розстрочку.

Взагалі борги, коли вони у вас є, проїдають дірку не тільки в бюджеті, але і з'їдають вашу енергію. Хоча це знову ж таки не тема цієї статті.

Винятком є ​​кредитні картки з пільговим періодом, коли ви можете якийсь період, зазвичай в районі 1-2 місяців, гасити заборгованість без відсотків. Тобто ви купили щось за 10000 рублів і, якщо погасіть цю заборгованість протягом місяця, ніяких додаткових пенні за кредит ви банку не повинні. Але будьте уважні - дуже легко увійти в раж споживацтва. Розглядайте такі кредитки як інструмент: наприклад коли немає достатньої суми для покупки на дебетової картки або для бронювання готелю в поїздці. До слова кажучи, бронювати готелі краще з кредитної, а не з дебетової картки - на ній простіше розблокувати суми в разі скасування.

Банківські карти

Банківські карти

Як це не дивно, але пластикові дебетові карти теж дають можливість примножити ваші гроші. Перш за все мова йде про картах з відсотком на залишок. Тобто ви витрачаєте гроші з карти і в кінці місяця отримуєте відсоток на невикористані кошти.

Такі карти є у «Уралсиба» (5,5% на залишок), ТКС (8%), Рокетбанк (Бренд Інтеркоммерц банку, 8% на залишок). Нещодавно з'явився to Ibank - бренд Ренесансу з відсотком на залишок.

Ще один спосіб трохи заощадити - це опція Cashback. Тобто повернення невеликого відсотка з покупок на карту. Раніше таке було тільки у кредитних карт (якими ми, звичайно ж, не користуємося), але зараз кешбек є у дебетових карт. Приклади, знову ж ТКС і Рокетбанк, Бінбанк, Ibank, Промсвязьбанк (карта All Inclusive)

Карток у вас має бути багато. Оскільки їх в будь-який момент можуть заблокувати через і без (зі мною не раз траплялося). А перспектива залишитися без грошей в іншому місті, або взагалі за кордоном не дуже приємна. Тому не обмежуйтеся картою одного банку, зробіть штук 5 в різних.

Ніколи не оформляйте карти типу GOLD і Platinum, якщо це вимагає додаткових витрат. Статусність таких карт давно вже знецінилася і нічого, крім зайвих комісій за обслуговування, ви не отримаєте.

Готівкові гроші

Готівкові гроші

Особисто я готівкові гроші не люблю, але вони у вас повинні бути. Причому як рублі, так і валюта. Суму визначайте самі, але вам повинно вистачити цих грошей, щоб спокійно прожити близько місяця. У разі війни, нашестя інопланетян або колапсу банківської системи. В житті все буває.

Зберігати гроші рекомендую в сейфі. Сам сейф і його установка в квартиру коштують зовсім не дорого, а ви будете спокійні за свої цінності при виклику домогосподарки або сантехніка.

ПІФи

ПІФи

Пайові інвестиційні фонди часто представляють як джерело збагачення. Але це не так. Прибутковість в середньому за 3 роки вкрай рідко перевищує банківські депозити, а комісії за управління та ризики втрат остаточно вбивають всю привабливість ПІФів. Я вважаю, що інвестувати в ПІФи можна тільки тоді, коли гроші вже зовсім нікуди дівати.

чужий бізнес

чужий бізнес

Дуже складна тема. Якщо ви думаєте, що ризики є тільки на Forex, ви помиляєтеся. 9 з 10 нових бізнесів закриваються вже протягом року. Чи пощастить вам інвестувати в проект, який стане успішним? Може бути так, може бути і немає. Особисто я за весь час дав велику суму грошей під бізнес лише одній людині, хорошого друга. І то, тільки тому що у нього в партнерах серйозні люди з досвідом. Поки що ця інвестиція особливих баришів не принесла, але і збитків теж.

Апдейт: гроші мої зависли в режимі «боргу» на невизначений термін. Имхо, не варто вкладатися в чужий бізнес.

Акції, ф'ючерси і т.п.

п

Щоб заробляти на акціях (неактивний трейдинг) потрібно займатися цим з ранку до вечора. Вивчати купу звітів, прораховувати ризики, стежити за ринком, політикою ... .. Тобто це стає інвестиціями, а самозайнятих. Мені і форекс вистачає з головою, тому акції не купую.

ПАММ рахунки

ПАММ рахунки

Чи не манна небесна, але при хорошому відборі ПАММ рахунки приносять дохід вище, ніж на банківських депозитах. Детальніше в курсі ПАММ інвестування . Також кожен місяць виходить наш дайджест Інвестора .

Хочу зазначити, що ПАММ теж відносяться до ризикованих вкладень і не варто в них інвестувати більше 10% вашого капіталу.

Інвестиції в нерухомість

Інвестиції в нерухомість

«Кіосакі» в Росії не працює. Тому якщо ви сподіваєтеся взяти квартиру в іпотеку і виплачувати кредит за рахунок оренди, - забудьте. Ну або переїжджайте в США.

Купівля нерухомості для інвестування, не для власного проживання, справа дуже непроста і витратна. Причому це «довгі» гроші, тому що продати куплену квартиру, не втрачаючи на податках, ви зможете лише через 5 років. Тому я вважаю, що вкладення в недвіжкі можна починати розглядати, коли у вас є мільйонів 10 капіталу. Щоб тимчасова заморозка, скажімо 5 мільйонів вам не заважала.

На жаль, мій досвід інвестування в нерухомість поки не дуже вдалий. У поточній кризовій ситуації не раджу інвестувати в новобудови, якщо вже берете квартиру як вкладення, - то чи вторинку, або на циклі близькому до здачі об'єкта.

маленькі хитрощі

маленькі хитрощі

Наостанок ще пара простих життєвих порад по частині фінансів.

Електронні платіжні системи (ЕПС)

Не тримайте в віртуальних системах, таких як вебмані, яндекс гроші і т.п. великих сум без особливої ​​необхідності. Все-таки це віртуальні гроші і вони ніяк не застраховані. Зрештою, ваш аккаунт можуть просто зламати хакери і вивести ваші пожитки.

Оскільки у всіх ЕРС за виведення грошей беруть певну комісію, намагайтеся оплачувати через інтернет все що можна, грошима, які у вас накопичилися. А саме: мобільний телефон, інтернет, послуги ЖКГ, квитки, різні покупки в інтернет-магазинах.

програми лояльності

Кожен з нас хоч раз стикався з картками, що дають знижки, або накопичувальні бонуси в різних магазинах, ресторанах і т.д. Це є не що інше як програми лояльності. Їх мета - змусити вас прийти знову не в магазин сусіда, а в той, карта на знижку якого лежить у вас в гаманці.

Як перехитрити систему? Дуже просто. Ми, при нагоді, оформляємо дисконтні карти ВЕЗДЕ. Тобто ми не відчуваємо прихильності через знижки до жодного закладу, отримуємо свободу вибору + знижки. Які допомагають трохи, але заощадити.

розпродажі

Купувати на розпродажах не соромно, а найчастіше вигідно. Щоб там не казали ваші зажравшиеся сноби-друзі. Причому, якщо речі дорогі, можна заощадити часом кругленьку суму. Найголовніше пам'ятати - НЕ КУПУВАТИ нічого зайвого. Мета розпродажі для магазину - продати вам щось непотрібне, тільки тому що дешево. Так ось, ми купуємо на розпродажах тільки те, що купили б і без розпродажі. На все інше не дивимося, інакше виходить не економія, а зайві витрати і купа мотлоху в квартирі. Особливо ця порада стосується жінок 😉

Duty Free

Якщо ви часто літаєте в інші країни, зверніть увагу на зону Duty Free в аеропорту перед вильотом - товари без ПДВ, що знову ж таки дозволяє заощадити. Принцип такий же, як з розпродажами - беремо тільки те, що купили б в будь-якому випадку.

розумна економія

Ніколи не економте на здоров'я, продуктах і власному душевному спокої. Все повинно бути в міру. Не потрібно пішки йти на інший кінець міста, щоб купити мішок картоплі на 3 рубля дешевше. Втрати часу занадто високі. Зазвичай краще витратити час на заробіток, ніж на пошук дешевизни.

висновок

висновок

Щиро сподіваюся, що вищенаведені поради виявляться вам корисними. А як ви керуєте своїми грошима? Поділіться в коментарях 🙂

З повагою, Павло
TradeLikeaPro.ru

Задумайтесь: чому власники заводів / пароплавів вкладають гроші в чужі підприємства?
Чому вони не вкладають все гроші у власне підприємство?
Що робити, якщо закінчилися відповідні банки, тобто у вас вже всюди по максимальній сумі страхування?
Як знайти вклади з хорошим відсотком?
Чи варто відкривати депозити у валюті?
Чи пощастить вам інвестувати в проект, який стане успішним?
Як перехитрити систему?
А як ви керуєте своїми грошима?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью