• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

29 прийомів контент-маркетингу для B2B-аудиторії

 1. Списки і головні сторінки для спільнот
 2. Ігри та пазли
 3. Сповіщення Google для вторинних піків трафіку
 4. Перетворення постів в презентації із завантаженням їх на SlideShare
 5. Ретаргетінг по сторінках і постам
 6. Контент-маркетинг з дотриманням принципів SEO
 7. Тестування і порівняння продуктів
 8. інші прийоми
 9. A / B-тестування воронки електронних листів
 10. Інші способи взаємодії з аудиторією
 11. Знижки за детальну інформацію про продукт
 12. моніторинг блогів
 13. Формування власного співтовариства
 14. створення плагінів
 15. Дослідження джерел трафіку для інших компаній
 16. Авторизація на сайті за допомогою Google, Twitter, Facebook і GitHub
 17. Вибір контенту, який найкращим чином працює для ваших конкурентів
 18. Крос-платформенне просування
 19. Ретаргетінг списків і обмін даними з партнерами

Контент-маркетинг для B2B-сегмента дещо відрізняється від традиційного уявлення про це як способі виключно писати грамотні пости з великою кількістю релевантних посилань і привабливих для аудиторії пропозицій. Перед вами - 29 компонентів для всіх, хто працює з B2B-ринками і при цьому прагне зробити свій блог, сайт або інтернет-магазин / сервіс найбільш ефективним і затребуваним серед партнерів і клієнтів.

29 компонентів для всіх, хто працює з B2B-ринками

Списки і головні сторінки для спільнот

Великі обсяги гарантованого трафіку приносять головні сторінки корпоративних сайтів і списки. Якщо ви працюєте з B2B-клієнтами, розгляньте кілька варіантів систематизації контенту, наприклад:

 • календарі - добре зверстаний інтерактивний календар допоможе не просто повідомити про всі події, які планує ваша компанія, а й залучити постійний потік всіх, хто зацікавлений у вашій конференції або семінарах. приклад - java2014.org .
 • списки «агентів впливу» -все, хто пише, говорить, знімає, показує або розповідає про важливі теми і технологіях з вашої сфери діяльності. Приклад - список розробників на сайті javais.cool .
 • корисні ресурси - списки корисних сайтів, розсилок, блогів чи тематичних онлайн-ЗМІ для ваших клієнтів, потенційних покупців або партнерів. Приклад - " 42 newsletters for developers ".

Ігри та пазли

Не варто недооцінювати Гейміфікація - вона здатна стати потужним інструментом залучення уваги потенційних користувачів навіть в корпоративному сегменті. саме так сталося з грою Game of Hacks, в яку стали грати більш 65 тис. експертів по ІТ-безпеки. Ігрові опитування, покрокові пазли або головоломки нудні тому, що представники найбільших корпорацій і команд - теж люди і теж люблять відволікатися і розважатися.

Сповіщення Google для вторинних піків трафіку

Повторне використання контенту, його «перепакування» і публікація повторно в соціальних мережах або на дружніх платформах - один з навичок, які вам варто освоїти. Налаштування сповіщень Google Alerts допоможе вам відстежувати всі моменти, коли вознікають вторинні піки трафіку (час, тематики, приводи, через які сталася повторна підвищена активність користувачів на сайті). Моніторинг таких подій допоможе «підлаштувати» пошукову оптимізацію та контентну політику на сайті, щоб зробити аткіе піки частим явищем у вашій практиці.

Перетворення постів в презентації із завантаженням їх на SlideShare

Вище вже було сказано про «перепакування» контенту - так ось, хороші матеріали на сайті завжди можна перетворити в презентацію зі списком посилань, які будуть призводити читачів зі SlideShare на ваш сайт або в ваш інтернет-магазин. Крім того, додавання презентацій в оригінальний пост, призведе до зростання ранжирування у видачі Google.

Ретаргетінг по сторінках і постам

Якщо у веденні блогу ви спираєтесь в основному на контент-маркетинг, більшість читачів вашого блогу швидше за все будуть залишати блог після прочитання пари-трійки матеріалів, так і не дізнавшись, а що ви власне продаєте. Щоб їх повернути, використовуйте ретаргетінг. Для цієї мети користуйтеся можливостями Google Ads, Facebook Ads, Twitter Ads або інших сервісів онлайн-реклами. Ретаргетінг залежить від того, якими майданчиками найчастіше користується ваша цільова аудиторія і як реагує на ваші пости, що транслюються в різних соціальних мережах. Наприклад, якщо ви орієнтуєтеся на покупців, які в своїй роботі використовують Slack, напишіть посібник з використання цього сервісу - і залучіть увагу цільового сегмента до вашого продукту, пов'язаного з роботою на платформі Slack.

Контент-маркетинг з дотриманням принципів SEO

Одне із завдань контент-маркетингу - доповнити та розширити можливості звичайної пошукової оптимізації. Крім того, можна задати обмежений масив ключових слів, вибрати заголовки та описи до постів і картинок з урахуванням практик і рекомендацій SEO. Написання нових постів з орієнтацією на пошукову видачу і семантичне ядро ​​сайту дасть більше трафіку і цільових переходів на ваш сайт, в блог або інтернет-магазин.

Тестування і порівняння продуктів

Контент-маркетинг може будуватися на публікаціях, в яких проводять аналіз і порівняння конкуруючих продуктів або інструментів, замінюють один одного. Як правило, такі пости в блозі призводять тисячі читачів і велика кількість трафіку від уже зацікавленої аудиторії: таке люди знають, що конкретно вони шукають і яких результатів очікують - а значить, число лидов серед переходів і відсоток конверсії (якщо в статті є посилання на покупку цільових описуваних продуктів або послуг) буде вище.

інші прийоми

 • Списки інструментів - добре працюють списки інструментів, корисних сайтів і сервісів. Ми самі часто використовуємо такий прийом для залучення якісної аудиторії, зацікавленої в послугах інтернет-маркетингу, в Блог Imena.UA.
 • Довгі і докладні практичні керівництва - як правило, до цього типу публікацій відносяться уководства для новачків, а також докладні покрокові алгоритми оптимізації, нарощування аудиторії, цикли публікацій, результатом яких має стати досягнення певних показників або виконання конкретних завдань, здатних змінити роботу компанії клієнта на краще .
 • Новинні розсилки від редакторів - новинні розсилки часто критикують, але тим не менш, релевантна розсилка досі залишається якісним каналом залучення читачів і покупців.
 • Обмін аудиторією - використання аудиторії компаній, які не є вашими конкурентами, для крос-тематичних розсилок або для складання списків, куди включені інструменти і можливості таких компаній, допоможе залучити додатковий трафік.
 • Використання Wavelength - відмінного інструменту від сервісу розсилок Mailchimp для пошуку списків розсилки, релевантних вашої цільової аудиторії.
 • Запуск ідентичних продуктів - поліпшені продукти або послуги, кастомізовані на основі існуючих під потреби конкретного сегмента аудиторії можуть стати одним з найбільш ефективних способів активації додаткових продажів за допомогою пов'язаного з ними тематичного контенту.
 • Субпродукти в ролі новинок - на ринок В2В зазвичай виводять лінійку з десятків продуктів і рішень для кожного сегмента. Замість того, щоб описувати на сайті всі ці продукти / пакети послуг в якості модифікацій одного і того ж пакету, спробуйте створювати опису, типи контенту і публікацій під кожен продукт / пакет так, як ніби це - окремий продукт. Для складання описів і заголовків до таких субпродуктів рекомендовано використовувати генератори заголовків від Portent або Hubspot , А також інструмент Follower Wonk від Moz.

A / B-тестування воронки електронних листів

Зазвичай спліт-тести застосовують для сайтів і додатків, але фахівці радять спробувати аналогічний підхід і для електронних листів, які розсилає ваша компанія. Оцінка заголовків, теми листа і структури тексту на основі A / B-тестування дозволить вам виявити, на які типи розсилки і який шаблон листів ваша аудиторія реагує найкраще. Для збору такої статистики і аналізу даних в ході тестів можна використовувати intercom.io .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Інші способи взаємодії з аудиторією

 • Роздача «слонів» - заохочення менеджерів і представників компаній, які купують у вас, сувенірка, футболками, сумками з логотипом або знижковими купонами - не єдиний спосіб проявити вдячність. Створення посадочних сторінок, тематичних розсилок і навіть сторінок Маскота вашої компанії в соцмережах може теж позитивно позначитися на сприйнятті бренду і на рівні вторинних продажів. Найчастіше можна запустити тематичну лінію аксесуарів і сувенірів, на яких навіть не згадуватиметься безпосередньо назва вашої компанії - але зате буде згадуватися послуга або стійке словосполучення, яке стане асоціюватися з вашими основними послугами для клієнтів.
 • Живий чат на ранніх стадіях запуску продуктів - підтримка в чаті дозволяє не тільки активізувати повторні продажу і пропонувати додаткові послуги, а й просто забезпечити релевантні відгуки і постійний потік зворотного зв'язку від ваших клієнтів і ділових партнерів; а також оперативно надавати всю необхідну інформацію потенційним покупцям, які поки не зробили остаточний вибір на користь ваших товарів або послуг.
 • Нарощування числа активацій від однієї і тієї ж компанії - через додаткову інформацію, повторні публікації, фірмові програми, розсилки, соціальні мережі.
 • Сегментування листів - замість безликої «універсальної» аудиторії зі «середньостатистичним користувачем» складайте тексти розсилок і комерційних пропозицій, орієнтуючись на опеределенние сегмент вашої аудиторії, на конкретно його потреби і очікування. Сегментацію користувачів можна проводити за кількома критеріями: за рівнем залученості, по платежах, за технологіями або інтеграційним рівням, якими вони користуються; по місцю розташування, мовним профілів або соціальним характеристикам. Для кожної групи користувачів слід складати окремі тексти розсилок і пропозиції. Так ви зможете істотно наростити конверсію.

Використання Optimizely для динамічних зв'язків між рекламою / SEM і посадкової сторінкою

Контекстно-орієнтована посадкова сторінка може послужити хорошу службу для лідогенераціі. Рекомендується використовувати Optimizely для порівняльної оцінки того, як працюють текст, заголовки, зображення та посилання для цільової аудиторії по кожному з варіантів контекстної посадкової сторінки.

Знижки за детальну інформацію про продукт

В обмін на заповнену форму з додатковими даними ви можете здійснювати продаж додаткових послуг або переводити потенційних клієнтів в розряд нових, просто запропонувавши релевантну знижку. З іншого боку, не забувайте - чим більше полів у формі користувачеві треба заповнити, тим вище ймовірність, що він або вона взагалі авторизуйтесь на вашому сайті і здійснять будь-яку покупку.

моніторинг блогів

Серед основних труднощів, з якими стикаються компанії в сегменті B2B, - невисокий інтерес аудиторії до нього в блогосфері (особливо, якщо порівнювати з більш популярним В2С-сегментом). Щоб такого не відбувалося, слід вчитися «продавати» свої тексти, ідеї та інформаційні приводи. Для цього не забувайте про відстеження манери роботи з блогосферою в В2С і у ваших більш інформаційно затребуваних конкурентів. Пошук аналогічних продуктів і того, як пишуть про ці продукти, - ось на чому вам слід зосередитися. Для моніторингу можна використовувати різні сервіси, серед них - press.customerdevlabs.com .

Формування власного співтовариства

Побудувати контент-стратегію на порядок легше, якщо у вас є постійна аудиторія. Замість того, щоб розвивати чужу аудиторію, публікую матеріали на сторонніх сайтах, розсилаючи прес-релізи в ЗМІ або даючи коментарі для блогів, чому б вам не приступити до формування власного співтовариства? Не завжди це співтовариство можна безпосередньо монетизувати - але майже завжди воно допоможе вам у тестуванні нових продуктів або в перевірці комерційних гіпотез в «польових» умовах. Для тих, хто зацікавлений у розвитку онлайн-спільноти навколо свого бренду, рекомендуємо прочитати інтерв'ю Ренда Фишкина (Rand Fishkin) з компанії Moz.

створення плагінів

Модулі та онлайн-інтеграція - це додаткові Ліди, зростання конверсії і нові продажу (особливо, якщо мова йде про онлайн-послуги). Створення набору плагінів дозволить вам обзавестися додатковими маркетинговими каналами. Навіть базове API для вашого онлайн-продукту може стати чудовою базою для створення десятків інтегрованих рішень для сторонніх платформ і проектів, що в кінцевому підсумку повернеться вашої компанії додатковими продажами своїх послуг і програмних продуктів. А просування плагінів в спільнотах, своєму блозі або на дружніх платформах доповнить вашу контент-стратегію.

Дослідження джерел трафіку для інших компаній

Вивчати варто не тільки власний трафік (куди, звідки, чому і як приходить користувач), а й стратегії трафікогенераціі конкурентів і партнерів:

 • Визначте продукти інших компаній і платформ, які використовують ту ж цільову аудиторію, що і ви, для получени трафіку - і при цьому вивчіть реферальні сайти, соцмережі, блоги і платні канали трафіку на основі відкритої статистики. Як моніторингового інструменту можна використовувати SimilarWeb .
 • Вивчіть ефективність роботи банерних і онлайн-рекламних майданчиків для ваших конкурентів. Для цієї мети можна скористатися сервісом Moat .
 • Проаналізуйте ефективність розсилки електронних листів у вашій галузі. Це завдання допоможе вирішити emailinsights.com .

Авторизація на сайті за допомогою Google, Twitter, Facebook і GitHub

Сподіваюся, нікому не слід пояснювати, чому інструмент авторизації, затребуваний в В2С-сегменті, так само потрібен для ваших партнерів і клієнтів, пов'язаних з В2В? От і добре.

Вибір контенту, який найкращим чином працює для ваших конкурентів

Як то кажуть, не завжди треба лише боротися з конкурентами або заздрити їм - іноді треба з розумом використовувати те, в чому вони вже досягають успіху. Подивіться, які типи контенту користуються «вірусної» популярністю у вашого конкурента - і спробуйте зробити те ж саме, тільки набагато краще, оперативніше і якісніше. Для дослідження контенту в блогах конкурентів і складання власного «відповідь Чемберлену» рекомендуємо вам звернути увагу на такі інструменти, як Quicksprout , BuzzSumo .

Крос-платформенне просування

В основі такого просування лежить все той же обмін аудиторією з проектами та компаніями, які мають таку ж цільову аудиторію (ЦА), але при цьому не конкурують з вами за ринок. Варто звернути увагу на компанії такого ж розміру з приблизно таким же сегментом ринку. Серед крос-платформних форматів просування можна назвати:

 • обмін постами в корпоративних блогах;
 • обмін банерної рекламою в таких блогах;
 • проведення спільних вебінарів з іншою компанією, що допоможе консолідувати і наростити всім учасникам свою призначену для користувача базу;
 • створення спільної розсилки під авторством декількох компаній з подальшим відправленням листів по об'єднаної базі.

Ретаргетінг списків і обмін даними з партнерами

Одна з ключових проблем для B2B-компаній - різке скорочення сегмента аудиторії в результаті ретаргетінга. Щоб ретаргетінг залучав для вас істотну ЦА, буде потрібно список з не менше ніж 100 тис. Активних користувачів. Уникнути проблем можна, якщо об'єднати свої зусилля з дочірніми або дружніми компаніями, і обмінятися базою адрес або передплатників. Налаштування ретаргетінга за допомогою конверсійних пікселів на сайті допоможе вам обмінюватися трафіком з колегами на взаємовигідній основі. До числа інструментів, які допомагають вирішити подібні завдання, відноситься CookieJar .

джерело: blog.oribi.io

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью