• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як правильно налаштувати смартфон вашої дитини | Блог Лабораторії Касперського

 1. Як правильно налаштувати смартфон вашої дитини За моїми спостереженнями, приблизно чверть московських...
 2. Основи: обліковий запис Google
 3. Сімейна обліковий запис Google
 4. Без небажаного контенту: Google Play
 5. Інтернет
 6. Ігри під (батьківський) контроль: Safe Kids
 7. додатковий захист
 8. Як правильно налаштувати смартфон вашої дитини
 9. Apple або Google
 10. Основи: обліковий запис Google
 11. Сімейна обліковий запис Google
 12. Без небажаного контенту: Google Play
 13. Інтернет
 14. Ігри під (батьківський) контроль: Safe Kids
 15. додатковий захист
 16. Як правильно налаштувати смартфон вашої дитини
 17. Apple або Google
 18. Основи: обліковий запис Google
 19. Сімейна обліковий запис Google
 20. Без небажаного контенту: Google Play
 21. Інтернет
 22. Ігри під (батьківський) контроль: Safe Kids
 23. додатковий захист

Як правильно налаштувати смартфон вашої дитини

За моїми спостереженнями, приблизно чверть московських дітей отримують перший смартфон ще в дитячому садку, а вже в першому-другому класі без телефону ходять лічені одиниці. Якщо навіть батькам не дуже-то хочеться дарувати такий подарунок, ситуація часто до цього схиляє: хочеться дізнатися, що з чадом все в порядку, хочеться, щоб його не дражнили за «відсталість» однокласники, - ну, ви і самі все це розумієте.

Що на іншій чаші ваг? Дитина буде проводити години за іграшками і відео на Youtube, познайомиться в Інтернеті з педофілами, розіб'є апарат або втратить. Тепер хороші новини: «іншу чашу ваг» можна сильно полегшити, знизивши ці ризики. Доведеться заплатити за це своїм часом і невеликою сумою грошей, але батьківське спокій того варто. Що на іншій чаші ваг

Перед тим як занурюватися в технічні подробиці, давайте домовимося, з яких установок виходитимемо. Якщо ви згодні з описаної нижче позицією, інструкція стане в нагоді «як є» - в іншому ж випадку вам доведеться самостійно її «підкрутити» в бік більш суворих або, навпаки, більш демократичних налаштувань.

 1. Всі діти грають, і це нормально.

Не живіть ілюзій - на ігри припадатиме від 50 до 99 відсотків того часу, коли екран телефону дитини включений. Але треба домогтися, щоб цей час не складалося у багато годин кожен день.

 1. Інтернет - як море. Привчаємо змалку, але під наглядом.

Ви ж водите дитини в басейн і вчіть плавати? «Плавати» в Інтернеті теж треба вчитися - шукати інформацію, відрізняти неправдиву від правдивої, аналізувати і використовувати. Але, звичайно, не поодинці - користуватися Мережею без нагляду дорослих в цьому віці небажано.

 1. Спілкування інтимно.

Лізти в переписку дитини і взагалі в його телефон ми не збираємося - крім як в екстремальних випадках.

Apple або Google

Обидві найбільш популярні мобільні платформи мають вбудовані інструментами батьківського контролю, але в Android більше можливостей для додаткової настройки. Крім того, якщо ви купуєте телефон за повну вартість, краще б вона була низькою - раптом телефон все ж загубиться, зламається або його вкрадуть? А значить, вибір знову ж на користь Android.

Віддати перевагу iOS можна, якщо ціна взагалі не важлива, а всі інші пристрої в родині теж від Apple. Ось тут можна почитати про те, як налаштовувати «дитячу» iOS , - правда, там мова йде про планшет і дітей молодшого віку. А в цьому матеріалі ми сфокусуємось на Android-смартфонах і учнів молодших класів.

Основи: обліковий запис Google

На телефоні дитини потрібен обліковий запис Google, але, згідно з умовами обслуговування, її можна заводити тільки дітям з 13 років. Тому доведеться піти на невелике ускладнення і завести додаткову обліковий запис собі самому (я припускаю, що у вас теж є Android-телефон або хоча б аккаунт в Gmail і Google Play).

Дитині не потрібно знати пароль від цієї нової облікового запису. Бажано включити на ній двухфакторную аутентифікацію , Само собою, прив'язавши її до свого телефону, а не до дитячого.

Примітка: починаючи з версії 7.0 в Android можна завести «дитячий» аккаунт за допомогою функції Family Link, але вона поки доступна тільки в США і тільки в режимі тестування за запрошеннями.

Отже, включаємо телефон, в стартовому діалозі вибираємо додавання облікового запису Google, вказуємо бажаний e-mail і інші дані, вписуємо при цьому свій вік і свій номер телефону, приймаємо умови використання.

Якщо це вже не перший запуск смартфона, то створити новий обліковий запис можна ось тут: УстановкиОбліковіДодати аккаунтGoogle, у вікні, треба вибрати Або створіть новий обліковий запис.

Дані «платіжний засіб» для Google Play краще не вказувати, якщо тільки ви не плануєте завести окрему карту для «кишенькових грошей» дитини. Але питання платежів можна вирішити і іншим способом - ми повернемося до цього трохи пізніше.

Обліковий запис потрібна, щоб синхронізувати контакти та фото, а також користуватися магазином додатків Google Play, а ось пошта як така, швидше за все, не буде потрібно. Виходячи з цього, налаштовуємо все відповідно: на телефоні запускаємо Налаштування, входимо в Параметри облікового запису Google і відключаємо синхронізацію Gmail.

Сімейна обліковий запис Google

У разі якщо батьки теж використовують Android, має сенс завести сімейний аккаунт - тоді можна буде використовувати платні покупки на всіх сімейних пристроях, а також оплачувати щось з дитячого телефону за допомогою батьківської карти (але тільки з явного батьківського схвалення).

Робиться це через Google Play з батьківського телефону. Відкривши додаток Google Play, викликаємо меню, натискаємо Установки → Аккаунт → Сімейна підписка → Додати / запросити учасників. Через цей екран можна запросити свою другу половину, а також дітей, вказавши їх адреси Gmail.

З телефону дитини це запрошення потрібно прийняти. Після цього на своєму телефоні в налаштуваннях сім'ї потрібно відкрити з'явився профіль дитини і вибрати потрібний режим схвалення покупок - Тільки платний контент.

Тепер при спробі купити додаток або який-небудь чарівний меч в грі дитина отримає попередження, що покупка повинна бути схвалена батьком. І тільки після введення вашого пароля (від батьківського аккаунта) гроші будуть списані з карти.

Без небажаного контенту: Google Play

Щоб чадо не скачували дорослі ігри або пісні з нецензурною текстом, активуйте батьківський контроль в Google Play. Знову заходимо в однойменне додаток на телефоні дитини, викликаємо меню Установки → Батьківський контроль.

Насамперед потрібно ввести пін-код, який треба запам'ятати, а дитині не повідомляти, - він перешкоджає відключення контролю. Після введення пін-коду можна вибрати вікові обмеження окремо для ігор, фільмів і музики.

Інтернет

Щоб чадо долучалася до Інтернету тільки з батьками, найпростіше вчинити так: відключити стільниковий передачу даних в налаштуваннях телефону, а також в особистому кабінеті стільникового оператора. Далі в настройках телефону ми підключаємо домашній Wi-Fi і таким чином отримуємо повну впевненість, що дитина сидить в Мережі, тільки перебуваючи вдома. Добре, ще є Wi-Fi в найближчому кафе або у друзів, але про те, як не дозволяти підключатися до них, ми поговоримо нижче.

До речі, купуючи SIM-карту для дитини, поцікавтеся наявністю спеціальних дитячих тарифів або опцій - вони зазвичай включають додаткові можливості щодо захисту дітей.

Ігри під (батьківський) контроль: Safe Kids

Навіть якщо гри у дитини на телефоні цілком дитячі, це ще не привід заспокоюватися - діти можуть просиджувати з ветеринарами, майнкрафт і сердитими птахами цілими днями. Обмежити час, який дитина проводить за іграми, штатними засобами Android проблематично, тому на допомогу приходять спеціальні програми, такі як Kaspersky Safe Kids .

Взагалі у Safe Kids багато функцій, включаючи контроль місця розташування і соціальних мереж, але нас поки буде цікавити в основному обмеження запуску додатків і безпечний Інтернет. Отже, встановлюємо Safe Kids на батьківський і дитячий смартфони. На дитячому потрібно активувати «режим дитини», а на своєму - батьківський. Це важливо, інакше буде плутанина, хто кого контролює.

У дитячому додатку налаштувань практично немає - потрібно встановити додаток за інструкцією, давши йому права адміністратора.

У батьківському роботи побільше - потрібно встановити пін-код і пройтися по всіх налаштувань, включивши потрібні опції. Найбільш критичні фільтр безпечних веб-сайтів, а також обмеження додатків за категоріями і віковим групам - підрозділи Інтернет та Програми відповідно.

Ну і на солодке - обмеження часу, проведеного біля екрану. Можна виділити хоч 15 хвилин, хоч годину, хоч два - як домовитеся з дітьми. Після вичерпання цього ліміту телефон зможе тільки здійснювати і приймати дзвінки, інші додатки будуть заблоковані, і телефон нагадає, що пора зайнятися чимось іншим. Недолік цього підходу в тому, що не можна буде також листуватися по SMS і робити фото.

Якщо дитина не схильний витрачати на фото і SMS занадто багато часу, можна піти іншим шляхом - обмежити час використання певних програм, тобто ігор. Заодно можна повністю відключити доступ до непотрібних додатків на зразок того ж Gmail, а також будь-яких браузерів, крім Google Chrome і вбудованого браузера Android. Ці два будуть захищені контент-фільтром Safe Kids, а ось з іншими браузерами можливий доступ до небажаних сайтів, тому їх краще відразу виключити.

додатковий захист

Safe Kids забезпечує багатосторонній батьківський контроль, а недавно в додатку з'явилася ще одна важлива функція - обмеження доступу до налаштувань смартфона. Це зроблено, щоб дитина не змогла збити системний час, додати недовірених Wi-Fi-мережу або зробити ще щось в цьому дусі. Загалом, від гріха подалі краще настройки заблокувати. Раніше я рекомендував використовувати для цього окремий додаток - Smart Applock, але тепер, мабуть, не буду, раз вже Safe Kids вміє і це теж.

Щоб телефон був захищений від пустотливих ручок однокласників, необхідно включити екран блокування і встановити пін-код або графічний ключ. Робиться це через УстановкиБезпека. На випадок втрати смартфона буде корисно виводити на екрані блокування інформацію про власника. Її краще заповнити в практичному ключі: «Телефон Вані Петрова. Якщо ви його знайшли - зателефонуйте батькам 212-8506 (умовно) ».

Ось, загалом-то, і все - телефон можна дарувати юному власникові. Правда, важливо розуміти, що всі програми і налаштування не скасовують живих розмов з дитиною. Діти винахідливі і дуже швидко ростуть, так що в побудованій системі напевно виявляться недоліки, до того ж її в будь-якому випадку доведеться змінювати, адаптуючи під віяння часу, моду класу і нові потреби свого чада. Робити це краще разом з дитиною, переглядаючи правила не рідше разу на рік і пояснюючи, що, чому і як ви налаштовуєте.

Як правильно налаштувати смартфон вашої дитини

За моїми спостереженнями, приблизно чверть московських дітей отримують перший смартфон ще в дитячому садку, а вже в першому-другому класі без телефону ходять лічені одиниці. Якщо навіть батькам не дуже-то хочеться дарувати такий подарунок, ситуація часто до цього схиляє: хочеться дізнатися, що з чадом все в порядку, хочеться, щоб його не дражнили за «відсталість» однокласники, - ну, ви і самі все це розумієте.

Що на іншій чаші ваг? Дитина буде проводити години за іграшками і відео на Youtube, познайомиться в Інтернеті з педофілами, розіб'є апарат або втратить. Тепер хороші новини: «іншу чашу ваг» можна сильно полегшити, знизивши ці ризики. Доведеться заплатити за це своїм часом і невеликою сумою грошей, але батьківське спокій того варто. Що на іншій чаші ваг

Перед тим як занурюватися в технічні подробиці, давайте домовимося, з яких установок виходитимемо. Якщо ви згодні з описаної нижче позицією, інструкція стане в нагоді «як є» - в іншому ж випадку вам доведеться самостійно її «підкрутити» в бік більш суворих або, навпаки, більш демократичних налаштувань.

 1. Всі діти грають, і це нормально.

Не живіть ілюзій - на ігри припадатиме від 50 до 99 відсотків того часу, коли екран телефону дитини включений. Але треба домогтися, щоб цей час не складалося у багато годин кожен день.

 1. Інтернет - як море. Привчаємо змалку, але під наглядом.

Ви ж водите дитини в басейн і вчіть плавати? «Плавати» в Інтернеті теж треба вчитися - шукати інформацію, відрізняти неправдиву від правдивої, аналізувати і використовувати. Але, звичайно, не поодинці - користуватися Мережею без нагляду дорослих в цьому віці небажано.

 1. Спілкування інтимно.

Лізти в переписку дитини і взагалі в його телефон ми не збираємося - крім як в екстремальних випадках.

Apple або Google

Обидві найбільш популярні мобільні платформи мають вбудовані інструментами батьківського контролю, але в Android більше можливостей для додаткової настройки. Крім того, якщо ви купуєте телефон за повну вартість, краще б вона була низькою - раптом телефон все ж загубиться, зламається або його вкрадуть? А значить, вибір знову ж на користь Android.

Віддати перевагу iOS можна, якщо ціна взагалі не важлива, а всі інші пристрої в родині теж від Apple. Ось тут можна почитати про те, як налаштовувати «дитячу» iOS , - правда, там мова йде про планшет і дітей молодшого віку. А в цьому матеріалі ми сфокусуємось на Android-смартфонах і учнів молодших класів.

Основи: обліковий запис Google

На телефоні дитини потрібен обліковий запис Google, але, згідно з умовами обслуговування, її можна заводити тільки дітям з 13 років. Тому доведеться піти на невелике ускладнення і завести додаткову обліковий запис собі самому (я припускаю, що у вас теж є Android-телефон або хоча б аккаунт в Gmail і Google Play).

Дитині не потрібно знати пароль від цієї нової облікового запису. Бажано включити на ній двухфакторную аутентифікацію , Само собою, прив'язавши її до свого телефону, а не до дитячого.

Примітка: починаючи з версії 7.0 в Android можна завести «дитячий» аккаунт за допомогою функції Family Link, але вона поки доступна тільки в США і тільки в режимі тестування за запрошеннями.

Отже, включаємо телефон, в стартовому діалозі вибираємо додавання облікового запису Google, вказуємо бажаний e-mail і інші дані, вписуємо при цьому свій вік і свій номер телефону, приймаємо умови використання.

Якщо це вже не перший запуск смартфона, то створити новий обліковий запис можна ось тут: УстановкиОбліковіДодати аккаунтGoogle, у вікні, треба вибрати Або створіть новий обліковий запис.

Дані «платіжний засіб» для Google Play краще не вказувати, якщо тільки ви не плануєте завести окрему карту для «кишенькових грошей» дитини. Але питання платежів можна вирішити і іншим способом - ми повернемося до цього трохи пізніше.

Обліковий запис потрібна, щоб синхронізувати контакти та фото, а також користуватися магазином додатків Google Play, а ось пошта як така, швидше за все, не буде потрібно. Виходячи з цього, налаштовуємо все відповідно: на телефоні запускаємо Налаштування, входимо в Параметри облікового запису Google і відключаємо синхронізацію Gmail.

Сімейна обліковий запис Google

У разі якщо батьки теж використовують Android, має сенс завести сімейний аккаунт - тоді можна буде використовувати платні покупки на всіх сімейних пристроях, а також оплачувати щось з дитячого телефону за допомогою батьківської карти (але тільки з явного батьківського схвалення).

Робиться це через Google Play з батьківського телефону. Відкривши додаток Google Play, викликаємо меню, натискаємо Установки → Аккаунт → Сімейна підписка → Додати / запросити учасників. Через цей екран можна запросити свою другу половину, а також дітей, вказавши їх адреси Gmail.

З телефону дитини це запрошення потрібно прийняти. Після цього на своєму телефоні в налаштуваннях сім'ї потрібно відкрити з'явився профіль дитини і вибрати потрібний режим схвалення покупок - Тільки платний контент.

Тепер при спробі купити додаток або який-небудь чарівний меч в грі дитина отримає попередження, що покупка повинна бути схвалена батьком. І тільки після введення вашого пароля (від батьківського аккаунта) гроші будуть списані з карти.

Без небажаного контенту: Google Play

Щоб чадо не скачували дорослі ігри або пісні з нецензурною текстом, активуйте батьківський контроль в Google Play. Знову заходимо в однойменне додаток на телефоні дитини, викликаємо меню Установки → Батьківський контроль.

Насамперед потрібно ввести пін-код, який треба запам'ятати, а дитині не повідомляти, - він перешкоджає відключення контролю. Після введення пін-коду можна вибрати вікові обмеження окремо для ігор, фільмів і музики.

Інтернет

Щоб чадо долучалася до Інтернету тільки з батьками, найпростіше вчинити так: відключити стільниковий передачу даних в налаштуваннях телефону, а також в особистому кабінеті стільникового оператора. Далі в настройках телефону ми підключаємо домашній Wi-Fi і таким чином отримуємо повну впевненість, що дитина сидить в Мережі, тільки перебуваючи вдома. Добре, ще є Wi-Fi в найближчому кафе або у друзів, але про те, як не дозволяти підключатися до них, ми поговоримо нижче.

До речі, купуючи SIM-карту для дитини, поцікавтеся наявністю спеціальних дитячих тарифів або опцій - вони зазвичай включають додаткові можливості щодо захисту дітей.

Ігри під (батьківський) контроль: Safe Kids

Навіть якщо гри у дитини на телефоні цілком дитячі, це ще не привід заспокоюватися - діти можуть просиджувати з ветеринарами, майнкрафт і сердитими птахами цілими днями. Обмежити час, який дитина проводить за іграми, штатними засобами Android проблематично, тому на допомогу приходять спеціальні програми, такі як Kaspersky Safe Kids .

Взагалі у Safe Kids багато функцій, включаючи контроль місця розташування і соціальних мереж, але нас поки буде цікавити в основному обмеження запуску додатків і безпечний Інтернет. Отже, встановлюємо Safe Kids на батьківський і дитячий смартфони. На дитячому потрібно активувати «режим дитини», а на своєму - батьківський. Це важливо, інакше буде плутанина, хто кого контролює.

У дитячому додатку налаштувань практично немає - потрібно встановити додаток за інструкцією, давши йому права адміністратора.

У батьківському роботи побільше - потрібно встановити пін-код і пройтися по всіх налаштувань, включивши потрібні опції. Найбільш критичні фільтр безпечних веб-сайтів, а також обмеження додатків за категоріями і віковим групам - підрозділи Інтернет та Програми відповідно.

Ну і на солодке - обмеження часу, проведеного біля екрану. Можна виділити хоч 15 хвилин, хоч годину, хоч два - як домовитеся з дітьми. Після вичерпання цього ліміту телефон зможе тільки здійснювати і приймати дзвінки, інші додатки будуть заблоковані, і телефон нагадає, що пора зайнятися чимось іншим. Недолік цього підходу в тому, що не можна буде також листуватися по SMS і робити фото.

Якщо дитина не схильний витрачати на фото і SMS занадто багато часу, можна піти іншим шляхом - обмежити час використання певних програм, тобто ігор. Заодно можна повністю відключити доступ до непотрібних додатків на зразок того ж Gmail, а також будь-яких браузерів, крім Google Chrome і вбудованого браузера Android. Ці два будуть захищені контент-фільтром Safe Kids, а ось з іншими браузерами можливий доступ до небажаних сайтів, тому їх краще відразу виключити.

додатковий захист

Safe Kids забезпечує багатосторонній батьківський контроль, а недавно в додатку з'явилася ще одна важлива функція - обмеження доступу до налаштувань смартфона. Це зроблено, щоб дитина не змогла збити системний час, додати недовірених Wi-Fi-мережу або зробити ще щось в цьому дусі. Загалом, від гріха подалі краще настройки заблокувати. Раніше я рекомендував використовувати для цього окремий додаток - Smart Applock, але тепер, мабуть, не буду, раз вже Safe Kids вміє і це теж.

Щоб телефон був захищений від пустотливих ручок однокласників, необхідно включити екран блокування і встановити пін-код або графічний ключ. Робиться це через УстановкиБезпека. На випадок втрати смартфона буде корисно виводити на екрані блокування інформацію про власника. Її краще заповнити в практичному ключі: «Телефон Вані Петрова. Якщо ви його знайшли - зателефонуйте батькам 212-8506 (умовно) ».

Ось, загалом-то, і все - телефон можна дарувати юному власникові. Правда, важливо розуміти, що всі програми і налаштування не скасовують живих розмов з дитиною. Діти винахідливі і дуже швидко ростуть, так що в побудованій системі напевно виявляться недоліки, до того ж її в будь-якому випадку доведеться змінювати, адаптуючи під віяння часу, моду класу і нові потреби свого чада. Робити це краще разом з дитиною, переглядаючи правила не рідше разу на рік і пояснюючи, що, чому і як ви налаштовуєте.

Як правильно налаштувати смартфон вашої дитини

За моїми спостереженнями, приблизно чверть московських дітей отримують перший смартфон ще в дитячому садку, а вже в першому-другому класі без телефону ходять лічені одиниці. Якщо навіть батькам не дуже-то хочеться дарувати такий подарунок, ситуація часто до цього схиляє: хочеться дізнатися, що з чадом все в порядку, хочеться, щоб його не дражнили за «відсталість» однокласники, - ну, ви і самі все це розумієте.

Що на іншій чаші ваг? Дитина буде проводити години за іграшками і відео на Youtube, познайомиться в Інтернеті з педофілами, розіб'є апарат або втратить. Тепер хороші новини: «іншу чашу ваг» можна сильно полегшити, знизивши ці ризики. Доведеться заплатити за це своїм часом і невеликою сумою грошей, але батьківське спокій того варто. Що на іншій чаші ваг

Перед тим як занурюватися в технічні подробиці, давайте домовимося, з яких установок виходитимемо. Якщо ви згодні з описаної нижче позицією, інструкція стане в нагоді «як є» - в іншому ж випадку вам доведеться самостійно її «підкрутити» в бік більш суворих або, навпаки, більш демократичних налаштувань.

 1. Всі діти грають, і це нормально.

Не живіть ілюзій - на ігри припадатиме від 50 до 99 відсотків того часу, коли екран телефону дитини включений. Але треба домогтися, щоб цей час не складалося у багато годин кожен день.

 1. Інтернет - як море. Привчаємо змалку, але під наглядом.

Ви ж водите дитини в басейн і вчіть плавати? «Плавати» в Інтернеті теж треба вчитися - шукати інформацію, відрізняти неправдиву від правдивої, аналізувати і використовувати. Але, звичайно, не поодинці - користуватися Мережею без нагляду дорослих в цьому віці небажано.

 1. Спілкування інтимно.

Лізти в переписку дитини і взагалі в його телефон ми не збираємося - крім як в екстремальних випадках.

Apple або Google

Обидві найбільш популярні мобільні платформи мають вбудовані інструментами батьківського контролю, але в Android більше можливостей для додаткової настройки. Крім того, якщо ви купуєте телефон за повну вартість, краще б вона була низькою - раптом телефон все ж загубиться, зламається або його вкрадуть? А значить, вибір знову ж на користь Android.

Віддати перевагу iOS можна, якщо ціна взагалі не важлива, а всі інші пристрої в родині теж від Apple. Ось тут можна почитати про те, як налаштовувати «дитячу» iOS , - правда, там мова йде про планшет і дітей молодшого віку. А в цьому матеріалі ми сфокусуємось на Android-смартфонах і учнів молодших класів.

Основи: обліковий запис Google

На телефоні дитини потрібен обліковий запис Google, але, згідно з умовами обслуговування, її можна заводити тільки дітям з 13 років. Тому доведеться піти на невелике ускладнення і завести додаткову обліковий запис собі самому (я припускаю, що у вас теж є Android-телефон або хоча б аккаунт в Gmail і Google Play).

Дитині не потрібно знати пароль від цієї нової облікового запису. Бажано включити на ній двухфакторную аутентифікацію , Само собою, прив'язавши її до свого телефону, а не до дитячого.

Примітка: починаючи з версії 7.0 в Android можна завести «дитячий» аккаунт за допомогою функції Family Link, але вона поки доступна тільки в США і тільки в режимі тестування за запрошеннями.

Отже, включаємо телефон, в стартовому діалозі вибираємо додавання облікового запису Google, вказуємо бажаний e-mail і інші дані, вписуємо при цьому свій вік і свій номер телефону, приймаємо умови використання.

Якщо це вже не перший запуск смартфона, то створити новий обліковий запис можна ось тут: УстановкиОбліковіДодати аккаунтGoogle, у вікні, треба вибрати Або створіть новий обліковий запис.

Дані «платіжний засіб» для Google Play краще не вказувати, якщо тільки ви не плануєте завести окрему карту для «кишенькових грошей» дитини. Але питання платежів можна вирішити і іншим способом - ми повернемося до цього трохи пізніше.

Обліковий запис потрібна, щоб синхронізувати контакти та фото, а також користуватися магазином додатків Google Play, а ось пошта як така, швидше за все, не буде потрібно. Виходячи з цього, налаштовуємо все відповідно: на телефоні запускаємо Налаштування, входимо в Параметри облікового запису Google і відключаємо синхронізацію Gmail.

Сімейна обліковий запис Google

У разі якщо батьки теж використовують Android, має сенс завести сімейний аккаунт - тоді можна буде використовувати платні покупки на всіх сімейних пристроях, а також оплачувати щось з дитячого телефону за допомогою батьківської карти (але тільки з явного батьківського схвалення).

Робиться це через Google Play з батьківського телефону. Відкривши додаток Google Play, викликаємо меню, натискаємо Установки → Аккаунт → Сімейна підписка → Додати / запросити учасників. Через цей екран можна запросити свою другу половину, а також дітей, вказавши їх адреси Gmail.

З телефону дитини це запрошення потрібно прийняти. Після цього на своєму телефоні в налаштуваннях сім'ї потрібно відкрити з'явився профіль дитини і вибрати потрібний режим схвалення покупок - Тільки платний контент.

Тепер при спробі купити додаток або який-небудь чарівний меч в грі дитина отримає попередження, що покупка повинна бути схвалена батьком. І тільки після введення вашого пароля (від батьківського аккаунта) гроші будуть списані з карти.

Без небажаного контенту: Google Play

Щоб чадо не скачували дорослі ігри або пісні з нецензурною текстом, активуйте батьківський контроль в Google Play. Знову заходимо в однойменне додаток на телефоні дитини, викликаємо меню Установки → Батьківський контроль.

Насамперед потрібно ввести пін-код, який треба запам'ятати, а дитині не повідомляти, - він перешкоджає відключення контролю. Після введення пін-коду можна вибрати вікові обмеження окремо для ігор, фільмів і музики.

Інтернет

Щоб чадо долучалася до Інтернету тільки з батьками, найпростіше вчинити так: відключити стільниковий передачу даних в налаштуваннях телефону, а також в особистому кабінеті стільникового оператора. Далі в настройках телефону ми підключаємо домашній Wi-Fi і таким чином отримуємо повну впевненість, що дитина сидить в Мережі, тільки перебуваючи вдома. Добре, ще є Wi-Fi в найближчому кафе або у друзів, але про те, як не дозволяти підключатися до них, ми поговоримо нижче.

До речі, купуючи SIM-карту для дитини, поцікавтеся наявністю спеціальних дитячих тарифів або опцій - вони зазвичай включають додаткові можливості щодо захисту дітей.

Ігри під (батьківський) контроль: Safe Kids

Навіть якщо гри у дитини на телефоні цілком дитячі, це ще не привід заспокоюватися - діти можуть просиджувати з ветеринарами, майнкрафт і сердитими птахами цілими днями. Обмежити час, який дитина проводить за іграми, штатними засобами Android проблематично, тому на допомогу приходять спеціальні програми, такі як Kaspersky Safe Kids .

Взагалі у Safe Kids багато функцій, включаючи контроль місця розташування і соціальних мереж, але нас поки буде цікавити в основному обмеження запуску додатків і безпечний Інтернет. Отже, встановлюємо Safe Kids на батьківський і дитячий смартфони. На дитячому потрібно активувати «режим дитини», а на своєму - батьківський. Це важливо, інакше буде плутанина, хто кого контролює.

У дитячому додатку налаштувань практично немає - потрібно встановити додаток за інструкцією, давши йому права адміністратора.

У батьківському роботи побільше - потрібно встановити пін-код і пройтися по всіх налаштувань, включивши потрібні опції. Найбільш критичні фільтр безпечних веб-сайтів, а також обмеження додатків за категоріями і віковим групам - підрозділи Інтернет та Програми відповідно.

Ну і на солодке - обмеження часу, проведеного біля екрану. Можна виділити хоч 15 хвилин, хоч годину, хоч два - як домовитеся з дітьми. Після вичерпання цього ліміту телефон зможе тільки здійснювати і приймати дзвінки, інші додатки будуть заблоковані, і телефон нагадає, що пора зайнятися чимось іншим. Недолік цього підходу в тому, що не можна буде також листуватися по SMS і робити фото.

Якщо дитина не схильний витрачати на фото і SMS занадто багато часу, можна піти іншим шляхом - обмежити час використання певних програм, тобто ігор. Заодно можна повністю відключити доступ до непотрібних додатків на зразок того ж Gmail, а також будь-яких браузерів, крім Google Chrome і вбудованого браузера Android. Ці два будуть захищені контент-фільтром Safe Kids, а ось з іншими браузерами можливий доступ до небажаних сайтів, тому їх краще відразу виключити.

додатковий захист

Safe Kids забезпечує багатосторонній батьківський контроль, а недавно в додатку з'явилася ще одна важлива функція - обмеження доступу до налаштувань смартфона. Це зроблено, щоб дитина не змогла збити системний час, додати недовірених Wi-Fi-мережу або зробити ще щось в цьому дусі. Загалом, від гріха подалі краще настройки заблокувати. Раніше я рекомендував використовувати для цього окремий додаток - Smart Applock, але тепер, мабуть, не буду, раз вже Safe Kids вміє і це теж.

Щоб телефон був захищений від пустотливих ручок однокласників, необхідно включити екран блокування і встановити пін-код або графічний ключ. Робиться це через УстановкиБезпека. На випадок втрати смартфона буде корисно виводити на екрані блокування інформацію про власника. Її краще заповнити в практичному ключі: «Телефон Вані Петрова. Якщо ви його знайшли - зателефонуйте батькам 212-8506 (умовно) ».

Ось, загалом-то, і все - телефон можна дарувати юному власникові. Правда, важливо розуміти, що всі програми і налаштування не скасовують живих розмов з дитиною. Діти винахідливі і дуже швидко ростуть, так що в побудованій системі напевно виявляться недоліки, до того ж її в будь-якому випадку доведеться змінювати, адаптуючи під віяння часу, моду класу і нові потреби свого чада. Робити це краще разом з дитиною, переглядаючи правила не рідше разу на рік і пояснюючи, що, чому і як ви налаштовуєте.

Що на іншій чаші ваг?
Ви ж водите дитини в басейн і вчіть плавати?
Крім того, якщо ви купуєте телефон за повну вартість, краще б вона була низькою - раптом телефон все ж загубиться, зламається або його вкрадуть?
Що на іншій чаші ваг?
Ви ж водите дитини в басейн і вчіть плавати?
Крім того, якщо ви купуєте телефон за повну вартість, краще б вона була низькою - раптом телефон все ж загубиться, зламається або його вкрадуть?
Що на іншій чаші ваг?
Ви ж водите дитини в басейн і вчіть плавати?
Крім того, якщо ви купуєте телефон за повну вартість, краще б вона була низькою - раптом телефон все ж загубиться, зламається або його вкрадуть?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью