• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як з автозавантаження прибрати непотрібні програми в Windows

Багато додатків випускаються з функцією автозавантаження, яка дозволяє їм завантажуватися разом з операційною системою. До таких належать CCleaner, utorrent, Punto Switcher, Mail.Ru Агент і багато інших. Це не завжди доречно, тому що негативно позначається на швидкості завантаження Windows , А потреби в постійному використанні цих програм немає. Тому функція автозавантаження будь-якої програми може бути відключена. Зробити це можна кількома способами, основні з яких - стандартна утиліта Windows і стороннє додаток CCleaner. Про функціональність цих додатків варто поговорити окремо, адже вони надають різний набір можливостей для користувача.

Відключення стандартними засобами Windows

У Windows XP, Vista і Win 7 можна прибрати програми з автозавантаження за допомогою стандартної утиліти, для запуску якої потрібно натиснути клавіші "Win" + "R" і в вікні, ввести msconfig.

У Windows XP, Vista і Win 7 можна прибрати програми з автозавантаження за допомогою стандартної утиліти, для запуску якої потрібно натиснути клавіші Win + R і в вікні, ввести msconfig

Відкриється утиліта "Конфігурація системи", призначена для настройки запуску Windows, зміни списку доступних служб і додавання / видалення програм в список автозавантаження. Тут потрібно перейти в пункт "Автозавантаження", де і будуть відображатися всі доступні програми та їх налаштування.

Тут потрібно перейти в пункт Автозавантаження, де і будуть відображатися всі доступні програми та їх налаштування

У цьому списку виведені назви елементів автозавантаження, виробник цього додатка, команда, яка запускає програму, розташування елемента в реєстрі операційної системи і дата відключення. Зліва є поле, яке включає або відключає окремі елементи, а знизу - кнопки "Увімкнути всі" і "Вимкнути всі".

Зліва є поле, яке включає або відключає окремі елементи, а знизу - кнопки Увімкнути всі і Вимкнути всі

Якщо вам потрібно повністю прибрати всі утиліти зі списку автоматичного завантаження при старті операційної системи, можна скористатися нижніми кнопками. Якщо ж ви плануєте очистити список вибірково, ретельно перевіряйте доступні утиліти і не відключіть щось дійсно важливе.

Використання стороннього додатка CCleaner

Стандартна утиліта не надає максимального набору функцій, що повністю компенсується установкою стороннього додатка CCleaner . Ця розробка має великий функціонал і управління автозавантаженням займає тут далеко не основну роль.

Для переходу до списку автоматичного завантаження користувачеві потрібно встановити і запустити додаток, після чого в крайньому лівому меню вибрати пункт "Сервіс".

Тут є кілька розділів, призначених для проведення сервісних робіт з комп'ютером. Можна видалити встановлені програми, змінити список автозавантаження, провести аналіз використовуваного дискового простору, видалити дублі файлів, відновити систему в збереженої точці або затерти порожнє місце на диску. Нас цікавить другий пункт.

Тут можна відразу помітити ключові відмінності додатки від стандартної утиліти msconfig. Можна вмикати / вимикати елементи в список автозавантаження системи, а також окремих браузерів, що буває дуже зручним при використанні десятків надбудов.

Відносно автозавантаження Windows варто сказати, що про кожен елемент наводиться все та ж інформація: назва, виробник, розташування в реєстрі і на диску. Обраної програми можна включити або виключити, а також видалити зі списку назавжди, щоб воно не дратувало очей.

Обраної програми можна включити або виключити, а також видалити зі списку назавжди, щоб воно не дратувало очей

CCleaner дає можливість зберегти звіт про свої дії, щоб уникнути критичних помилок або мати можливість порадитися з професіоналом при їх виникненні.

Інші рішення для управління автозавантаженням

Є й спеціалізовані додатки для управління автозавантаженням, які розраховані на професійних фахівців і надають широкий набір можливостей. Одна з таких утиліт - AutoRuns . Стартовий екран програми виглядає так:

Стартовий екран програми виглядає так:

Вона дозволяє включати і відключати запуск навіть системних файлів, сортує їх за типом і призначенням. Такий функціонал небезпечний для звичайного користувача, тому що може привести до появи критичної помилки системи. Використовувати додаток AutoRuns можна тільки при повному осмисленні своїх дій.

Набагато простіше виглядає Startup Manager Pro , Суть роботи якого зрозуміла з назви. Тут всі параметри наведені гранично зрозуміло: назва утиліти, їй опис, шлях до файлу і вплив елемента на старт системи.

При виборі конкретного додатка відкривається список доступних дій по відношенню до нього.

Тут можна відключити утиліту (Disable), запустити її або зупинити (Start / Stop), видалити (Remove), подивитися настройки і виконати другорядні дії. Це все, що потрібно звичайному користувачеві.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью