• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

5 найпопулярніших криптовалюта світу. Крім біткоіни

В які криптовалюта, крім біткоіни, вкладають гроші інвестори

Редакція Еспресо.TV НЕ буде вивчати кожну валюту, а розгляне тільки найпопулярніші. Популярність валюти ми оцінимо по ємності ринку - кількість грошей, які вже вкладені в криптовалюта.

згідно сайту CoinMarketCap , Сумарний обсяг ринку криптовалюта - $ 156 мільярда. Біткоіни займає 45% від загальної вартості ринку.

Біткоіни займає 45% від загальної вартості ринку

Якщо ви не знаєте, що таке біткоіни, то про нього можна прочитати тут . Так само, як і про біткоіни кеш .

Але інвестори, для яких біткойни коштують надто дорого, віддають перевагу іншим криптовалюта.

Ethereum (ефіріум, ефір)

Ethereum (ефіріум, ефір)

20% від загальної вартості ринку криптовалюта ($ 34 мільярди)

Кількість валюти: більше 94 мільйона одиниць

Вартість на момент написання статті: $ 369

У 2013 році засновник журналу Bitcoin Magazine - Віталік Бутерін запропонував ускладнити систему біткоіни, так з'явився Ethereum. Кошти на реалізацію проекту збирали через краудфандінг - де кожен бажаючий міг вкласти гроші в проект. Ethereum стартував в 2015 році. Нову криптовалюта часто називають біткоіни версії 2.0.

У Ethereum є Майнер, які підтримують роботу системи і добувають новий "ефір". Система нагороджує Майнер, точно також як і Майнер біткоіни.

Робота ефіру, заснована на блокчейне. І немає, блокчейн це не тільки про біткоіни. Біткоіни відноситься до блокчейну, як електронного листа до всього інтернету. Блокчейн - це одна велика електронна система, поверх якої можна створювати різні види валют.

В ефірі також, як і в біткоіни, є механізм підтвердження транзакцій. Ethereum, як і біткоіни, вже встиг пережити поділ на 2 валюти: Etherium (ETH) і Etherium Classic (ETC). "Хардфорк" трапився в 2016 році, після того як хакери знайшли вразливість системи і вкрали третину існуючого в світі ефіру. Після такої масової крадіжки, було вирішено зробити "відкат" системи. Інакше повернути вкрадені кошти було неможливо. Не всі підтримали це рішення, адже ідея Ethereum полягає в децентралізації валюти і виключення будь-якого людського втручання. Інвестори, які не підтримали повернення системи, перейшли на Ethereum CLassic, вартість якого зараз $ 15,8.

Але між біткоіни і ефіром існує багато відмінностей. Наприклад, біткоіни не може бути більше 21 мільйона, тоді як кількості ефіру не обмежена.

Біткоіни скорочує вдвічі нагороду за відкритий блок кожні чотири роки, тоді як система ефіру має фіксовану винагороду - 5 ефірів.

Блоки в ефірі з'являються кожні 10-15 секунд, на відміну від біткоіни, якому для появи нового блоку потрібно 10 хвилин. Таким чином в системі Ethereum транзакції проходять набагато швидше.

Основна відмінність ефіру від біткоіни в тому, що ця криптовалюта працює за принципом "розумних контрактів", а також є Тьюринг-повній системою.

Подібні контракти створені для того, щоб повністю виключити людський фактор і посередників. Розумний контракт укладається між двома учасниками - підписантами. Підписом є числовий ключ. Сам блокчейн працює як гарант - якщо умови контракту дотримуються, обидві сторони отримують свої покупки.

Наприклад, розумні контракти і ефір зможуть взяти на себе обов'язки букмекерів. Ви з одним посперечалися хто з бійців - боксер Флойд Мейвезер або боєць ММА Конор Макгрегор, переможе в матчі. Ви вказуєте умови угоди в смарт-контракті, ставки списуються з вашого гаманця і зберігаються в блокчейне. Коли матч закінчується, система перевіряє результати і переводить виграш переможцю парі.

І хоча в біткоіни є примітивна форма, саме в системі ефіру почалося повноцінне використання "розумних контрактів".

Технологія "розумних контрактів" була б неможливою, без універсального Тьюринг-повного мови. Саме завдяки йому, машина переводить будь-який предмет в математичне обчислення.

Ripple

5% від загальної вартості ринку криптовалюта ($ 8,4 мільярда)

Кількість валюти: більш 38 мільярдів одиниць

Вартість на момент написання статті: $ 0,219

Більшість криптовалюта є відділеннями від біткоіни: береться код біткоіни, поліпшується або незначно змінюється і на основі створюється нова криптовалюта. Але не у випадку з Ripple - його код написаний з нуля, під замовлення різних венчурних фондів.

Спочатку ідея подібної платіжної системи була придумана в 2004 році Райаном Фуггер. Тоді створилася закрита система для невеликої компанії. Вперше система запрацювала в 2012 році.

Основна функція Ripple - збільшення швидкості транзакцій між банківськими операціями. А також Ripple дозволяє заощадити на транзакціях. калькулятор на офіційному сайті Ripple показує, що якщо оборот банку $ 5 мільйонів, то можна заощадити $ 3,5 на кожній транзакції. А це економія в $ 3,5 мільйона щорічно.

Технологія Ripple вже використовується великими банками: Bank of America, HSBC, а Western Union "експериментує" з протоколами Ripple.

Ткакже ще однією відмінністю від біткоіни - криптовалюта Ripple можна Майні в звичному сенсі слова. Це централізована система, де всі цифрові гроші належать одній компанії Ripple Lab. На даний момент існує близько 38 мільярдів одиниць криптовалюта, і засновники системи збираються продовжити випуск до 100 мільярдів одиниць.

Але це не означає, що компанія просто роздає криптовалюта.

Якщо вам не подобається, що при видобутку біткоіни і ефіру, комп'ютери повинні витрачати обчислювальні потужності на рішення вигаданих завдань, які не несуть ніякої користі, то з Ripple компанія "орендує" потужності вашого комп'ютера для обробки величезних масивів наукових даних. За обробку невеликого шматочка інформації користувач отримує винагороду у вигляді валюти Ripple.

Litecoin

2% від загальної вартості ринку криптовалюта ($ 3,29 мільярда)

Кількість валюти: більше 52 мільйона одиниць

Вартість на момент написання статті: $ 62

Litecoin був запущений в 2011 році, колишнім інженером Google Чарльзом Лі. І якщо біткоіни розцінювався як "золото", то Litecoin називають "сріблом" криптовалюта. Litecoin - хардфорк (відгалуження) від біткоіни. Основа коду і принципи роботи у криптовалюта однакові.

Litecoin, як і багато подібних криптовалюта, створювався з метою поліпшити систему біткоіни. Так, в системі Litecoin різниться Майнінг. Якщо в біткоіни блоки створюються кожні 10 хвилин, то в Litecoin це відбувається швидше - кожні 2,5 хвилини. Саме тому Litecoin може обробити більшу кількість транзакцій ніж в системі біткоіни.

Кількість криптовалюта обмежити - 84 мільйони одиниць.

Також для Майнінг в Litecoin не потрібні сильні обчислювальні потужності як в біткоіни, а основний акцент робиться на оперативній пам'яті обчислювальної машини.

Dash

Dash

1,6% від загальної вартості ринку криптовалюта ($ 2,7 мільярда)

кількість валюти: понад 7,5 мільйона одиниць

Вартість на момент написання статті: $ 370

Ще одна криптовалюта, яка вийшла в результаті зміни коду біткоіни. З'явилася система Dash в 2014 році і спочатку називалася XCoin, потім DarkCoin і в березні 2015 року система отримала нинішню назву.

Основна відмінність від біткоіни - повна анонімність. Біткоіни анонімний до тих пір, поки не буде виявлений власник гаманця. Тоді всі транзакції можна буде простежити. В системі Dаsh стежити за чужими транзакціями неможливо - дані про транзакції не публікуються в блоках.

Робота мережі біткоіни тримається тільки за рахунок Майнер - вони займаються видобутком і розподілом інформації про транзакцій по блокам.

У Dash ця робота розділена на два рівня - Майнер і оператори Мастернод. Оператори відповідають за анонімність і швидкість транзакцій в системі, за що отримують винагороди.

Щоб стати оператором Мастернода. потрібно залишити в заставу 1000 одиниць Dash. Оператори отримують більше винагороду, ніж Майнер.

Nem

Nem

1,5% від загальної вартості ринку криптовалюта ($ 2,7 мільярда)

кількість валюти: 8,9999 мільярда одиниць

Вартість на момент написання статті: $ 0,288

Система Nem з'явилася в кінці 2015 року. На відміну від інших валют, вона має свій власний унікальний код. Nem працює використовуючи технологію блокчейна і алгоритму POI (proof of importance- доказ важливості).

Що це означає?

Доказ важливості (POI), доказ роботи (POW) і доказ наявності (POS) мають одну спільну рису. Це все алгоритми, які при застосуванні до кріптовалютності допомагають підтримувати порядок під час створення блоку, провести транзакцію правильно, нагородити учасників.

Наприклад, система біткоіни. Litecoin і Dash працюють використовуючи алгоритм POW - майнері виробляють обчислення, вирішують завдання і як доказ виконаної роботи показують відповідь. За правильну відповідь вони отримують винагороду. Щоб заробити біткоіни, ви повинні взяти участь в гонці обчислювальних потужностей. Як підсумок - створення блоку дорогий і трудомісткий процес. У міру вдосконалення технологій людям доводиться витрачати більше грошей, щоб отримати останню обладнання ASIC (машини для Майнінг). Таким чином, ще більше енергії витрачається даремно.

Алгоритм POS працює на подобі дивідендів - ті, у кого більше коштів на рахунку, отримують відсотки. Але виходить, що більш "багаті" користувачі будуть стає ще швидше.

Алгоритм POI, який використовується в Nem, об'єднує в собі концепції цих двох алгоритмів. Але алгоритм не тільки винагороджує тих, у кого великий залишок на рахунку, але також враховує, наскільки часто вони здійснюють операції з іншими користувачами.

Це означає, що ті, хто активно допомагає економіці системи Nem винагороджуються. Кожному користувачеві надається рейтинг довіри, чим вище він, тим більше шансів отримати винагороду.

Той, хто вносить свій вклад, може отримати додатковий XEM (валюта мережі Nem).

Що це означає?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью