• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як провести аудит програмного забезпечення

 1. Там, де необхідно проводити аудит ПО
 2. Етапи проведення аудиту програмного забезпечення
 3. Основні завдання

Аудит програмного забезпечення - це захід, що дозволяє оптимізувати процеси установки, конфігурації і видалення комп'ютерних програм в межах локальної комп'ютерної мережі на підприємстві. Нижче ми поговоримо про те, наскільки корисним може виявитися аудит ПО і які інструменти можуть допомогти в його реалізації.

Там, де необхідно проводити аудит ПО

Мало яка робоча станція на підприємстві обмежується стандартним пакетом додатків, який за замовчуванням включений в операційну систему. У більшості випадків її власнику доводиться купувати дорогі ліцензії спеціального ПО для бізнесу. Саме тому так важливо зрозуміти, на які комп'ютери потрібно встановлювати певні програми, а на які - ні.

Це завдання повністю вирішує аудит програмного забезпечення. Після його проведення системний адміністратор отримує можливість затвердити кілька списків з пакетом додатків для кожного відділу вашої організації і, тим самим, істотно скоротити статтю витрат, пов'язаних з купівлею програмних ліцензій.

Етапи проведення аудиту програмного забезпечення

Процедура аудиту програмного забезпечення передбачає послідовне проведення таких етапів:

 • інвентаризація ПО: це початковий етап аудиту, протягом якого системний адміністратор збирає дані про програмне забезпечення, встановленому на кожному з призначених для користувача ПК і серверів підприємства.
 • аналіз зібраної інформації: на даному етапі системний адміністратор зіставляє інформацію про встановлені ліцензіях, зібрану під час аудиту з тією, що вже є (це або дані, отримані під час попереднього аудиту, або вручну складений перелік ліцензій, які повинні бути встановлені на призначених для користувача ПК) . Таким чином, формується таблиця, що дозволяє точно визначити, на якому з комп'ютерів відсутні потрібні програми, а на якому вони встановлені в надлишку.
 • створення звіту: отримана на попередньому етапі таблиця використовується для створення звіту. В даному документі відображається не тільки факт відсутності / надлишку програмних ліцензій, але і оцінюється раціональність використання того чи іншого додатка. Зокрема, правильно складений звіт допомагає власникові компанії визначитися з вибором конкретного вендора, яке постачає окремий програмний продукт.

Основні завдання

А тепер давайте підсумуємо вищесказане і сформулюємо головні завдання аудиту програмного забезпечення:

 • аналіз даних про встановлений ПО;
 • автоматизація робочих обов'язків системного адміністратора;
 • зниження витрат, пов'язаних з придбанням ліцензійного софту;
 • стандартизація та легалізація списків програмних пакетів для кожного відділу підприємства.

Всі ці завдання можна виконувати як вручну, так і за допомогою спеціального програмного забезпечення. Перший підхід є виправданим лише в тих випадках, коли комп'ютерний парк нараховує не більше 20 одиниць обладнання. В іншому випадку куди розумніше і ефективніше використовувати програми для адміністраторів, які дозволяють заощадити їх час і знизити ймовірність внесення до звіту некоректних даних. Окремим випадком такого додатка є Total Network Inventory 3 - програма для аудиту програмного забезпечення, що не вимагає спеціального навчання.

Завдяки TNI 3 системний адміністратор за лічені хвилини може отримати повністю структурований перелік даних про установках, оновлення та удалениях програм. Отримана інформація може надаватися у вигляді зрозумілій таблиці, яка, до слова, має повністю настроюються полями. А це означає, що формат звіту ви зможете повністю адаптувати під потреби саме вашої організації. Всі дані з такої таблиці за кілька секунд можуть бути експортовані в файли форматів .pdf, .rtf,. odt і .html або ж просто виведені на друк.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью