• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

2011 - 2012. Підсумки і прогнози експертів

Всіх з наступаючим 2012 роком! Будемо сподіватися, що в цьому році темпи розвитку нашої галузі збережуться, не дивлячись на негативні економічні прогнози, адже ми працюємо на зростаючому ринку і активно розвиваємося. Давайте підіб'ємо підсумки 2011 року і спробуємо зробити прогноз, що ж нас чекає в новому 2012 році. Постараємося освітити всі значущі події, не загубивши нічого важливого.

Підсумки 2011 року

Для початку хотілося б звернутися до того, які зміни відбулися в 2011 році і наскільки збулися прогнози, які експерти дали для SearchEngines.ru рік тому.

Євген Трофименко в своєму прогнозі сконцентрувався на SEO:

«Основним напрямком, на мою думку, є індивідуалізація пошукової видачі. Подальший напрямок руху пошукових систем - персоналізація пошукової видачі. Не тільки різноманітність видачі в плані географічного положення, але і облік особистих переваг користувачів ».

І багато в чому мав рацію.

Цього року Яндекс істотно розширив список організацій , Для яких можна формувати розширені сніппети, що побічно підтверджує прогноз про індивідуалізацію пошукової видачі. Тепер вказати індивідуальні особливості компанії можна для сайтів, що представляють весільні салони, фотопослуги, ресторани швидкого харчування, хімчистки, залізничні та автовокзали, АЗС, страхові компанії, інтернет-провайдерів, школи йоги, «рукодільні» магазини, театри і служби доставки їжі, книжкові магазини , аптеки, стоматологічні клініки, нічні клуби, боулінг-і більярд клуби, зоомагазини, дитячі сади, автосервіси, тату-салони, автомобільні мийки та шиномонтаж, санаторії, ломбарди, ательє з пошиття одягу і солярії, зоопарки, до ндітерскіе, автомобільні парковки, косметологічні центри, пральні та центри чищення килимів, будинки та бази відпочинку, закусочні і столові, АВТОТЕХДОПОМОГА і автоевакуації, аквапарки, салони оптики, розважальні центри, більярдні клуби, спа-салони, послуги візажистів і стилістів.

А персоналізація видачі може враховувати IP адреса і видавати відділення компанії, які розташовані ближче до дому користувача.

Все це покликане допомогти встановити контакт між власниками сайту і його відвідувачами.

Я теж не помилився в своїх прогнозах :

«Розвиток схеми оплати за консалтинг. Ми багато в чому копіюємо західну модель просування, де найпопулярніша схема оплати - фікс за консалтинг. Згодом така схема роботи буде набирати популярність ».

І дійсно, сьогодні спостерігається тенденція розвитку такої послуги, як консалтинг. В цьому році спочатку SeoPult анонсував послугу «Персональний менеджер», а потім і MegaIndex оголосив , Що підключив такий пакет послуг. Введення цієї послуги непомітно для багатьох вже позначилося на галузі. Співробітники цих компаній, при належній підготовці, з часом, зможуть надавати послуги достатньої компетенції для того, щоб забезпечити послуги з просування для більшості невеликих і середніх компаній, вартість консалтингу при цьому буде значно нижче, ніж вартість послуг з просування в більшості SEO-компаній.

«Розвиток сервісів аналізу внутрішніх факторів. Значення внутрішніх факторів зростає, а значить, для впливу на них, оптимізаторів доведеться проводити ряд робіт. Вручну проводити аналіз хоч трохи великих сайтів неможливо, тому оптимізаторів доведеться розвивати системи аналізу внутрішніх чинників і на підставі отриманих даних допрацьовувати свої сайти ».

У цьому році на ринок вийшли системи СайтРепорт.РФ , Rooletka.ru , А так само, був створений функціонал SEO-аудиту в системі MegaIndex. Webeffector так само анонсував можливість замовлення SEO-аудиту сайту, але це не стало автоматизованим сервісом.

«Підвищення важливості поведінкових факторів. Поки ми бачимо лише самий початок «ери» поведінкових факторів у SEO. В цьому році багато чого зміниться, кількість можливостей аналізу у пошукових систем зросте і важливість поведінкових факторів, відповідно, теж ».

Чесно кажучи, навіть для мене було несподіванкою те, наскільки зросла важливість поведінкових факторів у цьому році. Навесні пристрасті розпалювалися навколо скандалу, пов'язаного з звинуваченнями в накрутці на адресу компанії MegaSeo . На MEGAINDEX.TV в одному з перших випусків передачі Аналітікум, Станіслав Ставський і Михайло Сливинський обговорювали способи накрутки і боротьби з нею. Тема виявилася настільки злободенною, що запис цієї передачі зібрала рекордні 18 000 переглядів.

Приблизно в той же час Станіслав Ставський на КІБоРІФе пояснює , Чому ніяка промислова накрутка поведінкових факторів в довгостроковій перспективі не працює. SEO громадськість з цікавістю слухає, але продовжує накручувати.

Вибухає скандал, пов'язаний з тим, що кілька SEO-компаній, в т.ч. з топ-5, потрапили під санкції за те, що накручували поведінкові фактори своїм клієнтам. Песимізація виявилася наймасштабнішою в галузі і торкнулася не тільки сайтів SEO-компаній, але і всіх накручувати ними клієнтів. Ігор Ашманов, оцінюючи збитки галузі, припустив : «Якщо клієнти даремно заплатили оптимізаторів, скажімо, 200 мільйонів рублів в останні півроку, то виручка від інтернет-потоку клієнтів у них потягне і на мільярд-два».

Через кілька місяців бан зняли. Проте, на конференції SEOConference в Казані , Під час круглого столу, де відбулося, мабуть, найцікавіше обговорення поведінкових факторів за рік, більшість доповідачів на моє запитання «чи будете накручувати далі, або почнете працювати з юзабіліті?», Відповіли «ми будемо працювати з юзабіліті, але продовжимо експерименти з поведінковими чинниками ».

Цього року з'явилося кілька сервісів для накрутки поведінкових факторів, серед яких короткочасну популярність отримали Userator і Webrator , Але після вищеописаних подій користуватися ними перестали. Деякий час ці сервіси навіть використовували навмисне для того, щоб завалити конкурентів, про що згодом здогадався Яндекс і вимкнув таку можливість. На радість багатьох, перемогу в битві з накрутчиків здобув Яндекс.

Тенденція розвитку поведінкових факторів отримала подальший розвиток. спочатку Яндекс оголосив про те, що став враховувати юзабіліті при ранжируванні, пізніше команда пошуку повідомила , Що при ранжируванні стане враховувати такі фактори, як довіра до сайту компанії, дизайн і інтерфейс, широкий асортимент, ціни, можливості оплати і доставки.

Не залишилися без уваги розробників і сервіси аналітики. В цьому році в Google Analytics з'явилися звіти по SEO , WebVisor був куплений Яндексом, інтегрований в Яндекс.Метрику, а недавно став доступний всім користувачам сервісу абсолютно безкоштовно. Ще одне приємне нововведення - Яндекс.Метрика дозволяє налаштовувати складові мети .

«Розвиток галузі освіти на ринку SEO. У цьому році кількість освітніх заходів продовжить рости і між ними з часом виникне деяка конкуренція ».

Курсів стало значно більше, на освітній ринок активно увійшли Нетологія , ТопЕксперт.РФ , програма Аналітікум на MegaIndex.TV. Центр навчання інтернет-маркетингу SeoMoscow голосно заявив про себе, але провів всього два заходи.

Найбільш значущою подією в сфері освіти в нашій галузі я вважаю появу першого повноцінного навчального курсу по SEO для фахівців , Тривалістю 130 годин, де серед викладачів так само є співробітники пошукових систем.

«Акумуляція клієнтів у більш великих гравців ринку. Зараз для просування сайту потрібні дійсно хороші фахівці з просування, розробці, копірайтингу, юзабіліті і маркетингу. Ідеальна ситуація, коли всі ці люди працюють в одній команді під керівництвом висококласного фахівця ».

З одного боку щось відбувається. В цьому році брак кваліфікації ринку досяг критичної позначки. Знайти хорошого фахівця стало практично неможливо, у зв'язку з тим, що таких співробітників на ринку всього кілька десятків. Більшість оптимізаторів і раніше продовжують просувати сайти, не розуміючи причинно-наслідкового зв'язку між своїми діями і практичним результатом. Якщо раніше сліпе копіювання за конкурентами дозволяло домагатися більш-менш значущих результатів, зараз це працює тільки на низькоконкурентних проектах.

Весь рік ми спостерігали розвиток тенденції, що серйозні проекти з великими бюджетами просувають круті оптимізатори, що мають знання, а малий бізнес просувають наздоганяльні оптимізатори з низькою кваліфікацією. І ті й інші можуть знаходитися як на стороні клієнта, так і працювати в SEO-компанії.

Попит став більше, клієнти адекватніше, бюджети вище, виникла потреба в підвищенні кваліфікації ринку.

У минулому році четверо експертів висловилися про зростаючому значенні SMM.

Артем Овечкін (Matik) : «У 2011 році середній і малий бізнес, який сильно відстає від тенденцій і технологій інтернету, почне розбавляти свої маркетингові бюджети SMM-кампаніями, ми чекаємо розвитку PR / SMM в якості самого динамічного сегмента інтернет-маркетингу».

Олександр Баженов (біплан) : «2011-й рік - рік буму просування в соціальних мережах».

Валентин Домбровський (NextUp Media): «Я вважаю, що протягом 2011-го року потрібно буде більше уваги приділяти комплексній роботі в інтернеті, яка включає не тільки SEO, але і SMM, контекстну рекламу і так далі».

Костянтин Леонович (Sape) : «Головний тренд, що впливає на дуже багато аспектів маркетингу - доступність інформації про користувача мережі. Фейсбук, Твіттер, ВКонтакте і інші сервіси дозволяють ідентифікуватися в мережі набагато більшою мірою, ніж кілька років тому. Цей тренд знайде своє відображення, наприклад, у пошукових технологіях (використання поведінкових факторів у формулах ранжирування, облік даних з соціальних мереж) ».

Галузь SMM в цьому році не стояла на місці, але в рунеті йшла не в бік інтеграції з SEO. Незважаючи на індексацію інформації в соціальних мережах, в цьому році пошукові системи не стали надавати великого значення цим факторам. Можливо в 2012 ситуація зміниться.

Що ж, прогнози на те і прогнози, що збуваються не всі і не завжди. Давайте подивимося, що ще змінилося за рік у нашій галузі.

Зроблено спробу вирішення проблеми злодійства контенту:

 • Яндекс представив можливість для вказівки авторства тексту.
 • Google ввів можливість вказувати авторську мітку до тексту і планує виводити в результатах пошуку ім'я автора тексту.
 • Google почав війну з дубльованим контентом

Стався ряд змін в алгоритмах ранжирування Яндекса:

Біржі весь рік рухалися в бік продажу природних посилань:

 • відкрився PR.Sape , Що дозволяє розміщувати новини та прес-релізи на СМ сайтах
 • Sape почав розміщувати пости в блогах через Rotapost
 • MainLink почав розміщувати оголошення
 • Blogun.ru почав розміщувати рекламні пости в соціальних мережах

У Яндекс.Вебмастере були зроблені корисні нововведення:

Розподіл аудиторії між пошуковими системами в 2011 році також змінилося:

Яндекс в цьому році провів дуже велику роботу по роботі з партнерами і результат очевидний: Рамблер почав використовувати пошук Яндекса , Aport.ru перейшов на пошукової движок Яндекса .

У 2010 році, частка Яндекса на пошуковому ринку становила 64% . Почекаємо офіційної статистики за 2011.

Непоганих результатів вдалося домогтися і Mail.ru, який тепер використовує два пошукових движка - Google і свій власний.

Пошукові системи позбавили нас інформації про зворотні посилання і збираються позбавити статистики за запитами:

Google почав шифрувати деякі запити , Частково приховуючи інформацію про відвідувачів для власників сайтів;

Можливість перегляду зворотних посилань в Yahoo Site Explorer виключена .

Google:

результати рейтингу SEONews.ru не стали несподіваними:

1. Корпорація РБС
2. Ашманов і Партнери
3. Ingate +3
4. Demis Group +1
5. Кокос +1
6. Текарт -2
7. AdLabs +2
8. Optimism +5
9. Матік -4
10. Трілан +5

Інтернет-телебачення в 2011 році:

з'явився канал iTV
з'явився MegaIndex.TV

Деякі з учасників проекту ТопЕксперт.РФ також погодилися поділитися своєю думкою про зміни в галузі.

Артем Бородатюк , Генеральний директор NetPeak, Україна:

Запам'яталися події року, що минає

1. Шрами на спинах SEO-майстрів нагадують про показову прочуханку Яндекса за накрутку поведінкового.

2. У свою чергу, «за що?», - кричать ридаючі маленькі діти SEO-фахівців після закриття Yahoo Site Explorer і переходу Google на протокол SSL.

3. Місцями надмірно жорстка боротьба з неякісним контентом і сайтами продовжує посилювати і без того нещасне становище ряду SEO-майстрів.

4. Відчувається стрімке поширення мобільного інтернету і відповідне зростання розвитку мобільного пошуку. А ви вже оптимізували свій сайт під мобільні пристрої?

5. Відмова багатьох російських SEO-студій від роботи на позиції - перехід на роботу по трафіку або роботу з прив'язкою до будь-яким іншим KPI.

Найвпливовіші фахівці галузі

На мій погляд, найбільш впливовими фахівцями галузі і по сей день залишаються ... Волож з Сегаловіч і Брін з Пейджем. Ну якщо і не вони, то ті хлопці, які безпосередньо займаються розвитком пошукових алгоритмів. Або хтось може бути більш впливовим, ніж вони, в сфері SEO?

Основна тенденція минулого року

Зростання поширення інтернету в світі, в регіонах Росії і України, зростання впливу інтернету на суспільство - коли ще завдяки тільки інтернету в Росії проходили такі мирні і культурні мітинги? Загалом, як говорили більшовики, але сказали б зараз: «інтернет в кожен дім!». І це добре.

Михайло Сливинський , Керівник відділу аналітики, Wikimart.ru:

ru:

Глобальний тренд в seo, на мій погляд, зростання інтересу до аналітики і автоматизації. Це відбувається з кількох причин:

1. Всі складніше знаходити малоконкурентную ніші, зростає конкуренція у видачі. Як наслідок, просування вимагає більшої компетенції. Аналітика дозволяє знаходити ефективні рішення (нестандартні алгоритми збору семантики, кластеризація запитів, оцінка ефективності в зрізах і ін.).

2. Пошук активно протидіє seo-пресингу. Минув той час, коли легко було рости в seo чисто екстенсивно. Зараз складніше, примітивний контрольний або текстовий спам не гарантує хороші позиції. "Оптимізатор", що працює з давньої схемою виду "3000 унікальних символів контенту + спам тайтла запитами + покупка посилань в зібранні" має досить низькі шанси на успіх, особливо в конкурентних тематиках. Хороший оптимізатор повинен розуміти технології та алгоритми пошуку, пропонувати розумні гіпотези і перевіряти їх експериментально. Завдання ускладнюється тим, що seo-ринок привчив копірайтерів спамити. Щоб отримати якісні тексти, потрібно не тільки правильно формулювати вимоги, але і вимірювати результат. Особливо це актуально для великих тематичних проектів, їм критично важливо мати лінгвістичну експертизу.

3. Великий проект немислимий без автоматизації. Чим більше проект - тим більші ресурси доводиться витрачати на збір і обробку даних. Прості "наколінні" рішення задовільно працюють лише для невеликих сайтів. Рядовий оптимізатор зазвичай не може спроектувати процес збору даних і алгоритми аналізу.

Запам'яталися події року, що минає

Жорсткі санкції за спам поведінкових. Відрадно, що пошук усвідомлює важливість завдання і перетинає такі дії. Хочеться вірити, що ідея обліку дій користувачів не повторить шлях довідкових алгоритмів.

Найвпливовіші фахівці галузі

Дослідники в області IR і NLP. Ці люди розробляють цікаві технології і алгоритми, які безпосередньо впливають на SEO-галузь. Спасибі їм за цю роботу, публікації та виступи на конференціях.

Основна тенденція минулого року

SEO може бути не спамние і user-friendly. Зрозуміло, є нюанси. Але в цілому - можливість легальними шляхами підвищувати видимість сайту не може не радувати.

Станіслав Поломарь , Керівник напрямку SEO, Web-IT.

У 2011 році хочеться виділити два важливих тренда для SEO галузі: У 2011 році хочеться виділити два важливих тренда для SEO галузі:

1. Який дуже імпонує, - підштовхування оптимізаторів з боку пошукових систем до правильного SEO (а не SEO спаму). Якщо говорити про Яндекс, то це і боротьба з відверто нелюдськими seo-текстами, і збільшення ролі поведінки користувачів в пошуку і на сайті, і запуск нового алгоритму для комерційних запитів, який спирається на якість, довіра, юзабіліті сайту.

2. Тренд, який зовсім не подобається, - підштовхування оптимізаторів до нового виду пошукового спаму, а саме, до накрутці поведінкових факторів. Це обумовлено надмірним, на мій погляд, впливом однієї з груп даних факторів і відсутність осудного діалогу від Яндекс з цього приводу. Маю велику надію, що тут ситуація нормалізується і Яндекс зможе направити енергію сеошників в потрібне русло 🙂

Що стосується 2012 року, то мені здається, що він буде роком соціальним:

З останньої індексацією Однокласників, найбільші соціальні мережі індексуються.
Яндекс ввів соціальне розширення для сніпетів.
Аудиторія соціальних мереж продовжує зростати.
Поки у нас повнота соціальних сигналів, напевно, сильно відстає від ситуації на Заході, але це всього лише питання часу, а може і вже не питання.
Що стосується описаного вище перетворення SEO в більш цивілізований і маркетинговий інструмент - гадаю, що цей напрямок також буде посилюватися.

Прогноз на 2012 рік

Нам придется пережитого ще кілька потрясінь в області поведінковіх факторів. Зокрема, масове поширення Вебвізор неминуче призведе до того, що до текстового ранжирування додасться критерій, який визначає, яку частину тексту читали, а яку ні. Це, в свою чергу, стимулює розвиток копірайтингу в сторону продають текстів.

У 2011 році ми спостерігали плавне зниження значення спамних біржових посилань. У 2012 ця тенденція продовжиться і, у міру збільшення кількості даних про поведінку користувачів і можливостей їх обробки, значення спамних біржових посилань буде неухильно знижуватися, поки не зрівняється із значенням посилань з дощок оголошень, каталогів і форумів. Фактор природності посилання, а саме, переходів користувачів, придбає більше значення.

SEO-компанії схаменуться і почнуть впроваджувати в обов'язковому порядку аудит юзабіліті для своїх клієнтів. Юзабіліті так само почне розвиватися, потреба в підвищенні кваліфікації і знаннях з цього напрямку послуг буде зростати протягом всього року.

У 2011 нам стали відомі аналітики Михайло Сливинський , Станіслав Ставський , Олексій Чекушіна , Станіслав Поломарь . Завдяки тому, що в 2011 році багато знань, раніше закритих, стали загальнодоступними, в цьому році слід очікувати появи багато нових облич в сфері освіти в SEO. Найбільший приплив кваліфікованих кадрів слід очікувати саме з регіонів, за рахунок поширення дистанційної освіти, а так само текстового та відео-контенту.

Оптимізаторам доведеться підвищувати кваліфікацію, вивчаючи маркетинг, PR, юзабіліті і SMM. Професіоналом в цих питаннях ставати не обов'язково, але базовий пакет знань, що дозволяє виявити грубі помилки і визначити вектор розвитку проекту, стане необхідний.

Аналітичні інструменти для SEO-фахівців продовжать свій розвиток, надаючи своїм користувачам нові можливості.

Функція «особистий помічник» в агрегаторах поступово від послуг SEO перейде до комплексу послуг інтернет-маркетингу взагалі. Заробляючи гроші на продажі посилань, агрегатори змагатимуться в нарощуванні безкоштовних або надаються за собівартістю послуг.

Багато портали, з огляду на те що на ринку сьогодні немає компаній, компетентних в їх просуванні, перейдуть на обслуговування власних відділів по просуванню.

Не тішить тенденція зарубіжних пошукових систем обмежувати оптимізаторів в інформації, але слід очікувати, що вона продовжиться. Яндекс нічого подібного не робить, навпаки йде назустріч оптимізаторів, розвиваючи можливості сервісів Я.Метріка і Я.Вебмастер. Хочеться вірити, що в рунеті ця тенденція збережеться і в 2012 році.

Ринок розділиться. Портали, інтернет-магазини і ВЧ тематики продовжать працювати з SEO-компаніями, або спробують створити внутрішній відділ. Щоб зберегти конкурентні переваги, SEO-компанії змушені будуть розвивати аналітику, підвищувати якість і кваліфікацію своїх співробітників, а так само розробляти внутрішній софт, який скорочує витрати і підвищує якість. Велика частина дрібних кінцевих клієнтів, з часом буде просуватися через агрегатори, які поступово перетворяться з систем автоматизації просування сайтів в системи автоматизації залучення клієнтів.

Сьогодні клієнти, що створюють внутрішні відділи, потребують приватних консультаціях, і попит значно перевищує пропозицію. Слід очікувати, що в 2012 році ряд компаній почнуть надавати таку послугу, або з'явиться кілька нових осіб, які надають подібні послуги.

Поява кнопки +1 свідчить про те, що в найближчому майбутньому і Яндекс і Google будуть надавати більше значення даними, що надходять з соціальних мереж і навчаться фільтрувати спамние акаунти.

На закінчення, хочу поділитися посиланнями на цікаву інформацію про пошукових алгоритмах і пошуковому просуванні, опубліковану в 2011 році:

Про те, чи можуть «погані» вхідні посилання привести до погіршення ранжирування, добре написав в життя без статті Девід Соттімано (David Sottimano), розбираючи що перейшли над сайтом JCPenney.

Виконавчий директор Google Ерік Шмідт був проінтерв'ював журналістами на конференції D9, в ході інтерв'ю він зробив кілька цікавих зізнань. тут наведено Топ-10 фактів від Еріка Шмідта в тому порядку, в яких про них говорилося в інтерв'ю.

Про пошукову технології «спекрт» найкраще було розказано на конференції YaC 2011. Про те, яку метрику підвищує цей алгоритм, і чого цим намагається домогтися Яндекс, читайте в доповіді Андрія Плахова .

А про те, як влаштовані пошукові системи , Практично на пальцях пояснив Анатолій Орлов на першому Яндекс.Студне.

Про ранжируванні комерційних сайтів - відмінні доповіді Кирила Миколаєва и Олександра Садовського , Що закликають оптимізаторів не розслаблятися, навіть якщо в даний момент сайт має хорошу позицію у видачі. «Ви повинні завжди тримати руку на пульсі, щоб не вилетіти з топа» - як каже Олександр Садовський.

Про те, що приблизно 75% сайтів потрапляють в ЯК безкоштовно, розповів в своєму інтерв'ю Олексій Остроумов.

Відмінна стаття про основні моменти оптимізації зображень за допомогою геокодування. Про додаванні географічних координат до своїх зображень читайте в перекладі матеріалу Кріса Сільвера Сміта (Chris Silver Smith).

Те, що потрібно знати кожному - Яндекс и пошукова оптимізація - про принципову позицію пошуковика.

Цікаві та корисні поради Тома Шмітца щодо оптимізації декількох ключових слів на одній странице.

про правовому врегулюванні послуг пошукової оптимізації і зниженні ризиків для агентства добре розповів Олексій Нечіпас, керівник відділу медіа-права компанії «Сенешаль Нейман».

аналітичний звіт «Якість пошуку та пошукові системи в Рунеті» від компанії Ашманов і партнери.

Дослідження CMS для SEO: про модулі , про помилки , про cms-системи .

Леонід Гроховский,
Директор за технологією просування і автоматизації Оптімізм.ру
Керівник проектів ТопЕксперт.РФ и СайтРепорт.РФ

2. У свою чергу, «за що?
А ви вже оптимізували свій сайт під мобільні пристрої?
Або хтось може бути більш впливовим, ніж вони, в сфері SEO?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью