• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як інвестувати в біткоіни

Ідея криптовалюта (іноді її називають цифровий або віртуальною валютою, або електронною готівкою) в загальних рисах зародилася ще в кінці минулого століття

Ідея криптовалюта (іноді її називають цифровий або віртуальною валютою, або електронною готівкою) в загальних рисах зародилася ще в кінці минулого століття. Тоді ж були представлені перші проекти. Але справжня криптовалюта з'явилася в 2008 році, коли хтось, що ховається під псевдонімом Сатоси Накамото, представив, а потім і запустив мережу "біткоіни".

Біткоіни - це децентралізована система емісії електронних грошей, тобто в ній немає якогось "центрального банку", який ці гроші випускає. Працює система за принципом пиринговой мережі, в якій немає центрального сервера, варіант подібної мережі багатьом знайомий - це торрент. Емісія біткоіни відбувається шляхом видобутку, або "Майнінг": щоб добути біткоіни, комп'ютер учасника мережі повинен розшифрувати якусь складну криптографічний завдання. Біткоіни видобуваються не по одному, а блоками, розмір яких зменшується вдвічі після кожних 210 тис. Добутих блоків, саме тому кількість ніколи не перевищить 21 млн.

Через кожні 2016 здобутих блоків добувати їх стає все складніше. На даний момент користувачеві домашнього комп'ютера "добути" біткоіни практично неможливо, потужності його машини на це просто не вистачить. Сьогодні в Майнінг задіяні суперкомп'ютери, для інших це завдання просто нерентабельна. Залишається тільки купувати біткоіни на спеціальних біржах або в онлайн-обмінниках. Кількість біткоіни звичайно, тому їх вартість постійно зростає. Багато інвесторів бачать в біткоіни якийсь аналог золота як захисного активу, тільки ще надійніше, адже ніякий уряд не зможе відібрати в них електронну валюту або запустити її гіперінфляцію. У той же час біткоіни, як і традиційні валюти, підданий коливанням, на яких можна дуже непогано заробити, тобто цей інструмент цікавий як спекулянтам, так і довгостроковим інвесторам.

З початку 2017 року станом на 14 червня 2017 року курс біткоіни виріс майже на 200% , Подорожчавши до $ 2 761. Здавалося б, ось він, ідеальний інструмент для інвестування - надійна валюта, яка тільки зростає в ціні (на думку ряду аналітиків, в середньостроковій перспективі ціна біткоіни досягне $ 10 000), недарма одні з найпопулярніших запитів в пошукових системах стосуються саме вкладень в біткоіни.

Здавалося б, ось він, ідеальний інструмент для інвестування - надійна валюта, яка тільки зростає в ціні (на думку ряду аналітиків, в середньостроковій перспективі ціна біткоіни досягне $ 10 000), недарма одні з найпопулярніших запитів в пошукових системах стосуються саме вкладень в біткоіни

Однак з інвестуванням в біткоіни не так все просто. Наша стаття розповість, як інвестувати в біткоіни в Росії з максимальним захистом інтересів інвестора і з мінімальним стартовим капіталом.

Підводні камені

Почнемо з того, що, не дивлячись на свою популярність (частка біткоіни зараз становить близько 70% на глобальному ринку криптовалюта), його правовий статус неоднаковий в різних країнах. Якщо в Японії біткоіни визнаний законним платіжним засобом, в Німеччині він дозволений в якості розрахункової грошової одиниці, в Китаї операції з біткоіни дозволені для фізичних осіб, але недоступні для банків, а в Швейцарії його розглядають як звичайну іноземну валюту із застосуванням до біткоіни відповідних законів, то в Росії його статус поки не визначений.

Відповідно, росіянин, що інвестує в біткоіни, не те щоб порушує закон, але діє на свій страх і ризик, не захищений жодними правовими нормами.

Інша сторона медалі - високий вхідний поріг. Нагадаємо, що вартість цієї валюти сьогодні наближається до $ 3000.. Торгується біткоіни на віртуальних біржах криптовалюта, найбільшими з яких є Poloniex, Bitstamp, Bitfinex, BTC-e. Самостійна торгівля на цих біржах має свою специфіку і навряд чи може бути рекомендована починаючому трейдеру. Коливання котирувань криптовалюта протягом дня в рази вище, ніж динаміка акцій або ф'ючерсів, а послуги кріптобірж значно дорожче - наприклад, комісія за операцію на біржі Bitstamp становить 0,5%. Крім того, новин по криптовалюта дуже небагато, і торгувати біткоіни, орієнтуючись на зовнішню інформацію, як на фондовій біржі, дуже важко.

Є і ще один важливий аспект, що стосується безпеки самостійного інвестування на біржі. Біткоіни позиціонується як дуже надійне вкладення - користувач добре захищений самою концепцією криптовалюта. Однак у міру зростання його популярності, зростає і кількість хакерських атак. "Увести" біткоіни з електронного гаманця, в якому вони зберігаються, дуже важко. Чи безпечні і транзакції. А ось вкрасти електронні гроші з клієнтського рахунку на біржі - завдання для хакерів цілком посильне. Біржі криптовалюта за останні роки все частіше опиняються в центрі скандалів, пов'язаних з пропажею цифрових грошей з гаманців користувачів. Так, в 2014 році крадіжка біткоіни на суму $ 450 млн привела велику токийскую біржу Mt. Gox до закриття.

Проте, існує витончений спосіб обійти ці підводні камені і інвестувати в біткоіни з повною правовим захистом і вхідним порогом, доступним найширшому колу інвесторів.

Лайфхак для біткоіни

Скринька відкривається напрочуд просто - не обов'язково інвестувати в біткоіни безпосередньо, відкриваючи біткоіни-гаманець. Досить купити папери фонду, наприклад Bitcoin Investment Trust, який інвестує виключно в біткоіни. Плюси такої схеми - вартість паперів пов'язана з вартістю біткоіни, а кожна акція коштує майже в 10 разів менше біткоіни.

Плюси такої схеми - вартість паперів пов'язана з вартістю біткоіни, а кожна акція коштує майже в 10 разів менше біткоіни

Торгуються такі папери на американському майданчику OTCQX - це позабіржовий ринок, де представлені компанії, які повинні відповідати найвищим вимогам, практично таким же, як пред'являються до публічних компаній на великих біржах США. Акції фонду ліквідні, тобто їх можна продати або купити в будь-який час, а значить, з урахуванням значних коливань курсу біткоіни, на них можна заробляти як довгострокового інвестору, так і спекулянта.

Зараз акції Bitcoin Investment Trust торгуються з премією до курсу біткоіни.

Ця премія пов'язана з тим, що вони планують стати першим публічним фондом (ETF), що інвестують в біткоіни. В акції фонду можуть вільно інвестувати не тільки приватні інвестори, але і, найголовніше, великі інвестиційні та пенсійні фонди, для яких зараз ринок OTC (де торгуються акції Bitcoin Investment Trust) закритий законодавчо.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью