• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як перевірити швидкодію комп'ютера: три способи

 1. Навіщо потрібна перевірка?
 2. Як це зробити?
 3. перший спосіб
 4. другий спосіб
 5. третій спосіб

Всім привіт! Багато власників ПК нерідко ловлять себе на думці, що їх машина працює недостатньо швидко, так би мовити «підвисає».

У такому випадку варто протестувати свого «залізного друга» і виявити причину такої поведінки. Сьогодні я розповім вам, як перевірити швидкодію комп'ютера. Але спочатку давайте вирішимо, для чого це потрібно робити.

Навіщо потрібна перевірка?

Витрачати дорогоцінний час на тести слід по ряду причин:

 • Перевірка дозволить вам зрозуміти, які завдання ваш комп'ютер здатний виконати легко, а які йому даються складно.
 • Якщо ви збираєтеся придбати новий ПК або ноутбук, то користуючись підсумками перевірки, ви зможете підібрати найбільш підходящу модель, яка буде відповідати всім вашим запитам.
 • Ви дізнаєтеся, які з компонентів працюють повільно, і під час апгрейда зможете їх замінити.
 • Чи зможете порівняти характеристики вашого компа з ПК когось із друзів і дізнатися, чий ПК найбільш потужний.

Чи зможете порівняти характеристики вашого компа з ПК когось із друзів і дізнатися, чий ПК найбільш потужний

Як це зробити?

Добре, перевірка швидкодії - дуже потрібна і важлива справа, але як дізнатися швидкість, як її можна виміряти? Для того щоб дізнатися швидкість компа, вам буде потрібен ПК з встановленою на ньому системою Windows, звичайний набір додатків цієї ОС і мої інструкції, які я опишу нижче.

Здійснити перевірку можна за допомогою трьох простих способів:

 1. за допомогою індексу рівня продуктивності Windows;
 2. за допомогою диспетчера задач Windows, який вже повинен бути знаком вам;
 3. заснований на використанні спеціальних програм.

Розглянемо кожен з них детальніше.

перший спосіб

В ОС Windows є одна вкрай корисна службова програма під назвою «Індекс продуктивності». Ця програма виробляє виміри показників вашого ПК, показує оцінку кожного і, звичайно ж, в загальному оцінює продуктивність системи. При цьому розмір загального показника не перевищує найменший показник серед елементів.

В 7, 8 версії Віндовс і Вісті в Панелі управління вам потрібен розділ «та знаряддя» (в виндовс xp продуктивність таким чином перевірити не можна).

В 7, 8 версії Віндовс і Вісті в Панелі управління вам потрібен розділ «та знаряддя» (в виндовс xp продуктивність таким чином перевірити не можна)

Якщо говорити про 7-ий версії: максимальна оцінка 7.9, середня - від 3.5 до 5. Якщо індекс рівня продуктивності більше п'яти, то ви можете ні про що не турбуватися. Однак якщо показники нижче оцінки «3.5», то ваш ПК слід або замінити на новий, або зробити апгрейд старого (що буде набагато дешевше).

В Вісті максимум становить 5.9, а в 8-ке - 9.9.

У Windows 8.1 і 10 перевірка продуктивності здійснюється за допомогою програмної оболонки PowerShell. Щоб її відкрити в пошуковому рядку на стартовому екрані напишіть «PowerShell», в результатах пошуку натисніть правою кнопочкою мишки на іконку знайденої утиліти і виберіть в контекстному меню рядок «Запуск від імені адміністратора».

У програмі Windows PowerShell напишіть winsat formal і натисніть Enter. В результаті цих дій ви побачите наступне:

Є одна невелика особливість: якщо ви робите тест на ноутбуці, то необхідно, щоб він був підключений до мережі 220В, інакше програма видасть помилку.

Весь процес може зайняти кілька хвилин, а результат буде збережений тут:
C: \ Windows \ Performance \ WinSAT \ DataStore \ ... Formal.Assessment (Recent) .WinSAT.xml.

У програмі Windows PowerShell без прав адміністратора здійснити тестування системи не можна, можна тільки подивитися оцінки продуктивності, виставлені в результаті попереднього тесту. Для цього пропишіть «Get-CimInstance Win32_WinSAT» і натисніть Enter. В результаті ви побачите:

другий спосіб

Якщо ви хочете мати гранично точне уявлення про те, яка швидкість вашої системи, то цей метод буде вам найбільш зручний. Головна його перевага перед вищеописаним полягає в тому, що він здатний продемонструвати не тільки те, наскільки швидкий сам комп, але і те, яку швидкість мають окремі його елементи.

Для визначення якості роботи цим способом, необхідно виконати наступні дії:

 1. Одночасно натиснути клавіші Alt, Ctrl, Delete.
 2. Клікнути на «Диспетчер завдань».
 3. У диспетчері завдань вибрати вкладку під назвою «Продуктивність».

У «Продуктивності» ви побачите, наскільки повноцінно функціонує ваш комп. Якщо рівень якості його роботи є недостатнім, то ви можете спробувати модернізувати свою машину.

Графіки дозволяють визначити, з чим пов'язана повільна робота ПК: із завантаженням процесора або з нестачею оперативної пам'яті. Зелена лінія свідчить про відмінну роботу, жовта - про допустимий рівень, а ось, якщо лінія червона, тоді терміново необхідно вживати заходів.

третій спосіб

Даний метод полягає в використанні спеціальних програм. Є спеціальні програми, які створені спеціально для того, щоб збирати дані про стан комп'ютера.

Тут просто купа всіляких тестів, чисел та інформації. За допомогою даних продуктів ви можете отримати самі вичерпні дані про швидкодію вашого ПК. Які ж це програми? Ось список тих, якими хоч раз користувався я:

Everest. Створена в першу чергу для проведення аналізу конфігурації ПК, проте дає велику кількість різних тестів.

SiSoftware Sandra. На даний момент найбільш оптимальний варіант, якщо ви хочете протестувати рівень працездатності.

3Dmark. Його основна спеціалізація - тестування комп'ютерних відеокарт. Складається з величезної кількості різних тестів текстурізаціі, роботи з 3-мірним моделюванням і т.д. Є і комплексний варіант тестування, що нагадує відеогру, в яку граєте не ви, а програма. В ході своєї роботи вона дає оцінку стабільності функціонування відеокарти під час значних навантажень, вимірює частоту кадрів.

PCMark. Це легкий софт, призначений для обмеженого використання. Служить лише для перевірки швидкодії. Дозволяє виконати інтегральне тестування будь-якого компонента ПК. Головна особливість полягає в наявності можливості порівняти продуктивність власного компа із середнім коефіцієнтом по світу.

Ці програми ви можете завантажити на офіційних Інтернет-ресурсах їх розробників в режимі онлайн.

На додаток до цієї статті рекомендую ознайомитися ще ось з цими постами:

 1. Як збільшити працездатність комп'ютера
 2. Програми для очищення і оптимізації windows
 3. Програми для прискорення комп'ютера

Ну ось, власне і все, дорогі друзі! В кінці хотів би розповісти вам про навчальному курсі, ефективність якого я зміг «перевірити» на собі. Мова йде про курс «Секрети успішної роботи за комп'ютером».

Від величезної кількості інших подібних курсів представлений відрізняється в першу чергу високим професіоналізмом автора і простотою викладу. Всі тонкощі роботи на ПК викладаються настільки просто і зрозуміло, що навіть люди похилого віку, які, як відомо, цураються сучасної техніки, за пару місяців навчання перетворюються в досвідчених користувачів.

Бажаю вам бути комп'ютерно грамотними людьми, а стати такими допоможу я і мій блог. Тому не забудьте підписатися на оновлення та стежити за виходом нової статті.

Діліться інформацією в соц. мережах, до зустрічі!

З повагою! Абдуллін Руслан

Сподобався блог? Підпишись, щоб отримувати нові статті на пошту і бути в курсі всіх подій!

Навіщо потрібна перевірка?
Як це зробити?
Навіщо потрібна перевірка?
Як це зробити?
Добре, перевірка швидкодії - дуже потрібна і важлива справа, але як дізнатися швидкість, як її можна виміряти?
Які ж це програми?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью