• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як користуватися Фейсбук | Інтернет - грамотність з Надією

 1. Як зареєструватися в Facebook
 2. Як вийти з Фейсбуку
 3. Профіль на Фейсбуці, стрічка новин, повідомлення, пошук
 4. Друзі на Фейсбук
 5. Чат Фейсбуку
 6. Як змінити свою особисту інформацію
 7. Про безпеку - це важливо

Що б там не казали про людей, а більшість з них люблять спілкуватися з собі подібними Що б там не казали про людей, а більшість з них люблять спілкуватися з собі подібними. На жаль, сучасний ритм і стиль життя не завжди дозволяє виділити час для зустрічей з близькими і друзями. Ось тільки потреба в спілкуванні не зникла. Цю проблему розумні голови вирішили. В інтернеті з'явилися соціальні мережі.

Тут можна дізнатися про останні новини, поділитися своїми досягненнями, знайти нових друзів. Однією з найпопулярніших соціальних мереж світу є Facebook. Про те, як користуватися Фейсбук, піде мова нижче.

Як зареєструватися в Facebook

Перш ніж реєструватися в соціальній мережі (в будь-який, а не тільки Facebook), Ви повинні чітко усвідомити просту істину - абсолютно все, що ви завантажили в свій профіль, все написане, всі ваші дії навічно залишаться в мережі. Навіть коли Ви повністю видаліть обліковий запис, спецслужби в разі потреби зможуть отримати його роздруківку. Можете не вірити, але прецеденти вже були в США.

Дуже багато людей витрачають свій вільний час даремно, годинами "зависаючи" в соціальних мережах. Цей час можна присвятити рідним людям, самонавчання, створення свого бізнесу. Якщо ж написане вище Вас не злякало, тоді заходите на Facebook і тисніть на кнопку реєстрації, або просто перейдіть за наступним посиланням:

Фейсбук безкоштовно офіційний сайт https://www.facebook.com/

Ви потрапите на сторінку реєстрації:

Мал. 1. Для реєстрації на Фейсбуці заповнюємо поля 1-6

Перейшовши за посиланням, зазначеної вище, з'явиться меню, в якому слід ввести свої дані:

 • Прізвище (цифра 2 на рис. 1),
 • Ім'я (1 на рис. 1),
 • Номер мобільного телефону або електронну адресу: e-mail (3),
 • Пароль (4),
 • дату народження (5),
 • Пол (6 на рис. 1).

Якщо збираєтеся "дружити" з іноземцями, то ім'я і прізвище можна написати англійськими літерами. Якщо не сподобається, це завжди можна змінити.

Заповнивши поля 1-6, тиснемо зелену кнопку «Створити обліковий запис» (7 на рис. 1).

Після цього система запропонує зробити ряд кроків: привести друзів, додати місце проживання, освітні заклади, в яких Ви вчилися, завантажити фото і т.д. Це все можна пропустити, заповніть потім.

На вказану Вами при реєстрації поштову скриньку прийде лист, в якому потрібно перейти за посиланням, тобто, підтвердити свою пошту. Якщо все зробити правильно, можна відкрити Фейсбук, ввести логін і пароль (цифра 8 на рис. 1). Після цього Ви ввійдете в свій аккаунт.

Рекомендую обов'язково записати (або якось інакше зберегти) логін і пароль від своєї сторінки на Фейсбуці.

Реєструватися в Фейсбуці досить один раз, а потім можна входити, вводячи свій логін і пароль у правому верхньому куті на сайті (8 на рис. 1).

Як вийти з Фейсбуку

Прошу не плутати вихід зі свого аккаунта Фейсбук з його видаленням - це різні речі.

Щоб вийти з Фейсбуку, натискаємо по замочку в правому верхньому куті (1 на рис. 2). З'явиться меню, в якому клацаємо опцію «Вийти» - це грамотне закінчення роботи. Тоді сторонній, якимось чином опинився у вашого комп'ютера або планшета, не отримає доступу до аккаунту.

Мал. 2. Як вийти з Фейсбуку

Якщо для виходу з Фейсбук просто клікнути по хрестику в правому верхньому куті браузера, тоді будь-який, хто відкриє браузер на вашому пристрої, той отримає доступ до вашої персональної інформації в Фейсбуці. Він зможе від вашого імені розсилати будь-які повідомлення або діяти на свій розсуд від вашого імені.

Розглянемо інтерфейс соціальної мережі Facebook. Взагалі-то, він змінюється, і багато що залежить від налаштувань вашого особистого облікового запису, а також від того, наскільки активно Ви користуєтеся Фейсбук. Нижче наводжу щодо стандартні параметри інтерфейсу.

Профіль на Фейсбуці, стрічка новин, повідомлення, пошук

У лівому верхньому куті розташовується мініатюра вашого фото профілю для Фейсбуку, якщо Ви його завантажували (1 на рис. 3):

3):

Мал. 3. Профіль на Фейсбуці, стрічка новин, повідомлення, пошук

1 на рис. 3 - Якщо натиснути на фото або на своє прізвище, то потрапите на свою особисту сторінку на Фейсбуці.

2 на рис. 3 - Стрічка новин (Events), в якій відображаються події, пов'язані з вами: друзів, які підтвердили запити на дружбу, коментарі під вашими повідомленнями, оцінки ваших коментарів та ін.

3 на рис. 3 - Messages (Повідомлення), де можна подивитися всі повідомлення, отримані від інших користувачів і відправлені Вами,

4 на рис. 3 - Search (рядок пошуку в самому верху сторінки), призначена для пошуку людей, спільноти або групи. Щоб знайти бажане, починайте вводити літери, а Facebook буде надавати вам підказки,

5 на рис. 3 - «Про що Ви думаєте?» (Write Something). У це поле можна написати повідомлення, поділитися посиланням, додати фото або відео.

Друзі на Фейсбук

Справа є меню «Знайти друзів» і «Запити на додавання в друзі» (People You May Know) - тут можна подивитися на людей, які, можливо, є вашими знайомими . Обов'язково туди загляньте, якщо хочете відразу наповнити список контактів.

Обов'язково туди загляньте, якщо хочете відразу наповнити список контактів

Мал. 4. Фейсбук: знайти друзів і запити на додавання в друзі

Як заблокувати користувачів на Фейсбуці

У правому верхньому куті є замочок (1 на рис. 5). Натискаємо на нього, відкриється меню, в якому натискаємо «Налаштування» (2 на рис. 5).

5)

Мал. 5. Налаштування Фейсбуку

В «Налаштуваннях» можна вибрати опцію «Заблокувати», яка дозволяє можна заблокувати певних користувачів, приховати свої дії, заборонити певним особам зв'язуватися з собою, а також блокувати повідомлення:

Мал. 6. Заблокувати користувачів і повідомлення на Фейсбуці

Чат Фейсбуку

Справа внизу розташований чат з вашими друзями:

Справа внизу розташований чат з вашими друзями:

Мал. 7. Чат в Фейсбуці

Поруч з кожним іншому, що знаходяться в даний момент онлайн, в правій колонці Фейсбуку буде зелений кружечок. Щоб почати розмову персональними повідомленнями в чаті з одним, який знаходиться онлайн, натисніть на потрібне ім'я і прізвище.

Якщо друзів багато, то найчастіше з'являються повідомлення тих друзів, яких Ви активно коментуєте чи оцінюєте.

Для налаштувань свого чату можна клікнути на значок шестерінки (рис. 7).

Як змінити свою особисту інформацію

Щоб це зробити, натисніть на мініатюру свого профільного фото (1 на рис. 8). З'явиться кнопка «Редагувати профіль» (2 на рис. 8). Клікнувши по ній, Ви потрапите в меню з основними даними свого облікового запису, отримавши можливість відредагувати всі його поля. Досить у кожного поля натиснути на значок олівця і ввести необхідні дані.

Досить у кожного поля натиснути на значок олівця і ввести необхідні дані

Мал. 8. Фото і інформацію свого профілю теж можна змінити в будь-який момент

Довідковий центр Фейсбуку: https://www.facebook.com/help/

Про безпеку - це важливо

Зареєструвавши аккаунт і викладаючи туди особисту інформацію, Ви повинні розуміти, що їй можуть зацікавитися шахраї і хакери. Обов'язково вибирайте складний пароль, що містить букви, знаки і цифри.

Небажано користуватися Facebook на чужих, робочих комп'ютерах. Оскільки ці машини можуть бути заражені вірусами, що крадуть персональні дані.

Не забувайте вийти зі свого облікового запису по завершенні роботи через опцію «Вийти» (рис. 2).

Будьте уважні зі своїми записами. Були прецеденти, коли робили скріншоти повідомлень і подавали до суду за наклеп.

Небажано викладати свої занадто особисті фото , В крайньому випадку, обмежте до них доступ (тільки для друзів), а також писати про всіх своїх пересуваннях в обліковому записі. Злодії вже давно освоїли нові технології. Якщо вони побачать, що господар квартири відпочиває на якомусь південному курорті, то не упустять можливості відвідати його житло і винести звідти все цінності.

Ще важливий момент - банківські працівники теж активно використовують соціальні мережі, щоб зібрати більше інформації про потенційних позичальників. Якщо вони побачать, що людина, що бажає взяти кредит, складається, наприклад, у численних спільнотах букмекерських контор і казино, то явно не порахують його благонадійним. Намагайтеся підтримувати позитивний імідж.

Також по темі:

1. Кнопка Like в соціальних мережах

2. Основні поняття Facebook для новачків

3. Відеодзвінок і трансляції Facebook Live

4. Як захистити свій аккаунт у соціальній мережі від злому: топ-10 порад

5. Не можу завантажити фотографії в ВК, Фейсбук або Твіттер, що робити?


«Про що Ви думаєте?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью