• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

8 способів позбутися від комп'ютерного вірусу

 1. 1. Спробуйте замінити антивірус
 2. 2. Використовуйте спеціальний сканер
 3. 3. Знищити вірус, знаючи його назву
 4. 4. Проведіть сканування в безпечному режимі
 5. 5. Варто перевстановити систему
 6. 6. Запишіть Live CD і запустіть на вашому комп'ютері
 7. 7. Перенесення жорсткого диска на інший комп'ютер
 8. 8. Форматування жорсткого диска

позбутися від деяких вірусів стандартними методами (скануванням системи антивірусом) обумовлюється цілим рядом причин: користувач міг сам відхилити попередження системи безпеки, антивірус не має модуля самозахисту, або вірус занадто свіжий, і лікування для нього просто не встигли придумати.

позбутися від деяких вірусів стандартними методами (скануванням системи антивірусом) обумовлюється цілим рядом причин: користувач міг сам відхилити попередження системи безпеки, антивірус не має модуля самозахисту, або вірус занадто свіжий, і лікування для нього просто не встигли придумати 1. Спробуйте замінити антивірус


Як смішно би це не звучало, але іноді це допомагає. Всім відомо, що рейтинги антивірусів кожен складає з висоти своєї дзвіниці, і одна і та ж програма може займати верхню строчку в одному списку, і п'яту - в іншому. Вся справа в тому, що тести все проводять різні, на різних комплектах вірусів, і антивіруси поводяться в них деколи абсолютно непередбачувано.

Так що спробуйте видалити ваш нинішній антивірус (або комплексну систему захисту - в подальших під цим терміном в статті буде матися на увазі і те, і інше) і поставити програму від конкурента. Майже всі антивірусні комплекси в наш час мають пробний період в 30 днів, протягом якого функції програми доступні в повному обсязі - так що буде час визначитися.

2. Використовуйте спеціальний сканер


Компанія «Доктор Веб» розробила для таких випадків утиліту Cure-It !, яка дозволяє провести повну перевірку вашої системи на віруси без установки програми. Утиліта складається з одного exe-файлу, в якому містяться найостанніші бази (зрозуміло, компанії «Доктор Веб»). Раніше аналогічну утиліту випускала і «Лабораторія Касперського».

Cure-It! може допомогти в тому випадку, коли звичайний антивірус з якихось причин не встановлюється або не працює.

3. Знищити вірус, знаючи його назву


Якщо ви знаєте, який саме вірус уразив вашу систему, спробуйте поглянути на безкоштовні утиліти від «Лабораторії Касперського». Їх небагато, але вони допоможуть видалити певний вірус. Другий варіант - пошукати за допомогою, наприклад, Google , Утиліти для видалення інших визначених вірусів або взагалі типів шкідливого ПО (наприклад, західний Trojan Remover).

4. Проведіть сканування в безпечному режимі


Якщо з якихось причин ваш антивірус не може впоратися з вірусом в звичайному режимі, спробуйте виконати сканування в безпечному (потрібно натиснути F8 при завантаженні системи). В цьому випадку працюють залишаються тільки найнеобхідніші модулі, і ви можете провести повне сканування. Допомагає у випадках, коли вірус такий дурний, що завантажується в систему автоматично разом з іншими програмами або НЕ життєво важливими системними модулями.

5. Варто перевстановити систему


В крайньому випадку можете спробувати перевстановити Windows з нуля в новий каталог. Ефективність даного методу не дуже висока, так як багато вірусів базуються не в папці Windows, а, наприклад, в одній з підпапок Program Files - в цьому випадку перевстановлення може не допомогти.

6. Запишіть Live CD і запустіть на вашому комп'ютері


Live CD - це спеціальним чином створені диски, які містять в собі набір системних утиліт, включаючи іноді урізану версію операційної системи. Антивірусні програми на диску допомагають вилікувати комп'ютер, а в особливо складних випадках з їх допомогою можна скопіювати дані в безпечне місце.

Насправді, Live CD - не найпростіша штука. По-перше, їх багато хто випускає - починаючи від «Доктор Веб» і закінчуючи аматорськими збірками, які можна у великій кількості знайти на торрентах. По-друге, не факт, що конкретний Live CD запрацює у вашій системі - багато хто має апаратні обмеження, про що ви дізнаєтеся тільки тоді, коли спробуєте ними скористатися. Загалом, спробувати варто, але ніхто не гарантує результат.

7. Перенесення жорсткого диска на інший комп'ютер


Часто допомагає метод глибокого сканування жорсткого диска вашого комп'ютера на іншій машині. Причому підключати такий диск бажано по USB (за допомогою спеціального перехідника SATA / IDE -> USB або контейнера для зовнішнього HDD), попередньо відключивши на другій машині функцію автозавантаження. Таким чином ви можете бути впевнені в тому, що диск буде просканований до самих глибин і відомі віруси не зможуть уникнути ганебної смерті.

8. Форматування жорсткого диска


Коли нічого не допомагає, і навіть фахівці розводять руками - що ж, попрощайтеся зі своїми даними. Насправді, даний метод практично ніким не застосовується і по суті методом не є. Швидше його можна порівняти з відрубуванням хворий ноги замість її лікування. З іншого боку, іноді буває простіше відновити дані з резервних копій (якщо вони є), ніж розгрібати наслідки урагану від якого-небудь особливо шкідливого вірусу.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью