• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як працює пошукова система і які бувають пошуковики? | Інтернет - грамотність з Надією

 1. Як працює пошукова система і які бувають пошуковики? Інтернет необхідний багатьом користувачам для...
 2. Робота пошукача і дії вебмайстрів
 3. Як працює пошукова система?
 4. сканування
 5. індексування
 6. ранжування
 7. голосування
 8. Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?
 9. мета пошукових систем
 10. Робота пошукача і дії вебмайстрів
 11. Як працює пошукова система?
 12. сканування
 13. індексування
 14. ранжування
 15. голосування
 16. Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?
 17. мета пошукових систем
 18. Робота пошукача і дії вебмайстрів
 19. Як працює пошукова система?
 20. сканування
 21. індексування
 22. ранжування
 23. голосування
 24. Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?
 25. мета пошукових систем
 26. Робота пошукача і дії вебмайстрів
 27. Як працює пошукова система?
 28. сканування
 29. індексування
 30. ранжування
 31. голосування
 32. Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?
 33. мета пошукових систем
 34. Робота пошукача і дії вебмайстрів
 35. Як працює пошукова система?
 36. сканування
 37. індексування
 38. ранжування
 39. голосування

Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?

Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять.

Якби не було пошукових систем, користувачам довелося б самостійно шукати потрібні сайти, запам'ятовувати їх, записувати. У багатьох випадках знайти «вручну» щось підходяще було б вельми складно, а часто і просто неможливо.

За нас всю цю рутинну роботу з пошуку, зберігання і сортування інформації на сайтах роблять пошуковики.

Зміст статті:

1. Пошукові системи в Інтернеті російською мовою
2. мета пошукових систем
3. Робота пошукача і дії вебмайстрів
4. Як працює пошукова система?
5. сканування
6. індексування
7. ранжування

Почнемо з відомих пошукових систем Рунета.

1) Почнемо з вітчизняної пошукової системи. Яндекс працює не тільки в Росії, але також працює в Білорусії та Казахстані, в Україні, в Туреччині. Також є Яндекс англійською мовою.

Яндекс https://www.yandex.ru/

2) Пошуковик Google прийшов до нас з Америки, має російськомовну локалізацію:

Google https://www.google.ru/

3) Вітчизняний пошуковик Майл ру, який одночасно представляє соціальну мережу Вконтакте, Однокласники, також Мій світ, відомі Відповіді Mail.ru і інші проекти.

Мейл ру https://mail.ru/

4) Інтелектуальна пошукова система

Nigma (Нігма) http://www.nigma.ru/

З 19 вересня 2017 року »інтелектуалка" nigma не працює. Вона перестала для її творців представляти фінансовий інтерес, вони переключилися на інший пошуковик під назвою CocCoc.

5) Відома компанія Ростелеком створила пошукову систему Супутник.

супутник http://www.sputnik.ru/

Є пошуковик Супутник, розроблений спеціально для дітей, про який я писала ТУТ .

6) Рамблер був одним з перших вітчизняних пошукачів:

Рамблер http://www.rambler.ru/

У світі є інші відомі пошуковики:

 • Bing,
 • Yahoo !,
 • DuckDuckGo,
 • Baidu,
 • Ecosia,

докладніше про них ТУТ .

Спробуємо розібратися, як же працює пошукова система, а саме, як відбувається індексація сайтів, аналіз результатів індексації та формування пошукової видачі. Принципи роботи пошукових систем приблизно однакові: пошук інформації в Інтернеті, її зберігання та сортування для видачі у відповідь на запити користувачів. А ось алгоритми, за якими працюють пошукові системи, можуть сильно відрізнятися. Ці алгоритми тримаються в таємниці і заборонено її розголошення.

Ввівши один і той же запит в пошукові рядки різних пошукових систем, можна отримати різні відповіді. Причина в тому, що всі пошукові системи використовують власні алгоритми.

мета пошукових систем

В першу чергу потрібно знати про те, що пошукові системи - це комерційні організації. Їх мета - отримання прибутку. Прибуток можна отримувати з контекстної реклами, інших видів реклами, з просування потрібних сайтів на верхні рядки видачі. Загалом, способів багато.

прибуток пошукача залежить від того, який розмір аудиторії у нього, тобто, скільки людина користується цією пошуковою системою. Чим більше аудиторія, тим більшій кількості людей буде показуватися реклама. Відповідно, коштувати ця реклама буде більше. Збільшити аудиторію пошуковики можуть за рахунок власної реклами, а також залучаючи користувачів за рахунок поліпшення якості своїх сервісів, алгоритму та зручності пошуку.

Найголовніше і складне тут - це розробка повноцінного функціонуючого алгоритму пошуку, який би надавав релевантні результати на більшість запитів користувачів.

Робота пошукача і дії вебмайстрів

Кожен пошуковик має свій власний алгоритмом, який повинен враховувати величезну кількість різних факторів при аналізі інформації і складанні видачі у відповідь на запит користувача:

 • вік того чи іншого сайту,
 • характеристики домену сайту,
 • якість контенту на сайті і його види,
 • особливості навігації та структури сайту,
 • юзабіліті (зручність для користувачів),
 • поведінкові фактори (пошукова система може визначити, чи знайшов користувач то, що він шукав на сайті або користувач повернувся знову в пошуковик і там знову шукає відповідь на той же запит)
 • і т.д.

Все це потрібно саме для того, щоб видача за запитом користувача була максимально релевантної, що задовольняє запити користувача. При цьому алгоритми пошукових систем постійно змінюються, допрацьовуються. Як то кажуть, немає межі досконалості.

З іншого боку, вебмастера і оптимізатори постійно винаходять нові способи просування своїх сайтів, які далеко не завжди є чесними. Завдання розробників алгоритму пошукових машин - вносити в нього зміни, які б не дозволяли «поганим» сайтам нечесних оптимізаторів надаватися в ТОПі.

Як працює пошукова система?

Тепер про те, як відбувається безпосередня робота пошукової системи. Вона складається як мінімум з трьох етапів:

 • сканування,
 • індексування,
 • ранжування.

Число сайтів в інтернеті досягає просто астрономічної величини. І кожен сайт - це інформація, інформаційний контент, який створюється для читачів (живих людей).

сканування

Це блукання пошукача по Інтернету для збору нової інформації, для аналізу посилань і пошуку нового контенту, який можна використовувати для видачі користувачеві у відповідь на його запити. Для сканування у пошуковиків є спеціальні роботи, яких називають пошуковими роботами або павуками.

Пошукові роботи - це програми, які в автоматичному режимі відвідують сайти і збирають з них інформацію. Сканування може бути первинним (робот заходить на новий сайт в перший раз). Після первинного збору інформації з сайту і занесення його до бази даних пошукової системи, робот починає з певною регулярністю заходити на його сторінки. Якщо відбулися якісь зміни (додався новий контент, пішов старий), то всі ці зміни будуть пошукачем зафіксовані.

Головне завдання пошукового павука - знайти нову інформацію і віддати її пошуковику на наступний етап обробки, тобто, на індексування.

індексування

Пошуковик може шукати інформацію лише серед тих сайтів, які вже занесені в його базу даних (проіндексовані їм). Якщо сканування - це процес пошуку і збору інформації, яка є на тому чи іншому сайті, то індексація - процес занесення цієї інформації в базу даних пошукової системи. На цьому етапі пошуковик автоматично приймає рішення, чи варто заносити ту чи іншу інформацію в свою базу даних і куди її заносити, в який розділ бази даних. Наприклад, Google індексує практично всю інформацію, знайдену його роботами в Інтернеті, а Яндекс більш вибагливий і індексує далеко не всі.

Для нових сайтів етап індексування може бути довгим, тому відвідувачів з пошукових систем нові сайти можуть чекати довго. А нова інформація, яка з'являється на старих, розкручених сайтах, може індексуватися майже миттєво і практично відразу потрапляти в «індекс», тобто, в базу даних пошукових систем.

ранжування

Ранжування - це вибудовування інформації, яка була раніше проіндексована і занесена в базу того чи іншого пошукача, за рангом, тобто, яку інформацію пошуковик буде показувати своїм користувачам в першу чергу, а яку інформацію поміщати «рангом» нижче. Ранжування можна віднести до етапу обслуговування пошукачем свого клієнта - користувача.

На серверах пошукової системи відбувається обробка отриманої інформації та формування видачі по величезному спектру всіляких запитів. Тут вже вступають в роботу алгоритми пошукача. Всі занесені в базу сайти класифікуються за тематиками, тематики діляться на групи запитів. По кожній з груп запитів може складатися попередня видача, яка згодом буде коригуватися.

Мал. 1 Попереджуючий пошук - видаються підказки при введенні перших букв в рядок пошуку

Попередня видача називається ще «випереджувальним пошуком» - це коли користувач тільки починає вводити свій запит, а йому вже пропонуються різні варіанти відповідей.

У кожній пошуковій системі є модератори - люди, які відповідають за оцінку сайтів і результати видачі по певних групах запитів. Модератори потрібні для того, що контролювати роботу пошукача, а також заміщати алгоритм там, де він працює недостатньо добре (коригувати його роботу). Модератори можуть вручну міняти позиції тих чи інших сайтів, якщо бачать, що алгоритм пошукача в якихось випадках спрацював некоректно.

голосування

Дякуємо за Ваш голос!

PS До статті відмінно підходить:

1. Що корисно знати про запити в пошукових системах Google і Яндексі

2. Основна місія і завдання пошукача Google

3. Пошук інформації ВКонтакте

4. Сім незвичайних пошукових систем


Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?

Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять.

Якби не було пошукових систем, користувачам довелося б самостійно шукати потрібні сайти, запам'ятовувати їх, записувати. У багатьох випадках знайти «вручну» щось підходяще було б вельми складно, а часто і просто неможливо.

За нас всю цю рутинну роботу з пошуку, зберігання і сортування інформації на сайтах роблять пошуковики.

Зміст статті:

1. Пошукові системи в Інтернеті російською мовою
2. мета пошукових систем
3. Робота пошукача і дії вебмайстрів
4. Як працює пошукова система?
5. сканування
6. індексування
7. ранжування

Почнемо з відомих пошукових систем Рунета.

1) Почнемо з вітчизняної пошукової системи. Яндекс працює не тільки в Росії, але також працює в Білорусії та Казахстані, в Україні, в Туреччині. Також є Яндекс англійською мовою.

Яндекс https://www.yandex.ru/

2) Пошуковик Google прийшов до нас з Америки, має російськомовну локалізацію:

Google https://www.google.ru/

3) Вітчизняний пошуковик Майл ру, який одночасно представляє соціальну мережу Вконтакте, Однокласники, також Мій світ, відомі Відповіді Mail.ru і інші проекти.

Мейл ру https://mail.ru/

4) Інтелектуальна пошукова система

Nigma (Нігма) http://www.nigma.ru/

З 19 вересня 2017 року »інтелектуалка" nigma не працює. Вона перестала для її творців представляти фінансовий інтерес, вони переключилися на інший пошуковик під назвою CocCoc.

5) Відома компанія Ростелеком створила пошукову систему Супутник.

супутник http://www.sputnik.ru/

Є пошуковик Супутник, розроблений спеціально для дітей, про який я писала ТУТ .

6) Рамблер був одним з перших вітчизняних пошукачів:

Рамблер http://www.rambler.ru/

У світі є інші відомі пошуковики:

 • Bing,
 • Yahoo !,
 • DuckDuckGo,
 • Baidu,
 • Ecosia,

докладніше про них ТУТ .

Спробуємо розібратися, як же працює пошукова система, а саме, як відбувається індексація сайтів, аналіз результатів індексації та формування пошукової видачі. Принципи роботи пошукових систем приблизно однакові: пошук інформації в Інтернеті, її зберігання та сортування для видачі у відповідь на запити користувачів. А ось алгоритми, за якими працюють пошукові системи, можуть сильно відрізнятися. Ці алгоритми тримаються в таємниці і заборонено її розголошення.

Ввівши один і той же запит в пошукові рядки різних пошукових систем, можна отримати різні відповіді. Причина в тому, що всі пошукові системи використовують власні алгоритми.

мета пошукових систем

В першу чергу потрібно знати про те, що пошукові системи - це комерційні організації. Їх мета - отримання прибутку. Прибуток можна отримувати з контекстної реклами, інших видів реклами, з просування потрібних сайтів на верхні рядки видачі. Загалом, способів багато.

прибуток пошукача залежить від того, який розмір аудиторії у нього, тобто, скільки людина користується цією пошуковою системою. Чим більше аудиторія, тим більшій кількості людей буде показуватися реклама. Відповідно, коштувати ця реклама буде більше. Збільшити аудиторію пошуковики можуть за рахунок власної реклами, а також залучаючи користувачів за рахунок поліпшення якості своїх сервісів, алгоритму та зручності пошуку.

Найголовніше і складне тут - це розробка повноцінного функціонуючого алгоритму пошуку, який би надавав релевантні результати на більшість запитів користувачів.

Робота пошукача і дії вебмайстрів

Кожен пошуковик має свій власний алгоритмом, який повинен враховувати величезну кількість різних факторів при аналізі інформації і складанні видачі у відповідь на запит користувача:

 • вік того чи іншого сайту,
 • характеристики домену сайту,
 • якість контенту на сайті і його види,
 • особливості навігації та структури сайту,
 • юзабіліті (зручність для користувачів),
 • поведінкові фактори (пошукова система може визначити, чи знайшов користувач то, що він шукав на сайті або користувач повернувся знову в пошуковик і там знову шукає відповідь на той же запит)
 • і т.д.

Все це потрібно саме для того, щоб видача за запитом користувача була максимально релевантної, що задовольняє запити користувача. При цьому алгоритми пошукових систем постійно змінюються, допрацьовуються. Як то кажуть, немає межі досконалості.

З іншого боку, вебмастера і оптимізатори постійно винаходять нові способи просування своїх сайтів, які далеко не завжди є чесними. Завдання розробників алгоритму пошукових машин - вносити в нього зміни, які б не дозволяли «поганим» сайтам нечесних оптимізаторів надаватися в ТОПі.

Як працює пошукова система?

Тепер про те, як відбувається безпосередня робота пошукової системи. Вона складається як мінімум з трьох етапів:

 • сканування,
 • індексування,
 • ранжування.

Число сайтів в інтернеті досягає просто астрономічної величини. І кожен сайт - це інформація, інформаційний контент, який створюється для читачів (живих людей).

сканування

Це блукання пошукача по Інтернету для збору нової інформації, для аналізу посилань і пошуку нового контенту, який можна використовувати для видачі користувачеві у відповідь на його запити. Для сканування у пошуковиків є спеціальні роботи, яких називають пошуковими роботами або павуками.

Пошукові роботи - це програми, які в автоматичному режимі відвідують сайти і збирають з них інформацію. Сканування може бути первинним (робот заходить на новий сайт в перший раз). Після первинного збору інформації з сайту і занесення його до бази даних пошукової системи, робот починає з певною регулярністю заходити на його сторінки. Якщо відбулися якісь зміни (додався новий контент, пішов старий), то всі ці зміни будуть пошукачем зафіксовані.

Головне завдання пошукового павука - знайти нову інформацію і віддати її пошуковику на наступний етап обробки, тобто, на індексування.

індексування

Пошуковик може шукати інформацію лише серед тих сайтів, які вже занесені в його базу даних (проіндексовані їм). Якщо сканування - це процес пошуку і збору інформації, яка є на тому чи іншому сайті, то індексація - процес занесення цієї інформації в базу даних пошукової системи. На цьому етапі пошуковик автоматично приймає рішення, чи варто заносити ту чи іншу інформацію в свою базу даних і куди її заносити, в який розділ бази даних. Наприклад, Google індексує практично всю інформацію, знайдену його роботами в Інтернеті, а Яндекс більш вибагливий і індексує далеко не всі.

Для нових сайтів етап індексування може бути довгим, тому відвідувачів з пошукових систем нові сайти можуть чекати довго. А нова інформація, яка з'являється на старих, розкручених сайтах, може індексуватися майже миттєво і практично відразу потрапляти в «індекс», тобто, в базу даних пошукових систем.

ранжування

Ранжування - це вибудовування інформації, яка була раніше проіндексована і занесена в базу того чи іншого пошукача, за рангом, тобто, яку інформацію пошуковик буде показувати своїм користувачам в першу чергу, а яку інформацію поміщати «рангом» нижче. Ранжування можна віднести до етапу обслуговування пошукачем свого клієнта - користувача.

На серверах пошукової системи відбувається обробка отриманої інформації та формування видачі по величезному спектру всіляких запитів. Тут вже вступають в роботу алгоритми пошукача. Всі занесені в базу сайти класифікуються за тематиками, тематики діляться на групи запитів. По кожній з груп запитів може складатися попередня видача, яка згодом буде коригуватися.

Рис. 1 Попереджуючий пошук - видаються підказки при введенні перших букв в рядок пошуку

Попередня видача називається ще «випереджувальним пошуком» - це коли користувач тільки починає вводити свій запит, а йому вже пропонуються різні варіанти відповідей.

У кожній пошуковій системі є модератори - люди, які відповідають за оцінку сайтів і результати видачі по певних групах запитів. Модератори потрібні для того, що контролювати роботу пошукача, а також заміщати алгоритм там, де він працює недостатньо добре (коригувати його роботу). Модератори можуть вручну міняти позиції тих чи інших сайтів, якщо бачать, що алгоритм пошукача в якихось випадках спрацював некоректно.

голосування

Дякуємо за Ваш голос!

PS До статті відмінно підходить:

1. Що корисно знати про запити в пошукових системах Google і Яндексі

2. Основна місія і завдання пошукача Google

3. Пошук інформації ВКонтакте

4. Сім незвичайних пошукових систем


Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?

Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять.

Якби не було пошукових систем, користувачам довелося б самостійно шукати потрібні сайти, запам'ятовувати їх, записувати. У багатьох випадках знайти «вручну» щось підходяще було б вельми складно, а часто і просто неможливо.

За нас всю цю рутинну роботу з пошуку, зберігання і сортування інформації на сайтах роблять пошуковики.

Зміст статті:

1. Пошукові системи в Інтернеті російською мовою
2. мета пошукових систем
3. Робота пошукача і дії вебмайстрів
4. Як працює пошукова система?
5. сканування
6. індексування
7. ранжування

Почнемо з відомих пошукових систем Рунета.

1) Почнемо з вітчизняної пошукової системи. Яндекс працює не тільки в Росії, але також працює в Білорусії та Казахстані, в Україні, в Туреччині. Також є Яндекс англійською мовою.

Яндекс https://www.yandex.ru/

2) Пошуковик Google прийшов до нас з Америки, має російськомовну локалізацію:

Google https://www.google.ru/

3) Вітчизняний пошуковик Майл ру, який одночасно представляє соціальну мережу Вконтакте, Однокласники, також Мій світ, відомі Відповіді Mail.ru і інші проекти.

Мейл ру https://mail.ru/

4) Інтелектуальна пошукова система

Nigma (Нігма) http://www.nigma.ru/

З 19 вересня 2017 року »інтелектуалка" nigma не працює. Вона перестала для її творців представляти фінансовий інтерес, вони переключилися на інший пошуковик під назвою CocCoc.

5) Відома компанія Ростелеком створила пошукову систему Супутник.

супутник http://www.sputnik.ru/

Є пошуковик Супутник, розроблений спеціально для дітей, про який я писала ТУТ .

6) Рамблер був одним з перших вітчизняних пошукачів:

Рамблер http://www.rambler.ru/

У світі є інші відомі пошуковики:

 • Bing,
 • Yahoo !,
 • DuckDuckGo,
 • Baidu,
 • Ecosia,

докладніше про них ТУТ .

Спробуємо розібратися, як же працює пошукова система, а саме, як відбувається індексація сайтів, аналіз результатів індексації та формування пошукової видачі. Принципи роботи пошукових систем приблизно однакові: пошук інформації в Інтернеті, її зберігання та сортування для видачі у відповідь на запити користувачів. А ось алгоритми, за якими працюють пошукові системи, можуть сильно відрізнятися. Ці алгоритми тримаються в таємниці і заборонено її розголошення.

Ввівши один і той же запит в пошукові рядки різних пошукових систем, можна отримати різні відповіді. Причина в тому, що всі пошукові системи використовують власні алгоритми.

мета пошукових систем

В першу чергу потрібно знати про те, що пошукові системи - це комерційні організації. Їх мета - отримання прибутку. Прибуток можна отримувати з контекстної реклами, інших видів реклами, з просування потрібних сайтів на верхні рядки видачі. Загалом, способів багато.

прибуток пошукача залежить від того, який розмір аудиторії у нього, тобто, скільки людина користується цією пошуковою системою. Чим більше аудиторія, тим більшій кількості людей буде показуватися реклама. Відповідно, коштувати ця реклама буде більше. Збільшити аудиторію пошуковики можуть за рахунок власної реклами, а також залучаючи користувачів за рахунок поліпшення якості своїх сервісів, алгоритму та зручності пошуку.

Найголовніше і складне тут - це розробка повноцінного функціонуючого алгоритму пошуку, який би надавав релевантні результати на більшість запитів користувачів.

Робота пошукача і дії вебмайстрів

Кожен пошуковик має свій власний алгоритмом, який повинен враховувати величезну кількість різних факторів при аналізі інформації і складанні видачі у відповідь на запит користувача:

 • вік того чи іншого сайту,
 • характеристики домену сайту,
 • якість контенту на сайті і його види,
 • особливості навігації та структури сайту,
 • юзабіліті (зручність для користувачів),
 • поведінкові фактори (пошукова система може визначити, чи знайшов користувач то, що він шукав на сайті або користувач повернувся знову в пошуковик і там знову шукає відповідь на той же запит)
 • і т.д.

Все це потрібно саме для того, щоб видача за запитом користувача була максимально релевантної, що задовольняє запити користувача. При цьому алгоритми пошукових систем постійно змінюються, допрацьовуються. Як то кажуть, немає межі досконалості.

З іншого боку, вебмастера і оптимізатори постійно винаходять нові способи просування своїх сайтів, які далеко не завжди є чесними. Завдання розробників алгоритму пошукових машин - вносити в нього зміни, які б не дозволяли «поганим» сайтам нечесних оптимізаторів надаватися в ТОПі.

Як працює пошукова система?

Тепер про те, як відбувається безпосередня робота пошукової системи. Вона складається як мінімум з трьох етапів:

 • сканування,
 • індексування,
 • ранжування.

Число сайтів в інтернеті досягає просто астрономічної величини. І кожен сайт - це інформація, інформаційний контент, який створюється для читачів (живих людей).

сканування

Це блукання пошукача по Інтернету для збору нової інформації, для аналізу посилань і пошуку нового контенту, який можна використовувати для видачі користувачеві у відповідь на його запити. Для сканування у пошуковиків є спеціальні роботи, яких називають пошуковими роботами або павуками.

Пошукові роботи - це програми, які в автоматичному режимі відвідують сайти і збирають з них інформацію. Сканування може бути первинним (робот заходить на новий сайт в перший раз). Після первинного збору інформації з сайту і занесення його до бази даних пошукової системи, робот починає з певною регулярністю заходити на його сторінки. Якщо відбулися якісь зміни (додався новий контент, пішов старий), то всі ці зміни будуть пошукачем зафіксовані.

Головне завдання пошукового павука - знайти нову інформацію і віддати її пошуковику на наступний етап обробки, тобто, на індексування.

індексування

Пошуковик може шукати інформацію лише серед тих сайтів, які вже занесені в його базу даних (проіндексовані їм). Якщо сканування - це процес пошуку і збору інформації, яка є на тому чи іншому сайті, то індексація - процес занесення цієї інформації в базу даних пошукової системи. На цьому етапі пошуковик автоматично приймає рішення, чи варто заносити ту чи іншу інформацію в свою базу даних і куди її заносити, в який розділ бази даних. Наприклад, Google індексує практично всю інформацію, знайдену його роботами в Інтернеті, а Яндекс більш вибагливий і індексує далеко не всі.

Для нових сайтів етап індексування може бути довгим, тому відвідувачів з пошукових систем нові сайти можуть чекати довго. А нова інформація, яка з'являється на старих, розкручених сайтах, може індексуватися майже миттєво і практично відразу потрапляти в «індекс», тобто, в базу даних пошукових систем.

ранжування

Ранжування - це вибудовування інформації, яка була раніше проіндексована і занесена в базу того чи іншого пошукача, за рангом, тобто, яку інформацію пошуковик буде показувати своїм користувачам в першу чергу, а яку інформацію поміщати «рангом» нижче. Ранжування можна віднести до етапу обслуговування пошукачем свого клієнта - користувача.

На серверах пошукової системи відбувається обробка отриманої інформації та формування видачі по величезному спектру всіляких запитів. Тут вже вступають в роботу алгоритми пошукача. Всі занесені в базу сайти класифікуються за тематиками, тематики діляться на групи запитів. По кожній з груп запитів може складатися попередня видача, яка згодом буде коригуватися.

Рис. 1 Попереджуючий пошук - видаються підказки при введенні перших букв в рядок пошуку

Попередня видача називається ще «випереджувальним пошуком» - це коли користувач тільки починає вводити свій запит, а йому вже пропонуються різні варіанти відповідей.

У кожній пошуковій системі є модератори - люди, які відповідають за оцінку сайтів і результати видачі по певних групах запитів. Модератори потрібні для того, що контролювати роботу пошукача, а також заміщати алгоритм там, де він працює недостатньо добре (коригувати його роботу). Модератори можуть вручну міняти позиції тих чи інших сайтів, якщо бачать, що алгоритм пошукача в якихось випадках спрацював некоректно.

голосування

Дякуємо за Ваш голос!

PS До статті відмінно підходить:

1. Що корисно знати про запити в пошукових системах Google і Яндексі

2. Основна місія і завдання пошукача Google

3. Пошук інформації ВКонтакте

4. Сім незвичайних пошукових систем


Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?

Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять.

Якби не було пошукових систем, користувачам довелося б самостійно шукати потрібні сайти, запам'ятовувати їх, записувати. У багатьох випадках знайти «вручну» щось підходяще було б вельми складно, а часто і просто неможливо.

За нас всю цю рутинну роботу з пошуку, зберігання і сортування інформації на сайтах роблять пошуковики.

Зміст статті:

1. Пошукові системи в Інтернеті російською мовою
2. мета пошукових систем
3. Робота пошукача і дії вебмайстрів
4. Як працює пошукова система?
5. сканування
6. індексування
7. ранжування

Почнемо з відомих пошукових систем Рунета.

1) Почнемо з вітчизняної пошукової системи. Яндекс працює не тільки в Росії, але також працює в Білорусії та Казахстані, в Україні, в Туреччині. Також є Яндекс англійською мовою.

Яндекс https://www.yandex.ru/

2) Пошуковик Google прийшов до нас з Америки, має російськомовну локалізацію:

Google https://www.google.ru/

3) Вітчизняний пошуковик Майл ру, який одночасно представляє соціальну мережу Вконтакте, Однокласники, також Мій світ, відомі Відповіді Mail.ru і інші проекти.

Мейл ру https://mail.ru/

4) Інтелектуальна пошукова система

Nigma (Нігма) http://www.nigma.ru/

З 19 вересня 2017 року »інтелектуалка" nigma не працює. Вона перестала для її творців представляти фінансовий інтерес, вони переключилися на інший пошуковик під назвою CocCoc.

5) Відома компанія Ростелеком створила пошукову систему Супутник.

супутник http://www.sputnik.ru/

Є пошуковик Супутник, розроблений спеціально для дітей, про який я писала ТУТ .

6) Рамблер був одним з перших вітчизняних пошукачів:

Рамблер http://www.rambler.ru/

У світі є інші відомі пошуковики:

 • Bing,
 • Yahoo !,
 • DuckDuckGo,
 • Baidu,
 • Ecosia,

докладніше про них ТУТ .

Спробуємо розібратися, як же працює пошукова система, а саме, як відбувається індексація сайтів, аналіз результатів індексації та формування пошукової видачі. Принципи роботи пошукових систем приблизно однакові: пошук інформації в Інтернеті, її зберігання та сортування для видачі у відповідь на запити користувачів. А ось алгоритми, за якими працюють пошукові системи, можуть сильно відрізнятися. Ці алгоритми тримаються в таємниці і заборонено її розголошення.

Ввівши один і той же запит в пошукові рядки різних пошукових систем, можна отримати різні відповіді. Причина в тому, що всі пошукові системи використовують власні алгоритми.

мета пошукових систем

В першу чергу потрібно знати про те, що пошукові системи - це комерційні організації. Їх мета - отримання прибутку. Прибуток можна отримувати з контекстної реклами, інших видів реклами, з просування потрібних сайтів на верхні рядки видачі. Загалом, способів багато.

прибуток пошукача залежить від того, який розмір аудиторії у нього, тобто, скільки людина користується цією пошуковою системою. Чим більше аудиторія, тим більшій кількості людей буде показуватися реклама. Відповідно, коштувати ця реклама буде більше. Збільшити аудиторію пошуковики можуть за рахунок власної реклами, а також залучаючи користувачів за рахунок поліпшення якості своїх сервісів, алгоритму та зручності пошуку.

Найголовніше і складне тут - це розробка повноцінного функціонуючого алгоритму пошуку, який би надавав релевантні результати на більшість запитів користувачів.

Робота пошукача і дії вебмайстрів

Кожен пошуковик має свій власний алгоритмом, який повинен враховувати величезну кількість різних факторів при аналізі інформації і складанні видачі у відповідь на запит користувача:

 • вік того чи іншого сайту,
 • характеристики домену сайту,
 • якість контенту на сайті і його види,
 • особливості навігації та структури сайту,
 • юзабіліті (зручність для користувачів),
 • поведінкові фактори (пошукова система може визначити, чи знайшов користувач то, що він шукав на сайті або користувач повернувся знову в пошуковик і там знову шукає відповідь на той же запит)
 • і т.д.

Все це потрібно саме для того, щоб видача за запитом користувача була максимально релевантної, що задовольняє запити користувача. При цьому алгоритми пошукових систем постійно змінюються, допрацьовуються. Як то кажуть, немає межі досконалості.

З іншого боку, вебмастера і оптимізатори постійно винаходять нові способи просування своїх сайтів, які далеко не завжди є чесними. Завдання розробників алгоритму пошукових машин - вносити в нього зміни, які б не дозволяли «поганим» сайтам нечесних оптимізаторів надаватися в ТОПі.

Як працює пошукова система?

Тепер про те, як відбувається безпосередня робота пошукової системи. Вона складається як мінімум з трьох етапів:

 • сканування,
 • індексування,
 • ранжування.

Число сайтів в інтернеті досягає просто астрономічної величини. І кожен сайт - це інформація, інформаційний контент, який створюється для читачів (живих людей).

сканування

Це блукання пошукача по Інтернету для збору нової інформації, для аналізу посилань і пошуку нового контенту, який можна використовувати для видачі користувачеві у відповідь на його запити. Для сканування у пошуковиків є спеціальні роботи, яких називають пошуковими роботами або павуками.

Пошукові роботи - це програми, які в автоматичному режимі відвідують сайти і збирають з них інформацію. Сканування може бути первинним (робот заходить на новий сайт в перший раз). Після первинного збору інформації з сайту і занесення його до бази даних пошукової системи, робот починає з певною регулярністю заходити на його сторінки. Якщо відбулися якісь зміни (додався новий контент, пішов старий), то всі ці зміни будуть пошукачем зафіксовані.

Головне завдання пошукового павука - знайти нову інформацію і віддати її пошуковику на наступний етап обробки, тобто, на індексування.

індексування

Пошуковик може шукати інформацію лише серед тих сайтів, які вже занесені в його базу даних (проіндексовані їм). Якщо сканування - це процес пошуку і збору інформації, яка є на тому чи іншому сайті, то індексація - процес занесення цієї інформації в базу даних пошукової системи. На цьому етапі пошуковик автоматично приймає рішення, чи варто заносити ту чи іншу інформацію в свою базу даних і куди її заносити, в який розділ бази даних. Наприклад, Google індексує практично всю інформацію, знайдену його роботами в Інтернеті, а Яндекс більш вибагливий і індексує далеко не всі.

Для нових сайтів етап індексування може бути довгим, тому відвідувачів з пошукових систем нові сайти можуть чекати довго. А нова інформація, яка з'являється на старих, розкручених сайтах, може індексуватися майже миттєво і практично відразу потрапляти в «індекс», тобто, в базу даних пошукових систем.

ранжування

Ранжування - це вибудовування інформації, яка була раніше проіндексована і занесена в базу того чи іншого пошукача, за рангом, тобто, яку інформацію пошуковик буде показувати своїм користувачам в першу чергу, а яку інформацію поміщати «рангом» нижче. Ранжування можна віднести до етапу обслуговування пошукачем свого клієнта - користувача.

На серверах пошукової системи відбувається обробка отриманої інформації та формування видачі по величезному спектру всіляких запитів. Тут вже вступають в роботу алгоритми пошукача. Всі занесені в базу сайти класифікуються за тематиками, тематики діляться на групи запитів. По кожній з груп запитів може складатися попередня видача, яка згодом буде коригуватися.

Рис. 1 Попереджуючий пошук - видаються підказки при введенні перших букв в рядок пошуку

Попередня видача називається ще «випереджувальним пошуком» - це коли користувач тільки починає вводити свій запит, а йому вже пропонуються різні варіанти відповідей.

У кожній пошуковій системі є модератори - люди, які відповідають за оцінку сайтів і результати видачі по певних групах запитів. Модератори потрібні для того, що контролювати роботу пошукача, а також заміщати алгоритм там, де він працює недостатньо добре (коригувати його роботу). Модератори можуть вручну міняти позиції тих чи інших сайтів, якщо бачать, що алгоритм пошукача в якихось випадках спрацював некоректно.

голосування

Дякуємо за Ваш голос!

PS До статті відмінно підходить:

1. Що корисно знати про запити в пошукових системах Google і Яндексі

2. Основна місія і завдання пошукача Google

3. Пошук інформації ВКонтакте

4. Сім незвичайних пошукових систем


Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?

Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять Інтернет необхідний багатьом користувачам для того, щоб отримувати відповіді на запити (питання), які вони вводять.

Якби не було пошукових систем, користувачам довелося б самостійно шукати потрібні сайти, запам'ятовувати їх, записувати. У багатьох випадках знайти «вручну» щось підходяще було б вельми складно, а часто і просто неможливо.

За нас всю цю рутинну роботу з пошуку, зберігання і сортування інформації на сайтах роблять пошуковики.

Зміст статті:

1. Пошукові системи в Інтернеті російською мовою
2. мета пошукових систем
3. Робота пошукача і дії вебмайстрів
4. Як працює пошукова система?
5. сканування
6. індексування
7. ранжування

Почнемо з відомих пошукових систем Рунета.

1) Почнемо з вітчизняної пошукової системи. Яндекс працює не тільки в Росії, але також працює в Білорусії та Казахстані, в Україні, в Туреччині. Також є Яндекс англійською мовою.

Яндекс https://www.yandex.ru/

2) Пошуковик Google прийшов до нас з Америки, має російськомовну локалізацію:

Google https://www.google.ru/

3) Вітчизняний пошуковик Майл ру, який одночасно представляє соціальну мережу Вконтакте, Однокласники, також Мій світ, відомі Відповіді Mail.ru і інші проекти.

Мейл ру https://mail.ru/

4) Інтелектуальна пошукова система

Nigma (Нігма) http://www.nigma.ru/

З 19 вересня 2017 року »інтелектуалка" nigma не працює. Вона перестала для її творців представляти фінансовий інтерес, вони переключилися на інший пошуковик під назвою CocCoc.

5) Відома компанія Ростелеком створила пошукову систему Супутник.

супутник http://www.sputnik.ru/

Є пошуковик Супутник, розроблений спеціально для дітей, про який я писала ТУТ .

6) Рамблер був одним з перших вітчизняних пошукачів:

Рамблер http://www.rambler.ru/

У світі є інші відомі пошуковики:

 • Bing,
 • Yahoo !,
 • DuckDuckGo,
 • Baidu,
 • Ecosia,

докладніше про них ТУТ .

Спробуємо розібратися, як же працює пошукова система, а саме, як відбувається індексація сайтів, аналіз результатів індексації та формування пошукової видачі. Принципи роботи пошукових систем приблизно однакові: пошук інформації в Інтернеті, її зберігання та сортування для видачі у відповідь на запити користувачів. А ось алгоритми, за якими працюють пошукові системи, можуть сильно відрізнятися. Ці алгоритми тримаються в таємниці і заборонено її розголошення.

Ввівши один і той же запит в пошукові рядки різних пошукових систем, можна отримати різні відповіді. Причина в тому, що всі пошукові системи використовують власні алгоритми.

мета пошукових систем

В першу чергу потрібно знати про те, що пошукові системи - це комерційні організації. Їх мета - отримання прибутку. Прибуток можна отримувати з контекстної реклами, інших видів реклами, з просування потрібних сайтів на верхні рядки видачі. Загалом, способів багато.

прибуток пошукача залежить від того, який розмір аудиторії у нього, тобто, скільки людина користується цією пошуковою системою. Чим більше аудиторія, тим більшій кількості людей буде показуватися реклама. Відповідно, коштувати ця реклама буде більше. Збільшити аудиторію пошуковики можуть за рахунок власної реклами, а також залучаючи користувачів за рахунок поліпшення якості своїх сервісів, алгоритму та зручності пошуку.

Найголовніше і складне тут - це розробка повноцінного функціонуючого алгоритму пошуку, який би надавав релевантні результати на більшість запитів користувачів.

Робота пошукача і дії вебмайстрів

Кожен пошуковик має свій власний алгоритмом, який повинен враховувати величезну кількість різних факторів при аналізі інформації і складанні видачі у відповідь на запит користувача:

 • вік того чи іншого сайту,
 • характеристики домену сайту,
 • якість контенту на сайті і його види,
 • особливості навігації та структури сайту,
 • юзабіліті (зручність для користувачів),
 • поведінкові фактори (пошукова система може визначити, чи знайшов користувач то, що він шукав на сайті або користувач повернувся знову в пошуковик і там знову шукає відповідь на той же запит)
 • і т.д.

Все це потрібно саме для того, щоб видача за запитом користувача була максимально релевантної, що задовольняє запити користувача. При цьому алгоритми пошукових систем постійно змінюються, допрацьовуються. Як то кажуть, немає межі досконалості.

З іншого боку, вебмастера і оптимізатори постійно винаходять нові способи просування своїх сайтів, які далеко не завжди є чесними. Завдання розробників алгоритму пошукових машин - вносити в нього зміни, які б не дозволяли «поганим» сайтам нечесних оптимізаторів надаватися в ТОПі.

Як працює пошукова система?

Тепер про те, як відбувається безпосередня робота пошукової системи. Вона складається як мінімум з трьох етапів:

 • сканування,
 • індексування,
 • ранжування.

Число сайтів в інтернеті досягає просто астрономічної величини. І кожен сайт - це інформація, інформаційний контент, який створюється для читачів (живих людей).

сканування

Це блукання пошукача по Інтернету для збору нової інформації, для аналізу посилань і пошуку нового контенту, який можна використовувати для видачі користувачеві у відповідь на його запити. Для сканування у пошуковиків є спеціальні роботи, яких називають пошуковими роботами або павуками.

Пошукові роботи - це програми, які в автоматичному режимі відвідують сайти і збирають з них інформацію. Сканування може бути первинним (робот заходить на новий сайт в перший раз). Після первинного збору інформації з сайту і занесення його до бази даних пошукової системи, робот починає з певною регулярністю заходити на його сторінки. Якщо відбулися якісь зміни (додався новий контент, пішов старий), то всі ці зміни будуть пошукачем зафіксовані.

Головне завдання пошукового павука - знайти нову інформацію і віддати її пошуковику на наступний етап обробки, тобто, на індексування.

індексування

Пошуковик може шукати інформацію лише серед тих сайтів, які вже занесені в його базу даних (проіндексовані їм). Якщо сканування - це процес пошуку і збору інформації, яка є на тому чи іншому сайті, то індексація - процес занесення цієї інформації в базу даних пошукової системи. На цьому етапі пошуковик автоматично приймає рішення, чи варто заносити ту чи іншу інформацію в свою базу даних і куди її заносити, в який розділ бази даних. Наприклад, Google індексує практично всю інформацію, знайдену його роботами в Інтернеті, а Яндекс більш вибагливий і індексує далеко не всі.

Для нових сайтів етап індексування може бути довгим, тому відвідувачів з пошукових систем нові сайти можуть чекати довго. А нова інформація, яка з'являється на старих, розкручених сайтах, може індексуватися майже миттєво і практично відразу потрапляти в «індекс», тобто, в базу даних пошукових систем.

ранжування

Ранжування - це вибудовування інформації, яка була раніше проіндексована і занесена в базу того чи іншого пошукача, за рангом, тобто, яку інформацію пошуковик буде показувати своїм користувачам в першу чергу, а яку інформацію поміщати «рангом» нижче. Ранжування можна віднести до етапу обслуговування пошукачем свого клієнта - користувача.

На серверах пошукової системи відбувається обробка отриманої інформації та формування видачі по величезному спектру всіляких запитів. Тут вже вступають в роботу алгоритми пошукача. Всі занесені в базу сайти класифікуються за тематиками, тематики діляться на групи запитів. По кожній з груп запитів може складатися попередня видача, яка згодом буде коригуватися.

Рис. 1 Попереджуючий пошук - видаються підказки при введенні перших букв в рядок пошуку

Попередня видача називається ще «випереджувальним пошуком» - це коли користувач тільки починає вводити свій запит, а йому вже пропонуються різні варіанти відповідей.

У кожній пошуковій системі є модератори - люди, які відповідають за оцінку сайтів і результати видачі по певних групах запитів. Модератори потрібні для того, що контролювати роботу пошукача, а також заміщати алгоритм там, де він працює недостатньо добре (коригувати його роботу). Модератори можуть вручну міняти позиції тих чи інших сайтів, якщо бачать, що алгоритм пошукача в якихось випадках спрацював некоректно.

голосування

Дякуємо за Ваш голос!

PS До статті відмінно підходить:

1. Що корисно знати про запити в пошукових системах Google і Яндексі

2. Основна місія і завдання пошукача Google

3. Пошук інформації ВКонтакте

4. Сім незвичайних пошукових систем


Як працює пошукова система і які бувають пошуковики?
Як працює пошукова система?
Як працює пошукова система?
Як працює пошукова система?
Як працює пошукова система?
Як працює пошукова система?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью