• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як відключити WebRTC в Chrome, Firefox і Opera

Прагнення забезпечити максимально ефективну передачу потокових даних між браузерами призводить до появи все нових і більш досконалих технологій, але вони ж можуть стати джерелом нових побоювань для користувачів, високо цінують приватність і безпеку в інтернеті. Однією з таких технологій є Real-Time Communications або скорочено WebRTC, що представляє собою набір API-інтерфейс, використовуваних, зокрема, для забезпечення голосового та відеозв'язку в браузерах.

В даний час WebRTC підтримують більшість популярних веб-оглядачів, включаючи Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera і Microsoft Edge. Ця корисна в багатьох відносинах технологія має, з іншого боку, суттєвий недолік, оскільки робить потенційно видимим сайтами реальний IP-користувачів навіть в разі використання останнім VPN та інших інструментів забезпечення приватності в глобальній мережі. Не всі, однак, сайти використовують WebRTC, але і не всі браузери дозволяють його відключати, по крайней мере, через основні налаштування. Нижче ми покажемо, як відключити WebRTC в популярних браузерах, а поки давайте дізнаємося, як визначити, чи використовує цю технологію сайт.

Якщо у вас Google Chrome або інший браузер на базі Chromium (Opera, Yandex і т.д.), відкрийте аналізований веб-ресурс, а потім перейдіть в новій вкладці за адресою chrome: // webrtc-internals. Якщо сайт зробив спробу встановити WebRTC -З'єднання, ви побачите таку картину, як на скріншоті (адреса сайту буде вказано нагорі).

В іншому випадку сторінка буде виглядати ось так:

Якщо у вас Firefox, так само відкрийте сайт і перейдіть в новій вкладці за адресою about: webrtc. Використовує WebRTC сайт відобразиться в розділі «Статистика сесії», інакше розділ буде порожнім.

На жаль, розробники браузерів поки що залишаються глухі до прохань користувачів зробити WebRTC відключеним за замовчуванням, ось і доводиться діяти своїми силами. Найпростіше деактивувати технологію в Firefox. Для цього відкриваємо спеціальну сторінку about: config, тиснемо кнопку «Я приймаю на себе ризик», знаходимо параметр media.peerconnection.enabled, міняємо подвійним кліком його значення з true на false і перезапускаємо браузер.

enabled, міняємо подвійним кліком його значення з true на false і перезапускаємо браузер

В якості альтернативи можна скористатися розширенням Disable WebRTC, встановивши його з Магазину доповнень Firefox. А ще краще скачайте утиліту ConfigFox, запустіть і відзначте в списку виведені нею параметрів опцію Disable WebRTC (розташована в гілці Media, Camera, Mic).

З Google Chrome все трохи складніше. У його прихованих налаштуваннях немає опції, яка дозволяла б відключати WebRTC, але це можна спробувати зробити за допомогою стороннього розширення SсriptSafe. Будучи встановлений, плагін відключає скрипти, в тому числі і WebRTC, шкода от тільки, що у способу є недолік, адже ніхто не може гарантувати, що сайти після цього будуть нормально працювати. Цей же плагін можна використовувати для відключення WebRTC в Opera і Firefox (версії шукайте в магазинах доповнень).

Цей же плагін можна використовувати для відключення WebRTC в Opera і Firefox (версії шукайте в магазинах доповнень)

Чи буде розширення залишатися робітникам і в наступних версіях браузерів, невідомо, як невідомо і те, чи нададуть їх розробники можливість користувачам самим відключати WebRTC, не користуючись будь-якого роду лазівками. Наскільки нам відомо, поки що тільки FlashPeak Slimjet дозволяє це робити через інтерфейс налаштувань, але цей браузер навряд чи можна назвати популярним.

ConfigFox: configfox.sourceforge.net

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью