• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

20 Лайфхак для успішних публічних виступів

Майстерність публічних виступів - для кого-то вроджений талант, для більшості - результат навчання і подальшої постійної практики. Уміння захопити і утримувати увагу аудиторії стане в нагоді як на роботі, так і на дружній вечірці. В процесі навчання ораторської майстерності опрацьовуються давні комплекси, відбувається позбавлення від внутрішніх затискачів.

Для оволодіння основами ораторського майстерності на платформі EDUGET представлений спеціальний авторський курс « Оратор для чайників ». Всім, хто тільки думає навчитися виступати публічно або вже має досвід спілкування з аудиторією, допоможуть наступні поради Джеффа Хайдена, бізнес-консультанта, в минулому керівника видавництвом, автора бестселерів з питань кар'єри, бізнесу і відносин.

20 порад оратору

1. Діліться досвідом. Завжди пропонуйте аудиторії інформацію, рада або методику, яку можна застосовувати відразу після лекції. Нехай ніхто не піде з порожніми руками - і до вас повернуться знову. Натхнення - це добре, а практична цінність ще краще.

2. Не відкладайте відповіді на питання. Якщо питання застав вас посеред мови, це насправді хороший знак: вас слухають. Так що скористайтеся можливістю відповісти і оживити виступ. Якщо питання пояснюється в наступному слайді - тоді можете його пропустити і згадати, вже описуючи зміст відповідного слайду. Кращі презентації зазвичай сприймаються як бесіда, навіть якщо вона ведеться тільки з одного боку, так що не відмовляйтеся від можливості надати виступу інтерактивності. Чи не розхолоджує аудиторію відмовою від дискусії.

3. Задавайте питання, на який і самі не можете відповісти. Питання до аудиторії зазвичай виглядають надуманими. Замість цього, запитаєте про те, на що ваші слухачі не знають відповіді, і відреагуйте: «Все ОК, я теж не знаю». Поясніть, чому у вас немає відповіді на це питання і потім переходите до того, що ви дійсно добре знаєте. Більшість доповідачів виглядають всезнайками і вже цим відразу здаються нудними. Публічне визнання в тому, що ви чогось не знаєте, робить вас більш людяним, і слухачі уважніше будуть сприймати те, що ви знаєте.

4. Підкріпіте свій мозок. Це може здатися очевидним, але порція білкової їжі дійсно допоможе вам бути в хорошій розумової формі. Допамін і адреналін допомагають жвавості розуму і кращій концентрації, обидва ці елементи організм отримує з тирозину, амінокислоти, що входить до складу протеїну. Так що поїсти дійсно варто, тільки не в останню хвилину перед виступом, особливо якщо ви хвилюєтеся.

5. Спаліть трохи кортизолу. Усне мовлення перед аудиторією складна ще й тим, що голос моментально видає ваш внутрішній стан: хвилювання, страхи, невпевненість. Є простий спосіб зняти зайву напругу як до, так і під час виступу. Рухайтеся! Ваші адреналінові гланди або наднирники виділяють кортизол, якщо ви хвилюєтеся або в стані сверхстресса. Високий рівень кортизолу блокує креативність і здатність сприймати і передавати складну інформацію, під владою кортизолу ви не можете ні читати лекцію, ні реагувати на аудиторію. Кращий спосіб справитися з цим - фізичні вправи до роботи, прогулянка під час обіду або інтенсивне тренування в спортзалі перед виступом.

6. Два запасних плану. Питання «Що якщо?» Краще ставити до виступу і продумувати пару планів на випадок форс-мажору. Що якщо не запуститься презентація в PowerPoint, що якщо початок виступу буде зім'ятим, що якщо відключать світло, що якщо попередній виступ буде дуже довгим і вам залишать тільки кілька хвилин? Виберіть два своїх найсерйозніших побоювання і продумайте план виступу з урахуванням цих обставин. Ваша праця в будь-якому разі не будуть марні, оскільки припущення несподіваних сценаріїв і підготовка до них допоможе в тому випадку, якщо дійсно станеться що-небудь непередбачене.

7. Створіть свій ритуал підготовки до виступу. Забобони, щасливі прикмети - це всі спроби подолати внутрішній страх, до реальності не мають ніякого відношення. Щасливі шкарпетки не допоможуть бігти швидше. Замість цього краще встановіть свій порядок дій, який допоможе вам сконцентруватися перед виступом, підготувати і себе, і технічну сторону питання. Пройдіться по кімнаті, щоб зрозуміти, як ви будете дивитися на аудиторію, відчуйте лінію горизонту. Перевірте, як працюють мікрофони, заздалегідь запустіть презентацію на комп'ютері. Внесіть в звичний ритуал ті дії, які приносять користь, допомагають зосередитися і при цьому досить прості і не вимагають додаткової екіпіровки.

8. Ставте більш ніж одну мету перед виступом. Запасна мета допоможе вам скорегувати сценарій виступу, якщо ви бачите, що аудиторія не йде за вашими посиланнями. Наприклад, ви відразу заявляєте аудиторії, що уявляєте благодійну організацію, і тут ваші слухачі розвертаються і йдуть. Або сприймають все, що ви говорите, досить скептично і не приховують цього. Саме час підключати запасний план і, зберігаючи позитивний настрій, ділитися зі слухачами корисною саме для них інформацією.

9. Розкажіть емоційну історію, що сталася насправді. Багато спікери діляться самокритичними розповідями, але просте визнання помилки нічого не дає, якщо ви використовуєте цей епізод просто для позначення небажаних обставин. Замість цього розкажіть повноцінну історію, з барвистими подробицями і при цьому не приховуйте своїх емоцій. Якщо ви були тоді засмучені - так і скажіть. Плакали - згадайте і це. Коли ви ділитеся з аудиторією своїми справжніми почуттями, ви створюєте моментальну і тривалу зв'язок з аудиторією. Емоційність підвищує ваш рівень як оратора.

10. Пауза в 10 секунд. Секретний прийом повернення уваги аудиторії - довга пауза. Особливості сприйняття такі, що пауза в одну або дві секунди сприймається як ніби виступає щось забув, 5 секунд - типова театральна пауза. Якщо ж ви мовчите протягом 10 секунд, то навіть ті, хто в цей час дивився в мобільний телефон, піднімуть голови і подивляться на оратора. А ви протягом цієї тривалої паузи можете зібратися з думками і використовувати підвищену увагу, щоб підкреслити щось особливе у вашому виступі. Тільки недосвідчений спікер боїться пауз, впевнений в собі вміє використовувати їх для зміцнення своєї харизми.

11. Поділіться унікальною інформацією. Слухачі зазвичай не говорять: «Я був учора на презентації, і слайди у виступав були просто нереально круті!» Ні, замість цього діляться такими враженнями: «Уявляєш, якщо ти краснеешь, то внутрішня оболонка твого шлунка теж стає червоною!» Знайти дивовижний факт або незвичайну аналогію - значить запам'ятатися слухачам.

12. Намагайтеся допомагати аудиторії, а не просто «впарювати товар». Більшість спікерів ставлять головною метою виступу просування продукту, отримання нових клієнтів, побудова широкої мережі контактів. Не варто на цьому зациклюватися. Зосередженість на продажах додасть стресу в і без того непросту ситуацію. Поставте на перше місце корисність вашої мови для слухачів, і не намагайтеся за один присід досягти більш однієї мети. Коли ви дійсно допомогли людям вирішити їхні проблеми в професійній або особистого життя, ви зробили найкращі продажу, які були можливі в даній ситуації.

13. Не вибачайтеся. Ось вже чого не варто робити - так це виправдовуватися перед аудиторією, мовляв, було мало часу на підготовку або не дуже добре володієте темою. Вибачення не зроблять слухачів більш терпимими, навпаки - всі думатимуть, навіщо ця людина вийшов і намагається забрати їх час. Так що хочете, щоб на дрібні промахи не звертали уваги - будьте ще більш впевнені в собі, ніж зазвичай.

14. Чи не готуйтеся до виступу вже на сцені. Краще за все перевірити мікрофон, освітлення і свою презентацію до початку. Домовтеся про це з тими, хто за це відповідає, якщо у вас немає особистого доступу. Якщо все ж сталися якісь накладки, посміхайтеся і ведіть себе впевнено. Пам'ятайте: для аудиторії має значення не те, що відбувається на сцені, а то, як саме ви на це реагуєте.

15. Не перевантажуйте слайди інформацією. Слідуйте правилу великого пальця: розмір шрифту повинен бути в два рази більше, ніж середній вік вашої аудиторії. Це приблизно між 60 і 80 пунктами. Якщо вам потрібно більше слів, значить ви мало попрацювали над текстом.

16. Ніколи не зачитуйте текст зі своїх слайдів. Ваша презентація повинна бути розрахована на моментальне сканування слухачами, якщо їм доведеться читати, ви втратите увагу аудиторії. І вже точно втратите залишки інтересу до предмета лекції, якщо почнете самі читати вголос. Слайди потрібні для розстановки акцентів, але не для публікації основної інформації.

17. Намагайтеся завоювати увагу. З чого ви почнете свій виступ, має величезне значення. Замість грізних закликів вимкнути мобільні телефони, краще відразу так захопити слухачів, щоб вони забули про них самі і постаралися швидше вимкнути, щоб не відволікатися. Пам'ятайте, що аудиторія не зобов'язана вас слухати, це ваше завдання їх зацікавити в предметі виступу.

18. Завжди повторюйте питання аудиторії. Якщо кожному, хто задає питання, чи не вручають мікрофон, то врахуйте, що більшість в залі не чули питання з місця, а значить, можуть не зрозуміти контекст вашої відповіді. Повтор питання - це і прояв ввічливості, і виграш часу для оратора, щоб зібратися з думками і відповісти найкращим чином.

19. Завжди повторюйте свої основні тези. Ваша аудиторія напевно почула тільки половину всього вами сказаного, і то кожен сприйняв під своїм кутом зору. Плануйте мова так, щоб передбачити повтор основних пунктів. Спочатку поясніть суть питання, потім наведіть приклади застосування нової інформації, після надайте аудиторії варіанти конкретних дій. До цього часу більшість вже забуло, з чого все починалося, так що якщо хочете, щоб мова запам'яталася, - перерахуйте ключові моменти ще раз.

20. Завжди закінчуйте трохи раніше. Якщо вам дали 30 хвилин на виступ, плануйте на 25, якщо дали годину - 50. Поважайте увагу аудиторії і не забирайте у них час від перерви. Ви отримаєте додаткові бонуси: навчитеся відточувати свій виступ, дотримуватися таймінг. На решту 5 або 10 хвилин заплануйте відповіді на питання - запропонуйте аудиторії їх задати публічно або запросіть на бесіду після презентації. І вже точно не затримуйте слухачів понад відведений вам часу.

via

При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на сторінку www.eduget.com - обов'язкова. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попередньою письмовою згодою правовласника. Дякуємо за співпрацю!

Питання «Що якщо?
Що якщо не запуститься презентація в PowerPoint, що якщо початок виступу буде зім'ятим, що якщо відключать світло, що якщо попередній виступ буде дуже довгим і вам залишать тільки кілька хвилин?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью