• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як повністю перевстановити Windows 10 без втрати ліцензії: інструкція

 1. Що краще оптимізація системи або перевстановлення
 2. Відновлення системи
 3. Повернути комп'ютер в початковий стан
 4. Повернутися до попередньої версії Windows 10
 5. Як перевстановити Windows 10 без втрати даних
 6. Копіювання важливих даних
 7. Підготовка завантажувальної флешки / диска
 8. Запуск установки через BIOS / Boot меню
 9. вибір версії
 10. Розбивка / форматування жорсткого диска
 11. Налаштування облікового запису
 12. Чи є різниця між перевстановлення на комп'ютері і ноутбуку
 13. Що робити, якщо після установки, не запускається Windows

Часто операційна система перестає вести себе адекватно? Вирішити проблему можна двома способами: відновити або перевстановити. Часто операційна система перестає вести себе адекватно

Малюнок 1. Візуальний інтерфейс меню повернути комп'ютер в початковий стан

Що краще оптимізація системи або перевстановлення

Коли вінчестер засмічується зайвою інформацією настільки, що працювати на ньому стає неможливо, юзер стає перед вибором підходящої процедури.

Пошукові запити типу «як перевстановити Windows 10» - один з найпопулярніших. Однак починати все-таки краще з більш сприятливих заходів (Малюнок 1).

Відновлення системи

У Windows 10 закладено кілька шляхів її «лікування». Розглянемо два основних способи.

Повернути комп'ютер в початковий стан

Багато хто хоче, щоб ноутбук або ПК знову «літав», як ніби ОС тільки що поставили. Для цього в «десятці» передбачена функція повернення комп'ютера в початковий стан. Запустити її, це як перевстановити Віндовс 10, тільки без необхідності використовувати флешку з дистрибутивом. Почати процедуру можна, зайшовши в меню процедур оновлення та відновлення. Далі - вибираємо, знести чи все старі файли або все-таки зберегти особисті.

Повернутися до попередньої версії Windows 10

Оскільки Windows 10, крім своєї старої версії має кілька офіційних версій і безліч піратських збірок, деякі користувачі прагнуть їх спробувати і не завжди залишаються задоволеними. Якщо це так, ніщо не заважає повернути все як було раніше. Наприклад, в Fall Creators Update, випущеної восени 2017 р передбачений 10-денний термін для пробного тестування з можливістю «відкотитися» до попередньої «десятки» (Малюнок 2).

Як перевстановити Віндовс 10 на ноутбуці? Проробляємо процедуру, описану вище: опинившись в меню відновлення системи, бачимо пункт, що пропонує повернення до попередньої версії ОС. Він присутній протягом ознайомчого терміну. Щоб не втратити новостворені важливі фали, копіюємо їх на диск.

Малюнок 2. Готова збірка операційної системи Windows - Fall Creators Update

Як перевстановити Windows 10 без втрати даних

Але що робити, якщо відновлення не вдається або його результат розчаровує? Доводиться вдаватися до більш радикальних заходів. До речі, багатьох турбує, як перевстановити Windows 10 без втрати даних. Розповімо, як це зробити.

Копіювання важливих даних

Віндовс 10 відрізняється вибірковістю при видаленні інформації під час перевстановлення, але краще застрахуватися. Правила одні для всіх комп'ютерів, хоча багато хто питає, як перевстановити Windows 10 на ноутбуці Asus і т. П. Способів зберегти інформацію сила-силенна - DVD-болванки, флешки, хард-диски, що підключаються через USB, віртуальні диски в інтернеті тощо.

Примітка: Якщо у вас є 2 і більше локальних диска (диск C, диск D), то збережіть необхідні файли в диску D. Форматувати необхідно тільки локальний диск, куди буде ставиться Винда (Малюнок 3).

Також заздалегідь підготуйте паролі, ключі, коди активації до всіх програм, які підлягають інсталяції.

Також заздалегідь підготуйте паролі, ключі, коди активації до всіх програм, які підлягають інсталяції

Малюнок 3. Зовнішній вигляд жорстких дисків з встановленою ОС

Підготовка завантажувальної флешки / диска

Маючи дистрибутив системи, нескладно створити відповідну версію, з якої ОС буде завантажуватися, якщо на вінчестері комп'ютера її немає. До попереднім версіям Віндовс є безліч програм від сторонніх розробників, що дозволяють створювати завантажувальні носії (Малюнок 4).

Для «десятки» таку утиліту підготував сам «Майкрософт». Вона називається Installation Media Creation Tool. Перед тим як повністю перевстановити windows 10, можна скачати її з офіційною сторінки.

Малюнок 4. Інтерфейс при потрібно створити носія

Запуск установки через BIOS / Boot меню

Припустимо, Віндовс взагалі відсутній на комп'ютері, або ж вона перестала завантажуватися. В цьому випадку завантаження відбувається через БІОС (або UEFI - систему, наявну за замовчуванням на більш сучасних комп'ютерах). В меню джерел завантаження (Boot) вибираємо - диск або флешку (Малюнок 5).

В BIOS / UEFI можна потрапити і при функціонуючій системі. Для цього в меню додаткових параметрів перезавантаження вибираємо пункт з параметрами вбудованого ПО (а це і є БІОС). Як перевстановити Віндовс 10 на комп'ютері з його допомогою, розбереться навіть дитина.

Малюнок 5. Вибір завантажувального пристрою в налаштуваннях BIOS

вибір версії

Є різні версії ОС: Home, Pro, Enterprise, Education, Mobile, а також Mobile Enterprise. Назви говорять самі за себе. Ті варіанти, в назві яких значиться «мобайл», призначені для смартфонів і планшетів, інші - для комп'ютерної «класики». Хоум-версія, використовує браузер Edge, «распароліть» можна за допомогою голосу, з його ж допомогою можна вводити команди.

Про-версія «заточена» під дрібний бізнес, працює з хмарними сервісами, має функції шифрування даних та оновлення програмного забезпечення ділового характеру. «Ентерпрайз» розрахована вже для використання в великих організаціях (зручна інтеграція в корпоративні мережі та ін.).

«Ед'юкейшн», навпаки, позбавлена ​​від всіх цих «надмірностей» (Малюнок 6). Загалом, перед тим як перевстановити Віндовс 10 через БІОС, краще відразу визначитися, яких можливостей ми очікуємо від «вінди».

Загалом, перед тим як перевстановити Віндовс 10 через БІОС, краще відразу визначитися, яких можливостей ми очікуємо від «вінди»

Малюнок 6. Вибір доступного варіанту версії ОС Windows 10

Розбивка / форматування жорсткого диска

Всі знають, що розміщувати систему і зберігати дані краще на різних дисках. Точніше, в різних розділах одного вінчестера. У «десятці» розбивку пам'яті можна виконувати як на етапі установки, так і після. Нас цікавить перший варіант.

Під час інсталяції ОС запитує, де їй розміститися.

Примітка: Найкраще вказати те місце, де стоїть старий варіант операційки.

Можна видалити його, перетворивши в незайняте простір, з якого і сформувати розділ потрібного обсягу. Місце, що залишилося також можна ділити на потрібну кількість розділів.

Форматування видаляє всі дані з тієї частини пам'яті, до якої воно застосовується. Перед тим як перевстановити Windows 10 через bios, потрібно мати на увазі один момент. Якщо «десятка» повинна змінити, наприклад, «сімку», а ключа до неї немає, краще ставити нову ОС поверх старої, без форматування. Інакше доведеться добувати ключ.

Налаштування облікового запису

Щоб персоналізувати систему, для неї можна створити облікові записи. Розібравшись, як швидко перевстановити Windows 10 і провівши всю процедуру, потрібно зайти в управління параметрами системи, де і буде відповідне меню.

Просто слідуємо вказівкам. Якщо треба, придумуємо пароль, робимо підказку для нього і завершуємо процедуру. Якщо комп'ютер призначений для загального користування, наприклад, в навчальному закладі, можна додавати користувачів без створення облікових записів.

Малюнок 7. Візуальний інтерфейс операційної системи Windows 10

Чи є різниця між перевстановлення на комп'ютері і ноутбуку

Принципової різниці між установкою «десятки» на ноутбук або комп'ютер немає. Наведені вище рекомендації щодо того, як перевстановити Windows 10 без втрати файлів, справедливі як для портативних, так і для стаціонарних пристроїв.

Що робити, якщо після установки, не запускається Windows

Не варто панікувати. Насамперед потрібно перезавантажитися, можливо система зможе сама впоратися з проблемою. Якщо немає, тоді приготуйтеся до процедури «лікування» за допомогою флешки з дистрибутивом.

Після завантаження, буде запропоновано відновлення або установка. Пробуємо перший варіант. Далі відкриється список різних процедур, з яких вибираємо найбільш підходящу. Швидше за все, система сама виявить помилку.

Якщо ж ні, варто пошукати більш надійну версію, ніж той, що ви отримали, прийнявши пропозицію перевстановити Windows 10 через інтернет безкоштовно.

Як перевстановити Віндовс 10 на ноутбуці?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью