• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

А disk read error occurred press ctrl + alt + del to restart

А disk read error occurred press ctrl + alt + del to restart

або в перекладі Помилка читання диска натисніть ctrl + alt + del для перезавантаження! Цілком можливо друзі, Ви зараз сидите перед монітором спостерігаєте це радісне повідомлення у верхній лівій частині монітора і думаєте, щоб воно могло означати, також перебирає в розумі варіанти вирішення завдання, але не знаєте який застосувати в першу чергу:

 1. Перевірка на помилки розділу з операційною системою (C :) утилітою Chkdsk (Адже сталася якась помилка читання), але як завантажитися в Windows?
 2. Підключіть жорсткий диск до іншого роз'єму SATA на материнській платі або замініть інформаційний шлейф SATA.
 3. Автоматичне відновлення - але до нього навіть не доходить справа, так як при завантаженні моментально з'являється ця помилка А disk read error occurred press ctrl + alt + del to restart на чорному екрані.
 4. Відновлення системи за допомогою точки відновлення , Але знову ж таки, як це зробити, якщо операційна система не завантажується, та й чи допоможе?
 5. Завантаження в середу відновлення і відновлення завантажувача операційної системи командами Bootrec.exe / FixMbr і Bootrec.exe / FixBoot, як ми робили при помилках завантаження BOOTMGR is missing press CTR-Alt-Del for restart і помилки NTLDR is missing ?

Не буду мучити Вас і хочу сказати, що причини виникнення цієї помилки можуть бути різні, в першу чергу винна пошкоджена головний завантажувальний запис жорсткого диска (MBR)! На нових жорстких дисках мають таблицю розділів GUID (GPT) мені теж траплялася така біда.

Ще може бути винен пошкоджений завантажувач Windows і в такому випадку по всій логіці повинна з'явиться помилка BOOTMGR is missing press CTR-Alt-Del for restart або NTLDR is missing, але може вийти і А disk read error occurred press ctrl + alt + del to restart .

Щоб не бути голослівним, я Вам все розповім і покажу. Почнемо з простих рішень і закінчимо складними. Всі вони можуть допомогти.

Примітка: Стаття підійде для Windows XP, 7, 8, 8.1, тільки якщо у вас XP вибирайте самий останній варіант в цій статті або ось це оновлення .

Друзі, якщо все, що написано нижче повалить Вас в шок і Ви вже приготуєтеся розпрощатися зі своєю операційною системою і встановленими не за один день програмами, то це даремно! Є спосіб набагато простіше ніж всі ці танці з бубном навколо командного рядка, даний спосіб наведено останнім, підійде всім операційним системам, дістаньтеся до нього!

На роботу мені частенько приносять комп'ютери з цією помилкою і як будь-яка людина періодично стикається з якоюсь однією і тією ж завданням я виробив своєрідний алгоритм поведінки.

В першу чергу розпитую людини про те, що він робив за комп'ютером перед появою помилки і вношу інформацію в спеціальний текстовий файлик. Потім, якщо не пам'ятаю по пам'яті рішення, в цьому ж файлі дивлюся інформацію чи була така проблема раніше і як я її вирішив. Згодом даний файл розрісся і в нього навіть стали заглядати мої колеги і один з них якось сказав: "Ти б виклав все це в інтернет, багатьом би в нагоді, че інфу то жоп-ш!"

Викладати в мережу простий текстовий файл було якось соромно, ось так і з'явився наш з Вами сайт!

Так ось друзі, моя пам'ять і історія цього файлу говорила, що в основному помилка А disk read error occurred з'являлася у користувачів після таких дій:

 1. Останнім часом, перед завантаженням операційної системи часто запускалася перевірка жорсткого диска на помилки і під час чергової такої перевірки я просто відключив комп'ютер від мережі і включив заново, думав що винда стартує вже без цієї довгої перевірки, в результаті на чорному екрані з'явилася помилка А disk read error occurred press ctrl + alt + del to restart. Як можна повернути працюючу вінду, там дуже багато потрібних мені програм?
 2. Перевіряв операційну систему на віруси сканером Kaspersky Virus Removal Tool і вийшло попередження, що заражений завантажувальний сектор жорсткого диска, після очищення системи від вірусів комп'ютер став завантажуватися з цієї ж помилкою.
 3. Впустив працює ноутбук на підлогу і вийшла вже знайома нам помилка.
 4. Перевіряв жорсткий диск на бед-блоки програмою HDDScan і випадково запустив перевірку жорсткого диска тестом Erase -Тест в режимі лінійного запису (посекторноє стирання даних). Отямився буквально через пару секунд і зупинив тест, але в наступний раз комп'ютер завантажився з помилкою А disk read error occurred. Завантажився я з LiveCD всі файли операційної систем цілі, а вінда чомусь не вантажиться. В інтернеті кажуть, що я встиг стерти запис завантаження жорсткого диска (MBR). Як можна її відновити?
 5. Встановлював на комп'ютер другу операційну систему, після установки природно вантажилася тільки друга, в якості менеджера завантаження встановив завантажувач EasyBCD 2.0.2 , Але мабуть щось не так там налаштував і жодна винда не вантажиться, сиджу ось з помилкою при завантаженні А disk read ... і що - то там ще. Що робити?
 6. при відділенні простору від диска D: і приєднання його до диска C: комп'ютер перезавантажився і вийшла знайома нам помилка.

Друзі, будь комп'ютерник Вам скаже, що у всіх перерахованих випадках, здебільшого від дій користувачів страждала завантажувальний запис жорсткого диска (MBR) і тільки в п'ятому випадку у користувача постраждали файли завантаження Windows 8. Причини виникнення помилки я вам перерахував, йдемо далі.

Важливо знати: Будь-яка операційна система завантажується однаково - BIOS зчитує з зазначеного пріоритетним для завантаження пристрою перший сектор (будь-то компакт-диск, флешка або жорсткий диск), цей перший сектор і є головною завантажувального блоку MBR (Master Boot Record). MBR завжди знаходиться в першому секторі завантажувального пристрою і займає 512 байт. Якщо в цьому секторі знаходиться некоректна інформація, то комп'ютер виводить на монітор помилку А disk read error occurred або іншу Reboot and select proper boot device or insert boot media .

Коректна MBR має код (сигнатура) в двох останніх байтах - 55AA.

Наявність коду перевіряє BIOS і якщо його немає, диск є не завантажувальним і ми отримуємо нашу помилку.

MBR в програмі діагностики жорстких дисків Victoria

Важливо знати: Якщо інформація в головний запис завантаження MBR коректна, значить естафетна паличка передається далі в прихований розділ System Reserved (зарезервовано системою).

Всі ми знаємо, що в операційних системах Windows 7 і Windows 8 завантаження відбувається з прихованого розділ System Reserved (зарезервовано системою), що має обсяг 100 МБ (Windows 7) і 350 МБ (Windows 8).

Основне призначення прихованого розділу - зберігати файли завантаження Windows 7 або Windows 8.

Прихований розділ завжди "Основний" і має атрибут "Активний", що натякає Біосил - на цьому розділі знаходяться файли завантаження операційної системи. Якщо привласнити прихованого розділу букву, то ми побачимо менеджер завантаження файл bootmgr і папку Boot, в ній знаходяться файли конфігурації сховища завантаження (BCD). Дані файли приховані і для їх відображення в системі потрібно включити відображення прихованих захищених системних файлів.

Файл bootmgr і файли конфігурації сховища завантаження (BCD) відповідають за завантаження операційної системи і якщо вони пошкоджені Windows 7 або Windows 8 не завантажили видаючи помилки, наприклад "BOOTMGR is missing. Press ctrl + alt + del" або "NTLDR is missing Press ctrl + alt + del "або А disk read error occurred press ctrl + alt + del to restart!

Як позбутися від помилки?

Не важливо, чи встановлена у Вас Windows 7 або Windows 8, робимо все одне і теж.

Перша причина. Прихований розділ System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 100 або 350 МБ перестав бути активним.

Якщо у вас є завантажувальний диск програми Acronis Disk Director, завантажте з нього комп'ютер і подивіться у вікні програми таку інформацію.

Прихований розділ System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 100 або 350 МБ повинен бути активним, зазначеним червоним прапорцем. На скрішноте видно, що він неактивний, з-за цього цілком може виходити наша помилка при завантаженні.

Робимо Прихований розділ System Reserved активним, клацаємо на ньому правою мишею і вибираємо Повідомити про активний.

Натискаємо Застосувати очікувані операції.

Том "Зарезервовано системою буде відзначений як активний.

Том Зарезервовано системою буде відзначений як активний

Перезавантажуємося і помилки наче й не було.

Що робити, якщо у вас немає завантажувального диска Acronis Disk Director? Відповідь, все це можна виконати в командному рядку.

Завантажуємося з диска відновлення або установочного диска Windows 8.

Натискаємо будь-яку клавішу і підтверджуємо наміри завантажитися з диска.

далі

Відновлення системи

Відновлення системи

діагностика

діагностика

Додаткові параметри

Додаткові параметри

Можете спробувати Автоматичне відновлення системи (на мою марна штука). Спробували і повернулися знову сюди! Вибираємо параметр командного рядка

Вибираємо параметр командного рядка

У системі є один жорсткий диск.

Робимо активним прихований розділ System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 350 МБ.

DISKPART

list disk - виводяться всі наявні в системі жорсткі диски

sel disk 0 - вибираю єдиний жорсткий диск 0

list partition - виводяться всі наявні розділи на жорсткому диску

sel part 1 - вибираю розділ 1 - System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 350 МБ

active і розділ стає активним.

exit

exit

Якщо це не допоможе або розділ System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 100 або 350 МБ у Вас вже активний, значить пробуємо інше.

Відновлюємо завантажувальний запис жорсткого диска (MBR)

Один раз у мене був цікавий випадок з цією помилкою на Win 8. Що тільки я не робив, вона виходила знову і знову, але допомогло ось що.

Завантажуємося з диска відновлення або установочного диска Windows 8. І все робимо так само як і в попередньому випадку. Завантажуємося в меню Вибір дії

і далі добираємося до командного рядка середовища відновлення Windows 8.

Вводимо Bootrec і натискаємо Enter.

Бачимо інформацію про можливості утиліти: відновлення критично важливих структур диска. / FixMbr - запис головного завантажувального запису (MBR) системного розділу, сумісної з Windows.

Вводимо команди:

Bootrec / FixMbr - відбувається запис головного завантажувального запису (MBR) сумісного з Windows 7 або Windows 8.

Bootrec / FixBoot - утиліта записує новий завантажувальний сектор.

Bootrec.exe / ScanOs - утиліта здійснює пошук на всіх жорстких дисках операційних систем Windows XP, Windows 7, Windows 8. Знайдено дві.

Bootrec.exe / RebuildBcd

- просканує жорсткий диск на присутність встановлених Windows і при виявленні таких запропонує внести їх в меню завантаження. Погоджуємося і вводимо Y. Якщо потрібна і друга система, вводимо ще раз Y. Все видно на скрішноте.

Далі перезавантажуємося і по ідеї, Windows 8 повинна завантажитися без помилки!

Але в моєму випадку цього не сталося і при завантаженні знову вийшла помилка. Тоді я завантажився з аварійного диска Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset (MSDaRT) (Можна використовувати простий LiveCD)

Тоді я завантажився з аварійного диска  Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset (MSDaRT)  (Можна використовувати простий LiveCD)

і подивився на зміст розділу System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 350 МБ містить основні компоненти необхідні для завантаження Winows 8, такими компонентами є файл bootmgr і заодно файли конфігурації сховища завантаження BCD (що знаходяться в папці Boot). Так ось, папка Boot була, а завантажувача bootmgr не було, тому вінда і не вантажилася.

Так ось, папка Boot була, а завантажувача bootmgr не було, тому вінда і не вантажилася

Я просто скопіював завантажувач з інсталяційного диска Windows 8 на розділ System Reserved (зарезервовано системою). Робиться це так.

Вантажимося з інсталяційного диска Windows 8 і знову пробираємося в командний рядок середовища відновлення Windows 8

Набираємо в командному рядку

diskpart

list volume

Бачимо, що дисковода присвоєна буква G:, прихованого розділу System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 350 МБ, середа відновлення Windows 8 привласнила букву C: (файли операційної системи, папка Windows знаходиться на диску E:).

Вводимо exit і виходимо з diskpart.

У командному рядку водимо G:, цією командою ми входимо в інсталяційний диск Windows 8.

вводимо команду

copy bootmgr C: \ тобто копіюємо завантажувач bootmgr з інсталяційного диска Windows 8 на прихований розділ System Reserved (зарезервовано системою) C :. От і все.

Після таких маніпуляцій помилка А disk read error occurred пропала і Win 8 завантажилася.

Після таких маніпуляцій помилка А disk read error occurred пропала і Win 8 завантажилася

Якщо у Вас знову невдача при завантаженні, тоді справа може бути в іншому.

Відновлюємо файл завантажувач Windows bootmgr і заодно файли конфігурації сховища завантаження (BCD)

Значить проблема в некоректних файлах завантаження Windows

Застосуємо команду bcdboot.exe E: \ Windows (в вашому випадку команда може бути інший, подробиці далі), дана команда відновлює завантажувач Windows 7 і Windows 8 - файл bootmgr і заодно файли конфігурації сховища завантаження BCD (вміст папки Boot)!

Завантажуємося в меню Вибір дії Windows 8

Завантажуємося в меню Вибір дії Windows 8

і знову йдемо в командний рядок. Визначаємося з буквами дисків.

Вводимо команду:

diskpart

далі

list volume

Дисковода присвоєна буква G :, а прихованого розділу Зарезервовано системою, обсяг 350 МБ, у Провіднику C :. Файли операційної системи з папкою Windows знаходяться на диску E :, це теж видно.

exit

і виходимо з diskpart. У командному рядку водимо

bcdboot.exe E: \ Windows

Увага: Ця команда відновлює завантажувач Windows 7 і Windows 8 - файл bootmgr і заодно файли конфігурації сховища завантаження BCD (вміст папки Boot) в прихованому розділі System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 100 або 350 МБ, з пеціально для операційної системи знаходиться на диску E: \ Windows.

Успіх. Файли завантаження успішно створені.

Файли завантаження успішно створені

Багато тут роблять помилку і вводять команду bcdboot.exe C: \ Windows і отримують помилку Збій при копіюванні файлів завантаження!

Якщо наша помилка все ще з'являється, значить пробуємо інше.

Перевірка на помилки

Помилка А disk read error occurred press ctrl + alt + del to restart може з'явиться через помилки файлової системи на диску з операційною системою C :.

Перевірити і виправити помилки файлової системи можна утилітою Chkdsk, навіть в тому випадку, якщо Ваша операційна система не завантажується, у нас є на цю тему докладна статті - утиліта Chkdsk . У двох словах, Вам доведеться завантажитися з диска відновлення або установочного диска Windows 8, потім зайти в меню Вибір дії,

У двох словах, Вам доведеться завантажитися з диска відновлення або установочного диска Windows 8, потім зайти в меню Вибір дії,

дістатися до командного рядка, далі вводимо команду Notepad, відкриється блокнот, Файл-> Відкрити.

дістатися до командного рядка, далі вводимо команду Notepad, відкриється блокнот, Файл-> Відкрити

Типи файлів вибираємо Все файли і тиснемо на Комп'ютер.

Типи файлів вибираємо Все файли і тиснемо на Комп'ютер

У вікні ми легко можемо визначити прихований розділ System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 350 МБ під літерою C :, також ми можемо знайти диск, на якому встановлена ​​операційна система. Переглянемо вміст всіх дисків і знайдемо на диску E: папки операційної системи Windows і Program Files.

Переглянемо вміст всіх дисків і знайдемо на диску E: папки операційної системи Windows і Program Files

Закриваємо провідник і блокнот і опиняємося в командному рядку. Перевіряємо на помилки розділ з встановленою операційною системою, нам потрібно ввести в командному рядку

chkdsk E: / f

Також перевіримо прихований розділ System Reserved (зарезервовано системою), обсяг 350 МБ під літерою C:

chkdsk З: / f

chkdsk З: / f

Найпростіший і останній варіант позбутися помилки А disk read error occurred press ctrl + alt + del to restart

Друзі, якщо все, що написано вище повалило Вас в зневіру і Ви вже розпрощалися зі своєю операційною системою і встановленими не за один день програмами, то це даремно!

Є спосіб набагато простіше ніж все описане вище! Один раз мені попався такий випадок, я перепробував всі відомі способи і залишилося тільки перевстановити Windows, але навіщо заново, коли можна просто виділити простір на жорсткому диску і встановити поруч таку ж операційну систему. Головний завантажувальний запис (MBR) оновиться, також перезапише завантажувач Windows і автоматично знайде втрачену вінду. Після встановлення другої Windows, з'явиться меню завантаження, в якому можна буде вибрати стару операційну систему або нову.

Робиться це все приблизно так.

В першу чергу потрібно виділити вільний простір на жорсткому диску для установки нової Windows. Вантажимося з завантажувального диска Acronis Disk Director і відокремлюємо від якого-небудь розділу 20 ГБ, саме стільки потрібно для установки Windows 8 64-біт.

Якщо у вас є розділ з непотрібними даними можете встановити другу операційну систему на нього.

У моєму випадку і створювати нічого було не потрібно, у мене був розділ на жорсткому диску з непотрібними даними об'ємом 40 ГБ. Я завантажився в програму установки Windows 8

Я завантажився в програму установки Windows 8

вибрав потрібний розділ і встановив на нього Windows 8. Головне не переплутайте розділи і не встановите нову Windows 8 на вже діючу.

Головне не переплутайте розділи і не встановите нову Windows 8 на вже діючу

Після встановлення другої Windows 8 з'явилося меню, в якому можна було вибрати стару Windows 8 і нову, обидві прекрасно завантажувалися і працювали.

Після встановлення другої Windows 8 з'явилося меню, в якому можна було вибрати стару Windows 8 і нову, обидві прекрасно завантажувалися і працювали

Якщо Вам при завантаженні системи не потрібно завантажувальний меню, то просто виберіть Windows 8 для завантаження за замовчуванням ось за цією статтею - Як прибрати при завантаженні вибір системи .

Як можна повернути працюючу вінду, там дуже багато потрібних мені програм?
Як можна її відновити?
Що робити?
Як позбутися від помилки?
Що робити, якщо у вас немає завантажувального диска Acronis Disk Director?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью