• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як перевстановити Windows 10

 1. Створення завантажувальної флешки для чистої установки Windows 10
 2. Чистий установка Windows 10
 3. Завантаження комп'ютера з інсталяційного носія
 4. Установка операційної системи Windows 10

Перевстановлення операційної системи Windows 10 може здійснюватися двома способами: за допомогою скидання до заводської версії або начисто. Перший варіант ми розглянули детально в окремій статті . Він має на увазі відкат «десятки» до початкового стану - по суті, повну переустановку, але з можливістю при бажанні зберегти призначені для користувача файли.

У даній статті ми розглянемо спосіб переустановлення системи начисто, з повним форматуванням жорсткого диска в її ході або також з можливістю збереження особистих файлів на окремому розділі. Чистий установка Windows 10 , На наш погляд, має деяку перевагу перед відкотом. Система не зберігає ніяких особистих налаштувань, але при цьому вона займає менше місця, ніж при скиданні (тому що не зберігає попередню установку в папці Windows.Old), швидше встановлюється і, як правило, працює трохи швидше і стабільніше. У той же час установка «десятки» начисто має на увазі створення завантажувальної флешки. Благо, її зробити зовсім не складно - у Microsoft для цих цілей випущена спеціальна програма, яка повністю автоматизує цей процес.

Перед записом установочного USB накопичувача на всякий випадок треба уточнити параметри своєї операційної системи Windows 10: її версію (Home або Pro) і розрядність (32 або 64 біт). Зробити це можна так:

 1. Клікнути правою клавішею миші на меню Пуск.
 2. Вибрати пункт «Система».
 3. У вікні параметрів подивитися випуск і тип системи.

У вікні параметрів подивитися випуск і тип системи

Можливий такий варіант, коли в даний момент у вас встановлена 32-розрядна операційна система Windows 10, але при цьому процесор x64. В такому випадку на комп'ютер можна встановити і 64-розрядну систему. Це слід зробити, якщо розмір оперативної пам'яті комп'ютера (виглядає в цьому ж вікні - пункт «Встановлена ОЗУ») становить 4 ГБ або більше. Якщо ОЗУ менш 3ГБ, то ставити треба обов'язково версію x32.

Видаляти дані з жорсткого диска або форматувати його не потрібно! Все це можна зробити в процесі установки, точно також, як і зберегти окремо існуючий розділ з особистими файлами.

Створення завантажувальної флешки для чистої установки Windows 10

Тепер перейдемо до запису файлів Windows 10 на флешку. Для цього нам знадобиться власне сам USB накопичувач об'ємом не менше 4 Гб. Вставляємо його в комп'ютер, а самі вирушаємо на за утилітою для створення інсталяційного носія «десятки». На зазначеній по посиланню сторінці вибираємо синю кнопку «Завантажити засіб зараз», а потім запускаємо завантажений файл MediaCretionTool.

У свій час при запуску утиліти MediaCreationTool спостерігалася помилка 80072f76 0x20017. Вона була пов'язана з «косяками» виключно на стороні Microsoft і виникала повсюдно по всьому світу аж з вересня по грудень 2017 року. На даний момент проблема вирішена, але в таких випадках для скачування образу Windows 10 з офіційного сайту можна використовувати «милиця». Завантажити десятку можна безпосередньо, замінивши в браузері агент користувача на Apple Safari. Там все просто: натискаємо F12 в браузері Edge - далі переходимо у вкладку «Емуляція» - міняємо рядок агента користувача на «Apple Safari (iPad)» - завантажуємо потрібні образи з (більш докладно описано англійською). Якщо ж доступу до браузеру Edge у вас немає через остутствия Windows 10 де-небудь і ви зважитеся довіритися мені (до речі, абсолютно марно - бо довіряти не можна нікому в інтернеті), то ось тут у мене є в хмарному сховищі Mega з найостаннішими на грудень 2017 року версіями Windows 10: 32 біт і 64 біт. Скажу відразу, скачування звідти, найімовірніше, буде повільним. Швидше скористатися способом з офіційним сайтом і зміною агента в браузері. Після скачування ISO образу з Windows 10 будь-яким з описаних способів потрібно буде зробити системну флешку з даного інсталяційного образу. Це можна зробити за допомогою утиліти.

Після цього може пройти якийсь час і запуститься «Програма установки Windows 10». Спочатку вона виконає підготовку, а потім запропонує прийняти умови ліцензії. На наступному етапі користувачеві задається питання про те, що він хоче зробити. Нам потрібно «Створити інсталяційний носій». Далі вибираємо мову, архітектуру (32 або 64 біт) і випуск. Якщо перевстановлення Windows планується на цьому ж комп'ютері, то найбільш оптимальний варіант програмою вже обраний (галочка на пункті «Використовувати рекомендовані параметри для цього комп'ютера»). Потім вибираємо носій - USB. Ну і на наступному кроці потрібно вказати, яку саме флешку ми будемо використовувати для запису. Зверніть увагу, що вся інформація на ній буде видалена!

Після цього почнеться завантаження Windows 10. Залежно від швидкості інтернет з'єднання цей етап може виявитися найтривалішим - під час нього з серверів «Майкрософт» скачується інсталяційний образ операційної системи вагою близько 3 ГБ. Потім завантаження деякий час перевіряється і починається створення носія Windows 10. Після його закінчення програма повідомляє нам, що USB-пристрої флеш-пам'яті готово, а потім, видаливши непотрібні більш дані, закривається.

Утиліта MediaCreationTool лише запускається, але не встановлюється на комп'ютер, тому після її використання немає необхідності її видаляти.

Чистий установка Windows 10

Ось ми і готові до повної перевстановлення Windows 10. Про всяк випадок перевірте, чи всі необхідні особисті файли скопійовані з комп'ютера на знімні носії і перезавантажте систему.

Завантаження комп'ютера з інсталяційного носія

Тепер наше завдання не дати машині завантажитися з жорсткого диска, а змусити її зробити завантаження з нашої настановної флешки. Для цього в момент, коли система стартує і повідомляє про можливість вибору методів завантаження, треба натиснути кнопку, відповідальну за Boot Menu (або Boot Agent, SetUp) - вибір варіантів завантаження (для надійності натискати краще кілька разів). На зображенні нижче вказано, що в даному конкретному випадку натискати треба на F12. Кнопки виклику завантажувального меню розрізняються залежно від виробника ноутбука або материнської плати комп'ютера. Зазвичай це F12, але бувають і інші варіанти: F8, F9, F11, Esc і так далі.

Якщо все було зроблено вірно, то система запропонує нам варіант, з якого носія повинен бути завантажений комп'ютер. Треба вибрати свою флешку і натиснути Enter. На малюнках нижче представлені два можливих варіанти описуваних подій. Іноді при натисканні функціональної кнопки (наприклад, F9 на ноутбуках Asus) відразу ж починається завантаження з флешки без появи списку вибору. Оскільки виробників комп'ютерів безліч, то і способів старту установки Windows 10 з флешки занадто багато, щоб продемонструвати всі. Якщо щось залишається незрозумілим, не соромтеся задавати питання в формі коментарів під статтею.

Якщо щось залишається незрозумілим, не соромтеся задавати питання в формі коментарів під статтею

Установка операційної системи Windows 10

Після того як комп'ютер завантажився з настановної флешки на екрані з'являється логотип Windows 10 і через деякий час починається установка. Якщо треба, міняємо встановлений за замовчуванням мову, формат часу і грошових одиниць, а також розкладку клавіатури. Потім натискаємо «Встановити».

Незабаром з'являється вікно активації Windows 10. Вибираємо пункт «У мене немає ключа продукту». Якщо система у вас вже була активована на даному комп'ютері, то вона автоматично отримає активацію після установки.

Далі вибираємо версію Home або Pro. Вибирати треба ту, яка була у вас раніше вже встановлена. Саме для цього ми перевіряли випуск Windows 10 на самому початку.

Приймаємо умови ліцензії і натискаємо «Далі».

Вибираємо тип установки «Вибіркова: тільки установка Windows (для досвідчених користувачів)».

Вибираємо тип установки «Вибіркова: тільки установка Windows (для досвідчених користувачів)»

Перед нами з'являється список існуючих розділів жорсткого диска. Якщо ви хочете зберегти якийсь розділ з особистими файлами, залишайте його, інші розділи видаляємо. Для цього треба виділити розділ кліком миші і натиснути «Видалити». На цьому етапі можна створити два або три розділи потрібного розміру (наприклад, один під Windows 10 і програми, другий - під особисті файли), але ми рекомендуємо залишати один розділ, тобто видаляти все, що є. Справа в тому, що для окремого зберігання особистих файлів краще використовувати другий фізичний жорсткий диск, а не окремий том на вже існуючому.

Встаємо на «незайняте простір на диску ...» і натискаємо «Далі».

Починається перевстановлення Windows 10 начисто. Вона має п'ять етапів: копіювання, підготовка, установка компонентів, потім оновлень, ну і нарешті завершення.

Після цього комп'ютер перезавантажується і триває первинна самонастройка встановленої операційної системи: запускаються служби, йде підготовка пристроїв і т.д.

Потім система пропонує нам вибрати країну, де ми знаходимося і розкладку клавіатури.

Пропонується додати другу розкладку. Говорячи строго, мається на увазі третя розкладка - англійська завжди встановлюється за умовчанням, другу (російську) ми вже вибрали на попередньому етапі, тепер можна поставити третю, наприклад, німецьку, французьку або фінську. Цей пункт в разі непотрібності пропускаємо.

Після цього система перевіряє підключення до інтернету і наявність оновлень. Якщо на комп'ютері немає проводового підключення, але є адаптер Wi-Fi, то пропонується підключитися до наявної бездротової мережі.

Потім можна здійснити вхід в, щоб використовувати його замість традиційної локальної облікового запису Windows. Якщо аккаунта немає, його можна створити. Для цього знадобиться адреса електронної пошти та пароль. Переваги входу в систему з обліковим записом «Майкрософт» полягає в автоматичній синхронізації Некото ваших даних і файлів. Ми ж розглянемо варіант створення автономної облікового запису. Вибираємо відповідний пункт внизу зліва.

Тепер вводимо ім'я користувача, а потім придумуємо пароль (можна пропустити - тоді пароля не буде). Якщо вхід в систему буде захищений паролем, то, щоб не вводити його кожного разу, можна придумати 4-значний пін-код. Вводимо, підтверджуємо, натискаємо ОК. Особливо зручна ця опція для тих, хто входить в Windows 10, використовуючи обліковий запис Microsoft. Цей крок можна пропустити (кнопка «Відкласти»).

Тепер нам треба вибрати параметри конфіденційності. Ті, хто бояться стеження з боку Microsoft (американської влади, світової закуліси і т.д.), можуть вимкнути всі пункти. Ми ж рекомендуємо відключити тільки «Розпізнавання мови» - ця функція все одно поки не працює російською мовою.

Після цього система ще трохи поспілкується з нами ( «Привіт», «Триває підготовка для Вас», «Це може зайняти кілька хвилин», «Давайте почнемо!») І запуститься - з'явиться робочий стіл.

») І запуститься - з'явиться робочий стіл

Цілком можливо, що, як і на картинці, ви побачите повідомлення про пошук відеодрайвера. Він буде встановлений автоматично, але до цього часу дозвіл екрана буде виглядати незвично: нечітко, з великими елементами. Не треба лякатися цього. Тут же буде поставлено питання про те, чи дозволити «іншим комп'ютерам в цій мережі виявляти ваш ПК». Якщо ви підключені до інтернету вдома або на роботі, сміливо відповідайте «Так», якщо в соціальній мережі, то немає. Щоб було простіше зрозуміти, про що мова, повідомляємо, що це питання - аналог ось такого установчого повідомлення з часів Windows 7.

Щоб було простіше зрозуміти, про що мова, повідомляємо, що це питання - аналог ось такого установчого повідомлення з часів Windows 7

Відразу ж після першого запуску свіжовстановленому Windows 10 рекомендуємо перевірити доступні оновлення операційної системи. Для цього треба зайти в інструмент «Параметри» (значок шестерінки в меню Пуск), виберіть пункт «Оновлення та безпеку», після чого натисніть «Перевірка наявності оновлень». Далі паралельно з процесом завантаження оновлень ОС можна приступити до установки необхідних програм. До речі, це дуже зручно зробити за допомогою сайту Ninite.com (це не реклама - просто дійсно зручно). Там можна галочками вибрати всі необхідні вам програми і одним разом завантажити установник (кнопка «Get Your Ninite»), який після запуску поставить їх в систему без всяких непотрібних питань і, головне, без будь-яких спам-доповнень.

По завершенні всього рекомендуємо провести дефрагментацію - система має потребу в ній після установки великої кількості програм і оновлень. От і все. Windows 10 переінстальовано начисто і повністю готова до роботи.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью