• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як видалити погані зворотні посилання: повне керівництво

 1. Зміст статті
 2. Погані зворотні посилання
 3. ставлення користувача
 4. Як визначити, що сайт знаходиться в зоні ризику
 5. Збір всіх посилань
 6. оцінка посилань
 7. Виявлення спамних посилань
 8. Позбавлення від небажаних посилань
 9. Запит в Google

Кожен СЕО-фахівець знає, наскільки важливі зворотні посилання
Кожен СЕО-фахівець знає, наскільки важливі зворотні посилання. Вони допомагають у поліпшенні ранжирування. Однак не всі беклінки однаково хороші: деякі можуть принести великі втрати, особливо сьогодні, в світлі жорстких нововведень пошуковиків по відношенню до посилального профілем. Коли сайт пессімізіруют, потрібно мати в запасі план відновлення його позицій.

Зміст статті

 1. Погані зворотні посилання
 2. ставлення користувача
 3. Як визначити, що сайт знаходиться в зоні ризику
 4. Збір всіх посилань
 5. оцінка посилань
 6. Виявлення спамних посилань
 7. Позбавлення від небажаних посилань
 8. Запит в Google

У даній статті ми розглянемо погані посилання і методи позбавлення від них. Але для початку, надамо трохи базової інформації для тих, хто «не в темі».

Погані зворотні посилання

Практики, що використовують спамние методи зовнішньої оптимізації, можуть спробувати обдурити сучасні алгоритми, але їх сайти довго в видачі не проживуть.

Коли пошуковик виявляє, що ви грішите розміщенням поганих беклінків, він тут же вживає відповідних заходів для пессимізації сайту-акцептора або повного його видалення.

Однак, неякісний контрольний профіль можна отримати, навіть не бажаючи цього. Сайтом можуть зайнятися конкуренти. Вони розміщують спамние посилання на сторонніх ресурсах, щоб зняти небажаний сайт з топові позицій і встати на його місце.

ставлення користувача

Покарання сайтів, на які ведуть неприродні беклінки - звичайна практика. Пошуковики зацікавлені в тому, щоб ставлення користувачів до них було позитивним. Формується воно через максимально релевантний пошук, тому співробітники ПС постійно працюють над тим, щоб в ТОПі з'являлися тільки гідні Інтернет-ресурси, які заслуговують на першості.

Якщо сеошник намагається маніпулювати алгоритмами пошуку для отримання пріоритетних позицій, яких сайт насправді не заслуговує, видача стає дружньої для користувачів. Це погано і для пошукача, так як він втрачає авторитетність (і прибуток), і для людини, що запитує інформацію.

Рішення даної проблеми - зниження або виключення з видачі тих, хто грає не за правилами.

Як визначити, що сайт знаходиться в зоні ризику

Просто зайдіть в Інструменти для Веб-майстрів Google, знайдіть "Search Traffic" в навігаційній панелі ліворуч - і ви побачите вкладку "Manual Actions" ( "Заходи, прийняті вручну"). В ідеалі, має відобразитися повідомлення, що спам не розпізнаний. В іншому випадку, у сайту є проблеми.

Існує три типи заходів, які вживаються Гуглом, щодо неприродних посилань:

 • провідних на сайт;
 • вихідних;
 • вхідних посилань, що впливають на видачу.

Саме щодо останніх Гугл вживає заходів. Пошуковик в своїх рекомендаціях відповідає, що він проти самих поганих посилань, а не сайту, на який вони ведуть. Проте, співробітники пошукача натякають, що непогано було б від них позбавити профіль сайту. І, хоча Google дає деякі рекомендації з очищення Інтернет-ресурсу від зовнішнього спаму, все виявляється не так просто.

Далі ми викладаємо докладний мануал по позбавленню від поганих беклінків. Якщо ви зробите всю роботу правильно, то в Інструментах для веб-майстрів зникнуть «Заходи, що вживаються вручну», і ваш сайт перестане бути об'єктом пессимізації.

Збір всіх посилань

Щоб отримати повний список, можна експортувати його з Інструментів веб-майстра, скористатися Majestic SEO, Open Site Explorer і SEMrush. Як тільки ви це зробите, ви побачите свій максимально повний контрольний профіль. Якщо ви користувалися послугами СЕО компаній або оптимізаторів, запитайте у них звіт по лінкбілдінгу. Це допоможе заощадити деякий час і знайти інші посилання, які ви ще не помітили.

оцінка посилань

Тепер, виженете весь список через Screaming Frog або Xenu's Link Sleuth. Перевірте сторінки, які не повертають HTTP статус 200 ok, і позбудьтеся від них. Нам потрібні тільки ті, які залишилися в живих.

На додаток, приберіть все URL сторінок, на яких взагалі немає вихідних посилань. Це істотно скоротить тимчасові витрати, особливо, якщо ваш список дуже великий.

Виявлення спамних посилань

Якщо в списку після проведеної чистки залишилося 500 - 1000 посилань, перегляньте їх і визначте, які з них вважаються поганими. Шукайте сайти, які:

 • не мають вагомих причин, щоб посилатися на вас;
 • не збігаються з тематики;
 • містять контент на іншій мові;
 • погано ранжуються в пошуку;

Зверніть увагу на посилання, які містять комерційний анкор. Вони необов'язково будуть спамние, але можуть стати відправною точкою для подальшого дослідження.

Якщо у вас виявлено понад 1000 беклінків, використовуйте інструменти на зразок Link Detox. Він визначає «поганих» донорів. Зауважимо, однак, що програма близько 10 відсотків нормальних посилань може порахувати шкідливими. Тому по завершенні аналізу пройдіться по списку «поганих» беклінків, знайдених цим інструментом, і перевірте їх руками.

Позбавлення від небажаних посилань

Можливо наступними шляхами:

 • Прибираємо самостійно. Якщо ви маєте доступ до таких посиланнях (напр., В профілях з вашим логіном / паролем), можна прибрати їх своїми силами.
 • Наймаємо когось. Пошукайте людей на біржах фріланса або зверніться в сео-студію.
 • Розсилаємо повідомлення вебмастерам з проханням видалити посилання. Можливо, доведеться заплатити за видалення. Хтось зробить це безкоштовно. У більшості випадків, доведеться надіслати 3 листи кожному з власників сайтів. Знімуть вони беклінки чи ні, в будь-якому випадку, фіксуйте свої спроби в письмовому вигляді. Ця інформація може знадобитися Google, якщо ви будете подавати запит на перегляд вашої ситуації з посиланнями.

Запит в Google

Що ж, ви зробили все, що могли, щоб зняти всі погані посилання. Якщо їх не залишилося зовсім, зняття санкцій повинно пройти легко. Якщо немає, то це буде складніше.

В цілому, Гугл хоче бачити, що ви місяцями працювали над звільненням від небажаних беклінків. 80-100 відсотків з них мають бути зняті. Зазвичай, співробітники ПС входять в положення, якщо деякі екземпляри видалити не вийшло. Але якщо значна їх частина ще існує, варто продовжити роботу.

Решта посилання, не піддалися чищенню, можна ліквідувати ось цим інструментом . Потрібно буде завантажити список в txt файлі Гуглу. Відзначимо, що просто загнати туди все посилання - не вихід. Потрібно спочатку попрацювати над їх видаленням, і все, що не вдалося прибрати, відправити в даний інструмент.

далі, подайте запит в Google з інформацією про те, які посилання ви видалили і пояснення з приводу тих, що не вдалося прибрати. Співробітники ПС захочуть почути наступне:

 • Ви працювали в поті чола;
 • ви провели величезну кількість часу, працюючи над проектом;
 • всі шкідливі посилання зникли (або майже все);
 • якщо вони все ще живі, то чому;
 • ви більше так не будете;
 • ви дуже шкодуєте, що погано себе вели;
 • в кінці можна трохи розплакатися - не зашкодить.

Скільки часу знадобиться для проведення зачистки? Кожен випадок індивідуальний. Можна впоратися за 3 тижні або ж присвятити місяці на боротьбу.

Подобаються статті? Підписуйтесь на розсилку!

Скільки часу знадобиться для проведення зачистки?
Подобаються статті?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью