• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як відключити автозавантаження

 1. Чим небезпечна автозавантаження програм?
 2. Автозавантаження Windows.
 3. Реєстр Windows.
 4. Автозавантаження знімних носіїв.
 5. Відключення автозавантаження знімних носіїв.
 6. Постскриптум

Сьогодні ми з вами поговоримо про небезпеку автозавантаження, що це таке і де її найті.Рассмотрім методи Автоматічческій завантаження програм разом зі знімним носієм і системою. А так же навчимося її відключати.

Чим небезпечна автозавантаження програм?

Автоматичний запуск програм небезпечний тим, що таким шляхом у вас на комп'ютері може запускатися програма, яка виконує будь-які руйнують дії або ж краде особисту інформацію. Необов'язково шкідливе ПО може оголосити про своє існування, воно може просто перебувати в вашому комп'ютері (про що ви навіть і не будете підозрювати), працювати кожен раз разом з системою, а в цей же час відсилати якісь дані про вашому комп'ютері, файлах на ньому та іншої інформації аж до номерів кредитних карт і іншого. Найбільш неприємним є те, що ви можете підчепити негарну програму, яка нічого не краде, ніде не ховається, а просто стирає всі ваші дані, або порушує роботу системи аж до її краху. Щоб не отримати таку "радість" на свій комп'ютер вам слід знати про те що таке автозавантаження, як вона виглядає, і для чого служить.

Автозавантаження Windows.

При завантаженні системи існує можливість автоматично запускати потрібні вам програми. Багато програмні продукти містять опцію "Автозавантаження з Windows" або ж просто "Автозавантаження". При включеній опції вони записують шлях до виконуваного файлу в реєстрі (про це трохи пізніше). Переглянути весь список автозавантаження ви можете виконавши наступні команди:

Пуск -> Виконати -> Ввести msconfig -> Натиснути ENTER.

Перед вами з'явиться вікно налаштування системи. Потрібно перейти на вкладку "Автозавантаження". Перед вами список файлів які система завантажує відразу ж після себе.

Опис значення колонок:

 1. Елемент автозавантаження - тут записано ім'я параметра в реєстрі (див. Нижче);
 2. Команда - це шлях до того файлу який буде запускатися;
 3. Розташування - шлях в реєстрі до параметру відповідає за запуск файлу;

Ви можете відключити один або кілька елементів або ж все. Теж саме стосується і включення. На відміну від деяких інших редакторів списку автозавантаження msconfig може через якийсь час відновити відключений елемент.

Ви можете просто додати ярлик до програми в папку

C: \ Documents and Settings \ Admin \ Головне меню \ Програми \ Автозавантаження

і вона так само запуститься разом з системою.

і вона так само запуститься разом з системою

Реєстр Windows.

Реєстр - це місце де система зберігає свої налаштування і налаштування програм.

Основні поняття:

 1. Ключ - візуально можна описати це як татко в редакторі реєстру;
 2. Параметр - це ім'я якийсь рядки в правому вікні редактора реєстру;
 3. Значення - це значення параметра, яке використовують програми і система;

Різний софт може зберігати в ньому наприклад таку інформацію:

 • версія;
 • Серійний номер;
 • Установки та
 • Дата активації;
 • та інше;

Щоб запустити стандартний редактор реєстру виконайте наступні дії: Пуск -> Виконати -> regedit Або запустіть файл C: \ WINDOWS \ regedit.exe

У реєстрі є кілька гілок, давайте розглянемо кожну з них:

 1. HKEY_CLASSES_ROOT - Тут зберігаються відомості які забезпечують запуск необхідної програми при відкритті файлу за допомогою провідника;
 2. HKEY_CURRENT_USER - Налаштування відповідають поточному, активному користувачеві, який виконав вхід в систему;
 3. HKEY_LOCAL_MACHINE - Тут зберігаються настройки, які відносяться до вашого комп'ютера і доступні всім користувачам;
 4. HKEY_USERS -Цей розділ містить налаштування для всіх користувачів комп'ютера;

Всі елементи автозавантаження ви можете знайти в наступних ключах HKLM або HKCU \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run. Це основні місця в які прописується більшість програм написаних компаніями або окремими розробниками і не є шкідливим ПЗ.

Те, що потрібно знати для роботи з параметрами:

 1. Ім'я - це назва параметра, воно може бути будь-яким, але найчастіше відображає назва програми;
 2. Значення - шлях до запускаємо файл;

Ви можете вручну видалити непотрібні вам програми в автозавантаження, тим самим може вплинути в кращу сторону на продуктивність системи.

УВАГА!!! НЕ Видаляйте, НЕ змінюйте жодних параметрів в реєстрі, крім тих які знаходяться в вище описаному ключі. При невмілому поводженні з ним ви можете збити системні або програмні настройки, що в деяких випадках призводить до краху вашої системи.

Автозавантаження знімних носіїв.

Існує інший вид автозавантаження, автозавантаження на CD і знімних носіях. Багато диски з софтом при їх приміщенні в CD-Rom і завантаженні запускали меню, в якому був описаний існуючий контент. А диски з драйверами або іграми автоматично запускали свій інсталятор. Для виполеніня всіх цих дій застосовується файл Autorun.inf який кладеться в корінь диска і запускається після змінного носія.

Останнім часом можливості використання Autorun.inf стала популярна і серед розробників шкідливого ПЗ. Вони клали свої програми поруч з файлом, змінюючи його під себе і коли ви підключаєте пристрій до комп'ютера то погана програма залазает в систему. І таким способом заражаються всі машини до яких ви підключаєте флешку. Дійсно мало приємного коли ваш друг приносить вам такий подарунок на своєму носії навіть сам не підозрюючи про його існування.

Відключення автозавантаження знімних носіїв.

З метою безпеки і запобігання зараженню таким способом ви можете відключити автозавантаження знімних носіїв. Для цього потрібно відкрити утиліту групової політики. Далі виконуйте все за вказаними кроків.

Пуск -> Виконати -> gpedit.msc -> Адміністративні шаблони -> Система

msc -> Адміністративні шаблони -> Система

У правому вікні потрібно знайти пункт "Відключити автозапуск" а клікнути два рази мишкою на ньому. Виберіть пункт з ім'ям "Включений" і виберіть девайси на яких треба відключити автозавантаження.

 1. CD -дисковод - це ви відключаєте на дисках;
 2. Всіх дисководах - тут вона відключається на всіх пристроях які можуть її використовувати;

CD -дисковод - це ви відключаєте на дисках;  Всіх дисководах - тут вона відключається на всіх пристроях які можуть її використовувати;

Вибираємо другий пункт натискаємо "Застосувати" і Oк. Ось тепер ми можемо не турбуватися про таку хорошою технології для хакерів. Вона нас не переможе.

Постскриптум

Ми з'ясували що вдає із себе автозавантаження і в яких цілях іноді вона застосовується. Щоб залишатися в безпеці потрібно:

 • Відключати автозагрузку на знімних носіях (адже тільки кілька людей на сотню ставлять навмисно програми на свої флешки для запуску і в основному це ті хто розбирається в системі);
 • Намагатися не тримати велику кількість програм в автозавантаженні (що впливає і на час завантаження системи в цілому), так як ви можете не знайти в потрібний момент програму яка не викликає довіри з великого списку;
 • І саме напевно очевидне, це встановити антивірус, який не дасть поганим програмам дістатися до вас;

Чим небезпечна автозавантаження програм?
Чим небезпечна автозавантаження програм?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью