• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

6 причин відмовитися від Chrome

 1. 1. Chrome стежить за вами
 2. 2. Chrome дозволяє собі зайве
 3. 3. Chrome пожирає батарею вашого ноутбука
 4. 4. Chrome займає надто багато системних ресурсів
 5. 5. Chrome вже не найшвидший браузер
 6. 6. Інтерфейс Chrome не особливо настроїш

Chrome неймовірно популярний. Він легкий і швидкий - в усякому разі, таку репутацію він завоював собі з першого свого релізу. Для багатьох Chrome - перший додаток, яке встановлюється на нову систему. Він чудово інтегрований з сервісами Google і синхронізується між вашими пристроями. Чого ще можна хотіти від браузера?

Проте Chrome не бездоганний. І те, що його вибрали більше 60% користувачів інтернету, ще не означає, що він ідеально підходить саме вам.

1. Chrome стежить за вами

Chrome стежить за вами

Навряд чи можна сказати, що Chrome поважає вашу особисту життя. Браузер старанно передає Google все, що тільки можливо, - ваше місце розташування, історію пошуку, історію набраних URL та ще купу всього. Все це, щоб показувати вам таргетовану рекламу і «покращувати» Chrome спеціально для вас.

Якщо ви соромитеся уваги такий великий корпорації до своєї персони, ви можете налаштувати Chrome для більшої конфіденційності. Або, що краще, зовсім припинити його використовувати.

Встановіть Firefox з функцією Do Not Track, яка до того ж ще й прискорює завантаження сторінок, або Chromium, або Opera, або Vivaldi. У цих браузерів з конфіденційністю все куди краще. Або - в хардкорні варіанті - зверніть увагу на Tor Browser і Epic. Ось вже там приватність зведена в абсолют. Tor Browser навіть попереджає вас, коли ви розвертаєте вікно на весь екран, що вас можуть дізнатися по діагоналі монітора.

2. Chrome дозволяє собі зайве

Chrome - більше, ніж просто браузер. Це практично ОС всередині вашої ОС. І живе він своїм розумом. Наприклад, користувачі Chrome помітили , Що браузер сканує їх документи і файли. Як з'ясувалося, Chrome виконував антивірусне сканування. Дозволи на це він не питав.

Вам дійсно подобається, що браузер нишпорить по вашим особистим файлам, нехай і з самими благими намірами?

3. Chrome пожирає батарею вашого ноутбука

digitaltrends.com

У батарей ноутбуків є один маленький недолік: вони швидко втрачають заряд. Це цілком очікувано, якщо ви дивитеся відео або запускаєте ресурсомісткі додатки. Але що якщо ви просто Скролл сторінки в браузері?

Chrome поїдає заряд вашої батареї, як скажений. Так що там, навіть Edge виявився скромнішим нього в плані енергоспоживання. Firefox і Opera з фичей «збереження батареї »І зовсім не залишають Chrome шансів.

А якщо ви користувач macOS, то найбільш енергоефективний браузер для цієї системи у вас вже є - це Safari. В одному з тестів, опублікованому Cult of Mac, MacBook з запущеним Safari протримався на 35% довше, ніж з Chrome.

4. Chrome займає надто багато системних ресурсів

Chrome займає надто багато системних ресурсів

Крім заряду батареї, Chrome також з'їдає пам'ять і процесор. Якщо ви в розпал роботи запустіть «Диспетчер завдань», то можете оцінити, скільки там процесів Сhrome. Браузер генерує окремий процес для кожної вкладки або розширення, а також виконує попередній рендеринг сторінок, що сприяє їх швидкій завантаженні.

Так, такий метод дозволяє Chrome не падати, якщо зависне одна вкладка, і взагалі додає стабільності і чуйності. До тих пір, поки у вас багато оперативної пам'яті. А ще Chrome може залишатися працювати у фоновому режимі навіть після закриття вікна, щоб «радувати» вас своїми додатками.

Так, існують способи знизити апетити Chrome. Але навіщо, коли Firefox і навіть Edge займають куди менше пам'яті, ніж Chrome?

5. Chrome вже не найшвидший браузер

Колись Chrome був дійсно найшвидшим браузером в світі, але ці часи давно пройшли. Відкрийте Інфія в Chrome, Firefox, Opera, Vivaldi і Edge - і швидкість завантаження сторінки буде практично однакова у всіх браузерах.

Так, відмінності є, але вони проявляються лише в синтетичних тестах, і мова йде про мілісекунди. Ви дійсно тримайте свої руки вільними секундомір, коли клацаєте по посиланнях?

Chrome показує кращі результати в тестах, пов'язаних з підтримкою стандартів HTML5, але Firefox і Edge ненабагато йому в цьому поступаються. А при завантаженні веб-сторінок Firefox в деяких випадках обганяє Chrome. У тестах DigitalTrends браузери Edge, Opera і Vivaldi обійшли Chrome в трьох бенчмарках.

Звичайним користувачам, яким нічого не говорять мудровані слівця на кшталт JetЅtream, Octane і Kraken, Chrome здасться швидким . Рівно настільки ж, наскільки і інші браузери.

6. Інтерфейс Chrome не особливо настроїш

Подивимося на інтерфейс Chrome. Він дуже простий і зручний. Його нелегко захарастила сторонніми кнопками, і він задовольнить всі ваші потреби. До тих пір, поки ви не захочете налаштувати його трохи тонше.

Перемістити розширення на іншу сторону панелі? Ні, можна тільки приховати невикористовувані значки. Додавати і змінювати нові панелі і кнопки? Ні. Змінити розмір адресної панелі, зрушити панель закладок в інше місце? Користуйтеся тим, що для вас створили дизайнери Google.

Safari, де кнопки, адресні і пошукові поля можна сортувати в будь-якому бажаному порядку, Vivaldi з його налаштованим панелями і угрупованням вкладок, і Firefox, інтерфейс якого взагалі можна змінити до невпізнання, дивляться на все це з подивом.

Читайте також

Чого ще можна хотіти від браузера?
Вам дійсно подобається, що браузер нишпорить по вашим особистим файлам, нехай і з самими благими намірами?
Але що якщо ви просто Скролл сторінки в браузері?
Але навіщо, коли Firefox і навіть Edge займають куди менше пам'яті, ніж Chrome?
Ви дійсно тримайте свої руки вільними секундомір, коли клацаєте по посиланнях?
Перемістити розширення на іншу сторону панелі?
Додавати і змінювати нові панелі і кнопки?
Змінити розмір адресної панелі, зрушити панель закладок в інше місце?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью