• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

9 способів перевірити комп'ютер на віруси онлайн

 1. ESET Online Scanner
 2. Panda Cloud Cleaner - хмарна перевірка на віруси
 3. F-Secure Online Scanner
 4. Безкоштовний пошук вірусів і шпигунських програм HouseCall
 5. Microsoft Safety Scanner - перевірка на віруси за запитом
 6. Kaspersky Security Scan
 7. McAfee Security Scan Plus
 8. Онлайн перевірка на віруси без скачування файлів
 9. Перевірка файлів і сайтів на віруси в Virustotal
 10. Kaspersky Virus Desk
 11. Онлайн-перевірка файлів на віруси в Dr.Web
 12. додаткова інформація

Перш ніж переходити до того як перевірити комп'ютер на віруси онлайн, рекомендую прочитати трохи теорії Перш ніж переходити до того як перевірити комп'ютер на віруси онлайн, рекомендую прочитати трохи теорії. Перш за все, виконати повністю онлайн перевірку системи на віруси не можна. Можна перевірити окремі файли, як це пропонує, наприклад VirusTotal або Kaspersky VirusDesk : Ви завантажуєте файл на сервер, він перевіряється на віруси і надається звіт про наявність в ньому вірусів. У всіх інших випадках, онлайн перевірка означає, що все-таки доведеться завантажити і запустити якийсь програмне забезпечення на комп'ютері (тобто свого роду антивірус без установки на комп'ютер), так як необхідний доступ до файлів на комп'ютері, які потрібно перевірити на віруси. Раніше існували варіанти з запуском перевірки в браузері, але і там була потрібна установка модуля, що дає доступ онлайн-антивірусу до вмісту комп'ютера (зараз від цього відмовилися, як від небезпечної практики).

На додаток, зазначу, що якщо ваш антивірус не бачить вірусів, але при цьому комп'ютер поводиться дивно - з'являється незрозуміла реклама на всіх сайтах, які не відкриваються сторінки або щось подібне, то цілком можливий варіант, що вам потрібно не перевірка на віруси, а видалення шкідливого ПО з комп'ютера (яке не є в повному розумінні цього слова вірусами, а тому і не знаходиться багатьма антивірусами). В цьому випадку настійно рекомендую використовувати ось цей матеріал: Засоби для видалення шкідливих програм . Також може зацікавити: Кращий безкоштовний антивірус , Кращий антивірус для Windows 10 (Платні і безкоштовні).

Таким чином, якщо потрібна онлайн перевірка на віруси, знайте про наступні моменти:

 • Потрібно буде завантажити якусь програму, яка не є повноцінним антивірусом, але містить антивірусну базу або має зв'язок онлайн з хмарою, в якому ця база знаходиться. Другий варіант - завантажити підозрілий файл на сайт для перевірки.
 • Зазвичай, такі файли утиліти не конфліктують з уже встановленими антивірусами.
 • Використовуйте тільки перевірені способи для перевірки на наявність вірусів - тобто утиліти тільки від виробників антивірусів. Легкий спосіб дізнатися сумнівний сайт - наявність сторонньої реклами на ньому. Виробники антивірусів заробляють не на рекламі, а на продажу своїх продуктів і вони не стануть розміщувати рекламних блоків на сторонні теми на своїх сайтах.

Якщо ці пункти ясні, переходимо безпосередньо до способів перевірки.

ESET Online Scanner

Безкоштовний онлайн сканер на від ESET, дозволяє легко перевірить комп'ютер на віруси без установки антивіруса на комп'ютер. Завантажується програмний модуль, який працює без установки і використовує вірусні бази антивірусного рішення ESET NOD32. ESET Online Scanner, за заявою на сайті, виявляє всі види загроз за останніми версіями антивірусних баз, а також проводить евристичний аналіз вмісту.

Після запуску ESET Online Scanner ви можете налаштувати бажані параметри перевірки, в тому числі включити або відключити пошук потенційно небажаних програм на комп'ютері, сканування архівів і інші опції.

Після запуску ESET Online Scanner ви можете налаштувати бажані параметри перевірки, в тому числі включити або відключити пошук потенційно небажаних програм на комп'ютері, сканування архівів і інші опції

Потім відбувається типова для антивірусів ESET NOD32 перевірка комп'ютера на віруси, за результатами якої ви отримаєте детальний звіт про знайдені загрози.

Потім відбувається типова для антивірусів ESET NOD32 перевірка комп'ютера на віруси, за результатами якої ви отримаєте детальний звіт про знайдені загрози

Завантажити безкоштовну утиліту перевірки на віруси ESET Online Scanner ви можете з офіційного сайту https://www.esetnod32.ru/home/products/online-scanner/

Panda Cloud Cleaner - хмарна перевірка на віруси

Раніше, під час написання первинного варіанту цього огляду, у виробника антивірусів Panda був доступний інструмент ActiveScan, який запускався прямо в браузері, на поточний момент його прибрали і тепер залишилася лише утиліта з необхідністю завантаження модулів програми на комп'ютер (але працює без установки і не заважає роботі інших антивірусів) - Panda Cloud Cleaner.

Раніше, під час написання первинного варіанту цього огляду, у виробника антивірусів Panda був доступний інструмент ActiveScan, який запускався прямо в браузері, на поточний момент його прибрали і тепер залишилася лише утиліта з необхідністю завантаження модулів програми на комп'ютер (але працює без установки і не заважає роботі інших антивірусів) - Panda Cloud Cleaner

Суть роботи утиліти та ж сама, що і в онлайн сканері від ESET: після завантаження антивірусних баз почнеться перевірка вашого комп'ютера на наявні в базах загрози і буде представлений звіт про те, що було знайдено (після натискання на стрілку можна ознайомитися з конкретними елементами і очистити їх).

Суть роботи утиліти та ж сама, що і в онлайн сканері від ESET: після завантаження антивірусних баз почнеться перевірка вашого комп'ютера на наявні в базах загрози і буде представлений звіт про те, що було знайдено (після натискання на стрілку можна ознайомитися з конкретними елементами і очистити їх)

Слід враховувати, що пункти, які виявляються в розділах Unkonown Files і System Cleaning не обов'язково мають відношення до погроз на комп'ютері: в першому пункті вказуються невідомі файли і дивні для утиліти запису в реєстрі, у другому - можливості очищення місця на диску від непотрібних файлів.

Завантажити Panda Cloud Cleaner можна з офіційного сайту http://www.pandasecurity.com/usa/support/tools_homeusers.htm (Рекомендую завантажувати portable версію, так як саме вона не вимагає установки на комп'ютер). З недоліків - відсутність російської мови інтерфейсу.

F-Secure Online Scanner

Не дуже відомий у нас, але дуже популярний і якісний антивірус F-Secure пропонує також утиліту для онлайн перевірки на віруси без установки на комп'ютер - F-Scure Online Scanner.

Використання утиліти не повинно викликати труднощів у тому числі і у початківців користувачів: все російською мовою і максимально зрозуміло. Єдине, на що варто звернути увагу, що по завершенні перевірки та очищення комп'ютера, буде запропоновано подивитися інші продукти F-Secure, від яких можна відмовитися.

Завантажити утиліту онлайн-перевірки на віруси від F-Secure ви можете з офіційного сайту https://www.f-secure.com/ru_RU/web/home_ru/online-scanner

Безкоштовний пошук вірусів і шпигунських програм HouseCall

Ще одна служба, що дозволяє здійснити веб-перевірку на наявність шкідливого програмного забезпечення, троянів і вірусів - це HouseCall від Trend Micro, також досить відомого виробника антивірусного програмного забезпечення.

Завантажити утиліту HouseCall можна на офіційній сторінці http://housecall.trendmicro.com/ru/ . Після запуску почнеться завантаження необхідних додаткових файлів, потім необхідно буде прийняти умови ліцензійної угоди на англійському, чомусь, мовою і натиснути кнопку Scan Now для перевірки системи на віруси. Натиснувши на посилання Settings внизу цієї кнопки, можна вибрати окремі папки для перевірки, а також вказати, чи потрібно провести швидкий аналіз або повну перевірку комп'ютера на віруси.

Програма не залишає слідів в системі і це хороший її плюс. Для пошуку вірусів, також як і в деяких вже описаних рішення, використовуються хмарні антивірусні бази, що обіцяє високу надійність програми. Крім цього, HouseCall дозволяє і видалити знайдені загрози, трояни, віруси і руткіти з комп'ютера.

Microsoft Safety Scanner - перевірка на віруси за запитом

Завантаження Microsoft Safety Scanner

У Microsoft є власний продукт для одноразової перевірки комп'ютера на віруси - Microsoft Safety Scanner, доступний для завантаження на сторінці http://www.microsoft.com/security/scanner/ru-ru/default.aspx .

aspx

Термін дії програми - 10 діб, після чого необхідно завантажити нову, з оновленими вірусними базами. Оновлення: той же інструмент, але в більш нової версії доступний під назвою Засіб видалення шкідливих програм Windows або Malicious Software Removal Tool і доступний для завантаження на офіційному сайті https://www.microsoft.com/ru-ru/download/malicious-software-removal-tool-details.aspx

Kaspersky Security Scan

Безкоштовна утиліта Kaspersky Security Scan також призначена для швидкого виявлення поширених загроз на комп'ютері. Але: якщо раніше (при написанні першої версії цієї статті) утиліта не вимагала установки на комп'ютер, то тепер це повноцінна встановлювана програма, просто без режиму перевірки в реальному часі, більш того, встановлює з собою і додаткове ПО від Касперського.

Якщо раніше я можу рекомендувати в рамках цієї статті Kaspersky Security Scan, то зараз вже не вийде - тепер це можна назвати перевіркою на віруси онлайн, бази завантажуються і залишаються на комп'ютері, за умовчанням додається перевірка за розкладом, тобто не зовсім те, що потрібно. Проте, якщо є зацікавленість, скачати Kaspersky Security Scan можна з офіційної сторінки http://www.kaspersky.ru/free-virus-scan

McAfee Security Scan Plus

Ще одна утиліта з аналогічними властивостями, що не вимагає установки і перевіряє комп'ютер на наявність різного роду погроз, пов'язаних з вірусами - McAfee Security Scan Plus.

Я не став експериментувати з даною програмою для онлайн перевірки на віруси, тому як, судячи з опису - перевірка наявності шкідливих програм - це друга функція утиліти, пріоритетною ж є повідомляти користувачеві про відсутність антивіруса, оновлених баз, параметрів брандмауера і т.д. Проте, про активні загрози Security Scan Plus також повідомить. Програма не вимагає установки - досить її просто завантажити і запустити.

Завантажити утиліту можна тут: http://home.mcafee.com/downloads/free-virus-scan

Онлайн перевірка на віруси без скачування файлів

Нижче - спосіб перевірити окремі файли або посилання на сайти на наявність шкідливих програм повністю онлайн, без необхідності завантажувати що-небудь на свій комп'ютер. Як вже зазначалося вище, так ви можете перевірити тільки окремі файли.

Перевірка файлів і сайтів на віруси в Virustotal

Virustotal - це сервіс, який належить Google і дозволяє перевірити будь-який файл з вашого комп'ютера, а також сайти в мережі на наявність вірусів, троянів, хробаків або інших шкідливих програм. Для використання даного сервісу зайдіть на його офіційну сторінку і любо виберіть файл, який хочете перевірити на віруси, або - вкажіть посилання на сайт (потрібно натиснути посилання внизу «Перевірити URL»), на якому може бути шкідливе програмне забезпечення. Після чого натисніть кнопку «Перевірити».

Після цього почекайте якийсь час і отримаєте звіт. Детально про використання VirusTotal для онлайн-перевірки на віруси .

Kaspersky Virus Desk

Kaspersky Virus Desk - сервіс, дуже схожий по використанню на VirusTotal, але перевірка проводиться по базах антивіруса Касперського.

Детально про сервіс, його використанні і результати перевірки - в огляді Онлайн перевірка на віруси в Kaspersky VirusDesk .

Онлайн-перевірка файлів на віруси в Dr.Web

У Dr.Web також є власний сервіс для перевірки файлів на віруси без скачування будь-яких додаткових компонентів. Для того, щоб скористатися ним, зайдіть за посиланням http://online.drweb.com/ , Завантажте файл на сервер Dr.Web, натисніть «scan» і дочекайтеся закінчення пошуку шкідливого коду у файлі.

додаткова інформація

Крім перерахованих утиліт, при виникненні підозр на віруси і в контексті онлайн перевірки на віруси можу рекомендувати:

 • CrowdInspect - утиліта для перевірки запущених процесів в Windows 10, 8 і Windows 7. При цьому відображає інформацію онлайн баз про можливі загрози з боку запущених файлів.
 • AdwCleaner - найпростіше, швидке і дуже ефективний засіб для видалення шкідливих програм (в тому числі тих, які антивіруси вважають безпечними) з комп'ютера. Не вимагає установки на комп'ютер і використовує онлайн-бази небажаних програм.
 • Завантажувальні антивірусні флешки і диски - антивірусні ISO образи для перевірки при завантаженні з флешки або диска без установки на комп'ютер.

А раптом і це буде цікаво:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью