• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як навчитися друкувати наосліп?

 1. Сліпа друк. переваги
 2. Правила друку наосліп
 3. Правила набору тексту
 4. Техніка удару і ритм
 5. допоміжні клавіші
 6. Як навчитися сліпому друку
 7. Корисні програми

Всі користувачі комп'ютера (і активні, і не дуже) застосовують клавіатуру. Набір тексту є традиційною процедурою при роботі з комп'ютером. Набирати текст можна двома пальцями, поглядаючи то і справа на клавіатуру, але ви можете вивчити спосіб сліпий друку. Про це і поговоримо.

Кожна людина здатна освоїти даний навик, якщо витрачати на це хоча б 1 година щодня протягом 2-3 тижнів. Звичайно, спочатку набір тексту буде повільним, вам доведеться думати перед усіма натисканнями. Але з плином часу швидкість і точність буде рости.

Сліпа друк. переваги

Важливий навик сліпий друку тим, хто працює на ПК постійно. Але головні плюси даного методу такі:

ключовий позитивною стороною методу друку наосліп є економія часу. Людям, хто постійно працює на ПК і набирає багато символів, подібний навик воістину безцінний. Тим більше що така техніка вигідно позначиться на обсязі роботи і заробітку рерайтерів і копірайтерів;

Тим більше що така техніка вигідно позначиться на обсязі роботи і заробітку рерайтерів і копірайтерів;

якщо ви вмієте швидко набирати текст, то він вводиться ритмічно, що помітно знижує рівень втоми. Крім того, ви отримаєте задоволення від злагодженої роботи рук;
це відмінний додаток до ваших навичок в резюме, що прискорить пошуки роботи;
іншим плюсом виступає те, що ви зможете логічно викладати думки, встигати за ними. Іноді відволікання всього на секунду здатне збити;

Метод друку наосліп воістину ефективний, оскільки ви витрачаєте менше часу на роботу, і очі повільніше втомлюються.

очі швидко втомлюються, якщо постійно переміщати погляд з клавіш на монітор. Таким чином, сліпа друк сприяє збереженню зору.

Правила друку наосліп

Якщо ви бажаєте навчитися способу друку наосліп, то пам'ятайте правила:

в процесі друкування тексту забороняється дивитися на клавіші;
кожним пальцем потрібно натискати на «власні» кнопки.

Дані пункти порушувати не можна. Навіть якщо одна з кнопок здається «складною», не можна підглядати. Так ви тільки запам'ятовуєте невірний порядок, що відкладається в мозку, а перевчитися нелегко. Нехай ви будете помилятися, але помилки запросто виправляються. З плином часу точність тільки збільшується.

Правила набору тексту

Місцезнаходження пальців при наборі наосліп збігається для всіх мов. Ми розповімо про правила набору тексту в російській мові.

Отже, на всіх видах клавіатур кнопки розташовані в 6 рядків. Найбільш верхня виступає в ролі допоміжної, її не застосовують для сліпого друку, тому не думайте про неї. Нижня лінія з кнопками «Ctrl», «Alt» і пробіл. Після неї йде перший, другий і третій ряд. Вони виступають ключовими.

Четвертий рядок з цифрами, які застосовуються рідко. Зазвичай для друку цифр використовують цифрову клавіатуру, що справа. Це пояснюється тим, що потрібно далеко тягнутися, що уповільнює друк. Та й помилок виходить багато. Освоювати другий ряд важливо, але не обов'язково концентрувати на цьому увагу.

Головне, положення рук на клавішах - ряд для опори «ФИВА» (лівий мізинець, безіменний, середній і вказівний), а також «ОЛДЖ» (правий вказівний, середній, безіменний і мізинець). Спочатку пальці потрібно розташовувати на правильних клавішах, але з плином часу вони перестануть триматися на них, а розташуються в декількох міліметрах над ними. Це трапляється автоматично по мірі зростання навичок. Не потрібно спеціально прискорювати це. Щоб проконтролювати розташування рук, на клавішах з буквами «А» і «О» є опуклості.

При навчанні важливо дотримуватися ключові правила і розташування пальців на кнопках.

Заучування клавіш відбувається в цьому порядку:

спочатку «власні» кнопки вчить лівий вказівний палець, потім правий;
далі відпрацьовуються натискання лівим середнім пальцем, потім правим;
потім запам'ятовується розташування кнопок лівим безіменним пальцем, потім правим;
останнім запам'ятовує «власні» кнопки лівий і правий мізинець.

Підіть іншою дорогою, спробуйте почати роботу з текстом, але краще вивчати букви для конкретних пальців.

Отже, порядок друку:

великими пальцями тисніть на пробіл по черзі. Так, коли остання кнопка або знак натиснуті лівою рукою, то цієї ж рукою натисніть пробіл. У «спокійному стані» пальці над пропуском висять в повітрі;
кнопки натискаються ближнім пальцем, при цьому зміщують один палець, потім повертають його на вихідну. Так вводять великі літери, а мізинець незадіяною руки тримає кнопку «Shift»;
не варто встановлювати мета запам'ятовувати, де знаходяться літери. Головне, пам'ятати, яким пальцем відбуваються руху.

Техніка удару і ритм

Всі тренажери, що вчать друку наосліп, починають навчання з техніки удару і ритму. І початківцям стає ясно, що доторк до кнопок робиться подушечками, але не всім відомо, що задіюється не один палець, а й вся кисть.

Ключове правило друку наосліп лежить в тому, що потрібно робити легкі і чіткі удари, весь час повертаючи пальці на початкову позицію. По пропуску потрібно натискати ребром великого пальця.

Ритмічність при навчанні також важлива. Вона означає, що натискання проводиться через рівні проміжки часу. При дотриманні ритму , Ви швидше за досягаєте автоматизму. І навіть коли ви вважаєте, що поєднання кнопок можна набирати швидше, продовжуйте тримати ритм. Для вироблення ритмічності і швидкості друку буде потрібна допомога метронома.

допоміжні клавіші

Спочатку важливо освоїти допоміжні клавіші. До них відносяться Tab, Backspace, Ctrl, Alt, Shift, пробіл.

Кнопка Backspace застосовується для усунення знаків, що з лівого боку від курсору. Розташована в лінії з цифрами, натискають її завжди правим мізинцем. Кнопку Enter теж натискають цим же пальцем. Дуже рідко безіменним пальцем.

Техніка друку вимагає дотримання ритму і технік удару по клавіатурі. Так ви швидше зможете друкувати без «підглядання».

Кнопка Tab повинна знаходитесь у скрутному становищі правим мізинцем. А Shift застосовується для набору великих літер. Вона є з двох сторін, а користується нею так:

якщо потрібно набір букви правою рукою, то Shift затискають лівої;
якщо потрібно символ з частини клавіатури для лівої руки, то Shift затискається правої.

Кнопка Ctrl застосовується для зміни мови. Вона теж є з двох сторін. Натискають її теж мізинцями. Кнопка Alt майже не застосовується для даного способу.

Пропуск вважається застосовуваної кнопкою. Натискають ребром великого пальця однієї з рук.

Як навчитися сліпому друку

Якщо вам цікаво, як навчитися сліпому друку самостійно, то розповімо про популярні способи. Перший з них - берете будь-яку розповідь і набираєте. Ви запам'ятайте, яким пальцем, куди натискати. А згодом дійдете до автоматизму, оскільки пальці самі будуть тиснути необхідні клавіші. Метод нелегкий, але реальний.

Є й інші способи. Один з них популярна книга від Ю.В.Холкіна, яка розповідає про 10-пальцевом методі друку. По ній можна швидше навчитися, тим більше що знайти її легко на просторах Мережі.

Ще один варіант - програма під назвою «Соло на клавіатурі». Вона умовно безкоштовна, але щоб отримати всю версію, доведеться платити. Завантажуєте тренажер і починаєте навчання. Дана програма визнана кращою для навчання способу сліпий друку. Тут навчання проводиться на різних мовах. Взагалі, обидва способи аналогічні.

Корисні програми

Щоб навчитися швидкому набору тексту на клавіатурі, створені корисні програми та сервіси:

Stamina. Отримати сервіс можна з офіційного сайту. Це безкоштовний тренер для вивчення набору тексту, що допомагає швидко вивчити метод, що задіє 10 пальців;
згадана раніше «Соло на клавіатурі». Це тренажер, чиїм автором виступає відомий викладач з МГУ В.В.Шахіджанян. Офіційний сайт говорить, що подібний тренажер швидко і без праці навчить друку наосліп;
VerseQ вважається ще однією найпопулярніших сервісів для вивчення друку наосліп. Розробники запевняють, що вже через 60 хвилин занять людина починає друкувати без підглядання, а 8-15 годин навчать набирати текст на рівні тих, хто закінчив курси сліпий друку.

Для бажаючих самостійно вивчити премудрості сліпий друку існує чимало безкоштовних сервісів і програм.

Є й інші, не надто популярні способи. До них відноситься: Rapid Typing, Бомбина, Веселі пальчики, jQwer, Baby Type. До речі, останній вважається одним з перших помічників по вивченню набору тексту без підглядання в формі гри.

Крім того, щоб навчитися методу друку усіма 10-ма пальцями, придумані онлайн-сервіси:

популярні «Клавогонкі». Це цікава гра, яка при цьому виступає і тренером для навчання друку. Аналогів чимало, але саме вона вважається найпопулярнішою;
«Усі 10» - це ще один безкоштовний тренажер в режимі онлайн.

Ще варто відзначити Time Speed, VerseQ online (це онлайн варіант популярного тренажера, згаданого вище).

Існує чимало корисних помічників, але для навчання вистачить і тих, що перераховані тут.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью