• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як перевіряти IP на блекліст: добірка інструментів з інструкціями

У емейл розсилках не тільки контент грає роль. Важкі борошна підбору слів, аналізу цільової аудиторії і болісної сегментації розбиваються об гостру як скеля, і таку ж чорну, репутацію IP відправника. Перехід IP-шки на темну сторону криється в багатьох причинах: від ненавмисного (і, часом, жорсткого) порушення кодексу поведінки в мережі до бана з боку читачів.

Рано чи пізно будь-який айпі виявиться в блекліст. Це неминуче. І працюючи за принципом «Не можеш запобігти - очоль», ми пропонуємо вам не тільки перевірити свою адресу на присутність в спам базах, але навчиться його звідти витягати.

Навіщо перевіряти IP на блекліст

Почнемо з того, що мова будемо вести про інтернет протоколі сервера, які не комп'ютера. До речі, IP на комп'ютери не призначаються, а присвоюються виключно мережних інтерфейсів на них. Про це в інший раз. Отже, згадуючи розсилку зі свого сервера - маємо на увазі IP інтернет-провайдера, а при використанні сервісу поштових розсилок - відповідно їх протокол.

Так ось, саме IP може пустити під укіс навіть найкрутішу і відтестувати рекламну кампанію. Одне непродумане дію - і ви в блекліст. Там же, де і можливість здійснювати будь-які розсилки взагалі. Страшилки геть - розбираємося, чому так відбувається.

Інтернет-протокол сервера безпосередньо впливає на рівень доставки листів. Чим «чистіше» IP, тим більше повідомлень виявляться в папці «Вхідні». Більше точок дотику (меседжів) = вище рівень Open Rate і конверсії.

Чистота інтернет-протоколу - справа наживна. Але щоб її придбати, потрібно таки постаратися. Справа в тому, що кожен лист при відправці проходить нелегкий шлях, долаючи всілякі перепони. Бог цих перешкод - спам-фільтр, який і вирішує, чи буде лист доставлено адресату. При винесенні вироку він орієнтується на два параметра - рейтинг відправника і зміст самого емейла. І якщо про правила створення антиспам листи ми вже розповідали , То про рейтинг давайте поговоримо зараз.

Це цілком слушного, але більшості незрозуміле визначення. Рейтинг формується виходячи з репутації кожного сервісу відправника. Без технічних подробиць: чим чистіше репутація, тим вище рейтинг. При високій оцінці IP сервера спам фільтр не заморочується з «вичитуванням» змісту, а просто дозволяє відправку. Тобто в тексті можна собі дозволити трохи більше, але все в межах пристойності :)

На репутацію IP впливають цілком вимірювані параметри. Є одне «але» - їх багато. Настільки, що при виникненні нового способу «обійти» фільтр, поштові сервера модифікують свої алгоритми, ніж «вбивають» лиходія. Але, все-таки, головна причина попадання IP в блекліст ми, все-таки, виділили:

 • Кількість розсилок з одного сервера. Чим їх більше в одиницю часу - тим більше знижується рейтинг;
 • Велика кількість банів і скарг на розсилки з сервера;
 • З сервера раніше відправлявся явний спам;
 • Порушення негласних правил поведінки в мережі;
 • У тексті листа згадуються посилання на домени, які є в чорному списку;
 • Оформлення тексту листа порушує вимоги спам-фільтра.

Нерідкі випадки, коли користувач сервісу поводився в кращих традиціях емейл-етикету, але його розсилки все одно опиняються в папці «СПАМ». Пояснення тому - рандом, тобто сервер отримав IP з чорного списку. Часто таке зустрічається при використанні віртуального сервера. Всі професійні сервіси поштових розсилок, в тому числі і ми, використовують виділений IP, що і вам рекомендуємо.

3 + 1 інструмент перевірити IP сервера: покрокова інструкція

Справу зроблено, листи потрапляють в СПАМ (або не доставляються взагалі) - що робити? Чи не розслаблятися і перевірити наявність адреси сервера в базах DNSBL.

Коротко кажучи, DNSBL - це і є чорні списки. Перевірку можна робити як по самому IP адресою (якщо він відомий), так і по доменному імені.

Один з найпопулярніших безкоштовних сервісів перевірки. Він шукає IP відразу за кількома головними баз спаммерних серверів:

 • SBL - сховище інформації про спамерів і їх сервісах;
 • PBL - список динамічних адрес, яким не дозволено відправляти листи;
 • XBL - база нечистих анонімних проксі-серверів, які часто зустрічаються в спам-розсилках.

Дані спамхауса поповнюються щодня, тому що він блокує від 60 до 80 мільярдів листів на добу по всьому світу! Загалом, в достовірності результат сумніватися не доводиться. Як в юзабіліті сайту. Досить на стартовій сторінці ввести ім'я домену або IP:

І тут же отримуємо відповідь, що підтверджує відсутність заданого домену в базах DBL - чорному списку доменів, заблокованих SPAMHOUSE.

Або в SBL, PBL і XBL базах:

Авторитетність Spamhouse.org зростає, тому що сервіс розширює свої повноваження. Ресурс постійно працює з хостинг і інтернет-провайдерами, щоб ті блокували недобросовісні сервера. Тим самим, виховує культуру емейл розсилок. приємно :)

Завоював наше серце за елементарність у використанні:

Зайшов на сайт: Antispamsniper і ввів IP:

Перевірив дані:

І пішов :) Все просто і зрозуміло.

Спочатку AntispamSniper був потужним захисним плагіном до The Bat !, але з часом переріс у великий сервіс, який доповнює багатьох поштових клієнтів.

Недоліки «IP шукачі» видно вже на малюнку - перевірка по малій кількості баз, і в основному -отечественним.

На відміну від попереднього сервісу, DNSBL Сканія всі бази - як наші, так і зарубіжні. Організатори заявляють, що кожен IP проходить перевірку по 100 чорних списків. Залишається тільки вірити.

Принцип роботи аналогічний - вводимо IP:

Отримуємо результат:

І один з перевірених IP (не наш!) Все-таки знайшовся в одному з блекліст. Але тут же DBSL повідомляє, що «червоний кружечок» не завжди означає темне сьогодення IP. Деякі критерії відбору базуються на локації сервера або типі зв'язку. Дізнатися причину блокування йдемо на сервіс перевірки домену в DNSBL

Після 3-5 секудного очікування, отримуємо комбо: підтвердження нечесності IP і причини цього:

Кликнули по посиланню і дізналися, що IP адреса знаходиться базі RBL - списку порушників, що перевіряються в реальному часі. Значить, колись цей сервер промишляв спамом :)

Ці 3 + 1 сервісу - лише крапля в морі доступних інструментів для перевірки чистоти IP. Є ще й інші гідні і прості в юзабіліті ресурси:

Важливо: для спам-фільтра немає ніякої різниці, з якого емейла відбувається відправка. Важливий тільки сервер. Тому механіка дій при попаданні в блекліст однакова як для розсилки з власного сервера, так і при використанні спеціального поштового сервісу. Різниця полягає в тому, що в першому випадку, «витягати» IP з темної основи доведеться власноруч. І зробити це дуже не просто.

Врятувати рядового IP

Єдиний спосіб здійснити цю операцію - дізнатися і зрозуміти (!) Причини попадання в блекліст. Як впоратися з першим етапом ми вже показали, а ось другий ... вимагає профсноровкі і кілька років навчання. Тому цим займається сервіс емейл розсилок. По-перше, це економить вам час. По-друге, нерви. По-третє, при обіленні IP будуть дотримані всі норми, про існування яких ви й не знали.

Як правило, всі бази блекліст працюють за принципом автоматичного видалення зі списку. Але для цього власнику IP потрібно підтвердити свою пухнастість - тобто написати КОЖНОМУ володільцю бази лист з прикріпленими фактами. А баз може бути 100, 200, 1000 ... Уявіть тимчасових витрат. Але зараз не про те.

І це ще не гарантує результат! Вам повинні повірити і перевірити. Якщо все OK - то протягом 30 днів IP знову стане кристально чистим. А якщо немає .. то про це ми поговоримо в наших наступних матеріалах.

Слідкуйте за чистотою IP і працюйте з перевіреними сервісами!

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью