• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як скласти портрет цільової аудиторії?

 1. Що таке цільова аудиторія?
 2. Навіщо складати портрет цільової аудиторії?
 3. Як визначити свою цільову аудиторію?
 4. Що ще важливо знати про свою цільову аудиторію?
 5. Способи та інструменти для складання портрета цільової аудиторії
 6. Як використовувати знання про цільову аудиторію?
 7. висновки


Що таке цільова аудиторія?

Цільова аудиторія - це люди з вираженим або потенційним інтересом до продукту. У першому випадку вони набували його раніше або тільки планують це зробити. У другому - попит на продукт ще не сформований, але користувачі цікавляться суміжними тематиками і можуть вважатися потенційними клієнтами.

Портрет цільової аудиторії - це збірний термін для різних груп (сегментів), об'єднаних спільними характеристиками. Чим більш детально буде прописаний кожен сегмент, тим точніше ви потрапите в ціль. Наприклад, у вас інтернет-магазин з продажу велосипедів і самокатів. Вашими покупцями можуть бути: батьки маленьких дітей, батьки школярів і підлітків, молоді люди, які ведуть активний спосіб життя, любителі походів і подорожей, дачники, а також офісні працівники, які використовують велосипед або самокат, щоб дістатися до роботи в гарну погоду.

Навіщо складати портрет цільової аудиторії?

Портрет цільової аудиторії буде вам надзвичайно корисний у разі:

 • планування бізнесу;
 • створення сайту компанії;
 • розвитку групи в соцмережах, особистого блога або каналу на YouTube;
 • проведення рекламних кампаній (для вибору оптимальних каналів і форматів реклами, складанні рекламних оголошень і налаштування націлювання);
 • проведення PR-акцій і маркетингових заходів;
 • розробки дизайну товару і упаковки;
 • розширення бізнесу і залучення нових клієнтів.

Як визначити свою цільову аудиторію?

Для визначення сегментів цільової аудиторії існують різні методики. Розглянемо одну з найпопулярніших - «5W» Марка Шеррингтона. Вона базується на п'яти питаннях:

 • Що (What)? - в чому зацікавлений покупець;
 • Хто (Who)? - хто є покупець;
 • Чому (Why)? - яка мотивація при здійсненні покупки;
 • Коли (When)? - в який час і за яких умов було придбано проектор;
 • Де (Where)? - де можна знайти цільову аудиторію і залучити її.

Розглянемо на прикладі послуги вантажоперевезень.

 1. Що? Транспортні послуги; автомобільні вантажоперевезення в межах міста і області.
 2. Хто? Невеликі компанії, що переїжджають в інший офіс; власники нового житла; покупці великогабаритних товарів; власники або орендарі приватних будинків в передмісті; власники тварин.
 3. Чому? Немає своєї машини або вона в ремонті; речі занадто об'ємні або важкі; нікому допомогти; в пріоритеті швидкість і комфорт переїзду; потрібна участь досвідчених фахівців.
 4. Коли? Заселення після ремонту; дитина буде вчитися грі на піаніно; заміна старих меблів, яку необхідно перевезти на дач; придбання власного житла; оренда заміського житла на літній період.
 5. Де? Форуми, міські спільноти, соцмережі, YouTube, агрегатори оголошень, картографічні сервіси, пошукові системи.

Таким чином, ми отримуємо основну інформацію, яку можна структурувати ще більш детально на основі наступних показників:

 • підлога;
 • вік;
 • місце розташування;
 • сімейний статус;
 • сфера діяльності;
 • освіта;
 • рівень прибутку;
 • інтереси;
 • хобі;
 • модель купівельної поведінки;
 • риси характеру;
 • та інших.

Що ще важливо знати про свою цільову аудиторію?

Вам буде потрібно не тільки описати соціально-демографічні та поведінкові характеристики, але і визначити індивідуальні потреби кожного сегмента. Яке завдання люди хочуть вирішити за допомогою вашого товару або послуги? Це дозволить скласти рекламне повідомлення, яке потрапить в їх «болю».

Візьмемо, для прикладу, послуги клінінгу. Зрозуміло, що загальна потреба цільової аудиторії - чистота. Але причини для замовлення послуги клінінгу можуть бути різними. У молодої мами не вистачає часу - для даного сегмента готуємо одне рекламне повідомлення. У власників квартири після ремонту немає можливості та інвентарю відмити все, як треба - готуємо інше рекламне повідомлення. У бізнесмена багато грошей і він взагалі не хоче, щоб виникала головний біль з приводу прибирання, йому потрібна регулярна послуга за розкладом - для нього готуємо третій варіант оголошення. Таким чином, кожному сегменту цільової аудиторії необхідно адресувати своє, окреме повідомлення, яке відповідає його потребам.

Способи та інструменти для складання портрета цільової аудиторії

1. Анкетування і особисте спілкування з покупцями. Зверніться за що цікавить вас інформацією до тих, хто вже придбав ваш товар. Для цього можна використовувати спеціальну форму в особистому кабінеті.

2. Онлайн-сервіси для проведення опитувань. У мережі можна знайти досить багато сервісів, що дозволяють провести онлайн анкетування: testograf.ru, Google Forms, survio.com і ін. У багатьох з них є безкоштовний функціонал. Дані сервіси дозволяють не тільки збирати відповіді за прямими посиланнями, а й вбудувати віджет опитування на сайт. Як правило, всі вони оптимізовані для мобільних пристроїв.

3. Сервіси аналітики пошукових систем. Яндекс.Метрика і Google Analytics допоможуть вам зібрати корисні відомості про відвідувачів сайту: пошукових запитах, віці, статі, місцезнаходження, інтересах, про найбільш популярних розділах і товарах.

4. Соціальні мережі. Соцмережі - це джерело інформації про цільову аудиторію. Пол, вік, освіта, сфера діяльності, інтереси, хобі, захоплення, дозвілля - все це можна дізнатися, вивчаючи профілі ваших клієнтів і групи, в яких вони складаються. Зібрані дані не тільки допоможуть створити докладний портрет цільової аудиторії, а й стануть в нагоді в подальшому: групи і сайти, популярні у вашої цільової аудиторії, як не можна краще підходять для розміщення рекламних оголошень.

5. Яндекс.Вордстат. Сервіс відображає статистику пошукових запитів користувачів. Запити з групи «що ще шукали зі словом» дозволять уточнити потреби вашої цільової аудиторії.

Запити з групи «що ще шукали зі словом» дозволять уточнити потреби вашої цільової аудиторії

6. Запис вхідних дзвінків і коллтрекінг. Послухайте, які запитання ставлять ваші потенційні клієнти по телефону? Що їх хвилює? З якими проблемами вони звертаються до вас? Установка системи коллтрекінга дозволить не тільки записувати дзвінки, але і визначити джерело дзвінка: звернулися до вас по рекламному оголошенню або перейшли на сайт з пошукових систем. Ви зможете дізнатися, за якими словами користувачі знаходять ваш сайт, які рекламні оголошення краще працюють і на що відвідувачі краще реагують.

7. Таємний покупець. Цей спосіб дозволяє поспостерігати за покупцями в торговому залі: як вони вибирають товар, як оцінюють його, на що звертають увагу. Також ви зможете оцінити роботу конкурентів і запозичити у них цікаві ідеї.

8. На додаток до зібраної інформації можна використовувати дані маркетингових і соціологічних досліджень (в допомогу сервіс Яндекс.Взгляд ). Також можна запропонувати збір даних студентам-соціологам в якості практичної роботи.

Як використовувати знання про цільову аудиторію?

Знання про цільову аудиторію будуть корисні не тільки в процесі підготовки рекламної кампанії: налаштуваннях таргетингу і написанні рекламних матеріалів. Ви також зможете визначити, якого типу контент розміщувати на сайті, які розділи додати в його структуру і як вибудовувати діалог з потенційними клієнтами. Адже будь то медичні послуги, юридичні питання, педагогіка або просування сайтів - мова, на якому ви говорите з професіоналами і обивателями, буде різним.

Ретельне опрацювання портрета цільової аудиторії дозволить значно розширити кількість пошукових запитів, збільшити охоплення аудиторії і кількість відвідувачів сайту.

Дізнавшись краще свою цільову аудиторію, детально проаналізувавши її, ви з великою ймовірністю знайдете сегменти, до яких не зверталися раніше, і зможете залучити тих користувачів, яких випустили з уваги ваші конкуренти. Так, в розглянутому прикладі послуг вантажоперевезень рекламодавці зазвичай орієнтуються на чоловіків, тоді як у багатьох випадках необхідність перевезти речі виникає у дівчат і жінок: молодих мам, студенток, домогосподарок.

висновки

Складання портрета цільової аудиторії - копітка робота. Однак не шкодуйте на неї часу і сил. Ретельний аналіз цільової аудиторії дозволить не тільки уникнути стрілянини з гармати по горобцях, а й значно полегшить завдання планування рекламних кампаній, складання стратегії розвитку сайту та пошуку нових ніш на ринку.

Ну, а якщо у вас мало часу або ви недостатньо впевнені в своїх навичках, завжди можна звернутися в Seopult , Щоб вирішити завдання в автоматизованій системі або за допомогою кваліфікованих фахівців (послуга "Персональний менеджер" - 3000 руб. / Міс.).

Що таке цільова аудиторія?
Навіщо складати портрет цільової аудиторії?
Як визначити свою цільову аудиторію?
Що ще важливо знати про свою цільову аудиторію?
Навіщо складати портрет цільової аудиторії?
Як визначити свою цільову аудиторію?
Що?
Хто?
Чому?
Коли?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью