• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

15 порад для роботи на Mac, які полегшують життя. Частина 3 | KV.by

 1. 15 порад для роботи на Mac, які полегшують життя. частина 3 Нещодавно ми представили вашій увазі...
 2. 2. Бездротова передача аудіо- і відеофайлів за допомогою AirPlay
 3. 3. Додавання «Гостьового аккаунта» на вашому Mac
 4. 4. Встановлення необхідних обмежень (часових і не тільки)
 5. 5. Оновлений варіант очищення історії в Safari
 6. 6. Пересилання файлів великого розміру по email
 7. 7. Швидкий пошук необхідної опції за допомогою «Довідкового меню»
 8. 8. Перенесення файлів з вашого Mac на iPhone
 9. 9. Різні способи зміни розміру вікон
 10. 10. Робота з робочими вікнами
 11. 11. Вставка тексту без збереження вихідного форматування
 12. 12. Налаштування автозавантаження для необхідних додатків
 13. 13. Спостереження за запущеними процесами за допомогою «Моніторингу системи»
 14. 14. Створення резервної копії вашого Mac-пристрої
 15. 15. Розбиття зовнішнього жорсткого диска на розділи за допомогою «Дисковою утиліти»
 16. 15 порад для роботи на Mac, які полегшують життя. частина 3
 17. 1. Використання «Домашньої колекції» для імпорту об'єктів з вашої iTunes бібліотеки
 18. 2. Бездротова передача аудіо- і відеофайлів за допомогою AirPlay
 19. 3. Додавання «Гостьового аккаунта» на вашому Mac
 20. 4. Встановлення необхідних обмежень (часових і не тільки)
 21. 5. Оновлений варіант очищення історії в Safari
 22. 6. Пересилання файлів великого розміру по email
 23. 7. Швидкий пошук необхідної опції за допомогою «Довідкового меню»
 24. 8. Перенесення файлів з вашого Mac на iPhone
 25. 9. Різні способи зміни розміру вікон
 26. 10. Робота з робочими вікнами
 27. 11. Вставка тексту без збереження вихідного форматування
 28. 12. Налаштування автозавантаження для необхідних додатків
 29. 13. Спостереження за запущеними процесами за допомогою «Моніторингу системи»
 30. 14. Створення резервної копії вашого Mac-пристрої
 31. 15. Розбиття зовнішнього жорсткого диска на розділи за допомогою «Дисковою утиліти»
 32. 15 порад для роботи на Mac, які полегшують життя. частина 3
 33. 1. Використання «Домашньої колекції» для імпорту об'єктів з вашої iTunes бібліотеки
 34. 2. Бездротова передача аудіо- і відеофайлів за допомогою AirPlay
 35. 3. Додавання «Гостьового аккаунта» на вашому Mac
 36. 4. Встановлення необхідних обмежень (часових і не тільки)
 37. 5. Оновлений варіант очищення історії в Safari
 38. 6. Пересилання файлів великого розміру по email
 39. 7. Швидкий пошук необхідної опції за допомогою «Довідкового меню»
 40. 8. Перенесення файлів з вашого Mac на iPhone
 41. 9. Різні способи зміни розміру вікон
 42. 10. Робота з робочими вікнами
 43. 11. Вставка тексту без збереження вихідного форматування
 44. 12. Налаштування автозавантаження для необхідних додатків
 45. 13. Спостереження за запущеними процесами за допомогою «Моніторингу системи»
 46. 14. Створення резервної копії вашого Mac-пристрої
 47. 15. Розбиття зовнішнього жорсткого диска на розділи за допомогою «Дисковою утиліти»

15 порад для роботи на Mac, які полегшують життя. частина 3

Нещодавно ми представили вашій увазі 30 порад для роботи на Mac . Швидше за все, з їх допомогою ви заощадили багато часу , А «спілкуватися» з яблучним комп'ютером стало набагато легше. За допомогою останніх 15-ти рад, представлених нижче, ви станете справжнім профі по використанню MacBook.

1. Використання «Домашньої колекції» для імпорту об'єктів з вашої iTunes бібліотеки

Дуже часто трапляється, що хочеться поділитися музикою, фільмами, картинками з членами сім'ї або близькими людьми, з якими живеш разом. За допомогою iTunes зробити це вкрай легко. Зайдіть в iTunes> «Налаштування»> «Загальний доступ», після чого встановіть прапорець «Загальний доступ до моєї бібліотеці в домашній мережі». Якщо ви хочете, щоб доступ до вашої бібліотеці був лише у певних членів «Сімейного доступу», то введіть пароль у вікно в нижній частині екрана. В іншому випадку всі користувачі з включеною опцією «Сімейного доступу» матимуть доступ до ваших файлів.

Ви також можете обмежити доступ до певних областях або списками відтворення в своїй медіатеці iTunes. Коли «Сімейний доступ» включений, інші користувачі iTunes можуть побачити вашу бібліотеку, клацнувши по розкривається меню «Медіатека» в лівому верхньому кутку панелі iTunes. Користувачі пристрої iOS також можуть перейти в бібліотеку, підключену до «Сімейного доступу», заглянувши на вкладку «Додатково» в меню «Музика» або «Відео».

Користувачі пристрої iOS також можуть перейти в бібліотеку, підключену до «Сімейного доступу», заглянувши на вкладку «Додатково» в меню «Музика» або «Відео»

2. Бездротова передача аудіо- і відеофайлів за допомогою AirPlay

AirPlay - це технологія компанії Apple для бездротової потокової передачі аудіо- та відеофайлів. Дана технологія доступна як на iOS-девайсах, так і на Mac. Більшість Mac можуть транслювати аудіо на AirPlay-колонки, а нові версії навіть можуть передавати зображення на Apple TV, дозволяючи вам показувати необхідні файли на великому екрані.

Для переходу в AirPlay з iTunes вам необхідно просто натиснути на іконку програми - прямокутник з рассекающим його знизу трикутником (знаходиться поруч з повзунком гучності). Після цього необхідно вибрати, куди ви хочете транслювати музику. Якщо ви хочете, щоб не тільки музика, а й всі системні звуки також відтворювалися динаміками, тоді натисніть клавішу гучності, утримуючи Option, щоб перейти в меню «Налаштування звуку».

Якщо ваш Apple TV підключений до тієї ж мережі, що і ваш Mac, то значок AirPlay автоматично з'явиться в рядку меню. Клацніть по цьому значку і виберіть ім'я вашого Apple TV, щоб передати на нього зображення з екрану.

3. Додавання «Гостьового аккаунта» на вашому Mac

Як вам напевно відомо, щоб у кожної людини в вашому будинку або офісі було особистий простір, де він би міг все встановити і розташувати на власний смак, ви можете створити кілька користувальницьких акаунтів на вашому Мас. Але крім «Пользовательского аккаунта» є ще один варіант, який ви можете створити. І це «Гостьовий аккаунт».

Зайдіть в «Системні Налаштування»> «Користувачі та групи», включіть цю опцію. Тепер на екрані входу в систему, крім призначених для користувача аккаунтів, у вас з'явиться варіант гостьового входу. Цей обліковий запис може використовувати будь-яка людина: для входу не потрібно пароль. Але, як тільки користувач закінчить роботу в «гостьовий акаунті», все, чим він займався і що робив, буде начисто стерто. Подібна функція хороша не тільки для Macbook-ів, які використовуються в фойє і кімнатах відпочинку або очікування, але і в ситуаціях, коли ваш друг або колега просить ваш Mac на хвилинку, щоб «дещо подивитися \ зробити».

Подібна функція хороша не тільки для Macbook-ів, які використовуються в фойє і кімнатах відпочинку або очікування, але і в ситуаціях, коли ваш друг або колега просить ваш Mac на хвилинку, щоб «дещо подивитися \ зробити»

Але в цьому випадку вам слід відключити автоматичний вхід в систему і за допомогою «Настройок конфіденційності» встановити пароль для входу в систему через, наприклад, п'ять секунд після відходу в сплячий режим. Таким чином ви зможете зберегти і убезпечити свої дані, а якщо хтось і візьме «на хвилиночку» ваш Mac, то система запропонує йому використовувати «Гостьовий аккаунт».

4. Встановлення необхідних обмежень (часових і не тільки)

Батьківський контроль в операційній системі Х досить простий у використанні, але в той же час оснащений достатньою кількістю цікавих функцій, які можуть бути корисні для обмеження доступу неповнолітніх. Ви можете обмежити щоденне кількість часу, який дитина може провести біля екрану девайса; задати «час відходу до сну», після якого діти не зможуть використовувати пристрій; обмежити функції пошукової програми і використовувані додатки, а також багато-багато іншого.

Наприклад, ви можете заблокувати у пристрої, яким володіє ваше занадто нервове і підозріле чадо, змінювати певні настройки і пароль.

5. Оновлений варіант очищення історії в Safari

Раніше, якщо ви хотіли очистити кеш і історію в браузері Safari, то вам пропонувався єдиний варіант - видалити все дочиста.

Однак з виходом Yosemite, якщо ви відкриєте вкладку «Історія» і виберете «Очистити Історію» і «Видалити дані з веб-сайтів», то система запропонує вам очистити дані за останню годину, останній день, сьогоднішній і вчорашній день, а також історію за весь час.

До речі, історія відвідувань буде видалена зі всіх девайсів, з яких здійснено вхід в ваш iCloud-аккаунт.

6. Пересилання файлів великого розміру по email

Насправді, електронна пошта, в першу чергу, призначена зовсім не для пересилки файлів, але давайте будемо чесними - всі ми цим грішимо. Проблема полягає в тому, що багато email-провайдери дозволяють пересилати файли тільки в рамках певного розміру (частіше за все не перевищує кілька мегабайт), тому пересилання файлів великого розміру за допомогою електронної пошти стає майже неможливою.

Що ж стосується поштової служби Mail, то ще з моменту виходу операційної системи Yosemite користувачам дозволили пересилати електронною поштою файли, за розміром що не перевищують 5GB. В принципі, це ж можливо за допомогою веб-пошти Mail на сайті icloud.com. Насправді додаток до листа завантажується на iCloud, а одержувачу відправляється посилання, по якій він протягом 30 днів може завантажити файл.

Якщо ж отримувач сам використовує поштовий клієнт Mail в ОС Yosemite або заходить на пошту через сайт icloud.com, то додаток до листа буде показано йому як звичайне вкладення, а не як посилання на файл.

7. Швидкий пошук необхідної опції за допомогою «Довідкового меню»

У деяких додатків є набагато більше функцій, ніж ви можете уявити, але замість того, щоб самостійно вручну переглядати налаштування, можна прискорити процес і скористатися «Довідковим меню», в якому є спеціальне вікно пошуку. Просто введіть туди назву потрібної опції.

Результати пошуку з'являться в поле нижче, а при наведенні стрілки миші на один з варіантів вам буде показано, в якому розділі він розташований, або можете ви просто клікнути по одному з варіантів для швидкого переходу.

Результати пошуку з'являться в поле нижче, а при наведенні стрілки миші на один з варіантів вам буде показано, в якому розділі він розташований, або можете ви просто клікнути по одному з варіантів для швидкого переходу

8. Перенесення файлів з вашого Mac на iPhone

Також не варто забувати про те, що якщо у вас в наявності є більш-менш сучасний Mac з Bluetooth 4.0 і сучасний iOS-девайс (наприклад, iPhone не досягли 5 моделі), то ви завжди можете відправити файли з вашого Mac на iOS -пристрій, використовуючи AirDrop.

Найпростіший і швидкий спосіб для цього - натиснути правою кнопкою миші по файлу, вибрати з меню «переслати через AirDrop», після чого вибрати пристрій, на яке ви хочете виконати пересилання. Слід врахувати, що перед цим вам треба буде включити AirDrop з «Центру управління» пристрою iOS.

9. Різні способи зміни розміру вікон

Якщо раніше натискання зеленої кнопки в лівому верхньому кутку збільшувало вікно, то після виходу ОС Yosemite аналогічні дії переводить відкриту програму в повноекранний режим. Але ви можете повернути стару настройку для цього дії, просто утримуючи ⌥, яка з'явиться при наведенні курсору на зелену кнопку.

Але це ще не все! Утримуйте ⌥, поки міняєте розмір вікна, і разом з тим боком, яку тягнете ви, буде відповідно змінюватися паралельна. Утримуйте ⇧, вікно буде змінювати свій розмір відповідно до минулими пропорціями. Це може звучати трохи дивно і заплутано, але ви все відразу зрозумієте, як тільки спробуєте змінити розмір вікна на практиці.

Це може звучати трохи дивно і заплутано, але ви все відразу зрозумієте, як тільки спробуєте змінити розмір вікна на практиці

10. Робота з робочими вікнами

Коли справа стосується вікна в OS X або macOS, то нам дається достатня свобода: зараз ви можете не просто змінити розмір, задіявши одну зі сторін, а змінити розмір відразу двох сторін (тієї, яку ви тягнете, і паралельну їй) - просто затисніть кнопку Option. Крім того, можна змінити розмір вікна, зберігши при цьому колишні пропорції - вам допоможе затиснута кнопка Shift.

І якщо вже ми заговорили про вікна: якщо ви хочете перемістити знаходиться на задньому фоні вікно, не вивільняючи його на передній план, то просто затисніть Command і перетягніть це вікно в потрібне місце.

11. Вставка тексту без збереження вихідного форматування

Коли ви копіюєте текст з будь-яких додатків, а особливо з інтернету, то разом з текстом система зберігає вихідне форматування, таке як розмір тексту, шрифт та інше. І коли ви вставляєте скопійоване в текстове поле, наприклад, в електронного листа, копія виділяється своєю недоречністю і може утруднити прочитання.

Щоб вставити текст без вихідного форматування, замість звичного Command + V натисніть Option + Shift + Command + V. До речі, в меню Microsoft Word для цього є певна опція «Спеціальна вставка» (або «Вставити і задати формат»).

До речі, в меню Microsoft Word для цього є певна опція «Спеціальна вставка» (або «Вставити і задати формат»)

12. Налаштування автозавантаження для необхідних додатків

Якщо ви хочете, щоб деякі додатки запускалися відразу після включення Macbook, то їх можна вибрати в «Системних налаштуваннях». Виберіть пункт «Користувачі та групи», переконайтеся, що підсвічений саме ваш аккаунт, після чого виберіть вкладку під назвою «Об'єкти входу».

За допомогою «+» виберіть програми, сервери файлів і будь-які інші програми, які будуть автоматично запускатися відразу після завантаження системи. Також можна поставити галочку зліва від назви програми, щоб вікно її включення не відображалося на передній план - при цьому вона все одно буде запускатися у фоновому режимі.

Однак варто врахувати, що час включення Mac може значно збільшитися, якщо занадто велика кількість додатків вибрано для автозавантаження. Тому якщо ви хочете прискорити завантаження свого пристрою, а якісь додатки в даний момент вам не потрібні запущеними, то просто утримуйте Shift, поки OS X або macOS завантажує їх.

13. Спостереження за запущеними процесами за допомогою «Моніторингу системи»

Якщо вам здається, що ваш Mac працює занадто повільно, або якщо звук працюючого комп'ютера різко посилюється, в той час як ви не робите нічого, що могло б викликати таку реакцію, то ви завжди можете з'ясувати, з якої причини це відбувається. «Моніторинг системи» ( «Activity Monitor») в OS X і macOS показує, які процеси запущені на пристрої і яким чином відбувається розподіл ресурсів.

Для запуску «Моніторингу системи» зайдіть в папку «Програми» і виберіть там підпапку «Програми». У програмі показані різні процеси, що впливають на роботу центрального процесора, а також інформація про те, як використовується оперативна пам'ять і багато іншого. Якщо якийсь із запущених процесів використовує занадто велика кількість ресурсів, і ви впевнені, що він не потрібен вам в даний момент, ви можете закрити його. Для цього клацніть по необхідного елементу і виберіть «Завершити процес».

Для цього клацніть по необхідного елементу і виберіть «Завершити процес»

Якщо ж вам просто цікаво, яким чином система розподіляє наявні ресурси, то виберіть одну з вкладок ( «Центральний процесор», «Системна пам'ять», «Енергія» і інше), після чого відобразяться ваші графіки за певний проміжок часу.

14. Створення резервної копії вашого Mac-пристрої

Більшість людей знають про можливості створення резервної копії свого Mac-пристрої, але нам відомо, що дуже багато хто цим нехтують. І тому настійно радимо все ж робити бекап! Особливо з урахуванням того, що після випуску OS X 10.5 Apple створення резервної копії за допомогою Time Machine стало набагато простішим. В ідеалі, звичайно, вам слід було б використовувати і інші способи резервного копіювання, але, якщо ви цього не робите, хоча б скористайтеся Time Machine. Тим більше, що ви можете набути 2-террабайтний диск менш ніж за 80 доларів. Тому радимо сьогодні ж зробити резервну копію!

15. Розбиття зовнішнього жорсткого диска на розділи за допомогою «Дисковою утиліти»

Мало хто знає, що за замовчуванням в Mac використовується інша файлова система, ніж в Windows-комп'ютерах.

На щастя, в macOS є автоматично вбудований додаток «Дискова утиліта» ( «Disk Utility»), одна з функцій якого - розбиття жорстких дисків. Тим самим ви теоретично можете розділити навпіл жорсткий диск, при цьому одна його половина буде виділена для macOS, а друга - для Windows.

15 порад для роботи на Mac, які полегшують життя. частина 3

Нещодавно ми представили вашій увазі 30 порад для роботи на Mac . Швидше за все, з їх допомогою ви заощадили багато часу , А «спілкуватися» з яблучним комп'ютером стало набагато легше. За допомогою останніх 15-ти рад, представлених нижче, ви станете справжнім профі по використанню MacBook.

1. Використання «Домашньої колекції» для імпорту об'єктів з вашої iTunes бібліотеки

Дуже часто трапляється, що хочеться поділитися музикою, фільмами, картинками з членами сім'ї або близькими людьми, з якими живеш разом. За допомогою iTunes зробити це вкрай легко. Зайдіть в iTunes> «Налаштування»> «Загальний доступ», після чого встановіть прапорець «Загальний доступ до моєї бібліотеці в домашній мережі». Якщо ви хочете, щоб доступ до вашої бібліотеці був лише у певних членів «Сімейного доступу», то введіть пароль у вікно в нижній частині екрана. В іншому випадку всі користувачі з включеною опцією «Сімейного доступу» матимуть доступ до ваших файлів.

Ви також можете обмежити доступ до певних областях або списками відтворення в своїй медіатеці iTunes. Коли «Сімейний доступ» включений, інші користувачі iTunes можуть побачити вашу бібліотеку, клацнувши по розкривається меню «Медіатека» в лівому верхньому кутку панелі iTunes. Користувачі пристрої iOS також можуть перейти в бібліотеку, підключену до «Сімейного доступу», заглянувши на вкладку «Додатково» в меню «Музика» або «Відео».

Користувачі пристрої iOS також можуть перейти в бібліотеку, підключену до «Сімейного доступу», заглянувши на вкладку «Додатково» в меню «Музика» або «Відео»

2. Бездротова передача аудіо- і відеофайлів за допомогою AirPlay

AirPlay - це технологія компанії Apple для бездротової потокової передачі аудіо- та відеофайлів. Дана технологія доступна як на iOS-девайсах, так і на Mac. Більшість Mac можуть транслювати аудіо на AirPlay-колонки, а нові версії навіть можуть передавати зображення на Apple TV, дозволяючи вам показувати необхідні файли на великому екрані.

Для переходу в AirPlay з iTunes вам необхідно просто натиснути на іконку програми - прямокутник з рассекающим його знизу трикутником (знаходиться поруч з повзунком гучності). Після цього необхідно вибрати, куди ви хочете транслювати музику. Якщо ви хочете, щоб не тільки музика, а й всі системні звуки також відтворювалися динаміками, тоді натисніть клавішу гучності, утримуючи Option, щоб перейти в меню «Налаштування звуку».

Якщо ваш Apple TV підключений до тієї ж мережі, що і ваш Mac, то значок AirPlay автоматично з'явиться в рядку меню. Клацніть по цьому значку і виберіть ім'я вашого Apple TV, щоб передати на нього зображення з екрану.

3. Додавання «Гостьового аккаунта» на вашому Mac

Як вам напевно відомо, щоб у кожної людини в вашому будинку або офісі було особистий простір, де він би міг все встановити і розташувати на власний смак, ви можете створити кілька користувальницьких акаунтів на вашому Мас. Але крім «Пользовательского аккаунта» є ще один варіант, який ви можете створити. І це «Гостьовий аккаунт».

Зайдіть в «Системні Налаштування»> «Користувачі та групи», включіть цю опцію. Тепер на екрані входу в систему, крім призначених для користувача аккаунтів, у вас з'явиться варіант гостьового входу. Цей обліковий запис може використовувати будь-яка людина: для входу не потрібно пароль. Але, як тільки користувач закінчить роботу в «гостьовий акаунті», все, чим він займався і що робив, буде начисто стерто. Подібна функція хороша не тільки для Macbook-ів, які використовуються в фойє і кімнатах відпочинку або очікування, але і в ситуаціях, коли ваш друг або колега просить ваш Mac на хвилинку, щоб «дещо подивитися \ зробити».

Подібна функція хороша не тільки для Macbook-ів, які використовуються в фойє і кімнатах відпочинку або очікування, але і в ситуаціях, коли ваш друг або колега просить ваш Mac на хвилинку, щоб «дещо подивитися \ зробити»

Але в цьому випадку вам слід відключити автоматичний вхід в систему і за допомогою «Настройок конфіденційності» встановити пароль для входу в систему через, наприклад, п'ять секунд після відходу в сплячий режим. Таким чином ви зможете зберегти і убезпечити свої дані, а якщо хтось і візьме «на хвилиночку» ваш Mac, то система запропонує йому використовувати «Гостьовий аккаунт».

4. Встановлення необхідних обмежень (часових і не тільки)

Батьківський контроль в операційній системі Х досить простий у використанні, але в той же час оснащений достатньою кількістю цікавих функцій, які можуть бути корисні для обмеження доступу неповнолітніх. Ви можете обмежити щоденне кількість часу, який дитина може провести біля екрану девайса; задати «час відходу до сну», після якого діти не зможуть використовувати пристрій; обмежити функції пошукової програми і використовувані додатки, а також багато-багато іншого.

Наприклад, ви можете заблокувати у пристрої, яким володіє ваше занадто нервове і підозріле чадо, змінювати певні настройки і пароль.

5. Оновлений варіант очищення історії в Safari

Раніше, якщо ви хотіли очистити кеш і історію в браузері Safari, то вам пропонувався єдиний варіант - видалити все дочиста.

Однак з виходом Yosemite, якщо ви відкриєте вкладку «Історія» і виберете «Очистити Історію» і «Видалити дані з веб-сайтів», то система запропонує вам очистити дані за останню годину, останній день, сьогоднішній і вчорашній день, а також історію за весь час.

До речі, історія відвідувань буде видалена зі всіх девайсів, з яких здійснено вхід в ваш iCloud-аккаунт.

6. Пересилання файлів великого розміру по email

Насправді, електронна пошта, в першу чергу, призначена зовсім не для пересилки файлів, але давайте будемо чесними - всі ми цим грішимо. Проблема полягає в тому, що багато email-провайдери дозволяють пересилати файли тільки в рамках певного розміру (частіше за все не перевищує кілька мегабайт), тому пересилання файлів великого розміру за допомогою електронної пошти стає майже неможливою.

Що ж стосується поштової служби Mail, то ще з моменту виходу операційної системи Yosemite користувачам дозволили пересилати електронною поштою файли, за розміром що не перевищують 5GB. В принципі, це ж можливо за допомогою веб-пошти Mail на сайті icloud.com. Насправді додаток до листа завантажується на iCloud, а одержувачу відправляється посилання, по якій він протягом 30 днів може завантажити файл.

Якщо ж отримувач сам використовує поштовий клієнт Mail в ОС Yosemite або заходить на пошту через сайт icloud.com, то додаток до листа буде показано йому як звичайне вкладення, а не як посилання на файл.

7. Швидкий пошук необхідної опції за допомогою «Довідкового меню»

У деяких додатків є набагато більше функцій, ніж ви можете уявити, але замість того, щоб самостійно вручну переглядати налаштування, можна прискорити процес і скористатися «Довідковим меню», в якому є спеціальне вікно пошуку. Просто введіть туди назву потрібної опції.

Результати пошуку з'являться в поле нижче, а при наведенні стрілки миші на один з варіантів вам буде показано, в якому розділі він розташований, або можете ви просто клікнути по одному з варіантів для швидкого переходу.

Результати пошуку з'являться в поле нижче, а при наведенні стрілки миші на один з варіантів вам буде показано, в якому розділі він розташований, або можете ви просто клікнути по одному з варіантів для швидкого переходу

8. Перенесення файлів з вашого Mac на iPhone

Також не варто забувати про те, що якщо у вас в наявності є більш-менш сучасний Mac з Bluetooth 4.0 і сучасний iOS-девайс (наприклад, iPhone не досягли 5 моделі), то ви завжди можете відправити файли з вашого Mac на iOS -пристрій, використовуючи AirDrop.

Найпростіший і швидкий спосіб для цього - натиснути правою кнопкою миші по файлу, вибрати з меню «переслати через AirDrop», після чого вибрати пристрій, на яке ви хочете виконати пересилання. Слід врахувати, що перед цим вам треба буде включити AirDrop з «Центру управління» пристрою iOS.

9. Різні способи зміни розміру вікон

Якщо раніше натискання зеленої кнопки в лівому верхньому кутку збільшувало вікно, то після виходу ОС Yosemite аналогічні дії переводить відкриту програму в повноекранний режим. Але ви можете повернути стару настройку для цього дії, просто утримуючи ⌥, яка з'явиться при наведенні курсору на зелену кнопку.

Але це ще не все! Утримуйте ⌥, поки міняєте розмір вікна, і разом з тим боком, яку тягнете ви, буде відповідно змінюватися паралельна. Утримуйте ⇧, вікно буде змінювати свій розмір відповідно до минулими пропорціями. Це може звучати трохи дивно і заплутано, але ви все відразу зрозумієте, як тільки спробуєте змінити розмір вікна на практиці.

Це може звучати трохи дивно і заплутано, але ви все відразу зрозумієте, як тільки спробуєте змінити розмір вікна на практиці

10. Робота з робочими вікнами

Коли справа стосується вікна в OS X або macOS, то нам дається достатня свобода: зараз ви можете не просто змінити розмір, задіявши одну зі сторін, а змінити розмір відразу двох сторін (тієї, яку ви тягнете, і паралельну їй) - просто затисніть кнопку Option. Крім того, можна змінити розмір вікна, зберігши при цьому колишні пропорції - вам допоможе затиснута кнопка Shift.

І якщо вже ми заговорили про вікна: якщо ви хочете перемістити знаходиться на задньому фоні вікно, не вивільняючи його на передній план, то просто затисніть Command і перетягніть це вікно в потрібне місце.

11. Вставка тексту без збереження вихідного форматування

Коли ви копіюєте текст з будь-яких додатків, а особливо з інтернету, то разом з текстом система зберігає вихідне форматування, таке як розмір тексту, шрифт та інше. І коли ви вставляєте скопійоване в текстове поле, наприклад, в електронного листа, копія виділяється своєю недоречністю і може утруднити прочитання.

Щоб вставити текст без вихідного форматування, замість звичного Command + V натисніть Option + Shift + Command + V. До речі, в меню Microsoft Word для цього є певна опція «Спеціальна вставка» (або «Вставити і задати формат»).

До речі, в меню Microsoft Word для цього є певна опція «Спеціальна вставка» (або «Вставити і задати формат»)

12. Налаштування автозавантаження для необхідних додатків

Якщо ви хочете, щоб деякі додатки запускалися відразу після включення Macbook, то їх можна вибрати в «Системних налаштуваннях». Виберіть пункт «Користувачі та групи», переконайтеся, що підсвічений саме ваш аккаунт, після чого виберіть вкладку під назвою «Об'єкти входу».

За допомогою «+» виберіть програми, сервери файлів і будь-які інші програми, які будуть автоматично запускатися відразу після завантаження системи. Також можна поставити галочку зліва від назви програми, щоб вікно її включення не відображалося на передній план - при цьому вона все одно буде запускатися у фоновому режимі.

Однак варто врахувати, що час включення Mac може значно збільшитися, якщо занадто велика кількість додатків вибрано для автозавантаження. Тому якщо ви хочете прискорити завантаження свого пристрою, а якісь додатки в даний момент вам не потрібні запущеними, то просто утримуйте Shift, поки OS X або macOS завантажує їх.

13. Спостереження за запущеними процесами за допомогою «Моніторингу системи»

Якщо вам здається, що ваш Mac працює занадто повільно, або якщо звук працюючого комп'ютера різко посилюється, в той час як ви не робите нічого, що могло б викликати таку реакцію, то ви завжди можете з'ясувати, з якої причини це відбувається. «Моніторинг системи» ( «Activity Monitor») в OS X і macOS показує, які процеси запущені на пристрої і яким чином відбувається розподіл ресурсів.

Для запуску «Моніторингу системи» зайдіть в папку «Програми» і виберіть там підпапку «Програми». У програмі показані різні процеси, що впливають на роботу центрального процесора, а також інформація про те, як використовується оперативна пам'ять і багато іншого. Якщо якийсь із запущених процесів використовує занадто велика кількість ресурсів, і ви впевнені, що він не потрібен вам в даний момент, ви можете закрити його. Для цього клацніть по необхідного елементу і виберіть «Завершити процес».

Для цього клацніть по необхідного елементу і виберіть «Завершити процес»

Якщо ж вам просто цікаво, яким чином система розподіляє наявні ресурси, то виберіть одну з вкладок ( «Центральний процесор», «Системна пам'ять», «Енергія» і інше), після чого відобразяться ваші графіки за певний проміжок часу.

14. Створення резервної копії вашого Mac-пристрої

Більшість людей знають про можливості створення резервної копії свого Mac-пристрої, але нам відомо, що дуже багато хто цим нехтують. І тому настійно радимо все ж робити бекап! Особливо з урахуванням того, що після випуску OS X 10.5 Apple створення резервної копії за допомогою Time Machine стало набагато простішим. В ідеалі, звичайно, вам слід було б використовувати і інші способи резервного копіювання, але, якщо ви цього не робите, хоча б скористайтеся Time Machine. Тим більше, що ви можете набути 2-террабайтний диск менш ніж за 80 доларів. Тому радимо сьогодні ж зробити резервну копію!

15. Розбиття зовнішнього жорсткого диска на розділи за допомогою «Дисковою утиліти»

Мало хто знає, що за замовчуванням в Mac використовується інша файлова система, ніж в Windows-комп'ютерах.

На щастя, в macOS є автоматично вбудований додаток «Дискова утиліта» ( «Disk Utility»), одна з функцій якого - розбиття жорстких дисків. Тим самим ви теоретично можете розділити навпіл жорсткий диск, при цьому одна його половина буде виділена для macOS, а друга - для Windows.

15 порад для роботи на Mac, які полегшують життя. частина 3

Нещодавно ми представили вашій увазі 30 порад для роботи на Mac . Швидше за все, з їх допомогою ви заощадили багато часу , А «спілкуватися» з яблучним комп'ютером стало набагато легше. За допомогою останніх 15-ти рад, представлених нижче, ви станете справжнім профі по використанню MacBook.

1. Використання «Домашньої колекції» для імпорту об'єктів з вашої iTunes бібліотеки

Дуже часто трапляється, що хочеться поділитися музикою, фільмами, картинками з членами сім'ї або близькими людьми, з якими живеш разом. За допомогою iTunes зробити це вкрай легко. Зайдіть в iTunes> «Налаштування»> «Загальний доступ», після чого встановіть прапорець «Загальний доступ до моєї бібліотеці в домашній мережі». Якщо ви хочете, щоб доступ до вашої бібліотеці був лише у певних членів «Сімейного доступу», то введіть пароль у вікно в нижній частині екрана. В іншому випадку всі користувачі з включеною опцією «Сімейного доступу» матимуть доступ до ваших файлів.

Ви також можете обмежити доступ до певних областях або списками відтворення в своїй медіатеці iTunes. Коли «Сімейний доступ» включений, інші користувачі iTunes можуть побачити вашу бібліотеку, клацнувши по розкривається меню «Медіатека» в лівому верхньому кутку панелі iTunes. Користувачі пристрої iOS також можуть перейти в бібліотеку, підключену до «Сімейного доступу», заглянувши на вкладку «Додатково» в меню «Музика» або «Відео».

Користувачі пристрої iOS також можуть перейти в бібліотеку, підключену до «Сімейного доступу», заглянувши на вкладку «Додатково» в меню «Музика» або «Відео»

2. Бездротова передача аудіо- і відеофайлів за допомогою AirPlay

AirPlay - це технологія компанії Apple для бездротової потокової передачі аудіо- та відеофайлів. Дана технологія доступна як на iOS-девайсах, так і на Mac. Більшість Mac можуть транслювати аудіо на AirPlay-колонки, а нові версії навіть можуть передавати зображення на Apple TV, дозволяючи вам показувати необхідні файли на великому екрані.

Для переходу в AirPlay з iTunes вам необхідно просто натиснути на іконку програми - прямокутник з рассекающим його знизу трикутником (знаходиться поруч з повзунком гучності). Після цього необхідно вибрати, куди ви хочете транслювати музику. Якщо ви хочете, щоб не тільки музика, а й всі системні звуки також відтворювалися динаміками, тоді натисніть клавішу гучності, утримуючи Option, щоб перейти в меню «Налаштування звуку».

Якщо ваш Apple TV підключений до тієї ж мережі, що і ваш Mac, то значок AirPlay автоматично з'явиться в рядку меню. Клацніть по цьому значку і виберіть ім'я вашого Apple TV, щоб передати на нього зображення з екрану.

3. Додавання «Гостьового аккаунта» на вашому Mac

Як вам напевно відомо, щоб у кожної людини в вашому будинку або офісі було особистий простір, де він би міг все встановити і розташувати на власний смак, ви можете створити кілька користувальницьких акаунтів на вашому Мас. Але крім «Пользовательского аккаунта» є ще один варіант, який ви можете створити. І це «Гостьовий аккаунт».

Зайдіть в «Системні Налаштування»> «Користувачі та групи», включіть цю опцію. Тепер на екрані входу в систему, крім призначених для користувача аккаунтів, у вас з'явиться варіант гостьового входу. Цей обліковий запис може використовувати будь-яка людина: для входу не потрібно пароль. Але, як тільки користувач закінчить роботу в «гостьовий акаунті», все, чим він займався і що робив, буде начисто стерто. Подібна функція хороша не тільки для Macbook-ів, які використовуються в фойє і кімнатах відпочинку або очікування, але і в ситуаціях, коли ваш друг або колега просить ваш Mac на хвилинку, щоб «дещо подивитися \ зробити».

Подібна функція хороша не тільки для Macbook-ів, які використовуються в фойє і кімнатах відпочинку або очікування, але і в ситуаціях, коли ваш друг або колега просить ваш Mac на хвилинку, щоб «дещо подивитися \ зробити»

Але в цьому випадку вам слід відключити автоматичний вхід в систему і за допомогою «Настройок конфіденційності» встановити пароль для входу в систему через, наприклад, п'ять секунд після відходу в сплячий режим. Таким чином ви зможете зберегти і убезпечити свої дані, а якщо хтось і візьме «на хвилиночку» ваш Mac, то система запропонує йому використовувати «Гостьовий аккаунт».

4. Встановлення необхідних обмежень (часових і не тільки)

Батьківський контроль в операційній системі Х досить простий у використанні, але в той же час оснащений достатньою кількістю цікавих функцій, які можуть бути корисні для обмеження доступу неповнолітніх. Ви можете обмежити щоденне кількість часу, який дитина може провести біля екрану девайса; задати «час відходу до сну», після якого діти не зможуть використовувати пристрій; обмежити функції пошукової програми і використовувані додатки, а також багато-багато іншого.

Наприклад, ви можете заблокувати у пристрої, яким володіє ваше занадто нервове і підозріле чадо, змінювати певні настройки і пароль.

5. Оновлений варіант очищення історії в Safari

Раніше, якщо ви хотіли очистити кеш і історію в браузері Safari, то вам пропонувався єдиний варіант - видалити все дочиста.

Однак з виходом Yosemite, якщо ви відкриєте вкладку «Історія» і виберете «Очистити Історію» і «Видалити дані з веб-сайтів», то система запропонує вам очистити дані за останню годину, останній день, сьогоднішній і вчорашній день, а також історію за весь час.

До речі, історія відвідувань буде видалена зі всіх девайсів, з яких здійснено вхід в ваш iCloud-аккаунт.

6. Пересилання файлів великого розміру по email

Насправді, електронна пошта, в першу чергу, призначена зовсім не для пересилки файлів, але давайте будемо чесними - всі ми цим грішимо. Проблема полягає в тому, що багато email-провайдери дозволяють пересилати файли тільки в рамках певного розміру (частіше за все не перевищує кілька мегабайт), тому пересилання файлів великого розміру за допомогою електронної пошти стає майже неможливою.

Що ж стосується поштової служби Mail, то ще з моменту виходу операційної системи Yosemite користувачам дозволили пересилати електронною поштою файли, за розміром що не перевищують 5GB. В принципі, це ж можливо за допомогою веб-пошти Mail на сайті icloud.com. Насправді додаток до листа завантажується на iCloud, а одержувачу відправляється посилання, по якій він протягом 30 днів може завантажити файл.

Якщо ж отримувач сам використовує поштовий клієнт Mail в ОС Yosemite або заходить на пошту через сайт icloud.com, то додаток до листа буде показано йому як звичайне вкладення, а не як посилання на файл.

7. Швидкий пошук необхідної опції за допомогою «Довідкового меню»

У деяких додатків є набагато більше функцій, ніж ви можете уявити, але замість того, щоб самостійно вручну переглядати налаштування, можна прискорити процес і скористатися «Довідковим меню», в якому є спеціальне вікно пошуку. Просто введіть туди назву потрібної опції.

Результати пошуку з'являться в поле нижче, а при наведенні стрілки миші на один з варіантів вам буде показано, в якому розділі він розташований, або можете ви просто клікнути по одному з варіантів для швидкого переходу.

Результати пошуку з'являться в поле нижче, а при наведенні стрілки миші на один з варіантів вам буде показано, в якому розділі він розташований, або можете ви просто клікнути по одному з варіантів для швидкого переходу

8. Перенесення файлів з вашого Mac на iPhone

Також не варто забувати про те, що якщо у вас в наявності є більш-менш сучасний Mac з Bluetooth 4.0 і сучасний iOS-девайс (наприклад, iPhone не досягли 5 моделі), то ви завжди можете відправити файли з вашого Mac на iOS -пристрій, використовуючи AirDrop.

Найпростіший і швидкий спосіб для цього - натиснути правою кнопкою миші по файлу, вибрати з меню «переслати через AirDrop», після чого вибрати пристрій, на яке ви хочете виконати пересилання. Слід врахувати, що перед цим вам треба буде включити AirDrop з «Центру управління» пристрою iOS.

9. Різні способи зміни розміру вікон

Якщо раніше натискання зеленої кнопки в лівому верхньому кутку збільшувало вікно, то після виходу ОС Yosemite аналогічні дії переводить відкриту програму в повноекранний режим. Але ви можете повернути стару настройку для цього дії, просто утримуючи ⌥, яка з'явиться при наведенні курсору на зелену кнопку.

Але це ще не все! Утримуйте ⌥, поки міняєте розмір вікна, і разом з тим боком, яку тягнете ви, буде відповідно змінюватися паралельна. Утримуйте ⇧, вікно буде змінювати свій розмір відповідно до минулими пропорціями. Це може звучати трохи дивно і заплутано, але ви все відразу зрозумієте, як тільки спробуєте змінити розмір вікна на практиці.

Це може звучати трохи дивно і заплутано, але ви все відразу зрозумієте, як тільки спробуєте змінити розмір вікна на практиці

10. Робота з робочими вікнами

Коли справа стосується вікна в OS X або macOS, то нам дається достатня свобода: зараз ви можете не просто змінити розмір, задіявши одну зі сторін, а змінити розмір відразу двох сторін (тієї, яку ви тягнете, і паралельну їй) - просто затисніть кнопку Option. Крім того, можна змінити розмір вікна, зберігши при цьому колишні пропорції - вам допоможе затиснута кнопка Shift.

І якщо вже ми заговорили про вікна: якщо ви хочете перемістити знаходиться на задньому фоні вікно, не вивільняючи його на передній план, то просто затисніть Command і перетягніть це вікно в потрібне місце.

11. Вставка тексту без збереження вихідного форматування

Коли ви копіюєте текст з будь-яких додатків, а особливо з інтернету, то разом з текстом система зберігає вихідне форматування, таке як розмір тексту, шрифт та інше. І коли ви вставляєте скопійоване в текстове поле, наприклад, в електронного листа, копія виділяється своєю недоречністю і може утруднити прочитання.

Щоб вставити текст без вихідного форматування, замість звичного Command + V натисніть Option + Shift + Command + V. До речі, в меню Microsoft Word для цього є певна опція «Спеціальна вставка» (або «Вставити і задати формат»).

До речі, в меню Microsoft Word для цього є певна опція «Спеціальна вставка» (або «Вставити і задати формат»)

12. Налаштування автозавантаження для необхідних додатків

Якщо ви хочете, щоб деякі додатки запускалися відразу після включення Macbook, то їх можна вибрати в «Системних налаштуваннях». Виберіть пункт «Користувачі та групи», переконайтеся, що підсвічений саме ваш аккаунт, після чого виберіть вкладку під назвою «Об'єкти входу».

За допомогою «+» виберіть програми, сервери файлів і будь-які інші програми, які будуть автоматично запускатися відразу після завантаження системи. Також можна поставити галочку зліва від назви програми, щоб вікно її включення не відображалося на передній план - при цьому вона все одно буде запускатися у фоновому режимі.

Однак варто врахувати, що час включення Mac може значно збільшитися, якщо занадто велика кількість додатків вибрано для автозавантаження. Тому якщо ви хочете прискорити завантаження свого пристрою, а якісь додатки в даний момент вам не потрібні запущеними, то просто утримуйте Shift, поки OS X або macOS завантажує їх.

13. Спостереження за запущеними процесами за допомогою «Моніторингу системи»

Якщо вам здається, що ваш Mac працює занадто повільно, або якщо звук працюючого комп'ютера різко посилюється, в той час як ви не робите нічого, що могло б викликати таку реакцію, то ви завжди можете з'ясувати, з якої причини це відбувається. «Моніторинг системи» ( «Activity Monitor») в OS X і macOS показує, які процеси запущені на пристрої і яким чином відбувається розподіл ресурсів.

Для запуску «Моніторингу системи» зайдіть в папку «Програми» і виберіть там підпапку «Програми». У програмі показані різні процеси, що впливають на роботу центрального процесора, а також інформація про те, як використовується оперативна пам'ять і багато іншого. Якщо якийсь із запущених процесів використовує занадто велика кількість ресурсів, і ви впевнені, що він не потрібен вам в даний момент, ви можете закрити його. Для цього клацніть по необхідного елементу і виберіть «Завершити процес».

Для цього клацніть по необхідного елементу і виберіть «Завершити процес»

Якщо ж вам просто цікаво, яким чином система розподіляє наявні ресурси, то виберіть одну з вкладок ( «Центральний процесор», «Системна пам'ять», «Енергія» і інше), після чого відобразяться ваші графіки за певний проміжок часу.

14. Створення резервної копії вашого Mac-пристрої

Більшість людей знають про можливості створення резервної копії свого Mac-пристрої, але нам відомо, що дуже багато хто цим нехтують. І тому настійно радимо все ж робити бекап! Особливо з урахуванням того, що після випуску OS X 10.5 Apple створення резервної копії за допомогою Time Machine стало набагато простішим. В ідеалі, звичайно, вам слід було б використовувати і інші способи резервного копіювання, але, якщо ви цього не робите, хоча б скористайтеся Time Machine. Тим більше, що ви можете набути 2-террабайтний диск менш ніж за 80 доларів. Тому радимо сьогодні ж зробити резервну копію!

15. Розбиття зовнішнього жорсткого диска на розділи за допомогою «Дисковою утиліти»

Мало хто знає, що за замовчуванням в Mac використовується інша файлова система, ніж в Windows-комп'ютерах.

На щастя, в macOS є автоматично вбудований додаток «Дискова утиліта» ( «Disk Utility»), одна з функцій якого - розбиття жорстких дисків. Тим самим ви теоретично можете розділити навпіл жорсткий диск, при цьому одна його половина буде виділена для macOS, а друга - для Windows.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью