• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як наскрізна аналітика допомагає бізнесу витрачати бюджет правильно?

Що цікавить будь-якого маркетолога в першу чергу
Що цікавить будь-якого маркетолога в першу чергу? Це дві речі - конверсія і вартість заявки. Але зараз до нас приходить західний тренд - наскрізна аналітика. У чому ж її суть?

Наприклад, використовуєте два канали - один з них генерує дорогі Ліди (припустимо, Яндекс Директ), а інший дешеві (нехай це буде Instagram). Але це не означає, що ліди, які приходять з Яндекса гірше. Зазвичай дорогі ліди більш цільові. Вони закриваються з конверсією в продаж 60%, а ліди з instagram стоять в півтора рази дешевше, але закриваються з конверсією 25% (в 2 рази гірше). Вони близько-цільові, люди просто цікавляться, але не купують. Таким чином, різні заявки дають різні результати в грошах, а більш дорогі Ліди дають в результаті більше прибутку для компанії.

Наскрізна аналітика показує ефективність рекламної кампанії аж до ROI (Return Of Investsments - окупність інвестицій). Припустимо, ви вклали в рекламу 100 рублів і отримали 300 рублів виручки. Іншими словами, на 1 витрачений рубль ви заробили 3 рубля. Таким чином, ми розуміємо ефективність каналів. Якщо один канал на вкладену гривню приносить нам 3 рубля, а інший 60 рублів, прокачувати варто другий.

Але як вимірювати ефективність ваших каналів? Яндекс Метрика і Гугл Аналітікс дозволяють вважати число показів і кількість заявок. Це все робиться через установку цілей на сайті.

У наскрізний аналітиці все трохи складніше - потрібна CRM-система. Нам необхідно бачити, які заявки закриваються в продаж з якими чеками. Так якими ж показниками продажів вимірюється ефективність реклами?

1. Конверсія з заявки в продаж. Чим гаряче наш лід, ніж він більш цільової, а значить - конверсія вище.
2. Середній чек угоди. Залежно від того, як налаштовані канали реклами, ви отримуєте різні категорії клієнтів. Хтось замовляє дорогі продукти, хтось дешеві - ви отримуєте різну прибуток, а Ліди начебто одні й ті ж.
3. Цикл угоди (середній час проходження угоди по воронці продажів). Припустимо, клієнт залишив заявку у вівторок, а в п'ятницю оплатив рахунок. Це означає, що цикл угоди конкретного клієнта - 3 дні. Вам цікаві клієнти, які купують швидко, оскільки так гроші швидко обертаються.

Які інструменти наскрізний аналітики найкраще використовувати? Які показники вважати?

Вважайте все показники - скільки кліків і за якими джерелами ви отримуєте. Якщо це контекстна реклама, ви повинні розуміти скільки заявок прийшло аж до кожного ключового слова в Яндексі.

Крім того, важливо вважати конверсію майданчика. Люди заходять на ваш сайт, і у них є кілька варіантів - залишити заявку, подзвонити, написати в онлайн-чат, замовити зворотний дзвінок, або щось ще. Кожне з цих дій - одиниця конверсії. Вам потрібно дізнатися скільки заявок і яким чином конвертуються в продаж: людина залишила заявку, подзвонив і так далі.

Якщо клієнт зателефонував вам безпосередньо, ви повинні розуміти, що це він щойно в Яндексі шукав певний запит. Для цього є ціла технологія - коллтрекінг . Та ж історія з онлайн чатом: клієнт вам написав, а ви пов'язуєте його з трафіком за допомогою UTM-міток.

Коли ми розуміємо, яка заявка звідки прийшла, передаємо цю інформацію в CRM-систему. Коли менеджер бачить, що конкретно шукав клієнт в Яндексі, це дозволяє йому більш точно розуміти потреби ще до дзвінка. Якщо ви продаєте пластикові вікна від 6 різних виробників, а клієнт шукав конкретну марку, то ви знаєте, що йому пропонувати.

Коли клієнт переходить на фінальну стадію воронки продажів, її можна співвіднести з рекламним джерелом звідки прийшла заявка і зрозуміти скільки було витрачено, а скільки зароблено. Так ми і отримуємо найважливіший параметр - ROI.

Всю цю ланцюжок і систему потрібно вибудувати, щоб ви могли отримувати і заміряти статистику по наскрізний аналітиці. Це буває складно, необхідно змінювати процеси в інтернет-маркетингу і відділі продажів. Але це важливо для управління комерційним блоком свого бізнесу через цифри.

Автор статті - Віктор Довжик, CEO компанії INTROVERT

Що цікавить будь-якого маркетолога в першу чергу?
У чому ж її суть?
Але як вимірювати ефективність ваших каналів?
Так якими ж показниками продажів вимірюється ефективність реклами?
Які інструменти наскрізний аналітики найкраще використовувати?
Які показники вважати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью