• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як впливає включений флеш на швидкість браузера? Як відключити флеш

 1. трохи теорії
 2. Вихідні дані
 3. результати
 4. Як вимкнути флеш в браузерах

Як і обіцяли в минулій публікації , Сьогодні ми будемо розбиратися в темі флеш.

Як наявність включеного Flash впливає на швидкість роботи браузера? Редактори популярного іноземного видання pcworld.com зацікавилися цим питанням і провели власний експеримент, щоб з'ясувати це. Результати виявилися навіть більш невтішними, ніж вони очікували спочатку: швидкість роботи браузера може впасти на 80%!


Для початку давайте розберемося для чого потрібен флеш в браузері і чому багато його так не люблять, а інженери порівнюють його з решетом для комп'ютера бо сотні вірусів потрапляють на комп'ютери користувачів саме за рахунок дірок в системі безопаности цієї технології.

трохи теорії

Flash активно використовується для створення банерів , анімації , ігр , А також відтворення на сторінках сайтів аудіо- і відеоконтенту. Для відтворення flash-контенту необхідний встановлений в браузері Adobe Flash Player. У деяких браузерах він встановлений за замовчуванням, в деяких його треба самостійно встановлювати з сайту Adobe.

За своєю суттю Flash Player представляє собою віртуальну машину, на якій виконується код flash-програми. У зв'язку з цим виникає ряд проблем:

 • Надмірне використання ресурсів процесора ПК, пов'язане з неефективністю віртуальної машини Flash Player
 • Низький контроль помилок, що призводить до зависання і навіть припинення роботи браузерів
 • Використання хакерами дірок в безпеці для поширення вірусів і зараження комп'ютерів

Проблема використання Flash в браузерах встала настільки гостро, що в липні цього року глава департаменту безпеки Facebook Алекс Стемос закликав компанію Adobe назвати точну дату, коли вона відмовиться від подальшого розвитку і підтримки технології Flash. До речі відразу після цього Стамос підтримали розробники Firefox, заявивши, що свіжі версії їх браузера не будуть відтепер підтримувати флеш. До речі кажучи, ще Стів Джобс порівнював технологію Flash зі злом :)

Вихідні дані

Тепер давайте повернемося до експерименту ... Для нього була взята вибірка з 30 сайтів, від Amazon до The New York Times і PCMag.com, на сторінках яких присутні елементи флеш. Як «піддослідних кроликів» були використані браузери Chrome 44, Microsoft Edge 12 (входить до складу Windows 10), Firefox 39, Internet Explorer 11 і Opera 31.


Оскільки Firefox і Opera не мають спочатку підтримки флеш, то для них був викачаний рекомендований плагін з офіційного сайту Adobe. В якості платформи для тестування був використаний ноутбук Lenovo Yoga 12 (2.6-GHz Intel Core i7-5600U, 64-bit Windows 10 Pro, 8 GB RAM).

результати

Результати виявилися дивовижними навіть для самих експериментаторів. Він спочатку припускали негативний вплив включеного флеш на швидкість роботи браузера, але не настільки як виявилося. Наприклад, Microsoft Edge споживав 4.72 GB оперативної пам'яті і створював завантаженість процесора на 84.1%. При відключенні флеш ці цифри склали 4.12 GB і 24.5% відповідно. Тобто різниця в завантаженні склала 11% для оперативної пам'яті і 61% для центрального процесора.

Опера показала ще більш приголомшливі результати, як видно з графіка вище. Firefox після включення флеш взагалі почав поводитися дивно: вкладки почали зависати по одній і більше хвилин вже навіть після завантаження сторінок. Хром ж з працюючим Flash поводився цілком стерпно, але споживав при цьому 4.23 GB пам'яті і завантажуючи процесор на 71.4%.

Деякі браузери, той же Google Chrome , Вже прийшли до того, щоб завантажувати флеш-контент на сторінках сайту не за замовчуванням, а на вимогу користувача. Таке контент починає програватися тільки після того, як сам користувач клацне на ньому мишею і поставить дозвіл. А ось, наприклад, Microsoft Edge не має такого функціоналу: там Flash Player можна тільки або включити або вимкнути через настройки браузера. І схоже на те, що розробники в Microsoft не збираються виправляти цю ситуацію так як таких завдань немає в листі найближчих доробок функціоналу браузера.

Як вимкнути флеш в браузерах

Якщо у Вас є браузер з уже встановленим Flash плеєром, і Ви хочете оцінити наскільки швидко він буде працювати без нього, ось інструкція для того, щоб відключити флеш.

Microsoft Edge: Натисніть іконку кружечків в правому верхньому куті, «Settings» -> «Advanced Settings». Наведіть повзунок у пункту «Use Adobe Flash Player» в стан «Off».

Internet Explorer: Натисніть значок шестерні в правому верхньому куті, виберіть пункт «Налаштувати надбудови». У випадаючому меню виберіть пункт «Все надбудови». У списку аддонів клікніть на «Shockwave Flash Object» правою кнопкою і виберіть "Відключити".

Mozilla Firefox: Натисніть на значок налаштувань (три горизонтальні лінії) в правому верхньому куті, виберіть пункт «Додатки». Праворуч від плагіна Shockwave Flash в випадаючому вікні виберіть «» Ніколи не включати ».

Google Chrome: Натисніть на значок налаштувань (три горизонтальні лінії) в правому верхньому куті, виберіть пункт «Налаштування», потім «Показати додаткові налаштування».


У блоці «Особисті дані» натисніть «Налаштування контенту». У віконці знайдіть пункт «Модулі» і «Управління окремим плагінами». У блоці Adobe Flash Player натисніть "Відключити».

Opera: Тут все трохи складніше. Треба перейти в контрольну панель Windows 10 і перейти до списку встановлених програм. У ньому знайти «» Adobe Flash Player PPAPI »і запустити його видалення вручну.

Спробуйте попрацювати з Вашим браузером після відключення флеш, і можливо Ви здивуєтеся тому, наскільки швидко і без зависань почнуть відкриватися сторінки сайтів. Принаймні, системні ресурси свого комп'ютера, Ви точно заощадите, а це важливий фактор для не надто потужних комп'ютерів.

Як наявність включеного Flash впливає на швидкість роботи браузера?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью