• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

5 вітчизняних будівель в стилі неогрек

 1. Новий Ермітаж в Санкт-Петербурзі
 2. Палац Бельведер в Петергофі
 3. Музей образотворчих мистецтв в Москві
 4. Біржа в Москві
 5. Будинок Стахеева в Москві

В середині XIX століття російські зодчі надихалися архітектурою минувшини - готичної, візантійської, давньоруської. З захоплення грецьким архітектурною спадщиною з'явився стиль неогрек. Про незвичайні вітчизняних будинках, побудованих в цьому стилі, розповідає «Культура.РФ».

Новий Ермітаж в Санкт-Петербурзі

В середині XIX століття російські зодчі надихалися архітектурою минувшини - готичної, візантійської, давньоруської

Портик Нового Ермітажу, прикрашений скульптурами атлантів. Фотографія: Вікторія Катьянова / фотобанк «Лорі»

новий Ермітаж став першим спеціально збудованим будинком для художнього музею. Його проект Микола I доручив баварському архітекторові Лео фон Кленце, вже зарекомендував себе в музейній архітектурі: він був автором глиптотеке і Пінакотеки в Мюнхені.

Кленце спроектував двоповерхову будівлю в неогречеськая стилі з двома внутрішніми дворами і чотирма відрізняються один від одного парадними фасадами. Головною деталлю будівлі став виходить на Мільйонну вулицю портик з десятьма гранітними атлантами роботи Івана Теребенева. Як писав про них сам Кленце, «краса і благородний стиль цих скульптур, чистота і точність роботи не залишають бажати нічого кращого». Після розробки проекту Кленце не став затримуватися в Петербурзі для спостереження за будівництвом - цю функцію взяли на себе Василь Стасов і Микола Єфімов.

Палац Бельведер в Петергофі

Палац Бельведер. Петергоф. Фотографія: Олександр Щепин / фотобанк «Лорі»

Бельведер в Луговому парку Петергофа побудували на замовлення Миколи I для його дружини Олександри. Імператор сам виконав ескіз майбутнього палацу, а джерелом натхнення став храм Ерехтейона в Афінах. Втілювати ж проект доручили придворного архітектора Андрію Штакеншнейдер . На вершині Бабігонского пагорба він звів прямокутне двоповерхова будівля, яке прикрашав портик з гранітними каріатидами. Їхні постаті виконав творець атлантів Нового Ермітажу Іван Теребенев. На другому поверсі будівлі розташовувалася відкрита тераса, звідки відкривався чудовий вид на Петербург і Фінську затоку (саме тому палац і отримав назву Бельведер, що в перекладі означає «прекрасний вид»). Усередині будівля також було оформлено в античному дусі - його прикрашали мармурові статуї, давньоримські мозаїки. По боках парадних сходів стояли копії «приборкувач коней» Петра Клодта з Анічкова моста , Але в роки Великої Вітчизняної війни вони були втрачені. Сам палац тоді теж серйозно постраждав, але в 1950-і роки його відновили. Сьогодні там знаходиться готельний комплекс.

Музей образотворчих мистецтв в Москві

Парадний вхід в Державний музей образотворчих мистецтв ім. А.С. Пушкіна (ГМИИ) Фотографія: Альошина Оксана / фотобанк «Лорі»

У 1896 році Іван Цвєтаєв оголосив конкурс на архітектурний проект Музею витончених мистецтв при Московському університеті, і його виграв Роман Клейн . За участю архітектора-самоука Петра Бойцова він розробив проект в дусі класичного античного храму, прикрашеного колонадою, як в Ерехтейон на Акрополі. Це архітектурне рішення було викликано баченням Івана Цвєтаєва: він хотів, щоб будівля музею теж стало свого роду експонатом. При цьому античний зовнішній вигляд будівлі поєднувався з останніми досягненнями в музейному будівництві. Так, покрівлю музею зробили зі скла, що забезпечувало прекрасне освітлення, вигідне для експонування живопису. Музей постраждав в роки війни: артобстріли знищили покрівлю, і будівля три роки простояла без даху, але незабаром його відновили.

Біржа в Москві

Московська торгово-промислова палата РФ. Фотографія: Дмитро Неумоін / фотобанк «Лорі»

З ініціативи купецького співтовариства неподалік від Гостиного Двору на Ільїнці побудували Біржу. Її перша будівля спроектував Михайло Биковський, проте його робота не влаштувала купців: вони як і раніше обговорювали свої справи на ганку Гостиного Двору і в Біржу не ходили. Тоді в 1873-1875 роках будівля перебудували за проектом Олександра Камінського. Завдяки елементам неогречеськая стилю нова Біржа вийшла більш представницькою і урочистій і відразу стала центром торгового життя Москви: якщо раніше в біржовому суспільстві складалося 200-300 чоловік, то після реконструкції будівлі число його членів зросла до тисячі. За радянських часів стрункі пропорції будівлі були зіпсовані: за проектом архітектора Івана Кузнєцова надбудували третій поверх. Сьогодні в будівлі знаходиться Торгово-промислова палата.

Будинок Стахеева в Москві

Міська садиба купця Миколи Стахеева (зараз Центральний будинок дітей залізничників) і фонтан «Богиня ночі». Фотографія: Наталія Федорова / фотобанк «Лорі»

Багатий золотопромисловець Микола Стахеев придбав ділянку землі на Новій Басманний вулиці в самому кінці XIX століття. Коли всі старі споруди знесли (в тому числі будинок, де 20 років жив Петро Чаадаєв ), Архітектор Михайло Бугровский побудував на їх місці грандіозний особняк в стилі неогрек. Інтер'єри будинку виглядали досить еклектично: окремі кімнати були оформлені в дусі класицизму і бароко, але були в будинку і рокайльная вітальня, і готична їдальня, і мавританські курильна. З особняком і його власником пов'язана одна цікава історія: у 1918 році Микола Стахеев інкогніто приїхав до Росії, щоб забрати зі схованки свого будинку заховані там цінності. Однак близько особняка його зупинили дружинники і відвезли на Луб'янку. На допиті, який проводив сам Дзержинський, Стахеев запропонував угоду: в обмін на вказівки місце схованки йому дозволять виїхати з країни і будуть до кінця життя платити персональну пенсію. Дзержинський погодився - і на кошти, отримані від продажу цінностей Стахеева, побудували Будинок культури залізничників. Сама ця історія надихнула Іллю Ільфа і Євгена Петрова на створення легендарних "12 стільців" . З 1940 року в будівлі знаходиться Центральний будинок дітей залізничників.

Автор: Лідія Утёмова

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью