• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

5 seo-вимог Яндекса і Google, які необхідно виконати на сайті найближчим часом

 1. HTTPS
 2. адаптивність дизайну
 3. Поліпшення поведінкових факторів
 4. мікророзмітки
 5. унікальність контенту

Ви розвиваєте сайт і просуваєте його на кращі позиції пошукової видачі, дотримуючись вимог алгоритмів пошукових систем? На що слід звернути увагу в році, що минає 2016 році на сайті - розглянемо 5 важливих чинників для сайту з останніх тенденцій.

HTTPS

HTTPS (Hypertext Transport Protocol Secure) - протокол, який забезпечує безпеку і конфіденційність при обміні інформацією між сайтом і пристроєм користувача. Наприклад, він дозволяє захистити дані, які користувач вказує в веб-формах, щоб оформити замовлення або підписатися на оновлення. Трафік звичайних http-сторінок не зашифрований, їх дані може прочитати будь-який з серверів, через які вони проходять на шляху до сервера веб-сайту. Якщо ж відвідувана веб-сторінка захищена https, всі дані шифруються, тому інформація про активність користувача на цьому веб-сайті доступна тільки йому самому і веб-сайту.

Приклад вікна браузера зі звичайним і захищеним з'єднанням

Приклад вікна браузера зі звичайним і захищеним з'єднанням

Сайти, що використовують захищене з'єднання, краще ранжуються пошуковими системами. Ще в 2014 році компанія Google оголосила, що захищене SSL з'єднання стане офіційним сигналом для ранжирування веб-сайтів. У вересні 2015 року представник Google підтвердив, що https дає перевагу при виборі між двома рівними результатами пошуку. А в наприкінці 2015 року Google оголосив, що тепер за замовчуванням буде індексуватися HTTPS-версія сторінки. Це означає, що якщо на сайті є HTTP-сторінки, Google спробує знайти їх еквівалент в форматі HTTPS і, якщо він є, пошуковик проиндексирует https-версію і покаже ці сторінки в результатах пошуку.

Якщо Ви вирішили перейти на протокол https, використовуйте для цього надійні сертифікати безпеки. SSL-сертифікат - електронний документ, що підтверджує ступінь надійності сайту. SSL-сертифікат необхідний для використання на сервері протоколу SSL. SSL (Secure Sockets Layer) - криптографічний протокол, що забезпечує безпечну передачу даних по мережі інтернет. Отримати ssl-сертифікат можна в центрах сертифікації, як правило, за певну плату або використовувати безкоштовні варіанти.

Про що слід пам'ятати: зміна протоколу сайту з HTTP на HTTPS вважається перенесенням сайту зі зміною URL. Ця дія може тимчасово вплинути на облік трафіку. При перенесенні сайту може змінюватися його положення в результатах пошуку, так як роботи пошукових систем виконують сканування та індексацію веб-сторінок заново. Швидкість, з якою роботи пошукових систем переіндексіруют сторінки, залежить від швидкості серверів, кількості адрес і інших чинників. Щоб прискорити цю процедуру, можна відправити файл sitemap. Прочитайте про перенесення сайтів на протокол HTTPS, яка опублікована на сторінках допомоги пошукових систем, наприклад на Google Webmaster Tools.

При ранжируванні сайту використання цього протоколу розцінюється як позитивний фактор, тому бажано почати використовувати https.

адаптивність дизайну

Адаптивними вважаються сайти сторінки яких підлаштовуються під дозвіл і розмір екрану користувача. З 2015 року Google офіційно враховує сумісність з мобільними пристроями в якості одного з факторів ранжирування сайту в мобільному пошуку. А в 2016 компанія Google у своєму офіційному блозі повідомила про оновлення алгоритму mobile-friendly. Тепер цей фактор буде чинити більший вплив на ранжування сайтів в мобільній пошуковій видачі.

Яндекс також давно в мобільній видачу позначає сторінки, адаптовані під мобільний пошук, спеціальною міткою «мобільна версія» при пошуку з мобільних пристроїв. Очевидно, пошуковик буде і далі віддавати перевагу в ранжируванні на мобільних пристроях сайтам з мобільною версією.

Ось що пише компанія Яндекс в своєму блозі: "Якщо сайт не адаптований для мобільних пристроїв, це не означає, що він зовсім зникне з мобільного видачі. Придатність ресурсу для мобільних - це тільки один з факторів ранжирування. У загальній складності їх понад 800. Ми враховуємо також оригінальність контенту, зручність інтерфейсу і багато інших чинників, які працюють і в веб-версії пошуку. Але тепер результати пошуку на комп'ютері і в смартфоні можуть відрізнятися. у мобільному пошуку ми будемо пропонувати людям перш за все ті веб-сторінки, кото ими їм буде зручно користуватися. Як ми визначаємо, придатна сторінка для мобільних чи ні? По-перше, у неї не повинно бути горизонтальної прокрутки: контент сторінки (текст, картинки і так далі) повинен бути оптимізований під розмір екрану. Тоді користувачам не доведеться збільшувати шрифт і постійно скролл сторінку вправо-вліво. По-друге, на сайті не повинно бути елементів, які не працюють на популярних мобільних платформах. до таких елементів відносяться, зокрема, флеш-ролики. "

Критеріями отримання мітки від Яндекса на поточний момент, наприклад, є:

 • сторінки, які підлаштовуються під дозвіл і розмір екрану, і мають один і той же url для всіх пристроїв;
 • сторінки, з окремими мобільними урламі виду m.site.ru (декстопние урли site.ru)

Крім того, сторінки:

 • не повинні містити Flash або Silverlight (замість них потрібно використовувати HTML 5)
 • зміст сторінок не повинно виходити за рамки екрану по горизонталі
 • необхідно, щоб на сайті повинен бути налаштований атрибут viewport для правильного визначення області перегляду з мобільних телефонів

Легко перевірити адаптивність сайту Ви можете на сторінці Google: https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Один з найпростіших способів оптимізувати ресурс для мобільних пристроїв - змінити тему сайту на адаптивну. Адаптивний дизайн дозволить шаблоном автоматично підлаштовуватися під будь-який розмір екрану. Ви можете використовувати готові адаптивні шаблони або замовити розробку адаптивного шаблону для Вашого сайту. Проте, необхідно враховувати, що оптимізація вже працюючого сайту і впровадження на нього адаптивної верстки є досить складним процесом і не може повністю відбуватися в автоматичному режимі, так як будь-яка сторінка сайту може містити код, який заважає адаптації (фіксована ширина стовпців таблиць, зображення з вписаним параметром ширини і т.д.). В цьому випадку необхідно перевірити кожну сторінку Вашого сайту.

Поліпшення поведінкових факторів

Поведінкові фактори - додаткові сигнали, за якими пошукові системи оцінюють практичну цінність і користь сторінки для користувача. Пошукові системи останнім часом постійно підкреслюють важливість поведінкових факторів в алгоритмах ранжирування сайтів.

До поведінкових факторів відноситься набір критеріїв:

 • час, проведений користувачем на сайті;
 • глибина перегляду;
 • показник відмов;
 • співвідношення повернень на сайт до загальної кількості переходів.

час, проведений користувачем на сайті;  глибина перегляду;  показник відмов;  співвідношення повернень на сайт до загальної кількості переходів

Час на сайті обчислюється як різниця за часом між першим і останнім подією у візиті (до подій належать перегляди сторінок, переходи по зовнішніх посиланнях, скачування файлів і досягнення цілей). Для пошукових роботів все просто: чим більше час на сайті, тим краще. Вважається, що чим довше відвідувач затримується на сайті, тим сайт цікавіше, а значить релевантні його запитам.

Глибина перегляду - кількість переглядів сторінок сайту протягом одного візиту користувача. Цей поведінковий фактор характеризує не тільки зацікавленість відвідувачів в контенті, а й якість навігації і зв'язків між сторінками. Для оцінки показника виконуємо аналіз статистики: сторінки догляду, кількість переглядів посадочних сторінок і вживаємо заходів щодо збільшення показника.

Показник відмов - це процентне відношення відвідувачів, що переглянули менше двох сторінок сайту до загальної кількості відвідувачів. Чим менше у сайту показник відмов, тим він якісніший в очах пошукових роботів. Показник відмов варіюється в залежності від тематики та особливостей сайту.

Найкращий спосіб поліпшити поведінкові характеристики сайту - зробити його цікавим і корисним для користувачів. Для цього існує багато способів.

 • Підвищення зручності сайту. Термін «юзабіліті» міцно увійшов в ужиток власників і розробників сайтів. Вважається, що чим зручніше сайт (тобто чим вище його юзабіліті), тим краще його внутрішні поведінкові чинники, і навпаки: чим сайт більш незручний, тим вони гірше. За допомогою аналізу юзабіліті і аналітичних даних, спираючись на власні відчуття та відгуки клієнтів, проводячи порівняльний аналіз конкурентів, можна зробити краще сам сайт і, відповідно, поліпшити поведінкові чинники.
 • Грамотно побудована навігація. Багато seo-фахівці відзначають, що високий показник відмов часто пов'язаний з відсутністю зручної навігації на сайті. До навігації відносять меню сайту, карту сайту, грамотну перелинковку, допоміжні віджети і т.п. Головне правило - на сайті не повинно бути «тупиків», відвідувач завжди повинен мати варіанти продовження, переходу на інші сторінки. Особливо це важливо для посадочних сторінок. Для підвищення ж конверсії сайту необхідно ретельно продумувати і планувати шляхи користувача на сайті.
 • Скорочення часу завантаження сторінок сайту. Кожна зайва секунда під час завантаження сайту віддаляє відвідувачів від його перегляду. Людям подобаються швидкі сайти і пошукові системи також віддають їм перевагу.
 • Підвищення інформативності та корисності сайту. Чим якісніше контент, ніж його більше, ніж він корисніший і інформативніше, цікавіше - тим вище ймовірність того, що сайт сподобається відвідувачеві. Зберіть на сайті максимум інформації по його тематиці. Діліться своїм професійним досвідом, давайте поради відвідувачам, цікавтеся їх думкою.
 • Поліпшення зовнішнього вигляду сайту. Тут не мається на увазі дизайн заради дизайну, даремні прикрашення та інша мішура. Дизайн повинен відповідати тематиці сайту, враховувати дії відвідувачів на сайті і не заважати сприйняттю контенту.
 • Інтеграція на сайт унікального інструменту. Прив'яжіть відвідувачів до сайту - розробіть унікальний інструмент, який є тільки у Вас на сайті. Ви побачите, що кількість повертаються відвідувачів з кожним разом все більше і більше. Наприклад, корисний сайт, на якому можна подивитися карту глибин залягання води (ми розробляли таку для московської компанії з буріння свердловин) або розрахувати вартість установки пластикового вікна.
 • Поліпшення поведінкових факторів варто почати з вивчення поведінки відвідувачів на сторінці. Для цього є спеціальні інструменти аналізу: карта кліків, карта скролінгу і Вебвізор (запис руху миші), які Яндекс надає безкоштовно в рамках сервісу Яндекс.Метрика. Проаналізуйте карту кліків для своєї цільової сторінки. Використовуйте всі доступні інструменти, щоб зрозуміти, чому відвідувач робить короткий клік і повертається в пошук. Причин може бути багато - від поганого юзабіліті до неповного або неякісного контенту.

мікророзмітки

Мікророзмітки - стандарт семантичної оптимізації. Мета семантичної розмітки - зробити інформацію в інтернеті більш структурованою і полегшити пошуковим системам і спеціальним програмам вилучення та обробку інформації для зручного її уявлення в результатах пошуку. Мікророзмітки виконується додаванням в html-код сторінки спеціальних тегів, в яких розміщується надається додаткова інформація, і дозволяє роботам точніше визначати і структурувати інформацію на сторінках сайтів. Типи мікророзмітки залежать від тих типів завдань і типів майданчиків, на яких транслюються уявлення, що формуються мікророзмітки.

Розмітка відбувається безпосередньо в html-коді сторінок за допомогою спеціальних атрибутів і не вимагає створення окремих експортних файлів. Поширені словники:

 • Open Graph;
 • Schema.org;
 • Мікроформати.

Найбільш популярним стає Schema.org - стандарт семантичної розмітки даних в мережі.

Перевірити мікророзмітки сайту можна, наприклад, за допомогою сервісів Яндекс Вебмайстер або Google для веб-майстрів. За допомогою спеціального валідатора можна перевірити розмітку, щоб переконатися, що пошукові роботи адекватно витягають дані.

Мікророзмітки вказує пошуковим роботам інформацію, яку слід обробляти. Це дозволяє домогтися поліпшеної релевантності сторінки для пошукових роботів і користувачів. Точного підтвердження залежності мікророзмітки на ранжування сайту немає. Але мікророзмітки є надійним інструментом, що дозволяє зробити ресурс більш структурованим і клієнторієнтована з точки зору користувачів і пошукових роботів. Використовуючи семантичну розмітку, можна поліпшити, наприклад, уявлення сниппета сайту в результатах пошуку і відповідно збільшити показник CTR.

Розмітка дозволяє зробити ресурс більш помітним для користувачів в пошуковій видачі. В першу чергу присутність мікроформатів або мікроданних на сторінці відбивається на сніпеті (описі), який супроводжує посилання на сайт в пошуковій видачі. Сніппет такого сайту містить більш повний опис сторінки, основні розділи сайту, ціновий діапазон товарів, зображення, адреси, номери телефонів, рейтинги і так далі. Не варто забувати, що сниппет - свого роду рекламне оголошення і оптимізований сниппет сильніше приваблює відвідувачів на сайт.

Семантична розмітка контенту використовується різними сервісами і дозволяє формувати спеціальні сніппети для сторінок з такою розміткою: для товарів, для рецептів, для фільмів, для творчих робіт, для запитань-відповідей, для відео і зображень, для даних про організацію та її адресу, для відгуків і т.д.

унікальність контенту

Інтернет перетворюється на звалище копипаста і пошуковики, природно з цим намагаються боротися. Пошукові системи удосконалюються з кожним днем ​​все більше, орієнтуючись на інтереси користувачів. Унікальність контенту забезпечує хорошу індексацію сайту, вказує користувачам на цінність інформації, товарів або послуг, а також покращує загальне сприйняття бренду.
Які саме чинники враховують пошукові системи при ранжируванні сайтів, напевно не знає ніхто. Тому найкраще сфокусуватися на створенні максимально цікавого та корисного сайту. Помічено, що пошукові системи люблять сайти, які постійно оновлюються, тому багато оптимізаторів рекомендують регулярно публікувати нові матеріали. У той же час, якщо копіпаст і публікувати неякісний контент, який не представляє цінності для користувачів, то така тактика може принести більше шкоди ніж користі. Пошукові системи порахують сайт неякісним в тому випадку, якщо більша частина його контенту скопійована з інших джерел або якщо на сайті є сторінки з дубльованим або схожим контентом.

Алгоритми пошукових систем спрямовані на надання користувачам максимально корисної інформації. Ось що пише Google в керівництві для веб-майстрів: "Деякі веб-майстри намагаються підвищити рейтинг своїх сайтів і залучити до них користувачів, створюючи багатослівні сторінки практично без оригінального змісту. Google буде вживати заходів щодо доменів, рейтинг яких намагаються завищити шляхом показу скопійованих або автоматично створених шаблонних сторінок, які не становлять інтересу для користувачів. ... Деякі веб-майстри воліють копіювати вміст з більш популярних сайтів. При цьому вони не звертають уваги н релевантність і унікальність цього контенту і вважають, що збільшення обсягу сторінок сприятиме підвищенню рейтингу сайту в довгостроковій перспективі. Саме по собі таке зміст, нехай навіть скопійоване з найпопулярніших і якісних сайтів, не становитиме цінності для користувачів, якщо на вашому сайті не будуть надаватися додаткові матеріали або можливості для роботи з ним. Краще витратити час і створити оригінальний контент, який виділить ваш сайт з маси інших. Це дозволить залучити постійних відвідувачів і забезпечити релевантність при пошуку в Google. "

Дубльований контент може виникнути на сайті і не навмисно через дублювання сторінок системою управління або виведення однакових блоків на сторінках сайту. Як правило, в даному випадку не мають на меті введення користувача в оману. Поради від Google як боротися з технічним дублюванням контенту тут: https://support.google.com/webmasters/answer/66359?hl=ru

Використовуйте на сайті не просто технічну унікальність, яка визначається механізмами пошукових систем, - засновуйте контент на фактичних потребах відвідувачів сайту. При створенні інформаційних текстів важливо збирати максимум корисної інформації, компонувати статті краще, ніж у конкурентів і додавати туди унікальні подробиці, які не зустрічаються на інших ресурсах. Вивчайте інтереси і потреби аудиторії, аналізуйте поведінкові фактори, пробуйте нові варіанти контенту: уважне ставлення до аудиторії забезпечить відповідь увагу до веб-ресурсу користувачів і пошукових систем.

Однак не варто вдаватися в крайність і думати, що унікальність тексту - це головна цінність сайту, найбільшим чином впливає на просування сайту в ТОП. Якщо раніше пошукові роботи оцінювали унікальність контенту в першу чергу, то зараз цей аспект стає додатковим. На перший план виходять поведінкові фактори, про які я писала вище. Пам'ятаємо головне: контент повинен мати цінність для аудиторії Вашого сайту. І не забувати про комплексний розвиток сайту.

Як ми визначаємо, придатна сторінка для мобільних чи ні?
Com/webmasters/answer/66359?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью