• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як підключити і самому налаштувати Wi-Fi роутер

Доброго часу доби Доброго часу доби.

Для того щоб удома можна було організувати бездротову Wi-Fi мережу і дати доступ в інтернет всім мобільних пристроїв (ноутбуків, планшетів, телефонів та ін.) - потрібен роутер (про це вже навіть багато починаючі користувачі в курсі). Правда, не всі наважуються самостійно підключити його і налаштувати ...

Насправді це під силу більшості (не беру до уваги виняткові випадки, коли інтернет-провайдер створює такі «нетрі» зі своїми параметрами для доступу до мережі інтернет ...). У цій статті спробую відповісти на всі найчастіші запитання, які чув (і чую) при підключенні і налаштуванні Wi-Fi роутера. Отже, приступимо ...

1) Який роутер мені потрібен, як його вибрати?

Мабуть, це перше питання, яке собі задають користувачі, які хочуть організувати вдома бездротову Wi-Fi мережу. Я б почав це питання з простого і важливого моменту: а які послуги надає ваш інтернет-провайдер (IP-телефонію або інтернет-телебачення), на яку швидкість інтернету ви розраховуєте (5-10-50 Мбіт / с?), І за яким протоколу ви підключені до мережі інтернет (наприклад, зараз популярні: PPTP, PPPoE, L2PT).

Тобто функції роутера почнуть вимальовуватися самі собою ... А взагалі, тема ця досить велика, тому, я рекомендую вам ознайомитися з однією з моїх статей:

А взагалі, тема ця досить велика, тому, я рекомендую вам ознайомитися з однією з моїх статей:

пошук і вибір роутера для будинку - https://pcpro100.info/vyibor-routera-kakoy-router-wi-fi-kupit-dlya-doma/

2) Як підключити роутер до комп'ютера?

Будемо вважати роутер і комп'ютер у вас вже є (і кабель від інтернет-провайдера теж прокладений і функціонує на ПК, правда, поки без роутера 🙂).

Як правило, в комплектації до безпосередньо самого роутера, йдуть блок живлення і мережевий кабель для підключення до ПК (див. Рис. 1).

Мал. 1. Блок живлення і кабель для підключення до комп'ютера.

До речі, зверніть увагу, що на задній стінці роутера є кілька гнізд для підключення мережевого кабелю: один WAN порт і 4 LAN (кількість портів залежить від моделі роутера. У найпоширеніших домашніх роутерах - конфігурація, як на рис. 2).

2)

Мал. 2. Типовий вид роутера ззаду (TP Link).

Інтернет-кабель від провайдера (який раніше, швидше за все, був підключений до мережевої карти ПК) необхідно підключити до синього порту роутера (WAN).

Кабелем ж, який йде в комплекті з роутером, потрібно з'єднати мережеву карту комп'ютера (куди раніше був підключений інтернет-кабель провайдера) з одним з LAN портів роутера (див. Рис. 2 - жовті порти). До речі, таким чином можна підключити ще кілька комп'ютерів.

Важливий момент! Якщо комп'ютера у вас немає, то з'єднати мережевим кабелем LAN порт роутера можна з ноутбуком (нетбуком). Справа в тому, що первинне налаштування роутера краще (а в деяких випадках, інакше неможливо) здійснювати по провідному з'єднанню. Після того, як вкажіть всі основні параметри (налаштуєте бездротове з'єднання Wi-Fi) - то мережевий кабель можна буде відключити від ноутбука, і далі працювати по Wi-Fi.

Як правило, з підключенням кабелів і блоків живлення питань не виникає. Будемо вважати, що пристрій у вас підключено, і світлодіоди на ньому почали моргати :).

3) Як увійти в налаштування роутера?

Напевно, це ключове питання статті. У більшості випадків, робиться це досить просто, але іноді ... Розглянемо весь процес по порядку.

За замовчуванням, в кожної моделі роутера є свою адресу для входу в настройки (а так же логін і пароль). У більшості випадків він однаковий: http://192.168.1.1/, правда, є винятки. Наведу кілька моделей:

 • Asus - http://192.168.1.1 (Логін: admin, Пароль: admin (або пусте поле));
 • ZyXEL Keenetic - http://192.168.1.1 (Логін: admin, Пароль:-1234);
 • D-LINK - http://192.168.0.1 (Логін: admin, Пароль: admin);
 • TRENDnet - http://192.168.10.1 (Логін: admin, Пароль: admin).

Важливий момент! З точністю на 100% неможливо сказати, яку адресу, пароль і логін будуть у вашого пристрою (навіть незважаючи на наведені вище мною марки). Але в документації до вашого роутеру ця інформація обов'язково вказана (швидше за все, на першій або останній сторінки інструкції користувача).

Але в документації до вашого роутеру ця інформація обов'язково вказана (швидше за все, на першій або останній сторінки інструкції користувача)

Мал. 3. Введення логіна і пароля для доступу до налаштувань роутера.

Для тих, у кого не вийшло увійти в налаштування роутера, є непогана стаття з розібраними причинами (чому таке могло статися). Рекомендую скористатися порадами, посилання на статтю нижче.

Як зайти по 192.168.1.1? Чому не заходить, основні причини - https://pcpro100.info/kak-zayti-na-192-168-1-1-pochemu-ne-zahodit-osnovnyie-prichinyi/

Як зайти в налаштування Wi-Fi роутера (покроково) - https://pcpro100.info/kak-zayti-v-nastroyki-routera/

4) Як налаштувати підключення до інтернет в Wi-Fi роутер

Перш ніж розписувати ті чи інші настройки, тут слід зробити невелику виноску:

 1. Перше - навіть роутери з одного модельного ряду можуть бути з різними прошивками (різні версії). Від прошивки залежить меню налаштувань, тобто то що ви побачите, коли зайдіть за адресою налаштувань (192.168.1.1). Так само від прошивок залежить і мову налаштувань. У своєму прикладі нижче, я покажу настройки популярної моделі роутера - TP-Link TL-WR740N (настройки англійською мовою, але розібратися в них не так складно. Зрозуміло, російською мовою налаштувати ще простіше).
 2. Налаштування роутера будуть залежати від організації мережі у вашого інтернет провайдера. Для настройки роутера, вам необхідна інформація по підключенню (логін, пароль, IP-адреси, тип підключення та ін.), Зазвичай, все що потрібно міститься в договорі на інтернет-підключення.
 3. З вищенаведених причин - не можна дати універсальних інструкцій, який підійдуть на всі випадки життя ...

У різних інтернет провайдерів різний тип підключення, наприклад в Megaline, ID-Net, ТТК, МТС та ін. Використовується підключення PPPoE (я б назвав його найпопулярнішим). До того ж, воно забезпечує більш високу швидкість.

При підключенні PPPoE для доступу в інтернет, Вам необхідно знати пароль і логін. Іноді (як наприклад, у МТС) використовується PPPoE + Static Local: доступ до інтернету буде здійснений, після введення пароля і логіна для доступу, локальна мережа налаштовується окремо - будуть потрібні: IP-адреса, маска, шлюз.

Установки (на приклад PPPoE, див. Рис. 4):

 1. Необхідно відкрити розділ «Network / WAN«;
 2. WAN Connection Type - вказуємо тип з'єднання, в даному випадку PPPoE;
 3. PPPoE Connection: Username - вказуєте логін для доступу до інтернету (вказано в вашому договорі з інтернет-провайдером);
 4. PPPoE Connection: Password - пароль (аналогічно);
 5. Secondary Connection - тут або нічого не вказуємо (Disabled), або, наприклад, як в МТС - вказуємо Static IP (залежить від організації вашої мережі). Зазвичай, даний пункт налаштувань впливає на доступ до локальної мережі вашого інтернет-провайдера. Якщо вона вам не потрібно, можна особливо і не переживати;
 6. Connect on Demand - встановити інтернет з'єднання в разі потреби, наприклад, якщо користувач звернувся до інтернет-браузеру і запитує сторінку в інтернеті. До речі, зверніть увагу, що є графа нижче Max idle Time - це час, після якого роутер (якщо він простоює) бидет відключатися від мережі інтернет.
 7. Connect Automatically - виробляти з'єднання з інтернетом автоматично. На мій погляд, оптимальний параметр, його і потрібно вибрати ...
 8. Connect Manually - проводити підключення до інтернет вручну (незручно ...). Хоча деяким користувачам, наприклад, якщо лімітуються трафік - цілком можливо, що даний тип буде найоптимальнішим, дозволяючи їм контролювати ліміт трафіку і не йти в мінус.

Мал. 4. Налаштування PPPoE з'єднання (МТС, ТТК і ін.)

Так само варто звернути увагу на вкладку Advanced (розширені) - в ній можна задати DNS (вони іноді необхідні).

Так само варто звернути увагу на вкладку Advanced (розширені) - в ній можна задати DNS (вони іноді необхідні)

Мал. 5. Вкладка Advanced в роутері TP Link

Ще один важливий момент - багато інтернет-провайдери прив'язують ваш MAC-адресу мережевої карти і не дозволяють отримати доступ до інтернету, якщо MAC-адресу помінявся (прим. У кожної мережевої плати свій унікальний MAC-адресу).

Сучасні роутери можуть легко емулювати потрібний MAC-адресу. Для цього потрібно відкрити вкладку Network / MAC Clone і натиснути кнопку Clone MAC Address.

Так само як варіант, можна повідомити свій новий MAC-адресу інтернет провайдеру, і вони його розблокують.

Примітка. MAC-адреса являє собою приблизно таку строчку: 94-0C-6D-4B-99-2F (див. На рис. 6).

Мал. 6. MAC адреса

До речі, наприклад в «Біллайн» тип з'єднання не PPPoE, а L2TP. Сама по собі настройка проводиться аналогічним чином, але з деякими застереженнями:

 1. Wan Connection Type - тип з'єднання потрібно вибрати L2TP;
 2. Username, Password - вводите дані, які надав вам провайдер інтернету;
 3. Server IP-address - tp.internet.beeline.ru;
 4. зберігаєте настройки (роутер повинен перезавантажитися).

Мал. 7. Налаштування L2TP для Біллайн ...

П рімечаніе. Власне, після введених налаштувань і перезавантаження роутера (якщо ви все зробили правильно і ввели саме ті дані, які потрібні), у вас в ноутбуці (комп'ютері), який ви підключили через мережевий кабель - повинен з'явитися інтернет! Якщо це так - залишилася справа за малим, налаштувати бездротову Wi-Fi мережу. В наступному кроці, це і зробимо ...

5) Як налаштувати бездротову Wi-Fi мережу в роутері

Налаштування бездротової Wi-Fi мережі, в більшості випадків, зводиться до вказівкою імені мережі і пароля для доступу до неї. Як приклад покажу все той же роутер (правда, візьму російську прошивку, щоб показати і російська і англійська варіанти).

Спочатку потрібно відкрити розділ Wireless (бездротова мережа), див. Рис. 8. Далі задаєте такі настройки:

 1. Ім'я мережі - то назва, яке ви будете бачити при пошуку і підключенні до Wi-Fi мережі (вказуйте будь);
 2. Регіон - можна вказати «Росія». До речі, у багатьох роутерах навіть і немає такого параметра;
 3. Ширина каналу, Канал - можна залишити Авто і нічого не міняти;
 4. Збережіть налаштування.

Мал. 8. Налаштування Wi-Fi бездротової мережі в роутера TP Link.

Далі необхідно відкрити вкладку «Захист бездротової мережі«. Багато хто недооцінює цей момент, але ж якщо не захистити мережу паролем - то їй зможуть користуватися всі ваші сусіди, тим самим, знижуючи вашу швидкість мережі.

Рекомендується вибрати захист WPA2-PSK (вона на сьогоднішній день забезпечує одну з найкращих захистів бездротової мережі, див. Рис. 9).

 • Версія: можна не міняти і залишити автоматичну;
 • Шифрування: так само, автоматичне;
 • Пароль PSK - це пароль для доступу до вашої Wi-Fi мережі. Рекомендую вказати щось таке, що важко підібрати звичайним перебором, або випадково вгадавши (ніяких 12345678!).

Мал. 9. Завдання типу шифрування (безпека).

Ви зберегли і перезавантаження роутера, ваша бездротова Wi-Fi мережу повинна почати працювати. Тепер можна налаштувати підключення на ноутбуці, телефоні і інших пристроях.

6) Як підключити ноутбук до бездротової мережі Wi-Fi

Як правило, якщо роутер правильно налаштований, проблем з налаштуванням і доступом до мережі в Windows виникнути не повинно. І робиться таке підключення за пару хвилин, не більше ...

Спочатку клацаєте мишкою по значку Wi-Fi в треї поряд з годинником. У вікні зі списком знайдених Wi-Fi мереж, виберіть свою і введіть пароль для підключення (див. Рис. 10).

10)

Мал. 10. Вибір Wi-Fi мережі для підключення ноутбука.

Якщо пароль до мережі ввели вірно - ноутбук встановить зв'язок і ви зможете почати користуватися інтернетом. Власне, на цьому настройка завершена. Для тих у кого не вийшло, нижче приведу кілька посилань на типові проблеми.

Ноутбук не підключається до Wi-Fi (не знаходить бездротові мережі, немає доступних підключень) - https://pcpro100.info/noutbuk-ne-podklyuchaetsya-k-wi-fi-ne-nahodit-besprovodnyie-seti/

Проблеми з Wi-Fi в Windows 10: мережу без доступу до інтернету - https://pcpro100.info/error-wi-fi-win10-no-internet/

Good Luck 🙂

Який роутер мені потрібен, як його вибрати?
Мбіт / с?
Як увійти в налаштування роутера?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью