• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як оптимізувати код сайту для успішного просування?

 1. Основні етапи оптимізації коду сайту
 2. Валідність коду сайту
 3. Оптимізація каскадних таблиць стилів
 4. Налаштування кодування
 5. Внутрішня оптимізація сайту
 6. висновок

подробиці

Вітаю Вас, дорогі друзі, на блозі firelinks Вітаю Вас, дорогі друзі, на блозі firelinks.ru. Більшість користувачів сприймають сайти тільки зовні, оцінюючи дизайн і структуру, але за привабливими зовнішніми складовими стоїть безліч внутрішніх законів і правил, які визначаються стандартами W3C. До внутрішнім складовим відноситься html-код і CSS-стилі (без окремого функціоналу). Часто веб-майстрів більше турбує лише зовнішнє уявлення сайту. Однак уваги вимагає і внутрішній вміст сторінок у вигляді html-коду, особливо коли мова йде про залучення пошукового трафіку.

Для успішного просування в мережі необхідна хороша внутрішня оптимізації сайту. Безумовно, оптимізація для пошукових систем перед початком просування - це важливий момент. Просування сайту за допомогою посилань без оптимізації не буде ефективним і навіть може нашкодити, знизивши його відвідуваність. При цьому необхідно виявити всі поточні проблеми і недоробки, які на будь-якому етапі можуть звести нанівець усі досягнення. Таким слабкою ланкою може виявитися html-код сайту.

Аналіз коду сайту можна провести за допомогою різних валідаторів. Для самостійної оцінки необхідно відключити файли зі стилями і скриптами. Такими їх бачать пошукові роботи. Якщо сайт повільно завантажується, відображається некоректно, а пошукові системи не можуть зрозуміти логіку сторінок, з ним точно будуть проблеми. Код ресурсу слід доопрацювати.

Оптимізацією коду сайту вважається чисто технічний процес, який заснований на скороченні обсягу коду сайту. Вона необхідна, перш за все, ресурсів, для яких основним джерело трафіку є пошукові системи. Головне правило - це простота. Всі стилі і скрипти необхідно винести в зовнішні файли. Код повинен бути максимально легким і гранично зрозумілим.

Пошукові роботи повинні швидко оцінювати структуру сторінок. Тому фрейми і флеш краще не використовувати. Ці елементи обтяжують код, роблячи його більш складним. Всі елементи дизайну теж винесіть в файли css-стилів, оформивши в спрайт. Саме від простоти коду залежить рівень релевантності сайту і швидкість індексації сторінок. Для великих ресурсів, що мають високу відвідуваність, оптимізація коду є обов'язковою процедурою. При цьому оптимізувати необхідно навіть сторінки, розмір яких не більше 1 Мб.

Основні етапи оптимізації коду сайту

 • Виділення заголовків h1-h6 - пошукові роботи оцінюють релевантність сторінок в цілому, тому не варто забувати про правильне оформлення тексту.
 • Зменшення розміру коду - чим менше коду, тим легше і швидше завантажується сторінка. З недавніх пір, швидкість завантаження сторінок, стала важливим фактором ранжирування у видачі Google, про що було офіційно заявлено.
 • Видалення шкідливого коду - на багатьох хостингах існує розділ антивірус, який сканує файли сайту і вказує шлях до їх вирішення. Відсутність шкідливого коду робить сайт більш привабливим для пошукових систем.
 • Внутрішня оптимізація сайту - створення унікального тексту, що підтримує необхідну щільність ключових слів.
 • Грамотна внутрішня перелінковка - рівномірно розподіляє вагу сторінок і підвищує трафік по низькочастотних запитах, особливо при поповненні нового контенту.
 • Додавання мета тегів - title, keywords і description використовуються роботами і відображаються на сторінках пошукової видачі. Правильно складені мета-теги підвищують релевантність сторінок і привертають користувачів.
 • Оптимізація зображень - кожній картинці повинен бути підібраний оптимальний формат (GIF, JPEG, PNG і PNG-24), а також прописані alt і title.

Валідність коду сайту

Валідність - це відповідність коду загальноприйнятим світовим стандартам W3C. Чи не валідний код сайту, що містить безліч помилок, може стати перешкодою в просуванні певного ресурсу. Якщо закриті не всі парні теги, можливі проблеми з відображенням елементів дизайну. Але в дійсності, навіть сайти найбільших пошукових систем не є валідними на 100%. У чому причина такої невідповідності?

 • Високий ступінь трудомісткості при стандартизації сайту і необхідність виключного професіоналізму розробника при валідації великого динамічного сайту.
 • 100% валідність html-коду не гарантує кросбраузерності, а також не страхує від помилок при використанні старих браузерів.

Однак для ресурсів поменше валідність html-коду є відмінним бонусом для ранжирування за найбільш конкурентними запитами, до того ж покаже серйозність ресурсу.

Оптимізація каскадних таблиць стилів

Як і оптимізація html-коду, оптимізація стилів (css) є не менш важливим заходом, який береться до уваги багатьма веб-майстрами Як і оптимізація html-коду, оптимізація стилів (css) є не менш важливим заходом, який береться до уваги багатьма веб-майстрами. Оптимізація css коду також прискорює завантаження сторінок сайту і економить трафік. Оскільки css-файл важить до 100 Кб, багато веб-майстри не бачать необхідності в його оптимізації, але якщо подумати, скільки трафіку економиться при оптимізації файлу в рік, ви зрозумієте, наскільки її недооцінювали.

Оптимізувати CSS можна вручну або за допомогою спеціальних сервісів. У кожного варіанту є недолік. При ручному оптимізації коду сайту можна багато випустити з уваги, витративши при цьому багато часу. Однак машинна оптимізація може видалити рядки, без яких дизайн може відображатися некоректно.

Налаштування кодування

Ще одним моментом, що впливає на просування сайту , Є кодування. Російськомовний текст буде коректно відображатися тільки за умови правильного налаштування кодування, наприклад, Windows-1251 або utf-8. При неправильному кодуванні контенту, знаки і символи будуть спотворені, що призведе до втрати відвідувачів та сповільненою індексації.

Проблеми з кодуваннями характерні для старих ресурсів, де сторінки створювалися в інструментах типу Блокнот, а код зберігався в безлічі різних форматів. Деякі сучасні браузери не в змозі розпізнавати такі кодування.

Внутрішня оптимізація сайту

У більшості випадків грамотна внутрішня оптимізація ресурсу може вивести сайт на кращі позиції пошукових систем без істотних зусиль і роботи зі посилальними біржами. Важлива кожна дрібниця, що впливає на його позиції. Постарайтеся створити таку структуру, яка буде зрозуміла і користувачам, і пошуковим системам. Багатосторінкові портали повинні містити систематизовані розділи, в яких всі сторінки знаходяться не далі 3-4 кліків. Бажано використовувати навігаційну ланцюжок і зручні для людського сприйняття веб-адреси. На жаль, не всі скрипти CMS володіють таким функціоналом.

висновок

Технічний аспект успішного просування сайту вирішується за рахунок оптимізованого html-коду. Пошукові машини оцінюють сторінки сайту інакше, ніж користувачі, тому чистий валідний код, здатний підштовхнути ваш ресурс вгору в пошуковій видачі, де всього кілька позицій іноді виявляються вирішальними.

Сподіваюся, матеріал буде корисний моїм дорогим читачам. Підписуйтесь на оновлення блогу. Буду вдячний за натисканні кнопочок і репост даного матеріалу. Побачимося в наступних статтях. Всім удачі.

З повагою, Галіулін Руслан .

Корисні матеріали:

Додати коментар

У чому причина такої невідповідності?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью