• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

8K, VR і голограми: яким буде телебачення завтрашнього дня?

 1. 8 K
 2. Наступний етап розвитку інтерактивного TV
 3. Віртуальна реальність
 4. 5 G
 5. зростання продуктивності
 6. голограми
 7. Підведемо підсумки

Чи давно ви цікавилися новинками в телеустаткування

Чи давно ви цікавилися новинками в телеустаткування? Як правило, технології виробництва телевізорів здійснюють відчутний ривок з періодичністю раз на кілька років, і на наступні 2-3 роки припадає чергова хвиля прогресу в ТВ-індустрії. Передумовами до цього послужать мережі 5G, зменшення техпроцесу, нові типи матриць і багато іншого. Нижче ми поговоримо про те, які зміни відбудуться з телевізорами і тим, як ми їх використовуємо.

8 K

8 K

Актуальний нині стандарт 4K був затверджений ще в 2012 році, і при тому, що за останні 6 років телевізори з дозволом 4096 × 3072 так і не стали справжнім мейнстрімом, великі виробники побутової техніки вже починають випускати моделі з дозволом наступного покоління. Хоча такі пристрої і коштують шалених грошей, їх можна знайти у вільному продажу - одним з них є Samsung Q900 з QLED-матрицею діагоналлю 85-дюймів, а червні 2019 магазинах з'явиться рішення від конкуруючої LG. Звичайно, поки немає потреби в такій високій деталізації картинки, оскільки контент відповідної якості доводиться відшукувати буквально по крихтах: пересічному користувачеві доступні лише деякі фільми на Blu-ray носіях і поодинокі YouTube-ролики.

Ще одна перешкода для появи 8K-телевізорів полягає в малій поширеності широкосмугового Інтернету з достатньою пропускною здатністю. Так, в Росії і Азії швидкістю в 100 Мбіт / с мало кого здивуєш, але на Заході володіти таким підключенням вважається великою розкішшю. При цьому мінімальним дозволом для стандарту 8K є 7680 × 4320, отже, для плавного відтворення потокового відео необхідний канал не зі швидкість передачі даних не менше 15-20 Мбіт / с, а, щоб розгледіти окремі пікселі неозброєним поглядом буде потрібно 11-метровий екран.

Якщо говорити про ефірному мовленні звичних нам телеканалів, то тут все ще складніше: максимум для більшості країн обмежений значенням 4096 × 3072 пікс. (В Росії є десяток супутникових каналів, які ведуть трансляцію в 4K), тому повільно, але впевнено телеіндустрія виходить за рамки досить старого FullHD. А ось на 8K традиційне TV поки і не задивляється, картинку надвисокої чіткості зі звуком формату 22: 2 передає тільки японський телеканал NHK.

Незважаючи на високу складність виробництва, телевізори з 8K-матрицями вже не за горами - якщо у випадку з 4K перші сумісні медіапрогравачі та ігрові приставки з'явилися в продажу лише через 4 роки з моменту анонса технології, то про новий стандарт було оголошено на виставці CES 2013, а 31 жовтня 2015 в продаж надійшов перший телевізор Sharp LV-85001 з дозволом 7680 × 4320. Як і багато революційні пристрої, LV-85001 на старті оцінили в 16 мільйонів йен (133000 $), сьогодні ж його продають за п'ять тисяч доларів.

Наступний етап розвитку інтерактивного TV

Наступний етап розвитку інтерактивного TV

Як часто під час перегляду улюблених передач ви спостерігаєте біжучий рядок або паралельно займаєтеся своїми справами в смартфоні? З поширенням розумних годин, згинаються девайсів і іншої переносної електроніки традиційному телебаченню доведеться або померти, або знайти спосіб більш ефективно привертати увагу глядача. У будь-якому випадку, від такої конкуренції кінцеві користувачі залишаться тільки у виграші: у нас з'явиться можливість помітно продуктивніше споживати контент: тобто, засвоювати більше інформації за той же час. Але це все - пасивний інтерактив. У активна взаємодія входить можливість перегляду додаткову інформацію про переглядаються передачах і фільмах (імена ведучих, акторський склад, рік виходу і ін.), Сьогодні у багатьох провайдерів кабельних і супутникових каналів вже давно є подібний функціонал. Ще один варіант залучення глядача в те, що відбувається на екрані полягає у відмові від тих самих каналів. Інакше кажучи, ефірне телебачення перетвориться на такий собі аналог YouTube, з індивідуальною сіткою мовлення для кожної людини, заснованої на аналізі його історії перегляду. Втім, і такі можливості зараз пропонують деякі виробники ТВ-приставок.

Втім, і такі можливості зараз пропонують деякі виробники ТВ-приставок

Наступним же кроком стане глобальне підключення всіх телевізорів до Інтернету для створення таргетированной реклами. Припустимо, в новому фільмі ви побачили якусь річ і захотіли купити її. Досить буде сказати віртуальному голосовому помічнику про це і він відразу ж зрозуміє вас, додавши необхідний товар в корзину Інтернет-магазину, який володіє мінімальною вартістю і оптимальним часом доставки.

Віртуальна реальність

Віртуальна реальність

Хоча технології віртуальної реальності і пережили досить "млявий" старт через дорожнечу обладнання та відсутності контенту, за минулий рік VR-гарнітури сильно впали в ціні (наприклад, знаменитий Oculus Rift замість початкових 70 000 рублей сьогодні коштує близько 40 тисяч, HTC Vive подешевшав з 80 000 до 44 000 рублей, а консольний PlayStation VR і зовсім втратив 70% своєї вартості, яка на поточний момент становить 16 тисяч) і у віртуальній реальності з'явилися всі шанси завоювати любов широкого кола користувачів.

Хоча технології віртуальної реальності і пережили досить млявий старт через дорожнечу обладнання та відсутності контенту, за минулий рік VR-гарнітури сильно впали в ціні (наприклад, знаменитий  Oculus Rift  замість початкових 70 000 рублей сьогодні коштує близько 40 тисяч,  HTC Vive  подешевшав з 80 000 до 44 000 рублей, а консольний  PlayStation VR  і зовсім втратив 70% своєї вартості, яка на поточний момент становить 16 тисяч) і у віртуальній реальності з'явилися всі шанси завоювати любов широкого кола користувачів

Цією можливістю просто не зможуть не скористатися великі телевізійні компанії, в результаті чого наші телевізори будуть приймати не звичайне зображення, а повноцінне стереоскопічне відео, що дозволяє поглянути на те, що відбувається з будь-якого кута: побродити по студії улюбленого шоу, пережити події фільму з відомими акторами або бути присутнім на зйомках документального фільму.

5 G

5 G

З усього вищесказаного ви вже напевно зрозуміли, що обсяг інформації, що передається буде колосальним. Схожа ситуація складалася в 2006, коли під час чемпіонату світу з футболу в Німеччині величезна кількість користувачів спостерігали за заходом з екрану мобільного телефону. Звичайно ж, актуальні на той момент мережі 3G не справлялися з різко збільшилася навантаженням, і спроба поєднання телебачення і мобільних мереж провалилася. З появою нових телевізорів, здатних приймати сигнал в дозволі 7680 × 4320, та ще й в VR-форматі, без переходу на Інтернет-мовлення обійтися вже не вийде. Благо, мережі п'ятого покоління підтримують рекордне число підключених пристроїв і розвивають швидкість до кількох десятків Гбіт / с, чого повинно вистачити для передачі петабайт даних мільйонам глядачів (про ці та інші переваги 5G ви можете прочитати в цієї статті). Крім незаперечних переваг для клієнтів, нові мобільні мережі полегшать роботу оперативним групам новинних каналів, яким щодня потрібно розгортати супутникові точки передачі даних для своєчасних репортажів з місця подій.

зростання продуктивності

зростання продуктивності

Природно, для віртуальної реальності, інтерактивної реклами і надвисоких дозволів потрібно обчислювальна потужність, в десятки разів перевершує нинішні ігрові ПК. І з цим питанням проблем бути не повинно. По-перше, виробники комплектуючих безперестанку нарощують продуктивність своїх чіпів, як наслідок, рано чи пізно телевізори будуть оснащуватися процесорами, що забезпечують плавну картинку в складних VR-сценах. Якщо ж до моменту появи VR-телебачення ми так і не отримаємо досить потужних телевізорів, на допомогу прийдуть вищезгадані 5G-мережі з обчисленнями на хмарних серверах.

голограми

Остання технологія, яка з великою часткою ймовірності з'явиться в телевізорах недалекого майбутнього. Раніше ми вже бачили зліт і запаморочливе падіння популярності 3D-телевізорів. Спершу їх розкуповували заради простого "вау-ефекту", дивуючись тому, що об'ємне відео можна було дивитися не тільки в кінотеатрі, але і у себе вдома.

Однак у подібних пристроїв було кілька критично важливих недоліків:

Відсутність контенту. Фільми та передачі з глибиною зображення вимагають спеціального обладнання і куди більш складного монтажу, тому вони зазвичай поширюються на досить дорогих Blu-Ray DVD, а телеканалів з 3D-контентом практично не залишилося.

Окуляри. 3D-телевізори вимагали обов'язкового використання відповідних очок, які виявилися абсолютно неюзабельни в домашніх умовах. Справа в тому, що стереоочки справляються тільки з тривимірним контентом, і якщо в темному залі кінотеатру вашу увагу повністю займає екран і те, що відбувається на ньому, то вдома неможливо не відволікатися на смартфон, що оточують людей, сторонні справи та ін., Через що кожен раз доводиться знімати окуляри.

Надмірне напруження зору, головні болі і нудота. Принцип роботи 3D-телевізорів побудований на обмані зору, що створює реалістичну ілюзію тривимірності на двовимірному зображенні. Організм деяких людей просто не розуміє дисбаланс відбувається, в результаті чого сильно напружуються мозок і зорові м'язи, що викликає згадані симптоми.

Дорожнеча 3D-телевізорів викликана високою складністю виробництва і інноваційністю даної технології. Такі пристрої коштують на 30-60% дорожче аналогічних по функціоналу моделей без 3D.

І це ще не все мінуси 3D-телевізорів, яким вже близько 10 років. Голографічне TV має змінити ситуацію, повернувши інтерес споживачів до домашнього перегляду 3D-контента. По-перше, для роботи з голограмами не потрібні спеціальні окуляри: простіше кажучи, у вас посеред кімнати буде "висіти" тривимірний об'єкт, який можна побачити в будь-який момент часу. Друга перевага голограм випливає з першого: завдяки відсутності стереоскопічних окулярів зникнуть всі неприємні побічні ефекти під час перегляду.

Друга перевага голограм випливає з першого: завдяки відсутності стереоскопічних окулярів зникнуть всі неприємні побічні ефекти під час перегляду

Третій, найбільш багатообіцяючий плюс голограм полягає в цілком ймовірне появу телевізорів, здатних відображати тактильні голограми. Причому, це не фантастичні перспективи, а реальні розробки: перші пробні установки, що створюють відчутні голограми з'явилися ще багато років тому, але в силу не совершенности технології, такі проекції обпалювали шкіру людини при зіткненні. У 2015 році був здійснений прорив в управлінні у країнах-кандидатах голограмами, коли вчені з наукової лабораторії університету японського міста Уцономія протестували безпечну тактильну голограму, зменшивши тривалість імпульсів лазерного випромінювання з наносекунд до декількох фемтосекунд (мільйонної частки мільярдної частки секунди).

Підведемо підсумки

Підведемо підсумки

TV-індустрії вже багато десятиліть, саме тому майже завжди було відносно легко передбачити цикли її розвитку на кілька років вперед. Так і зараз, більшість експертів в цій галузі виділяють кілька тез, які характеризують телебачення наступних 5-10 років:

 • збільшення деталізації сучасних дисплеїв відбувається кожні кілька років, настання ери 8K це всього лише питання часу;
 • високі дозволу простимулюють постачальників контенту активніше розвивати віртуальну реальність, стимулюючи виробників електроніки активніше вдосконалювати VR-шоломи і телевізори;
 • без мереж п'ятого покоління поширення такого великого обсягу даних буде неможливо. Технологічні гіганти і оператори мобільного зв'язку розуміють це і обіцяють запуск 5G-мереж в найближчі 1-2 роки
 • персоналізація ефірного мовлення стане результатом злиття TV та Інтернету. Звичайна телевізійна реклама зникне, поступившись місцем інтерактивної.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью